بزرگترین گناه کبیره چیست؟

بزرگترین گناه کبیره چیست؟ دین و اندیشه

بزرگترین گناه کبیره , کبیره بودن گناه شرک نزد مسلمانان از بدیهیات است و ذکر آیات و روایات دیگر در این باب لزومی ندارد.اما چیزی که مهم است دانستن مفهوم شرک و مراتب آن است.

اولین و بزرگترین گناه کبیره

بزرگترین گناه کبیره , انجام کارها برخلاف دستور خداوند متعال گناه محسوب می شود اما برخی از گناهان اثر مخرب بیشتری بر انسان دارند که به آنها 《گناهان کبیره》می گویند. آیت الله دستغیب(ره)در کتاب گناهان کبیره در مورد اولین و بزرگترین گناه می گوید: اولین گناه کبیره شرک به خداوند متعال است و به کبیره بودن آن پیامبر اسلام (ص) و امام علی (ع) و امامان دیگر تصریح فرموده اند بلکه از امام صادق(ع) روایت است :از هر گناه کبیره بزرگتر شرک به خدا است.

بزرگترین گناه کبیره نزد مسلمانان

بزرگترین گناه کبیره

بزرگترین گناه کبیره بنا بر روایات معصومین

ایشان ادامه می دهد:دلیل بزگتر بودن شرک به خداوند این است که حضرت حق می فرماید: خدا نمی آمرزد شرک شرک آورنده شده به او را و غیر از شرک را از هرکه بخواهد می آمرزد. آیت الله دستغیب (ره)در ادامه می گوید:خداوند در جای دیگری می فرماید کسی که به خدا شرک آورد بهشت را بر او حرام فرموده و جایگاهش دوزخ است و برای ستم کنندگان یاری کنندگانی نیست. ایشان ادامه می دهد:کبیره بودن گناه شرک نزد مسلمانان از بدیهیات است و ذکر آیات و روایات دیگر در این باب لزومی ندارد. اما چیزی که مهم است دانستن مفهوم شرک و مراتب آن است. مشرک در مقابل موحد است چنانکه توحید اولین رکن دین است و دارای مراتبی است. ۱٫توحید و شرک در مقام ذات ۲٫توحید و شرک در مقام صفات ۳٫توحید شرک در مقام افعال ۴٫توحید و شرک در مقام اطاعت ۵٫توحید و شرک رر مقام عبادت افکار نیوز

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-11 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :