وام جدید ۸۰میلیون تومانی مسکن با سود کم در راه است

وام جدید ۸۰میلیون تومانی مسکن با سود کم در راه است اقتصاد

مدیرعامل بانک مسکن از ارائه پیشنهاد وام جدید مسکن خبر داد و گفت: در صورت تصویب این وام در مجلس، مردم با سپرده‌گذاری ۲۰میلیون تومان می‌توانند ۸۰میلیون تومان وام مسکن ارزان‌قیمت دریافت کنند.

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن ,محمدهاشم بت‌شکن در مراسم آغاز عملیات اجرایی برنامه نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده با کلنگ‌زنی پروژه مسکونی محله سیروس با اشاره به این‌که به‌ازای نوسازی هر واحد مسکونی حدود دو نفر اشتغال ایجاد می‌شود اظهار کرد: وظیفه بانک مسکن حمایت از انبوه‌‌سازان و شرکت‌های ساختمانی در بخش توسعه‌ای زیرساخت‌ها و شهرهای جدید و بازآفرینی شهری است، در این زمینه در دولت یازدهم برنامه‌های خوبی برای اعطای تسهیلات اجرا شد که نتیجه آن این بوده که  سال گذشته ۷۰ درصد رشد پرداخت تسهیلات در بانک مسکن داشته‌ایم. وی با بیان این‌که  ۱۴۰ هزار واحد تسهیلات پرداخت شده است، تصریح کرد: حدود ۷۰ هزار میلیارد ریال برای ۱۵۰ هزار واحد وام خرید پرداخت شده و  امسال با رشد ۵۵درصدی تسهیلات خرید و رشد ۲۳درصدی در تعداد مواجه بوده‌ایم.

جزئیات پرداخت وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

وی با ابراز این‌که بهره تسهیلات خرید مسکن تک‌رقمی و برای بافت فرسوده ۸ درصد و سایر بافت‌ها ۹٫۵ درصد است، افزود: در صندوق یکم تا امروز ۳۳۴ هزار نفر با متوسط ۲۲ میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده‌اند، همچنین  ۶۰ هزار میلیارد ریال در بانک مسکن تجهیز منابع صورت گرفته و مردم از تسهیلات ارزان‌قیمت استفاده می‌کنند. وی با اعلام این‌که به‌ازای هر ۶ ماه دوبرابر میزان سپرده‌گذاری وام مسکن ارزان‌قیمت به مردم پرداخت می‌شود، گفت: در تهران برای زوج‌های جوان با احتساب اصل سپرده ۲۴۰ میلیون تومان وام خرید پرداخت می‌شود. مدیرعامل بانک مسکن  با یادآوری این‌که در بافت فرسوده از ۳۶ هزار فقره وام پرداخت‌شده سهم بانک مسکن ۳۲ هزار فقره بوده است و این برنامه  همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: بر اساس برنامه باید سالانه ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات برای نوسازی بافت‌های فرسوده پرداخت شود اما به‌دلیل کمبود بودجه این برنامه عملیاتی نشده است. بت‌شکن با اشاره به این‌‌که بانک با اتکا به نوآوری خودش برای تأمین تسهیلات برنامه‌های متعددی را دردستور کار دارد، گفت: یکی از این برنامه‌ها این است که تسهیلات ساخت با متوسط ۴۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد را به سازندگان پرداخت می‌کنیم و اگر یارانه سود پرداخت شود ۹ درصد سود این تسهیلات کاهش می‌یابد.

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن

وام ۸۰میلیون تومانی مسکن با سود کم

وی ادامه داد: روش دوم پرداخت تسهیلات خرید و ساخت از محل حساب سپرده صندوق یکم است؛‌ با فرض تصویب لایحه بودجه ۹۷ بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان دولت برای احیای بافت‌های فرسوده تجهیز منابع صورت می‌گیرد و به همین اندازه نیز بانک مسکن تجهیز منابع می‌کند. وی از ارائه پیشنهاد پرداخت ۱۰۰ هزار فقره ۴۰ میلیون تومانی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خبر داد و با ابراز امیدواری برای تصویب آن در کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس طرح جدید برای  زوج‌های جوان ۱۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه وام مسکن به‌شرط سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز یکم پرداخت می‌شود. وی با اشاره به جزئیات این برنامه گفت: چنانچه متقاضی یک سال ۲۰ میلیون تومان سپرده گذاری کند، ۴۰ میلیون تومان وام قرض ‌الحسنه، ۲ سال سپرده‌گذاری ۶۰ میلیون تومان و به‌ازای ۳ سال سپرده‌گذاری ۸۰ میلیون تومان وام پرداخت می‌شود. مدیرعامل بانک مسکن ابراز امیدواری کرد این طرح در مجلس تصویب شود. تسنیم

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-02 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :