طرز تهیه براونی فاج ماربلد

طرز تهیه براونی فاج ماربلد آشپزی و شیرینی پزی

براونی فاج , یک قالب مربعی ۲۳ سانتی متری ترجیحا کمربندی را چرب نمایید و کف و دیواره هایش را با کاغذ روغنی بپوشانید. آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را در یک ظرف الک نمایید.

طرز تهیه براونی فاج ماربلد

براونی فاج ماربلد، یک کیک شکلاتی با لایه های پنیری است که طعمی متفاوت و خوشمزه دارد.

مواد لازم برای براونی فاج ماربلد:

کره: ۱۲۰ گرم شکر: ۲۵۰ گرم تخم مرغ: ۳ عدد شکلات تلخ (ریز خرد شده): ۲۵۰ گرم آرد: ۱۵۰ گرم پودر کاکائو: ۳۰ گرم بیکینگ پودر: یک دوم ق چ نمک: یک چهارم ق چ وانیل: یک هشتم ق چ مواد لازم لایه پنیری: پنیر خامه ای: ۱۲۰ کرم کره (نرم شده): ۲ ق س شکر: ۵۰ گرم تخم مرغ ریز: ۱ عدد آرد: ۶ ق س وانیل: ۱ پینچ طرز تهیه براونی فاج ماربلد طرز تهیه براونی: یک قالب مربعی ۲۳ سانتی متری ترجیحا کمربندی را چرب نمایید و کف و دیواره هایش را با کاغذ روغنی بپوشانید. آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک را در یک ظرف الک نمایید، شکلات ریز خرد شده و کره را در یک ظرف بر روی بخار آب ذوب کنید سپس از روی حرارت غیرمستقیم برداشته شکر را اضافه نمایید و با قاشق چوبی کمی هم بزنید تخم مرغ ها را نیز دانه دانه اضافه نمایید و هرکدام را در حد مخلوط شدن هم بزنید، وانیل را نیز بیفزایید سپس ترکیب آردی را کم کم به مواد اضافه کنید و حد مخلوط شدن هم بزنید. سه چهارم مایع آماده را در قالب بریزید سپس مایه پنیری را بر رویش بریزید و در قسمت هایی از آن یک چهارم باقی مانده مایه براونی را بریزید و با نوک خلال دندان حالت ماربلد به براونی دهید. قالب را به مدت تقریبی ۴۰ دقیقه در فر از پیش گرم شده به دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید سپس اجازه دهید یک ساعت در قالب خنک شود بعد با دقت از قالب خارج نمایید و بگذارید کاملا خنک شود، پس از آن که کاملا خنک شد به ابعاد دلخواه برش بزنید.

طرز تهیه مایه پنیری براونی فاج :

پنیر خامه ای رو کره را در یک ظرف با سرعت پایین همزن برقی در حد مخلوط شدن هم بزنید سپس شکر، تخم مرغ، وانیل و آرد را اضافه نمایید و هرکدام را در حد مخلوط شدن هم بزنید. نکته: ۱٫ براونی ها به معنای قهوه ای، کیک های خیس شکلاتی هستند که در آنها از مقادیر زیاد شکلات یا پودر کاکائو استفاده می شود و ممکن است به صورت ساده باشند یا لایه ای با پنیر یا با کره بادام زمینی و… داشته باشند. ۲٫ گاهی در براونی ها از انواع مغزها به ویژه گردو استفاده می شود که در طعم آنها بسیار موثر است. ۳٫ هرچه مدت زمان پخت براونی ها طولانی تر شود بافت آنها از حالت خیس خارج شده و به بافت کیکی نزدیک تر می شود. کیک و شیرینی

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-21 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :