کلمه چله نشینی با اربعین چه تفاوتی دارد؟

کلمه چله نشینی با اربعین چه تفاوتی دارد؟ دین و اندیشه

چله نشینی , حجت الاسلام والمسلمین گواهی از تفاوت دو کلمه چله نشینی و اربعین گفت.

تفاوت چله نشینی با اربعین

حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی، تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) و کارشناس امور دینی، در خصوص واژه اربعین و چله نشینی گفت: اربعین و چهلم کلمه مقدسی است که برای بسیاری از کار‌های با ارزش این کلمه را با عناوین اربعین و یا کلمه چله نشینی تعبیر می‌کنیم. در خلقت انسان بیان شده است که نطفه انسان هر ۴۰ روز تغییر حالت می‌دهد.

چله نشینی

تفاوت چله نشینی با اربعین در احادیث

وی درادامه بیان کرد: در روایات بسیاری عدد ۴۰ مقدس شمرده شده و اگر در این مدت کاری را برای خدا انجام بدهیم، سعادتمند خواهیم شد. ولیکن کلمه اربعین مختص، سیدالشهدا (ع) است و کاملا با واژه چله نشینی متفاوت است.

آشنایی با تفاوت چله نشینی با اربعین

تولیت آستان مقدس امامزاده صالح (ع) افزود: اربعین مخصوص اموات و درگذشتگان مرسوم است و هیچ اربعینی از اربعین ائمه معصوم (ع)،در قیاس با اربعین امام حسین (ع) نیست. چرا که در احادیث امامان و بزرگان یکی از پنج علائم مومن، زیارت اربعین و حرم سید الشهدا (ع) شمرده شده است. حجت الاسلام والمسلمین گواهی با بیان اینکه آداب چله نشینی با اربعین متفاوت است، اظهار کرد: در آداب این کار  آمده که باید ۴۰ روز از تعلقات دنیوی رها شویم و طبق اصول این کار رفتار کنیم. در اعمال روز اربعین نیز از بزرگان و امامان سفارش شده است که از روز عاشورا تا اربعین، خدمت و نوکری امام حسین (ع) را انجام بدهیم و اربعین به زیارت حرم امام حسین (ع) و قبور شهدای کربلا برویم، ولی این امری قطعی نیست و اگر کسی توان رفتن به زیارت نداشته باشد، می‌تواند از حیاط و یا بام خانه خود روی به حرم ایستاده و سلام دهد راسخون

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :