جزئیات محاسبه مالیات بر عیدی کارگران

جزئیات محاسبه مالیات بر عیدی کارگران اقتصاد

عضو هیأت مدیره شوراهای اسلامی کار کشور با اعلام این خبر که عیدی پایان سال کارگران مشمول مالیات خواهد بود، گفت: سنوات کارگری به دلیل ذخیره سابقه کار کارگران جزء درآمدهای مالیاتی محاسبه نمی‌شود.

محاسبه مالیات بر عیدی کارگران

محاسبه مالیات بر عیدی کارگران ,علی خدایی، عضو هیات مدیره شوراهای اسلامی کار کشور ، با اشاره به اینکه مالیات دریافتی دولت از حقوق کارگران مشمول سنوات نمی‌شود، گفت: سنوات کارگری به دلیل آنکه جزو ذخیره آنان در طول سال‌های کاری حساب می‌شود جزو درآمدهای مالیاتی نیست. وی افزود: پیش از این سنوات کارگری جزو مالیات بود اما با مصوبه‌ای مبنی بر اینکه کارگر چه در صورت تمدید قرارداد و چه فسخ قرارداد با کارفرما توافق کند، مشمول مالیات نخواهد بود. خدایی درباره عیدی پایان سال کارگران نیز گفت: عیدی کارگران جزء درآمدهای یکسال محسوب شده و مشمول مالیات خواهد بود. با توجه به تعیین حداقل حقوق ۹۳۰ هزار تومانی حداقل حقوق کارگران برای سال ۹۶، حداقل و حداکثر عیدی آنان براساس پایه حقوق و سه برابر حداقل حقوق تعیین می‌شود.

جزئیات محاسبه مالیات بر عیدی کارگران

به طوری که کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک ازکارگران خود نسبت به یکسال کار معادل ۶۰روز آخرین مزد بعنوان عیدی و پاداش بپردازند و این عیدی از معادل ۹۰ روز حداقل مزد روزانه قانونی تجاوز نمی‌کند. بنابراین حداکثر عیدی دریافتی کارگران بدون احتساب مالیات ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و حداقل آن یک میلیون و ۸۶۰ هزار تومان خواهد بود. نحوه محاسبه عیدی و مالیات بر آن برای گروه‌های مشمول قانون کار به ذکر مثالی از عیدی سال ۹۵ به شرح زیر است. به عنوان مثال طبق فرمول کلی محاسبه عیدی، میزان عیدی برابر است با

محاسبه مالیات بر عیدی کارگران

نحوه محاسبه مالیات بر عیدی کارگران

فارس

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-30 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :