بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان

بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اقتصاد

با اجرای مرحله پنجم بخشودگی سود تسهیلات، بدهکاران برخی از بانک‌ها برای تسویه مطالبات پرونده‌های با مانده اصل بدهی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تا ۳۰ آبان ماه مهلت دارند.

زمان بخشودگی سود تسهیلات بانکی

زمان بخشودگی سود تسهیلات ,با اعلام بانک مرکزی مرحله پنجم بخشودگی سود تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در حالی اجرا شده است که بانک‌های عامل می‌توانند تا ۳۰ آبان ماه نسبت به تسویه مطالبات پرونده‌های با مانده اصل بدهی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اقدام کنند. این بخشودگی مربوط به بدهکاران بانک‌های ملی ایران، صادرات ایران، تجارت، ملت، سپه، کشاورزی و بانک رفاه کارگران است. لازم به ذکر است که بخشنامه ابلاغی به این صورت است که ابتدا بانک‌های عامل باید نسبت به بخشودگی سود تسهیلات اولویت‌های برای «مانده مطالبات تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیرمترقبه و مسکن روستایی» و «مانده مطالبات امهال شده آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه مشمول بند‌های (د) تبصره ۱۱ قانون بودجه سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ و بند (و) تبصره (۱۳) قانون بودجه ۱۳۹۵» در مورد پرونده‌های حداکثر تا یک میلیارد ریال بدهی بابت مانده اصل تسهیلات سررسید شده طی سال ۱۳۹۵ یا قبل از آن اقدام کنند.

سقف بخشودگی سود تسهیلات بانکی

این درحالی است که بانک‌های عامل در صورت وجود مازاد منابع پس از اجرای بند‌های ذکر شده از محل سهمیه تخصیصی، می‌توانند به تسویه مطالبات برای تمام پرونده‌هایی که از سوی آن بانک بر روی آن‌ها اقدام حقوقی صورت گرفته، تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال بدهی بابت مانده اصل تسهیلات، تا تاریخ ۳۰‏‏‏‏‏ آبان ماه سال جاری اقدام کنند. گفتنی است در مرحله اول بخشودگی سود برای تسهیلات کمتر از یک میلیارد ریال تا سقف یکصد میلیون ریال بوده و در مرحله دوم بخشودگی سود تسهیلات برای پرونده‌های تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال اجرایی می‌شود.

آخرین زمان بخشودگی سود تسهیلات بانکی

همچنین مرحله سوم بخشودگی مربوط به پرونده‌های تا سقف ۲۵۰ میلیون ریال در سایر بانک‌های عامل بوده و در مرحله چهارم بخشودگی سود تسهیلات برای پرونده‌های تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال بدهی ابلاغ شده است. بررسی‌ها از عملکرد بانک‌های عامل در زمینه بخشودگی سود نشان می‌دهد تا تاریخ ششم آبان ماه سال جاری بالغ بر ۱۹.۶۶۳ میلیارد ریال از سهمیه تعیین شده بایت بخشودگی سود ۴۶۳.۹۹۹ فقره تسهیلات مصرف شده است. میزان

تاریخ بروزرسانی : 2017-11-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi