اگر نتوانستید حداقل ۵ سوال را پاسخ دهید، حافظه ضعیفی دارید

اگر نتوانستید حداقل ۵ سوال را پاسخ دهید، حافظه ضعیفی دارید فال و طالع بینی و تست شخصیت شناسی

تست حافظه تصویری به مدت یک دقیقه به تصویر نگاه کنید. بعد به سئوالات پاسخ دهید و حافظه تصویری خود را محک بزنید: ۱ -چند قایق در این تصویر بود؟۲-چند بچه دهان خود را باز کرده‌اند؟٣- چه سازه‌ای در این تصویر بود؟۴-چند جوجه اردک دیدید؟۵-آیا کسی بلوز سبز پوشیده است؟۶-پسری که از همه جلوتر است […]

تست حافظه تصویری

به مدت یک دقیقه به تصویر نگاه کنید. بعد به سئوالات پاسخ دهید و حافظه تصویری خود را محک بزنید:

۱ -چند قایق در این تصویر بود؟
۲-چند بچه دهان خود را باز کرده‌اند؟
٣- چه سازه‌ای در این تصویر بود؟
۴-چند جوجه اردک دیدید؟
۵-آیا کسی بلوز سبز پوشیده است؟
۶-پسری که از همه جلوتر است چه طرح هندسی روی پیراهنش وجود دارد؟
٧- آیا تمام آسمان با یک رنگ آبی نمایش داده شده؟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

پاسخ:
اگر توانستید به ۵ سئوال به درستی پاسخ دهید یعنی حافظه تصویری شما خوب است اما در غیر این صورت روش‌هایی وجود دارد که به کمک آن عملکردتان در این گونه تست‌ها بهبود می‌یابد:
برای تقویت حافظه تصویری این تکنیک را به کار بندید:

*در لحظه اولی که به تصویر نگاه می‌کنید آن را به ۵ تا ۱۰ بخش تقسیم کنید. در این تصویر بخش‌بندی بدین گونه است:
١- آسمان
٢-کوه های پشت زمینه
٣-ساحل سمت چپ
۴- رودخانه
۵- ساحل سمت راست

تا حد ممکن در کوتاه‌ترین زمان این بخش‌ها را با مکان‌های آشنا برای حافظه‌تان تطبیق دهید؛ مثلا:
١- آسمان: اتاق خواب
٢-کوه های پشت زمینه: حمام
٣-ساحل سمت چپ: خانه حیوان خانگی
۴- رودخانه :اتاق و میز ناهارخوری
۵-ساحل سمت راست: آشپزخانه

*حالا نوبت تصویر سازی است:
تصور کنید روتختی شما آبی است، اما به صورت سایه روشن این رنگ آبی به زرد تبدیل می‌شود و هیچ لکه رنگی روی آن نیست یعنی ابری درآسمان وجود ندارد.
یک رشته کوه قهوه‌ای همراه با سه قله که قله وسطی از همه بزرگتر است در حمام من وجود دارد و بر فراز سینک دستشویی است. پسری که در تصویر یک صورتک بر روی بلوزش است بالا می‌پرد و روی خانه سگ فرود می‌آید، همزمان و هیجان زده وبا چشمان بسته فریاد می‌زند. در کنار او اردک مادر با دو جوجه‌اش داخل خانه سگ است در حالی که خانه سگ با سه درخت بلند احاطه شده است. قایقی که شبیه قو است بالای میز ناهارخوری است، قایق دیگری نیز زیر میز به گونه‌ای که دقیقا زیر قایق بالایی است قرار دارد. درهر قایق یک دختر و پسر نشسته‌اند اما ترتیب نشستن متفاوت است! در قایق بالای میز، پسر سمت چپ و دختر سمت راست نشسته است و در قایق پاینی برعکس. روی دوتا از صندلی‌های میز ناهارخوری دو جوجه اردک زرد رنگ روی توپ‌های قرمز نشسته‌اند.

روی کانتر آشپزخانه یک چادر زرد رنگ قرار دارد که به اجاق گاز روشن نزدیک است و ممکن است خطرناک باشد. سه درخت بلند ، ورود به یخچال را غیرممکن ساخته درحالی که دختری با دامن زرد رنگ با بندهایی که به آن متصل است نزدیک سینک ظرفشویی ایستاده است و در مورد سس خردلی که بر روی دامنش ریخته فریاد می‌زند. همزمان اردک مادر سعی می‌کند تا سس خردل را از روی دامن دختر بخورد.

به آسانی می‌توانید با مرتبط کردن تصاویر با مکان‌های خاطره‌انگیز یا آشنا به یاد آورید. با این روش باید به پنج سوال از ٧ سوال جواب درست دهید! البته اگر زمان بیشتری داشتید تا به تصویر نگاه کنید می‌توانید جزئیات بیشتری را به خاطر بسپارید، به خصوص اگر از تکنیک اعدد حفظی و یا سایر تکنیک‌های پیشرفته استفاده کنید.
این روش را با هر تصویری که در دسترستان است امتحان کنید .

روزگاران

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2016-10-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :