حکم ارتباط دختر و پسر نامحرم در فضای مجازی

حکم ارتباط دختر و پسر نامحرم در فضای مجازی دین و اندیشه

ارتباط با نامحرم , همه مراجع، چت کردن دختر و پسر در صورتی که منجر به گناه شود را حرام دانسته‌اند.

ارتباط با نامحرم در فضای مجازی

ارتباط با نامحرم , همه مراجع ارتباط دختر و پسر بایکدیگر از راه غیرمستقیم، که چت کردن نیز جز آن محسوب می‌گردد، اگر منجر به گناه شود را حرام دانسته‌اند.

حکم ارتباط با نامحرم در فضای مجازی

سؤال: در اینترنت به صورت گفتارى و یا نوشتارى با جنس مخالف، با این شرط که از حدود شرعى خارج نشویم، مثلاً براى تبادل نظر، چه حکمى دارد؟ همه مراجع: اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به حرام باشد، اشکال ندارد. تبصره: اگر جنس مخالف زن جوان باشد، بهتر است گفت وگو با او ترک شود.

ارتباط با نامحرم از راه غیرمستقیم

سؤال: چت کردن با جنس مخالف و رد و بدل کردن صحبت هاى معمولى، چه حکمى دارد؟ همه مراجع: در صورتى که خوف فتنهو کشیده شدن به گناه وجود داشته باشد، جایز نیست. سؤال: حکم چت کردن با شخصى که از جنسیت او بى اطلاعیم، بفرمایید؟ همه مراجع: اگر ترس افتادن به حرام باشد، جایز نیست. سؤال: چت کردن با اشخاص مختلف، به انگیزه پیدا کردن فرد مورد نظر براى ازدواج با او، چه حکمى دارد؟ همه مراجع: اگر بدون قصد لذت و ترس افتادن به گناه باشد و باعث مفسده نشود، اشکال ندارد. تبصره: فرض مسئله جایى است که شخص براى ازدواج آمادگى داشته باشد. سؤال: چت کردن با زنان غیر مسلمان و انجام صحبت هاى تحریک آمیز با آنان، چه حکمى دارد؟ همه مراجع: حرام است. همه مراجع تأکید می‌کنند که هرگونه ارتباط بین دختر و پسر، قبل از ازدواج، اعم از ارتباط مستقیم و غیر مستقیم، اگر با قصد لذت (جنسی) باشد و یا خوف فتنه و ترس افتادن به گناه در آن وجود داشته باشد، جایز نبوده و اشکال دارد. اما ارتباط شغلی و حرفه ای و علمی و تحصیلی، اگر باعث فتنه و مفسده نشود و موازین شرع در آن رعایت شود، اشکال ندارد. افکار نیوز

همچنین بخوانید :  احکام شرعی اسلام در مورد شوخی با نامحرم
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi