طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا

طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا آشپزی و شیرینی پزی

طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا , سس سالسا را سبزیجات تازه تشکیل می دهد و بسیار سالم است.

طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا

طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا , امروز می خواهیم دستور پختی را در اختیار شما قرار دهیم که همه مواد آن مناسب فصل بهار و تابستان است. این کیک خاص از آنجا که بسیار رنگارنگ است، مطمئنا مورد توجه کودکان نیز قرار می گیرد. همیشه در کنار وعده هایی که کربوهیدرات بالا دارند وجود سبزیجات نیز اهمیت پیدا می کند. سبزیجات مانع بالا رفتن ناگهانی قند خون می شوند. خامه ترشی نیز که در این دستور پخت به کار رفته حاوی پروتئین و مقداری چربی است. این دو نیز به کاهش سرعت هضم غذا کمک می کنند.

مواد لازم:

۱۱۳ گرم آرد سفید سبوس دار ( حدود سه چهارم فنجان ) یک دوم فنجان آرد ذرت ساده زرد دو قاشق چای خوری بیکینگ پودر سه چهارم قاشق چای خوری نمک یک دوم قاشق چای خوری فلفل سیاه یک فنجان خامه ترش سبک دو تخم مرغ بزرگ دو قاشق غذا خوری روغن زیتون یک و یک چهارم فنجان دانه های ذرت تازه دو قاشق غذا خوری فلفل سبز خرد شده یک دوم فنجان کدو زرد که به صورت مکعبی خرد شده باشد یک چهارم فنجان پیاز سبز خرد شده یک چهارم فنجان ریحان تازه خرد شده یک و یک دوم قاشق چای خوری سرکه سفید یک عدد گوجه فرنگی متوسط، خرد شده

طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا
طرز تهیه کیک ذرت و سس سالسا
روش پخت:

۱٫ آرد را به آرامی با قاشق به یک فنجان اندازه گیری منتقل کنید. آرد، آرد ذرت، بیکینگ پودر، یک دوم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل را داخل یک کاسه بزرگ با هم ترکیب کنید. ۲٫ خامه ترش، تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری روغن را در یک کاسه ترکیب کنید، آنقدر بهم بزنید تا خوب نرم شوند. میکس خامه ترش، ذرت و فلفل سبز را به ترکیب آرد اضافه کنید. بهم بزنید تا همه مواد ترکیب شوند. یک ماهی تابه نچسب بزرگ را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. ۳٫ میکس ذرت را به ۸ قسمت مساوی تقسیم کنید ( هر کدام تقریبا اندازه یک سوم فنجان ) و مانند قطعات زخیم کتلت، آن ها را صاف کنید و هر سمت را ۶ دقیقه بپزید. ۴٫ کدو، پیاز، ریحان، سرکه، گوجه فرنگی، باقی مانده یک قاشق غذا خوری روغن زیتون، باقی مانده یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری فلفل باقی مانده را در یک ظرف با هم ترکیب کنید. در هر کدام از چهار بشقاب، دو عدد کیک ذرت قرار دهید و روی آنها به صورت مساوی سالسا اضافه کنید.

اطلاعات تغذیه ای:

موادی که در این دستور پخت آمده است، برای چهار وعده در نظر گرفته شده است. هر وعده شامل دو عدد کیک ذرت و حدود یک چهارم فنجان سالسا است.

اطلاعاتی که در ادامه می آید، مربوط به یک وعده از این غذا می باشد:

کالری: ۳۶۲ چربی در یک وعده: ۱۵٫۹ گرم چربی اشباع در یک وعده: ۶ گرم چربی غیراشباع در یک وعده: ۶٫۲ گرم چربی دارای حلقه های غیراشباع در یک وعده: ۱٫۷ گرم پروتئین در یک وعده: ۱۴ گرم کربوهیدرات در یک وعده: ۴۲ گرم فیبر در یک وعده: ۵ گرم کلسترول در یک وعده: ۹۳ میلی گرم آهن در یک وعده: ۳ میلی گرم سدیم در یک وعده: ۴۶۵ میلی گرم کلسیم در یک وعده: ۱۵۷ میلی گرم قند در یک وعده: ۹ گرم دکتر کرمانی خدادادی

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-07-06 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :