معرفی مشخصات جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag ادیشن

معرفی مشخصات جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag ادیشنخودرو

بیشترین تفاوتی که جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag با نمونه های قبلی خود دارد در طراحی داخلی خودرو و جزئیات آن است

اواخر سال پیش بود که کمپانی جگوار نسخه سفارشی خودروی جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag را معرفی کرد. در چند روز گذشته این شرکت اقدام به عرضه مشخصات و قیمت این محصول کرده است. شما هم اگر می خواهید درباره این خودرو بیشتر بدانید با نیک صالحی همراه باشید

جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag ادیشن

پس از معرفی نسخه‌ی سفارشی جگوار اف تایپ Checkered Flag در اواخر سال پیش،
این خودروساز بریتانیایی اعلام کرده قیمت نسخه‌ی کوپه‌ی این خودرو از ۷۱۹۰۰ دلار
و قیمت مدل کانورتیبل آن از ۷۴۳۰۰ دلار آغاز می‌شود.

جگوار اف‌ تایپ

جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag ادیشن

در مقایسه با نسخه‌های استاندارد جگوار اف‌ تایپ که قیمت پایه‌ی ۶۱۶۰۰ و ۶۴۷۰۰ دلاری برای مدل‌های کوپه و کانورتیبل دارند، نسخه‌ی سفارشی Checkered Flag از ویژگی‌های ظاهری و داخلی متمایزی بهره می‌برد. این خودرو با پیشرانه‌ی ۴ سیلندر توربوی ۲۹۶ اسب بخاری یا ۶ سیلندر سوپرشارژردار ۳۸۰ اسبی در دسترس است. هر دو پیشرانه به گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک کوپل شده‌اند.

جگوار اف‌ تایپ

طراحی جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag

چیزی که باعث تمایز اف تایپ Checkered Flag با مدل‌های عادی می‌شود شامل
مواردی همچون سقف مشکی مدل کوپه و کابین چرم قهوه‌ای با صندلی‌های پرفورمنس،
پشت‌سری‌های متفاوت و کنسول مرکزی آلومینیومی تیره می‌باشد.

غربیلک فرمان محصول سفارشی جگوار نیز دارای لوگوی ویژه و عناصر چرمی قرمزرنگ می‌باشد.

جگوار اف‌ تایپ

مشخصات جگوار اف‌ تایپ Checkered Flag

جزئیات بیشتر درباره جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸

جگوار F-Type مدل سال ۲۰۱۸ میلادی نمونه‌ای است در کلاس بدنه خودروهای اسپرت
دو نفره کوپه (Coupe) و سقف بازشو (Convertible) که از سال ۲۰۱۳ میلادی در خط تولید
شرکت خودروسازی بریتانیایی جگوار یا جاگوار (Jaguar) قرار دارد. جگوار اف تایپ
مدل ۲۰۱۸ با انواع پیشرانه‌های ۴ سیلندر، ۶ سیلندر و ۸ سیلندر به بازار عرضه می‌گردد.
نمونه مورد بحث ما مدل مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری خواهد بود.

جگوار با رویکرد جدید خود در ساخت خودروهای مجهز به پیشرانه‌های کوچک ۴ سیلندر توربو، برای سال ۲۰۱۸ علاوه بر استفاده از موتورهای خورجینی پر قدرت ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری و ۸ سیلندر ۵.۰ لیتری، برای سال ۲۰۱۸ میلادی و برای اولین بار یک پیشرانه کوچک ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری را نیز برای این خودروی اسپرت در نظر گرفته است. حال باید منتظر ماند و دید آیا جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸ با استفاده از موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری، جذابیت لازم برای یدک کشیدن نام و سابقه برند جگوار را خواهد داشت یا خیر.

البته این رویه بی سابقه نبوده و شرکت خودرو سازی پورشه (Porsche) نیز پیش از این مدل‌های باکستر (Boxster) و ۷۱۸ خود را مورد بازنگری قرار داده و در راستای پروژه کوچک سازی موتورها محصولات خود، پیشرانه‌های ۶ سیلندر موجود در آنها را به نمونه‌های ۴ سیلندر تغییر داده بود. پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸ اگرچه در ظاهر کوچک به نظر می رسد، اما توانایی و قدرت آن از جگوار XJ-S مدل دهه ۱۹۹۰ میلادی با حجم ۵.۳ لیتر و ۱۲ سیلندر بالاتر است!

نقاط قوت جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸

گشتاور تولیدی مناسب و بالا
وزن کمتر نسبت به مدل‌های قبلی
قیمت پایین‌تر نسبت به مدل‌های قبلی

نقاط ضعف جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸

عدم وجود گیربکس دستی
عملکردی مشابه سایر نمونه‌های چهار سیلندر بازار
قیمت بالاتر نسبت به رقبایی مانند پورشه ۷۱۸

طراحی ظاهری و بدنه

جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸ طولی برابر با ۴.۴۸۲ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۹۲۳ میلیمتر و ارتفاعی برابر با ۱.۳۱۰ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز برابر با ۲.۶۲۲ میلیمتر است. برای درک بهتری میتوان جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸ را از نظر ابعاد با سیتروئن زانتیا (Citroen Xantia) مقایسه کرد که طولی برابر با ۴.۴۴۰ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۷۵۵ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۳۸۰ میلیمتر داشته و فاصله دو محور عقب و جلوی آن نیز برابر با ۲.۷۴۰ میلیمتر است.

چراغ‌های جلویی کشیده و به سمت بخش کاپوت بوده و با جلوپنجره کشیده و خطوط روی کابین هماهنگی کاملی دارد. خط جانبی نیز از بالای گلگیر جلو شروع شده و به بخش بالایی گلگیر عقب ختم می‌گردد. طراحی بهش عقبی بسیار اسپرت و جسورانه بوده و چراغ‌های عقبی آن، بسیار باریک و کشیده طراحی شده اند. خروجی اگزوز نیز که در بخش میانی سپر عقب و دیفیوزر قرار گرفته، یک نمونه تکی و مستطیلی شکل است که حس اسپرتی بسیاری را برای این خودرو به ارمغان می آورد.

موتور و پیشرانه جگوار اف تایپ مدل سال ۲۰۱۸

سال گذشته، جگوار مدل اف تیپ خود را با استفاده از دو موتور ۶ سیلندر ۳.۰ لیتری خورجینی مجهز به سیستم سوپرشارژر، با توانایی تولید نیرویی معادل ۳۴۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۳۳۲ پاوند بر فوت (معادل ۴۵۰ نیوتون متر) و ۸ سیلندر خورجینی ۵.۰ لیتری مجهز به سیستم سوپرشارژر با توانایی تولید نیرویی برابر با ۵۵۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۵۰۲ پاوند بر فوت (معادل ۶۸۰ نیوتون متر) به بازارهای جهانی ارائه نمود.
جگوار اف تایپ ۲۰۱۸ مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر

اما پیشرانه‌ای که این شرکت علاوه بر دو نمونه ذکر شده برای جگوار اف تایپ مدل ۲۰۱۸ در نظر گرفته، یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری DOHC مجهز به ۱۶ سوپاپ به حجم دقیق ۱.۹۹۸ سی سی است. این موتور با استفاده از توربوشارژر (Turbochager) و اینترکولر (Intercooler) توانایی تولید نیرویی معادل ۲۹۶ اسب بخار در دور موتور ۵.۵۰۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز رقم قابل توجه ۲۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۴۰۰ نیوتون متر) بوده که از دور موتور ۱.۵۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دنده‌ها به صورت دستی به چرخ‌های عقبی (RWD) این خودرو منتقل می‌گردد.

تیتر شهر و تکراتو

تاریخ بروزرسانی : 2019-02-07 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو