چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟

چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟ اقتصاد

صندوق پس انداز یکم جهت ارائه وام مسکن به زوجین ایجاد شده است و تنها زوجینی که تابه حال وام مسکن دریافت نکرده اند می توانند از وام ۸۰ میلیون تومانی این صندوق به شرط سپرده گذاری ۴۰ میلیون تومانی به مدت یکسال استفاده کنند.

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن ,صندوق پس انداز یکم جهت ارائه وام مسکن به زوجین ایجاد شده است و تنها زوجینی که تابه حال وام مسکن دریافت نکرده اند می توانند از وام ۸۰ میلیون تومانی این صندوق به شرط سپرده گذاری ۴۰ میلیون تومانی به مدت یکسال استفاده کنند. به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از میزان، اما در این میان هر قدر سپرده متقاضیان دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی از ۴۰ میلیون تومان کمتر باشد مدت سپرده گذاری افزایش می یابد یعنی ۲۰ میلیون تومان مدت سپرده گذاری ۲ سال و ۱۳٫۵ میلیون تومان مدت سپرد ه گذاری ۳ سال خواهد بود. وام مسکن صندوق پس انداز یکم با نرخ سود ۹٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود، سال ساخت مسکن خریداری شده با این وام می‌بایست نهایتاً تا ۱۵ سال باشد.

چگونگی دریافت وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

برای دریافت این وام طرفین اگر زوج باشند هر یک از زوجین می‌تواند مبلغ ۴۰ میلیون درحساب یکساله سپرده کند و در مجموع ۸۰ میلیون پول ذخیره کنند تا ۱۶۰ میلیون تومان وام به آنان تعلق بگیرد، مبلغ ۴۰ میلیون تومان سپرده هر نفر نیز بعد از یک سال تحویل سپرده گذاران می شود. البته این وام در تهران ۸۰ میلیون تومان است و در مراکز استان‌ها ۶۰ میلیون تومان و شهرستان‌های با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان خواهد بود. افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله (مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن و یا یکی از کارگزاری های فرابورس) استفاده کنند. بنابراین بدون سپرده‌گذاری نیز می‌توان از ۸۰ میلیون تومان وام استفاده کرد که نرخ سود وام ۶۰ میلیون تومانی ۱۰٫۵ درصد و نرخ سود وام ۲۰ میلیون تومانی ۱۷٫۵ درصد است، بازپرداخت وام از طریق اوراق نیز ۱۲ ساله و وام تعمیرات(جعاله) ۵ ساله خواهد بود. گفتنی است، برای دریافت وام تعمیرات سال ساخت منزل حداکثر باید ۲۰ سال باشد، در این طرح محدودیت استفاده از تسهیلات وام مسکن وجود ندارد و همه خریداران مسکن می‌توانند از اوراق استفاده کنند.

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

جدول جزئیات دریافت وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

میزان

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :