قیمت مسکن در تهران چقدر افزایش داشت؟

قیمت مسکن در تهران چقدر افزایش داشت؟اقتصاد

متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در شهر تهران طی آذرماه سال جاری چهارمیلیون و ۹۹۶ هزار تومان بود.

بررسی بازار مسکن در تهران

بررسی بازار مسکن در تهران ,متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در شهر تهران طی آذرماه سال جاری چهارمیلیون و ۹۹۶ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴ و ۱۳٫۶ درصد افزایش یافته است. دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن، جدیدترین آمار معاملات مسکن شهر تهران را منتشر کرد که بر اساس آن طی آذرماه ۱۳۹۶ در شهر تهران ۱۷هزار و ۹۸۵ قرارداد خرید و فروش مسکن امضا شده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰٫۲ و ۵۲٫۴ درصد افزایش نشان می دهد.

بررسی افزایش قیمت ها در بازار مسکن تهران

همچنین متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در شهر تهران طی آذرماه سال جاری چهارمیلیون و ۹۹۶ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴ و ۱۳٫۶ درصد افزایش یافته است. بر اساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، حجم ریالی مبایعات انجام شده شهر تهران در آذرماه هشت هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۱ و ۷۶٫۴ درصد رشد را نشان می دهد. در ۹ماهه ابتدای ۱۳۹۶ بالغ بر ۱۳۳هزار و ۹۲۷ معامله مسکن در شهر تهران انجام شده که حاکی از افزایش ۱۲٫۴ درصدی نسبت به ۹ماهه ابتدای سال ۱۳۹۵ است. متوسط قیمت مسکن پایتخت در ۹ماهه ابتدای امسال چهارمیلیون و ۶۵۱هزار تومان بوده که افزایش ۷٫۴درصدی را نسبت به ۹ماهه سال ۱۳۹۵ نشان می دهد.

بررسی بازار مسکن در تهران

جزئیات بررسی بازار مسکن در تهران

حجم ریالی معاملات در ۹ماهه ۱۳۹۶ نیز به رقم ۵۶هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴٫۲ درصد رشد یافته است. بررسی پروانه های صادرشده نیز حاکی از آن است در ۹ماهه ابتدای ۱۳۹۶ بالغ بر ۴۴هزار و ۹۷۰ پروانه ساختمانی صادر شده که نشان دهنده افزایش ۴٫۸درصدی نسبت به ۹ماهه ابتدای ۱۳۹۵ است. ایسنا

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-25 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :