گوشی‌های دو سیم کارته دو کد شناسایی دارند

گوشی‌های دو سیم کارته دو کد شناسایی دارند اقتصاد

با توجه به اجرا فاز دوم طرح ریجستری که از روز آینده آغاز می‌شود باید به نکاتی مانند دریافت کد شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) و کد فعال سازی در زمان خرید گوشی،خرید گوشی‌های دو سیم کارته با دو شناسه IMEI و طی مسیر فرآیند انتقال زمانی که تعویض سیم‌کارت صورت میگرد، توجه شود.

گوشی‌های دو سیم کارته

گوشی‌های دو سیم کارته ,طرح ریجستری گوشی تلفن همراه، موضوع داغ این روزها است تا شاید با اجرا کامل آن مرهمی باشد بر بازار نا به سامان گوشی تلفن و ترمزی شود در مقابل حجم بالا قاچاق گوشی تلفن به داخل کشور. طرحی که برنامه‌ریزی آن از سال ۸۵ آغاز شده و استارت جدی آن از اواخر مهر ماه امسال زده شد. پس از عبور موفق از فاز ابتدایی در مرحله دوم تمامی مدل‌های گوشی تلفن همراه و تبلت اپل ثبت می‌شود که به تدریج سایر مدل‌های گوشی و تبلت نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت و در این رابطه حمیدرضا دهقانی‌نیا مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز در آبان ماه خبر از اجرا طرح رجیستری موبایل تا سه ماه آینده برای تمامی مدل‌های موبایل داد.

طرح ریجستری در گوشی‌های دو سیم کارته

در این راستا سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از خریداران خواسته پیش از خرید تلفن همراه از اصالت گوشی خود اطمینان حاصل کنند و در کنار آن خریداران باید در هنگام خرید به همراه فاکتور رسمی شناسه ۱۵ رقمی (IMEI) دستگاه که بر روی فاکتور درج شده را از فروشنده دریافت کند و در کنار آن کد فعال سازی (Activation Code) را در هنگام خرید از فروشنده دریافت کنند. در این میان باید به نکته‌هایی همچون خرید گوشی‌های دو سیم کارته با دو شناسه IMEI توجه داشته باشند و یا در صورتی که دارنده گوشی بخواهد از سیم‌کارت دیگری بر روی گوشی خود استفاده کند باید مجددا فرایند انتقال را طی کند و در صورت سپری نکردن آن سیم‌کارت جدید تنها به مدت ۳۰ روز قابل استفاده است.

گوشی‌های دو سیم کارته

گوشی‌های دو سیم کارته با دو کد شناسایی

در پایان این نکته گفتنی است که ثبت و فعال‌سازی گوشی تلفن همراه بدون هزینه صورت خواهد گرفت. میزان

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :