پیامبر از این دسته والدین بیزار است

پیامبر از این دسته والدین بیزار است دین و اندیشه

بیزاری پیامبر از این والدین , پدر ومادر، به عنوان هسته ی مرکزی خانواده ، اگر بتوانند به دور از هر گونه توقعات بی جا ، با جان ودل برای شکوفایی فضایل دینی و اخلاقی خود وخانواده تلاش کنند ، یقینا می توانند همه قله های خوشبختی وسعادت را فتح بکنند.

بیزاری پیامبر از این والدین

بیزاری پیامبر از این والدین , بدون شک همه ما می دانیم که هر یک از اعضای خانه ، نسبت به همدیگر ، حقوقی دارند که خوشبختی والهی شدن آن خانه ، به اجرای آن حقوق بستگی دارد . حال پدر ومادر، به عنوان هسته ی مرکزی خانواده ، اگر بتوانند به دور از هر گونه توقعات بی جا ، با جان ودل برای شکوفایی فضایل دینی و اخلاقی خود و خانواده تلاش کنند ، یقینا می توانند همه قله های خوشبختی وسعادت را فتح بکنند. بر اساس آیه (یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَ أَهْلیکُمْ نارا…) (تحریم-۶)، فهمیده می شود که حقوق همسر وفرزندان ، منحصر به تامین هزینه های مادی ( مسکن و پوشاک وخوراک و…) آنها نمی شود ، بلکه ورای این حقوق وهزینه های مادی ، حقوق مهمتری ، در قالب تامین حوایج معنوی وجود دارد که می تواند سعادت خانواده را رقم بزند .

بیزاری پیامبر از این والدین و خانواده ها

بیزاری پیامبر از این والدین

خوشبختی وسعادت فرزندان

بنابراین آنچه که در نخستین سنگ بناى هر خانواده ، باید حایز اهمیت باشد ، تعلیم و تربیت اسلامی خانواده است ؛ تا بتوان در راستای ترک معاصی وبه کار گرفتن اصول تعلیم وتربیت ، محیطی پاک وخالی از هرگونه آلودگی را در فضای خانه ، برای خانواده فراهم کرد. واین چیزی است که رسول خدا وائمه هدی از ما خواسته اند . زیرا رسول خدا می فرمایند : من بیزارم از آندسته از والدینی که راه سعادت فرزندانشان را می بندند ومانع خوشبختی آنها می شوند . (…وَیْلٌ‌ لِأَطْفَالِ‌ آخِرِ الزَّمَانِ مِنْ آبَائِهِمْ فَقِیلَ یَا رَسُولَ اللَّهِ مِنْ آبَائِهِمُ الْمُشْرِکِینَ فَقَالَ لَا مِنْ آبَائِهِمُ الْمُؤْمِنِینَ لَا یُعَلِّمُونَهُمْ شَیْئاً مِنَ الْفَرَائِضِ وَ إِذَا تَعَلَّمُوا أَوْلَادُهُمْ مَنَعُوهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُمْ بِعَرَضٍ یَسِیرٍ مِنَ الدُّنْیَا فَأَنَا مِنْهُمْ بَرِی‌ءٌ وَ هُمْ مِنِّی بِرَاءٌ) وای بر بچه های آخر الزمان از دست پدر ومادر شان . پرسیده شد: یا رسول الله ؛ از دست پدر ومادر مشرکشان؟ حضرت فرمود: نه ؛ از دست پدر ومادر مسلمان ومومنی که هیچ چیز از فرائض را به فرزندانشان نمی آموزند ؛ واگر هم فرزندشان بخواهد یاد بگیرد ؛ مانع آن شده ، وبه در آمد اندک آنها خشنود می شوند .من واین پدر ومادر ، از هم بیزاریم . (مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل ج‌۱۵ ۱۶۴). اسلام علاوه بر امن کردن محیط خانه ، یکی از اصولی را که به خانواده ها سفارش می کند ، نوع رفتار و برخورد والدین با فرزندان است . به اینکه پدر ومادرباید ، بین فرزندان خود به انصاف ومواسات رفتار کنند ، تا همه ی افراد خانواده بتوانند با عشق ومحبت به هم ، کارها و مسولیت هایی را که در زندگی خانوادگی به دوش آنها گذاشته شده است ، به وجه احسن انجام بدهند . رسول گرامی اسلام می فرماید: (اعْدِلُوا بَیْنَ‌ أَوْلَادِکُمْ فِی السِّرِّ کَمَا تُحِبُّونَ أَنْ یَعْدِلُوا بَیْنَکُمْ فِی الْبِرِّ وَ اللُّطْفِ‌) بین فرزندانتان به عدالت رفتار کنید ، همانگونه که دوست دارید بین شما به عدالت رفتار شود . افکار نیوز

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-01-29 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :