چه‌کسانی سال آینده یارانه می‌گیرند؟

چه‌کسانی سال آینده یارانه می‌گیرند؟ اقتصاد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰درصد جمعیت ایران در سال۹۷ یارانه نقدی دریافت می‌کنند، گفت: منابع حاصل از قطع یارانه دهک‌های ثروتمند صرف اشتغال جوانان می‌شود.

وضعیت یارانه در سال آینده

وضعیت یارانه در سال آینده ,غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درخصوص وضعیت یارانه بگیران در سال آینده گفت: جمعیت یارانه بگیر کشور در حال حاضر حدود ۷۶میلیون نفر است که این میزان جمعیت یارانه بگیر به این معنی است که یارانه‌ها به‌صورت هدفمند پرداخت نمی‌شود و تبعیض در این رابطه وجود دارد چرا که نمی‌شود به تمامی مردم به یک میزان یارانه پرداخت کرد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت در بودجه سال ۹۷ مقرر کرده که به ۴۱ میلیون و ۸۰۰هزار نفر یارانه نقدی پرداخت کند و به‌عبارتی می‌توان گفت بیش از حدود ۴۲ میلیون نفر نیازمند دریافت یارانه نقدی در کشور وجود دارد. نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:در سال آینده تقریباً به همه کسانی که واجد دریافت یارانه نقدی هستند، یارانه نقدی پرداخت می‌شود. جعفرزاده ایمن‌آبادی ادامه داد: دولت در بودجه سال آینده به ۴/۷ میلیون نفر افراد مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) که شامل ۳/۹میلیون نفر مستمری بگیر و ۸۰۰ هزار نفر مددجوی موردی و پشت‌نوبتی می‌شود یارانه پرداخت می‌کند.

وضعیت یارانه در سال آینده و مشمولان قطع یارانه

وی ادامه داد: همچنین دولت به حدود ۳/۶میلیون نفر مددجویان تحت پوشش بهزیستی که شامل ۱/۳ میلیون نفر مستمری بگیران و ۲/۳ میلیون نفر نیازمندان موردی و پشت‌نوبتی می‌شود یارانه پرداخت می‌کند، همچنین یارانه به ۱/۲ میلیون نفر زنان سرپرست خانوار ارائه می‌شود. وی ادامه داد: به افراد ساکن در دهستان‌های با ضریب ۶،۷،۸،۹ که این ضرایب در خصوص محرومیت و فقر روستایی‌ها است، یارانه پرداخت می‌شود که شامل حدود ۸میلیون نفر در ۱۵۹۸ دهستان در کشور است همچنین به یک میلیون نفر بیماران خاص و صعب العلاج، یارانه پرداخت می‌شود. یارانه بازنشستگان با حقوق کمتر از یک‌میلیون تومان در سال آینده قطع نمی‌شود جعفرزاده ایمن‌آبادی افزود: به گروه‌های نیازمند تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی که شامل حدود ۱۱ میلیون نفر است یارانه پرداخت می‌شود که شامل ۵ میلیون و ۳۰۰هزار نفر کارگران ساختمانی بیمه‌شده و پشت‌نوبتی، ۳ میلیون و ۲۵۰هزار نفر رانندگان برون‌شهری، یک میلیون و ۱۵۰هزار نفر قالیبافان، ۷۱۰هزار نفر صیادان و ۲۵۰هزار نفر طلبه، ۹۰هزار نفر خادمان مساجد، ۲۸۰هزار نفر باربران، یک میلیون نفر عشایر و ۴/۸ میلیون نفر بازنشستگان با حقوق کمتر از یک میلیون تومان به‌علاوه افراد تحت تکفل و حدود ۲ میلیون و ۹۵۰هزار نفر نیازمند دریافت یارانه نیز یارانه نقدی پرداخت می‌شود.

وضعیت یارانه در سال آینده

وضعیت یارانه در سال آینده چه خواهد شد

حدود ۳۴میلیون و ۵۰۰هزار نفر از جمعیت یارانه‌بگیر کشور کم می‌شود وی ادامه داد: حدود ۳۴میلیون و ۵۰۰هزار نفر از جمعیت یارانه بگیر کشور کم می‌شود و پیش‌بینی می‌شود با انجام این مهم، حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰میلیارد تومان منابع مالی حاصل شود که تماماً صرف اشتغال جوانان می‌شود. پیشنهاد پرداخت یارانه نقدی به بازنشستگان با حقوق کمتر از دومیلیون تومان عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بالغ بر ۵۰درصد جمعیت ایران در سال آینده یارانه نقدی دریافت می‌کنند، افزود: باید در کشور فقرزدایی شود و تنها نیازمندان واقعی یارانه دریافت کنند البته شخصاً پیشنهاد خواهم داد به بازنشستگان با حقوق کمتر از دو میلیون تومان در سال آینده یارانه نقدی پرداخت شود. خانه ملت

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :