هواوی

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون آشپزی و شیرینی پزی

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون , این املت خوشمزه را می‌تونید با هر سبزی و مواد دیگه‌ای که دوست دارید پر کنید.

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون , پختن املتی با بافت نرم و اسفنجی از اونی که فکر می کنید خیلی راحت‌تر و سریع‌تره. می‌تونید اون رو با هر سبزی و مواد دیگه‌ای که دوست دارید پر کنید.

مواد لازم:

روغن زیتون ۲ قاشق چای خوری پیاز ۱/۴ عدد فلفل دلمه ای ۱/۴ عدد کوچک ژامبون ۶۰ گرم تخم مرغ ۲ عدد بزرگ نمک نوک انگشت

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون

آماده کردن مواد برای تهیه املت فلفل و ژامبون:

۱٫ پیاز رو پوست بگیرید و ریز خرد کنید. ۲٫ قسمتای اضافی فلفل دلمه‌ای رو جدا کنید و بعد اون رو ریز خرد کنید. ۳٫ ژامبون رو هم خرد کنید.

طرز تهیه املت فلفل و ژامبون :

در ماهیتابه کوچکی روی حرارت متوسط، ۱ قاشق چای خوری روغن زیتون گرم کنید و پیاز و فلفل دلمه ای رو برای حدود ۲ تا ۳ دقیقه تا پیاز نیمه شفاف بشه، در اون تفت بدین. ژامبون رو اضافه کنید و مواد رو برای ۳ تا ۵ دقیقه دیگه تا قهوه‌ای بشن بپزید. در کاسه کوچکی، تخم‌مرغ‌ها و نمک رو با چنگال بزنید تا کف کنه. ماهیتابه کوچکی رو روی حرارت متوسط گرم کنید. ۱ قاشق چای خوری دیگه روغن زیتون رو در اون بریزید و در ماهیتابه پخش کنید. ترکیب تخم‌مرغ رو در اون بریزید. بذارید تا املت کمی ببنده. بعد با لیسک تخم‌مرغ پخته رو به سمت مرکز ماهیتابه بیارید و ماهیتابه رو تکون بدید تا تخم‌مرغ خام جای اون رو بگیره و بپزه. این کار رو چند بار دیگه و برای حدود ۱ تا ۲ دقیقه تکرار کنید تا تخم‌مرغ کاملا ببنده و بپزه. ترکیب فلفل و ژامبون رو روی نیمی از املت بریزید و نیمه دیگه املت رو روی اون برگردونید. املت رو در بشقاب گرمی بذارید و میل کنید. آشپزباشی

همچنین بخوانید :  طرز تهیه خوراک زبان
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-02 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :