معرفی رسمی رنو کپچر ۲۰۲۰ با پلتفرم جدید

معرفی رسمی رنو کپچر ۲۰۲۰ با پلتفرم جدید اخبار خودرو

رنو کپچر با پلتفرم جدید این خودرو را نسبت به مدل قبلی ۱۱۰ میلی متر بلند تر کرده که باعث شده فضای داخلی خودرو بزرگتر شود

کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو که مدتی است در ایران دچار فراز و نشیب هایی شده به تازگی اقدام به تولید محصول جدید خود یعنی رنو کپچر ۲۰۲۰ کرده است. نسل جدید رنو کپچر دارای طراحی فوق العاده جذاب تری است که در ادامه در نیک صالحی درباره آن به طور کامل صحبت خواهیم کرد.

رونمایی از رنو کپچر ۲۰۲۰

رنو کپچر ۲۰۲۰ به صورت رسمی معرفی شد. این خودرو در مقایسه با نسل گذشته خود از طراحی جذاب تری بهره می برد و به فناوری های جدیدتری مجهز شده است. رنو کپچر جدید بر اساس پلتفرم CMF-B توسعه یافته که باعث افزایش طول ۱۱۰ میلی متری آن نسبت به نسل گذشته شده است. این افزایش طول، باعث افزایش فضای پای سرنشینان عقب و حجم فضای بار تا ۸۱ لیتر شده است.

این پلتفرم به رنو اجازه می دهد تا این کراس اوور را با موتور برقی روانه بازار کند. در همین راستا، این خودروی فرانسوی با سیستم E-Tech پلاگین هیبریدی در اختیار خریداران قرار می گیرد. این مدل به موتور مورد استفاده در نسل جدید رنو کلیو مجهز می شود که امکان رانندگی تا مسافت ۴۵ کیلومتر را به صورت تمام الکتریکی برای راننده فراهم می کند. این نمونه دارای یک موتور ۱٫۶ لیتری بنزینی و دو موتور برقی با باتری ۹٫۸ کیلووات ساعتی است.

عملکرد رنو کپچر ۲۰۲۰

این کراس اوور علاوه بر موتور پلاگین هیبریدی، با ۳ موتور بنزینی و دو موتور دیزلی نیز روانه بازار می شود. موتورهای بنزینی این خودروی فرانسوی، ۳ سیلندر ۱٫۰ لیتری توربوشارژ با امکان تولید ۹۹ اسب بخار قدرت و ۱۶۰ نیوتن متر گشتاور، ۴ سیلندر ۱٫۳ لیتری توربوشارژ با امکان تولید ۱۲۸ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور و موتوری با امکان تولید ۱۵۳ اسب بخار و ۲۷۰ نیوتن متر گشتاور است.

رنو کپچر

پلتفرم جدید رنو کپچر

مشخصات رنو کپچر ۲۰۲۰

قدرتمندترین مدل این خودرو به یک گیربکس ۷ سرعته خودکار دو کلاچه مجهز شده است. رنو کپچر مدل ۲۰۲۰ با موتورهای دیزلی نیز وارد بازار می شود. این موتورها ۱٫۵ لیتری بوده که قادر به ۹۴ و ۱۱۳ اسب بخار قدرت هستند. مدل پایه به جعبه دنده ۶ سرعته دستی و مدل بالاتر به یک گیربکس ۷ سرعته خودکار دوکلاچه مجهز می شود. در حال حاضر در رابطه با حضور سیستم چهار چرخ محرک در این خودرو، اطلاعاتی منتشر نشده است.

این خودروی رنو به تجهیزات ایمنی زیادی مجهز شده که برای مثال می توان به شناسایی
علائم راهنمایی و رانندگی، کروز کنترل با قابلیت محدود کردن سرعت، چراغ های LED و
سیستم نگهداری خودرو در میان خطوط اشاره کرد.

رنو کپچر

مشخصات رنو کپچر ۲۰۲۰

در حالی که شرکت فرانسوی رنو در حال تدارک عرضه نسل جدید رنو کلیو به بازار است،
پیش از آن، تصاویر نسل جدید رنو کپچر را منتشر کرد. در حال حاضر تنها تصاویر دیجیتالی
از رنو کپچر ۲۰۲۰ منتشر شده و فرانسوی‌ها، عرضه رسمی این خودرو را به نمایشگاه
خودرو فرانکفورت، که در سپتامبر برگزار می‌شود، موکول کرده‌اند.

رنو کپچر

معرفی رنو کپچر ۲۰۲۰

همانطور که در تصاویر می‌توان دید، حدس‌ها با آن چه که پس از انتشار تصاویر استتار شده این خودرو
گمان می‌رفت، مطابقت دارند و با یک خودرو کاملا جدید روبرو هستیم، هرچند هنوز هم می‌توان
تشخیص داد که این خودرو، رنو کپچر است. طراحی خارجی رنو کپچر ۲۰۲۰ پویاتر و اسپرت تر شده،
در حالیکه در فضای داخلی، رنو به سمت طراحی حرکت کرده و البته پکیج تجهیزات فناوری
و رفاهی بهتری را برای این کراس اوور کوچک، ارایه کرده‌است.

جزئیات بیشتر درباره رنو  کپچر ۲۰۲۰

رنو کپچر دومین خودرویی است که پس از رنو کلیو، براساس پلتفرم CMF-B توسعه می‌یابد، در نتیجه این خودرو ۱۱۰ میلیمتر بلندتر از نسل قبلی خود بوده و فضای پای سرنشین عقب آن، ۱۷ میلیمتر نسبت به نسل پیشین افزایش داشته است. ظرفیت صندوق عقب این خودرو نیز افزایشی ۸۱ لیتری داشته و به ۵۳۶ لیتر رسیده است. علاوه برآن، رنو ۲۷ لیتر فضای وسایل مختلف برای کابین رنو کپچر ۲۰۲۰ نیز در نظر گرفته‌است. به عنوان مثال، قسمت‌های مربوط به جای گیری بطری آب در درب ها، اکنون می‌توانند بطری‌های ۱٫۵ لیتری را در خود جای دهند.

اما مزایای پلتفرم CMF-B تنها به اینجا ختم نمی‌شوند. این پلتفرم به مهندسان و طراحان رنو اجازه داده تا کپچر ۲۰۲۰ را از ابتدا طراحی کنند، که به آنها اجازه می‌دهد تا از پیشرانه های مدرن‌تر پلاگین هیبریدی E-Tech برای تامین قوای این کراس اوور کوچک، بهره بگیرند. این پیشرانه با نسل جدید رنو کلیو مشترکا استفاده می‌شود و رنو کپچر ۲۰۲۰ را قادر می‌سازد تا در حالت تمام الکتریکی، ۴۵ کیلومتر را با حداکثر سرعت ۱۳۵ کیلومتربرساعت طی کند. سیستم پلاگین هیبریدی E-Tech از یک موتور بنزینی ۱٫۶ لیتری و دو موتور الکتریکی به همراه یک بسته باطری ۹٫۸ کیلووات ساعتی تشکیل شده‌است.

جزئیات رنو کپچر جدید

علاوه بر پیشرانه پلاگین هیبریدی، مشتریان می‌توانند برای رنو کپچر خود، یکی از پیشرانه‌های دیزلی یا بنزینی را نیز انتخاب نمایند. سه موتور بنزینی و دو موتور دیزلی در این بخش قابل انتخاب هستند. موتورهای بنزینی عبارتند از : یک لیتری توربوشارژر سه سیلندر TCe 100 با قدرت دقیق ۹۹ اسب بخار و گشتاور ۱۶۰ نیوتون متر، ۱٫۳ لیتری چهارسیلندر توربوشارژر TCe 130 با قدرت ۱۲۸ اسب بخار و ۲۴۰ نیوتون متر، و قوی‌ترین موتور بنزینی، TCe 155 یک و نیم لیتری چهارسیلندر با قدرت ۱۵۳ اسب بخار و گشتاور ۲۷۰ نیوتون متر. دو پیشرانه قوی‌تر، با یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه EDC عرضه می شوند و پیشرانه ضعیف‌تر یک گیربکس دستی دارد.

دو پیشرانه دیزلی قابل انتخاب نیز عبارتند از Blue dCi 95 و Blue dCi 115 که اولی ۹۵ اسب بخار قدرت
و ۲۴۰ نیوتون متر گشتاور را ارایه می‌دهد و دومی نیز قدرتی برابر با ۱۱۵ اسب بخار و گشتاوری
برابر با ۲۶۰ نیوتون متر را تولید می‌کند. برای پیشرانه ضعیف‎‌تر یک گیربکس شش سرعته دستی
و برای پیشرانه قوی‌تر، هفت سرعته دوکلاچه EDC در نظر گرفته شده است.

کلیک و خودروبانک

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2019-07-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :