چهره های مشهوری که در تیرماه متولد شده اند +تصاویر

چهره های مشهوری که در تیرماه متولد شده اند +تصاویر فال و طالع بینی و تست شخصیت شناسی

چهره های مشهور متولد ماه تیر کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد تیرماه هستند؟ این مطلب را بخوانید تا آنها را بشناسید و همچنین با ویژگی های شخصیتی متولدین این ماه بیشتر آشنا شوید. فاطمه گودرزی زاده ۱۹ تیر ۱۳۴۲ در تهران اصالتا بروجردی است. کمتر گفتگو می کند و همیشه از حاشیه […]


چهره های مشهوری که در تیرماه متولد شده اند

چهره های مشهور متولد ماه تیر

کدام یک از چهره های مشهور ایرانی متولد تیرماه هستند؟ این مطلب را بخوانید تا آنها را بشناسید و همچنین با ویژگی های شخصیتی متولدین این ماه بیشتر آشنا شوید.

فاطمه گودرزی

زاده ۱۹ تیر ۱۳۴۲ در تهران

اصالتا بروجردی است. کمتر گفتگو می کند و همیشه از حاشیه فاصله گرفته. می خواهم خصوصیتی را درباره او بگویم که حتما قبولش دارید، آرام بودن. ولی خودش نظر دیگری دارد و می گوید در حالی که مردم از نقش هایش آرامش می گیرند، اما خودش انسان خیلی آرامی نیست. درباره ویژگی تیرماهی ها گفته شده گاهی آرامند و گاه طوفانی؛ و فاطمه گودرزی هم هر چند بسیار فعال و پرانرژی است ولی چهره و رفتارش با آرامش همراه است.

او با بازی در سریال «دردسرهای والدین» نشان داد در عرصه طنز هم هنرپیشه لایقی است. شاید به نظر برسد تمام نقش های او شبیه یکدیگرند. خودش در این باره می گوید فمنیست نیست اما احساس می کند جامعه مردسالار بعضی فرصت ها را از بانوان گرفته و از نظر او همین مسئله هم در نوشتن نقش ها برای زنان دخیل بوده که همه را شبیه هم کرده است.

با این که می گویند متولدین تیر از انتقاد متنفرند و ممکن است اینجا هم چنین شبهه ای پیش بیاید ولی استدلال او در این باره تا حدودی درست به نظر می رسد. خودش را آدم ریسک پذیری می داند. اصلا نمی تواند بیکار باشد. به خاطر کمبود فرصت، رفت و آمدهای خانوادگی چندانی ندارد. همیشه سعی کرده درشت گویی نکند و در کارش غلو نباشد؛ شاید به این دلیل است که مردم او را از جنس خودشان می دانند.

پرویز پرستویی

زاده ۲ تیر ۱۳۳۴ در روستای چارلی کبودرآهنگ در استان همدان

واقعا لازم است از قابلیت های او چیزی بگوییم؟! بی شک پرویز پرستویی یکی از معدود چهره های ماندگار در عرصه تصویر و حتی صداست. از همان ابتدای ورودش به دنیای بازیگری، جوایز متعددی را از آن خود کرد و جالب این که با وجود درخشش و بازی های خیره کننده اش، هیچ ادعایی در بازیگری ندارد! تقریبا کسی را نمی توان پیدا کرد که هنر و شخصیت او را دوست نداشته باشد؛ از منتقدان گرفته تا مخاطبان عادی سینما و تلویزیون.

این مرد متولد تیرماه، بسیار مردمدار و متین است و همه به تواضع و دانش او اذعان دارند. تفاوت نقش هایی که بازی کرده، از زمین تا آسمان است! از آدم ساده لوح و فقیر و خلافکار تا نقش های سنگین و بازی های زیرپوستی. او ژانرهای مختلفی را هم اعم از طنز و درام و … در کارنامه خود دارد. «بدون شک استاد است و می تواند طولانی ترین مطالب را در کوتاه ترین جملات بیان کند.» این دقیقا عبارتی است که درباره متولدین تیرماه گفته شده و با پرویزخان مطابقت دارد؛ با همان ادبیات زیبا و واژگان درستی که انتخاب می کند.

بسیار خوش قول و خوش اخلاق است و پایبند به اصول دوستی. تلفن همراهش همیشه در دسترس است. با خبرنگاران میانه خوبی دارد. پرویزخان افتاده و قدرشناس است. تقدیم سیمرغش به پنج بازیگر پیشکسوت ایران، شاهد خوبی برای این نکته است. او خیلی راحت «نه» می گوید.

بازیگر محبوب و تیرماهی ما دغدغه مردم را دارد و بیشتر از خود به مخاطبش اهمیت می دهد. همچنین نسبت به همکارانش حساس است و تحمل دیدن بی حرمتی به آنان را ندارد چون همه را مثل خانواده خود می داند. او کتابی درباره خود نوشته که اخیرا چاپ شده. نام این کتاب هست: «من پرویز پرستویی»!

هدیه تهرانی

زاده ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران

پر است از نقش هایی که قرار بوده بازی کند و به دلایلی اتفاق نیفتاده! اولین بار برای بازی در فیلم «روز واقعه» انتخاب شد اما به خاطر این که نقش را ساده و بی چالش می دید، انصراف داد و لادن مستوفی جای او را گرفت. غیر از آن می توانیم فیلم های «بودن یا نبودن» کیانوش عیاری و «لیلا»ی داریوش مهرجویی را هم نام ببریم.

تنها چند گفتگو با مجلات تخصصی سینمایی داشته و حاضر نیست جزییات زندگی خصوصی اش را بازگو کند چون معتقد است به حال کسی مفید نیست و هر کس زندگی شخصی خودش را دارد. باهوش و اقتصادی است که دو ویژگی متولد تیر ماه است. کنجکاو و ماجراجوست و هر جا ردی از ماجراجویی و موقعیت و تجربه چیزهای بکر و تازه باشد، خطر را با جان و دل می پذیرد و به دنبالش می رود.

از نظر هدیه، چالش با نقش های مختلف و دلهره و اضطراب برای اجرای آنها، یک وسوسه درونی برای او بوده که آیا از پس کارها بر می آید یا می تواند آن قدر از خودش دور شود که فرضا یک زن کُرد ۱۰ سال بزرگ تر از خودش را قابل باور کند یا نه. در زندگی همیشه وسوسه تجربه کارهای تازه و مختلف را داشته و هیچ وقت نتوانسته تصمیم بگیرد که چه کاری را بهتر و جدی تر و درست تر می تواند انجام بدهد؛ چون رشته های زیادی را دوست داشته و دلش می خواسته تجربه شان کند (واردات و صادرات، دکوراتوری ساختمان، ورزش های رزمی، عکاسی و …) بازیگری این میان از این شاخه به آن شاخه پریدن را در او مهار کرده.

صفت خجالتی بودن را نمی توان در مورد او به کار برد. اعتماد به نفس زیاد و شخصیت محکمی دارد و راحت حرفش را می زند. این را از بازی های راحت و روانش هم می توان فهمید. ضمنا خانم تهرانی به مسائل قدیمی خیلی علاقه دارد؛ مانند بناهای معماری گذشته، مبلمان و اشیای قدیمی و کلا مخالف از بین رفتن این چیزهاست. این نکته کاملا مطابقت دارد با تیر ماهی بودنش چرا که آنها عاشق عتیقه و اشیای کهنه هستند. خالی از لطف نیست که بدانید برعکس چهره خشک و خونسردی که در فیلم ها از او می بینید، مهربان و فروتن و خیّر است و اصلا اهل کلاس گذاشتن نیست.

رضا شفیعی جم

زاده ۹ تیر ۱۳۵۰ در تهران

در خانواده ای سنتی به دنیا آمد. او که با بازی در مجموعه «ساعت خوش» به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید، به سرعت پله های پیشرفت را طی کرد. هیچ کس نمی تواند منکر خلاقیت او در تیپ سازی و خلق تکیه کلام شود. حتی خیلی ها او را به عنوان یک کمدین مولف می شناسند. همیشه به دنبال خلاقیت و نوآوری در کارش بوده و هست. به شدت به تیپ سازی علاقه مند است و این احساس از همان بچگی در او وجود داشت. جالب است بدانید آیتم «کارآگاه درک» در ساعت خوش را خودش نوشته و حتی آ« بارانی معروف متعلق به پدرش بوده.

آقا رضا هم زیاد اهل مصاحبه نیست و در کل هنرمندان تیر ماهی انگار زیاد از مصاحبه دل خوشی ندارند! او در حرف زدن وسواس دارد چون دلش نمی خواهد ناراحتی دوستان و همکارانش را ببیند. خودش می گوید آدم منزوی و مستقلی است. ارتباطش با بچه ها خوب است و این خصوصیت تیر ماهی ها در او به حد زیادی وجود دارد.

رضا شفیعی جم هنر را بسیار مقدس می داند و معتقد است هنر و کار هنری باید به دست هنرمند سپرده شود و زیاد با بیزینس در آن موافق نیست. متولدین تیر ماه سریع الانتقال هستند. آقا رضا هم همیشه خوب می بیند، خوب می شنود و تحقیق می کند و همین مسئله او را بین بقیه همکارانش متمایز کرده است.

سحر ولدبیگی

زاده اول تیر ۱۳۵۶ در تهران

دختر مسعود ولدبیگی (چهره پرداز مطرح و طراح گریم سریال مختارنامه و اصالتا کرمانشاهی. هنگام بازی در سریال «رستوران خانوادگی» نقش مقابل نیما فلاح را بازی کرد که سبب آشنایی بیشتر و ازدواج شان شد، آن هم درست در روز تولدش! چرا که تاریخ ازدواج شان نیز اول تیر است.

شاید قابل باور نباشد اما او آرام و صبور است! هر چند بعضی وقت ها شیطنت هایش اوج می گیرد و مدام حرف می زند. سحر خانم صداقت دارد و هیچ گاه مغرور نشده. دیر عصبانی می شود ولی اگر بشود، خیلی بد عصبانی می شود! او یک زن تیر ماهی شاداب و احساسی است که از استرس دوری می کند. بسیار سنتی است. پیشینه ها را دوست دارد و شدیدا به سنت ها و روابط خانوادگی پایبند است.

از دیگر ویژگی های تیر ماهی سحر ولدبیگی اینها هستند: عاشق خانه و خانواده، بهترین آشپز، صمیمی و همسری باوفا که همگی این خصوصیات با او مطابقت دارند.

 دیده بان

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2016-07-13 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :