جزییات کاهش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌ های اینترنت

جزییات کاهش ۱۰۰ درصدی تعرفه‌ های اینترنت اقتصاد

با مصوبه جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه های اینترنت تا ۱۰۰ در صد هم کاهش خواهد داشت.

کاهش تعرفه‌ های اینترنت

کاهش تعرفه‌ های اینترنت ,با مصوبه جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعرفه های اینترنت تا ۱۰۰ در صد هم کاهش خواهد داشت. بعد از بازخورد منفی کاربران نسبت به ارایه تعرفه های اینترنت ثابت درمردادماه گذشته،آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وعده بازنگری این تعرفه ها را داد. در پی آن با برگزاری جلسات فشرده کارشناسی که با حضور متخصصان بخش دولتی و خصوصی، اقدام به تدوین و تصویب تعرفه های جدید اینترنت ثابت در کمیسیون تنظیم ارتباطات در صد روز نخست دولت دوازدهم کرد که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آن را به همه شرکت ها و اپراتورهای ثابت ابلاغ کرد.

جزئیات کاهش تعرفه‌ های اینترنت

در تعرفه های جدید، سقفی باعنوان میزان مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) درنظر گرفته شده که برای ایجاد رقابت در جلب نظر مصرف کننده نهایی، تعیین آن به شرکت های فعال ارایه دهنده سرویس سپرده شد تا برمبنای آن یک بازار رقابتی که درنهایت منجربه منفعت مردم است، ایجاد شود. تعرفه های منتشر شده از سوی برخی از شرکت ها که بر همین اساس تدوین شده، مشخص است که بخش قابل توجهی از کاربران دیگر نیازی به خریداری حجم اضافه ندارند. ضمن اینکه هزینه های کاربران نسبت به گذشته کاهش چشمگیری می یابد. به عنوان مثال بر اساس تعرفه سابق، استفاده از ۳۰گیگ اینترنت با سرعت ۱۶ مگابیت، ۵۰هزار تومان هزینه داشته است درحالیکه مطابق نمونه تعرفه جدید، اینترنت با حجم ۱۲۰ گیگابایت با سرعت ۱۶مگابیت تنها ۸۰هزار تومان هزینه دارد. به عبارتی علیرغم افزایش چهاربرابری حجم، هزینه مربوطه بیش از ۱۰۰درصد کاهش یافته است.

کاهش تعرفه‌ های اینترنت

جدول نرخ تعرفه‌ های اینترنت

اما نکته مهمی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر آن تاکید داشته، رعایت سرعت ارایه شده به کاربران است. چراکه در گذشته سرویس های ارایه شده میان تعداد قابل توجهی از کاربران به صورت اشتراکی ارایه می شد و در بیشتر مواقع کاربران از کندی سرعت شکایت داشتند. درصورتیکه مطابق بازنگری اخیر، سرعت دسترسی کاربران باید تضمین شده باشد. خبر آنلاین

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :