۲۰ راه ساده برای رسیدن به خدا و آرامش

۲۰ راه ساده برای رسیدن به خدا و آرامش دین و اندیشه

راه رسیدن به خدا , انسان همواره در درون خودش گمشده‌ای دارد که هر چه جلوتر برود باز هم دوست دارد که به کمال نزدیک‌تر بشود. این کمال چیزی نیست جز خداوند متعال.

راه رسیدن به خدا

راه رسیدن به خدا , راه‌های ارتباط با خدا بسیار زیاد و در عین حال آسان است. این ارتباط محدود به زمان و مکان خاصی نیست و همواره می‌تواند تأثیرات مثبتی بر زندگی شما داشته باشد. یکی از راه‌های انسان برای رسیدن به آرامش ارتباط با خداست. ارتباط با خدا اصلاً کار سخت و پیچیده‌ای نیست و می‌توان با رعایت بعضی نکات در طول زندگی روزمره این ارتباط را هر روز قوی‌تر کرد.

۲۰ راه رسیدن به خدا و آرامش

راه رسیدن به خدا ۱٫ حین انجام کارهای روزمره ذکر خدا را بگویید. ۲٫ هر روز دقایقی را به داشته‌هایتان بیاندیشید و خدا را شکر کنید. ۳٫ از خدا برای انجام کارهایی که برای انجامشان بی‌علاقه هستید صبوری بخواهید. ۴٫ از خدا برای همه آشنایانتان چیزهای خوب بخواهید. ۵٫ برای اصلاح روابطتان با دیگران از خدا کمک بخواهید. ۶٫ هنگام گپ و گفت با دوستان و آشنایانتان به یاد خدا باشید و از او تشکر کنید. ۷٫ اگر در گذشته اتفاق بدی برایتان افتاده است از این‌که توانسته‌اید آن را پشت سر بگذارید و خدا شما را تنها نگذاشته است سپاسگزار باشید. ۸٫ بدی‌ها و اشتباهات خود را روی کاغذ بنویسید و بابت همه آن‌ها از خدا طلب بخشش کنید. ۹٫ خدا هر روز با نعمت‌هایش شما را غافلگیر می‌کند پس هر روز طوری رو به خدا باشید که بداند قدر این غافلگیری شیرین را می‌دانید. ۱۰٫ حتی اگر تا الان هم زندگی به شما سخت گرفته است باز هم خدا را شکر کنید چون همواره آینده‌ای برای داشتن یک زندگی شیرین وجود دارد. ۱۱٫ اگر پیش آمده که به کسی غیر از خدا دل ببندید و امیدوار باشید که گره از کارتان باز کند بابتش از خدا طلب بخشش کنید. ۱۲٫ آدم‌های پرحرف زمان کمی برای صحبت کردن با خدا پیدا می‌کنند پس سعی کنید کم حرف زدن را تمرین کنید.

راه رسیدن به خدا چیست؟

۱۳٫ خدا بدون چشم داشت نعمت‌هایش را به شما داده درحالی‌که خیلی از وقت ها از فرمانش سرپیچی کرده‌اید و دوست خوبی برایش نبوده‌اید. پس شما هم گاهی بدون چشم داشت به کسانی که دوست نمی‌دارید هدیه بدهید. ۱۴٫ حتی وقتی بیمار هستید و از درد آن زجر می‌کشید بابت این که این بیماری دائمی نیست و خدا سلامتی‌تان را به شما بازخواهد گرداند از خدا ممنون باشید. ۱۵٫ خداوند برخلاف مقامات بالا رتبه زمینی تنها مقام والایی است که برای ملاقات کردنش سلسله مراتبی را در نظر نگرفته است. پس از این فرصت بهره ببرید و همواره او را مناجات کنید. ۱۶٫ برای موقع خوابتان برنامه‌ریزی کنید تا خوابتان هم موجب ارتباط شما با خدا شود؛ قبل از خواب سوره‌های حمد، ناس و فلق را بخوانید و در حالی که وضو دارید رو به قبله بخوابید. ۱۷٫ هنگام خواب فقط به خوبی‌ها و نکات مثبت دیگران فکر کنید و در مورد خودتان هم فقط چیزهای مثبتی را که در زندگی دارید مدنظر قرار بدهید و شکرگزاری کنید. ۱۸٫ هر وقت یکی از عزیزانتان برای شما کاری انجام می‌دهد همواره در نظر داشته باشید که خدای عزیزتری پشت آن‌ها ایستاده و همواره مراقبتان خواهد بود. ۱۹٫ از خدا بخواهید که ذهن و زبان شما را از چیزهای مهمل و بیهوده پاک‌سازی کند. ۲۰٫ از خدا اراده و پشتکار بخواهید که به جای ارتکاب گناه و توبه کردن اصلاً به سمت گناه نروید.

راه رسیدن به خدا و فواید ارتباط با خدا

رابطه داشتن با خالق هستی ضروری‌ترین نیاز هر موجودی است؛ رابطه‌ای که قرار است به واسطه آن فقط و فقط به شما منفعت برسد. در مجموع می‌توان مهم‌ترین فواید ارتباط با خدا را در موارد زیر خلاصه کرد: رسیدن به آرامش دنیا پر است از حوادث تلخ و مرارت بار که تنها راه نجات و نقطه امیدواری در برابر آن‌ها ارتباط با خداست. مهار سرکشی انسان هرگاه احساس کردید که جایگاهتان ممکن است شما را دچار غرور و تکبر کند خودتان را در مواجهه با خداوند جلیل‌القدر ببینید و به کوچکی خودتان در برابر ذات اقدس الهی پی ببرید. ارتباط با خدا کمک می‌کند که این غرور کاذب به سراغتان نیاید. نزدیکی به خدا انسان همواره در درون خودش گمشده‌ای دارد که هر چه جلوتر برود باز هم دوست دارد که به کمال نزدیک‌تر بشود. این کمال چیزی نیست جز خداوند متعال. همواره با خدا نجوا کنید تا راه رسیدن به کمال برایتان هموار شود. زمان ارتباط با خدا ارتباط با خدا محدود به زمان و مکان خاصی نیست؛ هرچند بعضی از زمان‌ها مثل نیمه شب یا بعد از اقامه نماز یا در حال روزه‌داری را بهترین زمان‌ها برای ارتباط با خدا می‌دانند. اما مطمئن باشید هر زمانی از شبانه‌روز که خدا را صدا بزنید جوابتان را خواهد داد. افکار نیوز

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
ترفندهای فوق العاده برای تزئین سبزیجات
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :