هواوی

فوندو با سس کاراملی یک دسر مجلسی ساده و فوری

فوندو با سس کاراملی یک دسر مجلسی ساده و فوری آشپزی و شیرینی پزی

دسر فوندو با سس کاراملی یک دسر عالی بعد از شام و مهمانی های شبانه است. برای فوندوی اطراف سس می توانید از برش میوه های تازه به شکل مربع، برش های پوند کیک یا چیز کیک یخ زده استفاده کنید.

دسر فوندو با سس کاراملی یک دسر عالی بعد از شام و مهمانی های شبانه است. این دسر هم خوشمزه است هم زیبا و هم سرگرم کننده. برای فوندوی اطراف سس می توانید از برش میوه های تازه به شکل مربع، برش های پوند کیک یا چیز کیک یخ زده استفاده کنید.

فوندو با سس کاراملی یک دسر مجلسی

زمان آماده سازی: ۱۰ دقیقه

زمان پخت: ۲۰ دقیقه

مواد لازم برای ۸ نفر

 مواد لازم فوندو با سس کاراملی

شکر ۱ لیوان

آب یک ¼ لیوان

خامه قنادی ۲ و ۲/۳ لیوان ۲ قاشق غذاخوری

کره نمکی یا ساده ۱/۲ لیوان

عصاره وانیل ۱ قاشق غذاخوری

نمک ¼ قاشق چایخوری

چیز کیک یخی مکعبی برش خورده، بری، انگور، پاوند کیک، براونی و سایر مواد دلخواه خودتان

 

فوندو با سس کاراملی

طرز تهیه فوندو با سس کاراملی

فوندو با سس کارامل یک دسر عالی و خوشمزه مطابق هر نوع سلیقه ای است. ضمن این که ظاهری زیبا به میز پذیراییتان می بخشد. میهمانان می توانند به سلیقه خودشان از دور چین های متنوع اطراف سس استفاده کنند و از آن لذت ببرند.

۱ . شکر و آب را مخلوط نموده روی حرارت متوسز هم بزنید تا شکر کاملا حل شود.

۲ . دما را افزایش داده و بدون هم زدن اجازه دهید مخلوط به رنگ کهربایی درآید. سپس ظرف را از روی حرارت برداشته ، ۲و ۲/۳ لیوان خامه را به آن اضافه کنید. خامه شروع به جوشیدن خواهد کرد بنابراین مراقب باشید روی دستتان نپاشد. مخلوط را هم بزنید تا کاملا یکدست شود ولی اگر کارامل کاملا با خامه مخلوط نشد دوباره ظرف را روی حرات متوسط گذاشته و هم بزنید تا یکدست شود. کره را اضافه کرده هم بزنید تا کاملا ذوب شود. در آخر وانیل و نمک را با سس کارامل مخلوط نمایید.

۳ . کارامل را در یک ظرف متوسط مایکروفر یا ظرف مخصوص فوندو بریزید و کمی قبل از سرو ۲ قاشق غذاخوری خامه باقیمانده را رویش ریخته و با چنگال به فرم دلخواهتان فرم دهید. در صورت تمایل می توانید کمی نمک هم رویش بپاشید.

۴ . میوه ها و تکه های مکعبی برش خورده کیک را اطراف سس کارامل بچینید. هر از گاهی بهتر است سس را در مایکروفر یا با وارمر گرم نمایید تا خیلی غلیظ نشود.

تهیه و ترجمه گروه آشپزی نیک صالحی

تاریخ بروزرسانی : 2018-05-07 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :