آئودی TT RS مدل ۲۰۱۹ معرفی شد

آئودی TT RS مدل ۲۰۱۹ معرفی شدخودرو

خودروی آئودی TT RS مدل ۲۰۱۹ دارای شتاب صفر تاصدی در حدود ۳٫۷ثانیه می باشد و بیشینه سرعت این خودرو تا ۲۸۰کیلومتر بر ساعت نیز می رسد

خودروی آئودی مدل تی تی یکی از زیباترین خودروهای این کمپانی است که چندین مدل از این خودرو تا به حال روانه بازار شده است. امروز در این بخش از سایت نیک صالحی می خواهیم درباره جدیدترین مدل از این خودرو یعنی آئودی TT RS مدل ۲۰۱۹ صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا درباره این خودرو اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

معرفی آئودی TT RS

آئودی اسپرت مدل به روز شده TT RS را با به روز رسانی های ظاهری اندک و آپشن های
سفارشی سازی جدید معرفی کرد.

TT RS کوپه و رودستر که قرار است از ۷ فوریه در اروپا به فروش برسد هر دو از تغییرات طراحی اندک در قسمت های جلو و عقب، آپشن چراغ های جلوی LED ماتریسی و چراغ های عقب OLED به همراه بسته ارتقایی طراحی RS انتخابی بهره می برند که مجموعه ای از رنگ ها را به کابین خودرو اضافه می کند.

آئودی TT RS

مشخصات آئودی TT RS

سه گزینه رنگ بدنه جدید شامل سبز، آبی توربو و نارنجی نیز برای این خودرو ارائه می شود.

همچون قبل، تزئینات متضاد روی سپر جلو و باله عقب این خودرو می توانند
به رنگ های مشکی براق یا آلومینیومی مات باشند.

باله عقب این خودرو نیز برای مدل ۲۰۱۹ تغییراتی داشته و باله های کوچک کناری آن جلب توجه می کند.

آئودی TT RS

طراحی داخلی آئودی TT RS

از دیگر ویژگی های مدل اروپایی این خودرو می توان به ناوبری MMI به همراه
سیستم سرگرمی اطلاعاتی با صفحه لمسی MMI و سیستم صوتی ۶۸۰ وات Bang & Olufsen اشاره کرد.

برای مدل ۲۰۱۹ این خودرو بسته ارتقایی طراحی RS ارائه می شود که شامل
هایلایت های قرمز یا آبی روی دریچه های هوا، کمربندها و کف پایی های RS است.

نیروی این خودرو از موتور ۲٫۵ لیتری توربوشارژ پنج سیلندر بنزینی مشابه
مدل کنونی با قدرت ۲۹۴ کیلووات و گشتاور ۴۸۰ نیوتون متر تامین می شود.

آئودی TT RS

نمای داخل آئودی TT RS

این موتور نیرو را از طریق گیربکس اتوماتیک دو کلاجه هفت سرعته S tronic به
سیستم چهار چرخ فعال کواترو منتقل کرده و شتاب صفر تا صد ۳٫۷ ثانیه فراهم می سازد.

در عین حال، بیشینه سرعت محدود الکترونیکی این خودرو ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت است
که می تواند به ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد.

آئودی TT RS

جزئیات آئودی TT RS

بد نیست درباره آئودی TT مدل بیشتر بدانید

آئودی TT ۲۰۱۶ در دو مدل کوپه چهاردرب یا دو درب کروکی موجود می باشد. در هر دو مدل، موتور چهار سیلندر توربو شارژ استفاده شده است؛ جعبه دنده دوکلاچه اتوماتیک و چهار چرخ متحرک دارند. آئودی، مدل TTS کوپه پرقدرت تر هم دارد که آن هم طراحی مجدد شده است و در بحث خودروها جداگانه به آن خواهیم پرداخت.

نمای بیرونی و طراحی

طی ۱۵ سال اخیر این دومین بار است که TT باز طراحی شده است و از مدل ۲۰۰۷ آن نیز خیلی بهتر شده است. عرض آن به همان اندازه سابق است؛ ظاهر آن همان گونه است و می توان گفت TT تغییرات محدودی داشته است. تفاوت ها در جزئیات هستند بطور مثال شکل ذوزنقه ای آئودی کمی شبیه شش گوشه شده است و چند زاویه به چارچوبش اضافه شده است. لوگوی آئودی نیز بر روی کاپوت نشسته و دیگر خبری از سپرهای میله ای جلو نیست و چراغ های LED حالتی نیمه عصبانی از چراغ های جلوی دندانه دار را به فرد القا می کند.

در مقایسه با نسل دوم TT، کل ابعاد آن کمی کوچکتر شده اند اما جای تایرها ۱.۴ اینچ اضافه شده است. چرخ های ۱۸ اینچی آلیاژی و دو لوله اگزوز، استاندارد آن هستند. مدل TTS اما چهار اگزوزه و سپرهای منحصر به فرد دارد که خوشبختانه باسلیقه طراحی شده اند. نکته مثبت دیگر TTS در کروکی وجود ندارد که در نسل جدید TT اضافه شده باشد.

سواری با Audi TT ۲۰۱۶

مدل TTS توانی برابر با ۸۰۰ اسب بخار و سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ، سواری راحت و نرم و گشتاور مناسبی دارد و سرعت سنج آن نیز دارای دامنه خوبی می باشد. متاسفانه کل این تجربه شیرین، یک جهش لرزان دارد و شتاب دهنده دارای تاخیر زیادی است و دنده اتوماتیک دوکلاچه آن کمی عجله دارد و به سرعت به دنده بعدی می رود و تا وقتی نصف ترمز را فشار نداده اید، در برابر کاهش سرعت مقاومت می کند.

حالت های رانندگی آئودی شامل تنظیمات دینامیک است که قدری تاخیر شتاب گیری دارد اما حالت اسپورت آن که دنده ای است در بیشتر مواقع در حالتی قرار می گیرد که به دنده های سنگین تر تمایل دارد. اگر به دنبال خوردوی دینامیک و اسپورت می گردید، آئودی TT ماشین اسپورت مناسبی اس.

کنترل آئودی ایده آل به نظر می رسد، حرکات نسبتاً تمیزی دارد و فرمان کلاسیکش نیز سالها طرفداران خودش را دارد. آئودی با طراحی مجددش سبک وزنی خود را حفظ کرده است و مدل چهار چرخ متحرک آن (کواترو) انتهایی مورب دارد. کندی شتاب آن کم است و هنگامی که موقع دور زدن کمی گاز می دهید، این خودرو به نرمی در جا دور می زند. می توانید دم عقب را نیز کمی بالا ببرید و از این طریق بدون تغییر خاصی حس کنترل بیشتری داشته باشید.

بانک اطلاعات خودرو و تخت گاز

تاریخ بروزرسانی : 2019-02-12 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو