سهم هر ایرانی از بودجه دولت چقدر است؟

سهم هر ایرانی از بودجه دولت چقدر است؟ اقتصاد

مصارف عمومی در لایحه بودجه۹۷، رقمی نزدیک به ۳۹۴ هزار میلیارد تومان بوده که سهم سرانه هر ایرانی نزدیک به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می‌باشد.

سهم هر ایرانی از بودجه

سهم هر ایرانی از بودجه ,نگاهی به جزییات لایحه بودجه ۹۷ نشان می‌دهد دولت برای هر ایرانی رقمی نزدیک به ۴ میلیون ۸۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است که معادل ماهیانه آن حدود ۴۰۸ هزار تومان میباشد.   بر اساس جدول زیر که از ارقام لایحه بودجه سال بعد استخراج شده، سهم تقریبی هر ایرانی در سال ۹۷ در موضوع قانون گذاری ۹۲۰۰ تومان، در امور قضایی ۱۱۰ هزار تومان و در امور دفاعی ۴۲۵ هزار تومان می‌باشد.

سهم هر ایرانی از بودجه سال جدید

همچنین برای قسمت آموزش به ازای هر یک از شهروندان، ۳۴۶ هزار تومان، در موضوع بهداشت ۱۵۹ هزار تومان و در بخش درمان ۵۴۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. بیشترین منابع تخصیص یافته به ازای هر ایرانی در بخش رفاه اجتماعی در قالب بیمه‌ ها و امور حمایتی بوده که رقم آن نزدیک به ۹۸۰ هزار تومان می‌باشد. همچنین در بخش عمران و مسکن سهم هر ایرانی در سال ۹۷ از منابع بودجه رقمی نزدیک به ۴۲ هزار تومان می‌باشد.

سهم هر ایرانی از بودجه

سهم هر ایرانی از بودجه دولت

جدول بالا نشان می‌دهد، اگر کل درآمد‌های دولت مانند منابع حاصل از نفت و مالیات بین مردم توزیع شده و دولت به طور کامل تعطیل شود سهم هر ایرانی در سال ۹۷ از این منابع رقمی نزدیک به ۵ میلیون تومان خواهد بود. تسنیم

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :