تبعیض خداوند نسبت به بندگان خود

تبعیض خداوند نسبت به بندگان خود دین و اندیشه

تبعیض خداوند , برای خداوند مهم ترین چیز اینه که انسان به سعادت برسه. البته سعادتی که از طریق اراده ی خود انسان صورت بگیره.

تبعیض خداوند نسبت به بندگان

تبعیض خداوند , چگونه است که خدا جان موسی را نجات داد تا یک قوم به او ایمان بیاورد، اما به کودکان_آفریقا کمک نمی‌کند تا دنیا به آن ایمان آوَرَد؟

دلیل تبعیض خداوند نسبت به بندگان

پاسخ شبهه: مقایسه ی نادرست حتما نتیجه ی نادرستی هم به دنبال داره. اصلا قیاس حضرت موسی با مردم آفریقا بر اساس ملاک ایمان درست نیست. برای خداوند مهم ترین چیز اینه که انسان به سعادت برسه. البته سعادتی که از طریق اراده ی خود انسان صورت بگیره. از این رو در مواقعی که غفلت بر انسان مستولی میشه حتما کسی رو به عنوان هدایت کننده و راهنما قرار میده و انسان راه رو به اشتباه نره. در زمان حضرت موسی هم خداوند ایشان را به عنوان راهنما برای این کار قرار داد. طبیعیه وقتی کسی برای این کار نباشه حتما باید جان هادی در امان باشه. وگرنه نقض غرض میشه و نمیشه که بعدا چوب بزنه به خاطر چیزی که اخطار و هشدار نداده و من هم نمیدونستم. یعنی جان بهترین شخص و کاملترین شخص برای هدایت حفظ میشه. چون در حدیثی داریم که اگه حجت در هر زمانی وجود نداشته باشه،همه چیز از هم میپاشه. پس موسی باید زنده میبود برای این کار.

چگونگی تبعیض خداوند نسبت به بندگانش

اما زمان فعلی ما: گفتیم که برای ابلاغ دین باید یک راهنما در قالب پیامبر و یا امام وجود داشته باشه و حتما باید جان او حفظ بشه. در زمان فعلی خودمون جان امام زمان به عنوان هدایت گر حفظ شده و حضرت هم تمام آنچه برای هدایت لازم باشه رو گفته(حدیث رجوع به راویان حدیث). پس ابلاغ هست ولی این مردم هستند که ایمان نمی آورند. اینجاست که گفتم مقایسه صحیح نیست. چون ملاک ایمان آوردن از هر راهی نیست. بلکه ایمان آوردن از طریق و مجرای طبیعی و عقلی خودشه. عقل هم حکم میکنه که یه نفر باید به عنوان هدایت گر حرفش رو بزنه و اونوقت انتخاب راه با ما. قرار نیست که ایمان از هر راهی صورت بگیره. قرآن به عنوان معجزه ی جاویدان در اختیار همه هست. آیا همه ایمان میاورند؟ پس چرا وقتی جواب معاندین رو مستدل میدیم،بازم حرف خودشون رو میزنند؟ گرسنگی و سو هاضمه ی مردم آفریقا هم در اثر حق خوری ها و استعمار این کشور ها و سو مدیریت عوامل اجرایی این کشورها صورت میگیره. مگه قراره خداوند هر اشتباهی که ما میکنیم رو راست و ریست کنه؟؟ حالا اصلا کمک هم بکنه. کیا میخوان ایمان بیارن؟ اونایی که حق اینها رو خوردند؟ پس دیدید که نه مقایسه درسته و نه ایمانی که این شکلی به دست بیاد ارزش داره. اونوقت چه نیازی به وجود عقل هست؟ تبیان

همچنین بخوانید :  توبه نصوح | منظور از توبه نصوح که در قرآن آمده است ، چیست؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :