تست ساده ای که مکانیسم مغزی شما را لو می‌دهد!

تست ساده ای که مکانیسم مغزی شما را لو می‌دهد! فال و طالع بینی و تست شخصیت شناسی

مکانیسم مغزی به این تصویر خوب نگاه کنید. در نگاه اول خرگوش می‌بینید یا اردک؟ این سئوال به ظاهر ساده می‌تواند نشان دهد مغز شما چقدر سریع و تا چه حد خلاق است! این تست توسط روانپزشک آمریکایی ژوزف ژاسترو در سال ۱۸۹۹ طراحی شد و هدف اولیه آن شناخت تاثیر محیط بر درک انسان […]


تست ساده ای که مکانیسم مغزی شما را لو می‌دهد!

مکانیسم مغزی

به این تصویر خوب نگاه کنید. در نگاه اول خرگوش می‌بینید یا اردک؟ این سئوال به ظاهر ساده می‌تواند نشان دهد مغز شما چقدر سریع و تا چه حد خلاق است!

این تست توسط روانپزشک آمریکایی ژوزف ژاسترو در سال ۱۸۹۹ طراحی شد و هدف اولیه آن شناخت تاثیر محیط بر درک انسان بود. اما نکته جالب این تست اینجاست که گرچه چشم‌ها دریچه دید و دریافت اطلاعات هستند اما گاهی مغز فرمان می‌دهد باید چه چیزی دیده شود.

این عکس به کودکان در عید پاک نشان داده شد و همه در تصویر اردک دیدند. همین تصویر به کودکان در زمستان نشان داده شد و همه اردک می‌دیدند. نکته جالب دیگر تست اینجاست که اگر همزمان بتوانید هر دو حیوان را تشخیص دهید یعنی ذهن قویی دارید. هر چه دیرتر حیوان دوم را تشخیص دهید یعنی فعالیت مغزی کندتری دارید. در عین حال اگر بتوانید بعد از گذشت چند ثانیه هر دو حیوان را از هم تشخیص دهید یعنی فرد خلاقی هستید.

اما در مورد اردک و خرگوش !جالب است بدانید طبق نظر روانپزشکان کسانی که ابتدا اردک را می‌بینند( غیر از کسانی که در شرایط محیطی مربوطه به تست پاسخ می‌دهند) در مقایسه با کسانی که خرگوش را در نگاه اول تشخیص می‌دهند، انسان‌های آرام‌تری از نظر شخصیتی هستند.

روزگاران

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2016-10-03 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :