تسهیلات خرد را با کارت اعتباری به مشتریان پرداخت کنید

تسهیلات خرد را با کارت اعتباری به مشتریان پرداخت کنید اقتصاد

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در همه جای دنیا بانک ها برای حمایت از تولید، وام خرد به مشتریان می دهند، از بانک ها خواست، اهتمام بیشتری در اجرای طرح صدور کارت اعتباری داشته باشند.

تسهیلات خرد

تسهیلات خرد ,ولی اله سیف شامگاه دوشنبه در آیین اختتامیه طرح ضربتی وام ازدواج در بانک مرکزی اظهار داشت: همکاری بانک ها در حل مشکل جوانان کار ارزشمندی بود که چراغ کانون خانواده را در کشور روشن کرد. وی با قدردانی از بانک های همکار در این طرح و بخش اعتبارات بانک مرکزی اظهار داشت: سنت حسنه جاریه قرض الحسنه در نظام بانکی کشور از برکات قانون بانکداری بدون رباست. وی با یادآوری اینکه نظام بانکی دنیا بر سود و زیان و بهره استوار است، اظهار داشت: منابع قرض الحسنه در ابتدای اجرای بانکداری اسلامی قابل توجه نبود اما با اطلاع رسانی بانک ها و آگاهی بخشی به مردم، سهم آن رو به افزایش نهاد. وی افزود: مردم بدانند منابع قرض الحسنه این امکان را به کشور و دولت می دهد که این منابع را در اموری چون وام ازدواج جوانان صرف کنند.

پرداخت تسهیلات خرد با کارت اعتباری

سیف از مردم خواست با نیبت معنوی و با مشارکت در امر قرض الحسنه، بانک ها بتوانند گام های بزرگی در این امور بدانند. وی با تاکید بر اینکه فصل قرض الحسنه در منابع بانکی به مردم تعلق دارد، گفت: وقتی برنامه ای تصویب می شود، دغدغه ما این است که آیا این منابع توان پاسخگویی به این برنامه ها را دارد یا خیر. وی افزود: یکی از شبهاتی که در گذشته وجود داشت، منابع قرض الحسنه در فعالیت های اقتصادی سرمایه گذاری شود و از این رو بانک مرکزی بانک ها را ملزم کرد سرفصل آنها را از دیگر منابع خود تفکیک کند. رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: نوع خدماتی که بانک ها به جامعه عرضه می کنند، بسیار مبهم است و شفاف نیست. وی افزود: بانک ها منابع خود را به شکل وام های کلان به بنگاه های بزرگ تولیدی می دهند این در حالیست که بانک ها وام های خرد به مصرف کنندگان می دهند تا با این کار تولیدکننده را حمایت کنند.

پرداخت تسهیلات خرد

وی افزود: دستورالعملی در این زمینه به نظام بانکی داده ایم و امیدواریم بخش عمده ای از تسهیلات به این شیوه پرداخت شود. وی افزود: این صورت آن تولیدکننده ای موفق تر خواهد بود که کالای آن با اقبال بیشتر مردم رو به رو شود. رییس کل بانک مرکزی از بانک ها خواست به کارت های اعتباری مرابحه ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریالی و نیز کارت هایی که به پشتوانه یارانه مردم ارایه می شود، توجه بیشتری کنند تا با این شیوه تحولی در نظام اقتصادی کشور روی دهد. در این مراسم از مدیران عامل بانک های ملی، ملت، صادرات ایران، تجارت، کشاورزی، سپه، مسکن، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ایران، توسعه تعاون، پارسیان و صندوق قرض الحسنه پارسیان که در اجرای طرح ضربتی وام ازدواج همکاری داشتند، با اهدای لوح یادبود قدردانی شد. ایرنا

تاریخ بروزرسانی : 2017-10-31 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :