آیا جنسیت فرشته های الهی زن است؟

آیا جنسیت فرشته های الهی زن است؟ دین و اندیشه

همیشه از قدیم برخی باورهای خرافه وجود داشته که هیچ سندیت و مدرکی دال بر آنها وجود ندارد ولی اعتقاد مردم شده است

همه ما از بچگی به یاد داریم که به ما می گفتند همیشه و در همه حال دو فرشته ناظر کارهای شما می باشند و همه جا همراه شما هستند. همه ما بر این باور هستیم که فرشته های الهی زن هستند اما آیا این قضیه واقعیت دارد؟ برای دانستن جواب این سوال مطلب زیر را که در نیک صالحی آمده است بخوانید.

جنسیت فرشته های الهی

مى خوانیم که مشرکان عرب، فرشتگان را، دختران خدا مى پنداشتند («وَ یجْعَلُونَ للَّهِ الْبَنَتِ سبْحَنَهُ وَ لَهُم مَّا یَشتهُونَ») یا بدون ذکر انتساب به خداوند آنها را از جنس زن مى دانستند، در سوره زخرف آیه ۱۹ مى خوانیم «و جعلوا الملائکه الذین هم عباد الرحمن اناثا»: فرشتگان را که بندگان خدا هستند زن مى پنداشتند و در سوره اسراء آیه ۴۰ مى فرماید: «ا فاصفاکم ربکم بالبنین و اتخذ من الملائکه اناثا: آیا خداوند به شما پسرانى داده و از فرشتگان ، دخترانى انتخاب کرده است ).

فرشته های الهی

جنس فرشته های الهی

این پندار ممکن است بقایاى خرافاتى باشد که از اقوام گذشته به عرب جاهلى رسیده بود، و نیز ممکن است به خاطر این بوده که فرشتگان از نظرها مستورند و این صفت بیشتر در زنان وجود داشت، و لذا به گفته بعضى اینکه عرب، شمس (خورشید) را مؤ نث مجازى و قمر (ماه ) را مذکر مجازى مى گوید به خاطر این است که قرص آفتاب در میان نور خیره کننده اش آنچنان پوشیده است که نگاه کردن به آن آسان نیست در حالى که قرص ماه کاملا نمایان است. این احتمال نیز وجود دارد که لطافت وجود فرشتگان، سبب این توهم شده بود چرا که زن نسبت به مرد جنس لطیف ترى است.

همچنین بخوانید :  ارگاسم و جنابت زن در خواب!؟

و به هر حال این یک خرافه و پندار غلط قدیمى است که متاسفانه هنوز رسوبات آن در اعماق فکرى بعضى دیده مى شود و حتى در ادبیات زبانهاى مختلف نیز وجود دارد، از جمله اینکه هنگامى که یک زن خوب را مى خواهند توصیف کنند فرشته اش مى گویند، و عکسهائى که از فرشتگان مى اندازند غالبا به صورت زن است در حالى که فرشتگان اصولا جسم مادى ندارند که مرد و زن و مذکر و مؤ نث داشته باشند.

همچنین بخوانید :  آیا ارتباط انسان با جن ممکن است؟

بد نیست انواع فرشته های الهی را بشناسید

از وقتی که آدم های روی زمین خودشان را شناخته اند همیشه بوده اند کسانی که برایمان قصه خلقت آدم را تعریف کرده باشند و برایمان از روزی گفته باشند که خدا خواست این موجود خاکی، دردانه خلقتش باشد و صدایش کند«اشرف مخلوقات». اشرف مخلوقاتی که همه فرشته ها به سجده در برابرش محکوم بودند.اما چیزی که هست اینجاست که خدا در کنار همه ملائکش فرشته هایی را برای رسیدن به امور بنده هایش کنار گذاشته است فرشته هایی که هر کدام در دنیا وظیفه ای خاص را بر عهده دارند.

فرشته های الهی

انواع فرشته های الهی

جرمیل

همچنین بخوانید :  حدیثی بسیار تکان دهنده از رسول خدا | آنهایی که با خدا و پیامبر جنگ داشتند کجایند؟

یکی از فرشتگانی است که وظیفه اش کمک به ایجاد تغیرات مثبت در زندگی آدم هاست.
این فرشته به کمک انسان هایی می رود که قصد تغییر و دگرگونی در زندگی شان را
دارند طوری که جرمیل به کمک عواطف و احساسات آدم ها می رود و به آنها کمک می کند
تا دیگران را راحت تر ببخشند.نام جرمیل برگرفته از رحمت خداوند است.

هانیل

هانیل فرشته ای است آبی رنگ و موافق با طبع لطیف زنانه. این فرشته،ملکی است
که خداوند او را در دنیا مامور رسیدگی به امور زنان کرده است. هانیل همراه
همیشگی زنان و دختران است و حتی در مواقع دشواری مثل به دنیا آوردن فرزند
به کمک خانم هایی می آید که قرار است از این به بعد مادر باشند.

همچنین بخوانید :  همجنس گرایی چه حکمی در قرآن دارد؟

انواع فرشته های الهی

اسماعیل

در کنار اینکه این نام یادآور اسم پیامبر خداست باید گفت که اسماعیل نام یکی از
فرشتگان خدانیزهست. اسماعیل فرشته ای است که در آسمان جای دارد.
چیزی که در روایات درباره اسماعیل ذکر شده این است که هر وقت هربنده ای هفت
بار بگوید«یا ارحم الراحمین» اسماعیل به او پاسخ خواهد داد که خداوند ارحم الراحمین است
و صدایش را شنیده است و حالا وقت این است که حاجتش را طلب کند.

ظهلیل

فرشته ای است که خداوند او را در کنار مزار پیامبر قرار داده است و او را موکل
قرار داده تا هرکس که برای او سلام و صلواتی می فرستد او هم در جواب سلام
و صلوات پیامبر به او پاسخ دهد.

همچنین بخوانید :  ارتباط انسان و جن و رازهایی عجیبی از که از آن بی خبرید!

شموئل

فکرش را بکنید که آدم ها اگر بدانند در مواقع نگرانی و اضطراب از طرف خداوند فرشته ای را در کنارشان دارند که وظیفه اش برطرف کردن نگرانی انسان هاست کمتر دچار تشویش و اضطراب های معمول زندگی روز مره خودشان می شوند. فرشته ای که وظیفه اش ایجاد صلح و مهربانی میان آدم های دنیاست و در شرایط سخت به کمک آنها می آید.نام شموئل یعنی کسی که می تواند خدا را ببیند.

آریل

این فرشته ای است که بیشتر در امور دنیوی و مادی کمک حال آدم هاست و به آدم ها در تامین نیازهایی مثل امنیت، به دست آوردن پول و مایحتاج کمک می کند. نام این فرشته به معنای«شیر خدا»است.

انواع فرشته های الهی خدا

راحیل

همچنین بخوانید :  احکام دیه سقط جنین

راحیل بیشتر ما را به یاد نام دخترانه ای می اندازد که فکر می کنیم این اسم فقط نام همسر یعقوب پیامبر و مادر حضرت یوسف بوده است. اما در کنار همه این ها باید گفت که راحیل یکی از فرشتگان بهشتی است که در بلاغت هیچ فرشته ای به پای او نمی رسد. راحیل فرشته ای است که از طرف خدا مامور شد تا خطبه عقد حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(ع)را بخواند.می گویند او خطبه ای را در آنجا خواند که تا به حال کسی آن را نخوانده است.

جوفیل

در کنار همه فرشته ها این فرشته کارش این است که بی نظمی ها و موقعیت های بد و منفی زندگی انسان ها را برطرف می کند. پس در مواقع شلختگی و آشفتگی ذهنی تان به این فکر کنید که شما فرشته ای را در کنارتان دارید که کارش زیبایی و نظم دادن به افکار و محیط شماست.در بعضی منابع وی را سوفیل نیز نامیده اند نام سوفیل برگرفته از زیبایی خداوند است.

همچنین بخوانید :  همجنس‌ گرایی به چه دلایلی در اسلام حرام است؟

راگول

این فرشته که دوست خداست وظیفه اش چیزی نیست جز ترمیم رابطه های بین آدم ها. این فرشته در روابط بین آدم ها هماهنگی ایجاد می کند و سوء تفاهم بین آدم ها را برطرف می سازد.فرشته ای که شاید این روزها بیش از پیش به حضورش در روابط روزمره مان احتیاج داشته باشیم.

جبرئیل

جبرئیل در بین فرشته ها شاید نام آشناترین فرشته ای باشد که نامش را شنیدیم اما نکته جالب توجه درباره جبرئیل اینجاست که این فرشته در کنار اینکه فرشته وحی شناخته می شود فرشته ای است که حامی پیام آوران است به گونه ای که این فرشته به افرادی مثل نویسنده ها،خبرنگاران و آموزگاران کمک می کند.

افکار نیوز و مهر

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-10-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :