پاک کردن قلب از گناه با این راهکار

پاک کردن قلب از گناه با این راهکار دین و اندیشه

پاک کردن قلب از گناه , حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری گفت ؛ حضرت می فرماید : واغسل به درن قلوبنا و علائق اوزارنا ؛ با غسل قرآن و شستشوی قرآن درون و چرک قلوب را از آلودگی های گناه شستشو و پاک کنید.

پاک کردن قلب از گناه

پاک کردن قلب از گناه , سلسله جلسات تفسیر دعای عرفانی صحیفه سجادیه، دوشنبه‌ها از نماز مغرب و عشاء در محل مسجد موسسه توسط حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری برگزار می شود. حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، در ادامه مباحث صحیفه سجادیه به شرح و تفسیر دعای ۴۲صحیفه پرداخت و گفت: اللهم صل علی محمد و آله، و ادم بالقرآن صلاح ظاهرنا، واحجب به خطرات الوساوس عن صحه ضمآئرنا، و اغسل به درن قلوبنا علائق اوزارنا، واجمع به منتشر امورنا، حضرت می فرماید: بار خدایا بر محمد و آلش درود فرست و از برکت قرآن آراستگی ظاهر ما را تداوم بخش و خطرات وسوسه ها را از پنجه انداختن به سلامت عمق وجودمان بازدار، و چرک قلوب و آراستگی گناهانمان را ما بشوی ، و امور از هم پاشیده ما را با آن سرو سامان بخش.

راهکار پاک کردن قلب از گناه

پاک کردن قلب از گناه

پاک کردن گناهان انسان

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت : کسب طهارت، با دست یابی به عجائب قرآن و مفاهیم قرآن است، و انسان برنامه خودسازی برای خود داشته باشد، تا به فهم عجائب قرآن دست پیداکند، و پرده‌های درونی قرآن که برای مواجه شدن با آن باید انسان از پرده ضلالت بیرون بیاید، تا به طهارت و صفای ضمیر برسد، این می شود مقصد اولیاء که به واسطه قرآن کریم اتفاق می افتد . اولیاء امین خدای متعال هستند برویم از آنها کمک بگیریم . واسطه قرار بدهیم پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) که اهل القرآن هستند. از حقایق قرآن و امداد های قرآنی مدد بگیریم. حاج‌علی‌اکبری در ادامه با اشاره به دعای امام سجاد علیه السلام گفت : خدای متعال صلاح مومن را از ظاهر و باطن می خواهد ، از نطر رفتار ظاهرشان آراسته ، این که انسان به لحاظ ظاهر از نظر لباس ، از نظر آداب و اعمال باطنی خود را اصلاح کند، این موضوعیت دارد، که نوعا مومنین از آن بهرمند هستند ، این را باید حفظش کنیم . وی همچنین گفت : امام، خدا را به قرآن قسم می دهد با آراسته شدن ، از خدای متعال می خواهد این صلاح ظاهر امتداد داشته باشد ، مومنین به این صلاح ظاهر آراسته هستند ، یعنی طرف اهل نماز است ، اهل مسجد هست ، اخلاق و رفتار دینی و مذهبی دارد ، واحجب به خطرات الوساس ، یعنی مومن به صلاح ظاهر اکتفا نمی کند که آن صلاح باطنی است . (ضمائرنا) ؛ یعنی باطن ، یعنی وسوسه های نفوذی و بصورت پنهانی از طریق خیال و از طریق وهم ورود می کنند و قلب انسان را هدف قرار می دهند.

پاک کردن قلب از گناه با این روش

  حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری در ادامه گفت ؛ حضرت می فرماید : واغسل به درن قلوبنا و علائق اوزارنا ؛ با غسل قرآن و شستشوی قرآن درون و چرک قلوب را از آلودگی های گناه شستشو و پاک کنید. رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در ادامه گفت : دل آن مقدار که کثیف شده، از محضر قرآن پاک کنیم ، آن بارهائی که مثل غل و زنجیر بسته شده به دست و پای ما، این بار از جنس خباثت و کثیفی که باز می دارد ، رهائی یابیم . وی در پایان گفت: خدای متعال در توبه به سوی بندگانش را باز گذاشته است ، ثم تاب علیهم لیتوبوا . خدای متعال این آتش را در دل آنها روشن کرد، این است که توبه از ناحیه پروردگارمتعال پذیرفته می شود، اگر فضل او نباشد مگر کسی می تواند پاک شود ، امکان ندارد کسی به تزکیه برسد . جلسه تفسیر دعای عرفانی صحیفه سجادیه دوشنبه‌ها هر هفته از اقامه نماز مغرب و عشاء در محل موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر (سرچشمه) ، واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور برگزار می شود و شرکت برای عموم آزاد است افکار نیوز

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :