بالاترین رشد قیمت مسکن در منطقه پنج تهران

بالاترین رشد قیمت مسکن در منطقه پنج تهران اقتصاد

در آذرماه سال جاری واحدهای مسکونی واقع در منطقه ۵ با میانگین ۶ میلیون تومان در هر متر مربع بیشترین متوسط رشد را نسبت به سایر مناطق شهر تهران داشتند.

قیمت مسکن منطقه پنج

قیمت مسکن منطقه پنج ,با افزایش معاملات مسکن شهر تهران که در آذرماه به ۵۰ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل رسید، قیمت در برخی مناطق که از تقاضا و سرانه خدماتی مناسبی برخوردار بودند نسبت به سایر مناطق شهر تهران افزایش پیدا کرد به طوری که دراین ماه بیشترین رشد متوسط قیمت مسکن نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۵ معادل ۲۴.۴ درصد افزایش تعلق گرفت. کمترین میزان رشد نیز در منطقه ۱۶ با ۵.۳ درصد افزایش به ثبت رسید.

افزایش قیمت مسکن منطقه پنج تهران

در آذرماه سال ۱۳۹۶ تعداد معاملات آپارتمانهای مسکونی شهر تهران به ۱۷.۸ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۰.۲ درصد افزایش نشان می دهد. متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی نیز ۵ میلیون و ۹۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۴.۹ درصد رشد نشان داد. توزیع تعداد معاملات نیز حاکی از آن است منطقه ۵ با سهم ۱۴.۹ درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادها را به خود اختصاص داده است. همچنین مناطق ۴ و ۲ به ترتیب با سهم های ۱۱.۴ و ۹.۹ درصدی در رتبه های بعدی قرار گرفته اند. در مجموع ۷۴.۱ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران مربوط به ۱۰ منطقه شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۴، ۲، ۸، ۱۴، ۱۰، ۷، ۳، ۱ و ۱۵) بوده و ۱۲ منطقه باقی مانده ۲۵.۹ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده اند.

قیمت مسکن منطقه پنج

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

از سوی دیگر بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۱۰ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. با این حال رشد قیمت در منطقه ۱۸ بالاتر از منطقه ۱ بوده؛ چرا که ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۳ و ۷.۱ درصد افزایش یافته است. ایسنا

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :