قیمت واقعی دلار از نگاه مجلس چقدر است؟

قیمت واقعی دلار از نگاه مجلس چقدر است؟ اقتصاد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت ارز در مدت اخیر به شکل غیرمنطقی افزایش یافته است و در وضعیت عادی باید نرخ ارز در کشور بسیار پایین تر از وضعیت فعلی قرار بگیرد.

قیمت واقعی دلار

قیمت واقعی دلار ,بسیاری از مسئولان و کارشناسان قیمت این روزهای بازار ارز را غیر واقعی و یک حباب می‌دانند.محمد مهدی مفتح عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره وضعیت نرخ ارز در کشور گفت: در مصاحبه‌های قبلی خودنیز در خصوص نرخ ارز در دو الی سه ماه اخیر این موضوع را مطرح کرده ام که باید بانک مرکزی پاسخگوی وضعیت بازار ارز باشد. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قیمت ارز در مدت اخیر به شکل غیرمنطقی افزایش یافته است و به هیچ وجه نرخ ارز با وضعیت اقتصاد کشور همگون نیست.در وضعیت عادی باید نرخ ارز در کشور بسیار پایین تر از وضعیت فعلی قرار بگیرد. قیمت دلار کمتر از میزان است که هم اکنون در بازار آزاد ارز خرید و فروش می شود.

قیمت واقعی دلار چقدر است

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی براساس قانون باید با ابزار بازار آزاد قیمت ارز را در نرخی مدیریت کند که برای مجموعه اقتصاد کشور مناسب است. شعار انقلاب اسلامی حمایت از اقشار مستضعف است بنابراین باید توجه داشت افزایش نرخ ارز، قدرت پول اقشار مستضعف را با کاهش روبرو می کند که بطور طبیعی این موضوع تامین معیشت را دشوار می کند. مفتح گفت: وضعیت کنونی بازار ارز که تاثیرات نامناسب آن در اقتصاد مشهود است با شعار عدالت اجتماعی تطابق ندارد.

قیمت واقعی دلار

قیمت واقعی دلار

وی با بیان اینکه نوسان نرخ ارز متغیرهای دیگر اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار می دهد، ادامه داد: اینکه کدام نرخ ارز بهترین شرایط را برای کشور از لحاظ صادرات و واردات،سطح عمومی قیمت ها و شاخص های دیگر فراهم می کند، نرخی است که بانک مرکزی باید عدد آن را بدست آورد و با کنترل عرضه و تقاضا، قیمت دلار را در آن محدوده قیمتی حفظ کند. عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بزرگترین عرضه کننده و تقاضاکننده ارز دولت است بنابراین بانک مرکزی می تواند بازار را مدیریت کند. تسنیم

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-17 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :