چند کیلومتر بری آمپر می چسبونی؟

چند کیلومتر بری آمپر می چسبونی؟ فال و طالع بینی و تست شخصیت شناسی

چند کیلومتر بری آمپر می چسبونی؟  از آن دسته آدم هایی هستید که هر جا می روند باید یک بطری آب یخ هم همراه شان باشد تا مبادا دری به تخته بخورد و جوش بیاورند؟ شاید هم یک اقیانوس آرامش هستید و هیچ چیزی نمی تواند تنور خشم شما را داغ کند؟ اگر تا به […]

چند کیلومتر بری آمپر می چسبونی؟

 از آن دسته آدم هایی هستید که هر جا می روند باید یک بطری آب یخ هم همراه شان باشد تا مبادا دری به تخته بخورد و جوش بیاورند؟ شاید هم یک اقیانوس آرامش هستید و هیچ چیزی نمی تواند تنور خشم شما را داغ کند؟

اگر تا به حال به این مسئله فکر نکرده اید یا اخیرا دچار آدم های عصبانی شده اید که به زمین و زمان بد و بیراه می گویند و خودشان هم دقیقا نمی دانند چرا، بهتر است سوالات این آزمون را پاسخ دهید؛ چون شاید برای کنترل این همه عصبانیت و رسیدن به آرامش، به کمک حرفه ای نیاز داشته باشید.

دستورالعمل:

سوالات زیر به رفتارهایی که شما طی یک سال گذشته داشته اید، بازمی گردد. با استفاده از کلمات «درست» یا «نادرست» طوری به هر سوال پاسخ دهید که رفتار شما را در طول سال گذشته توصیف کند.

۱- من معمولا عصبانیتم را در خصوص هیچ کدام از مسائلی که ناراحتم می کند، بروز نمی دهم؛ اما وقتی عصبانی شوم، بهتر است طرف مواظب خودش باشد.

۲- هنوز هم وقتی به کارهای بدی که دیگران در گذشته در حقم انجام داده اند فکر می کنم، عصبانی می شوم.

۳- منتظر ماندن در صف یا منتظر ماندن برای افراد دیگر واقعا مرا اذیت می کند.

۴- من زود از کوره در می روم.

۵- اغلب با آدم هایی که صمیمیت بیشتری با من دارند، بیشتر بحث می کنم.

۶- بیشتر اوقات شب ها در تختخوابم دراز می کشم و به مسائلی که در طول روز ناراحتم کرده، فکر می کنم.

۷- وقتی کسی حرفی می زند یا کاری می کند که باعث ناراحتی ام می شود، اغلب همان زمان عکس العمل نشان نمی دهم اما بعدا زمان زیادی را صرف فکر کردن به جواب هایی که می توانستم و باید به او می دادم، می کنم.

۸- فراموش کردن کسی که به من بدی کرده، برایم خیلی سخت و مشکل است.

۹- وقتی دیگران آنطور که باید، رفتار نمی کنند یا وقتی طوری رفتار می کنند که گویی در مغزشان هیچ چیزی نیست، واقعا عصبانی می شوم.

۱۰- وقتی کنترل احساساتم را از دست می دهم، از خودم عصبانی می شوم.

۱۱- اگر مسئله ای واقعا ناراحتم کند، کمی بعد نوعی حالت بیماری به من دست می دهد؛ مثلا دچار سردرد یا دل درد می شوم یا معده ام مشکل پیدا می کند.

۱۲- افرادی که به آنها اعتماد کردم اغلب از من سوءاستفاده کرده و باعث شده اند احساس خشم کنم یا حس کنم به من خیانت شده است.

۱۳- وقتی اوضاع آنطور که دوست دارم پیش نمی رود، ناراحت و افسرده می شوم.

۱۴- برای عصبانی شدن آنقدر مصمم هستم که حتی نمی توانم لحظه ای این فکر را از ذهنم خارج کنم.

۱۵- بعضی اوقات آنقدر عصبانی بوده ام که حتی نمی توانم حرف هایی را که در آن لحظه زده ام یا کارهایی را که کرده ام به یاد بیاورم.

۱۶- پس از بحث و جدل کردن با کسی، از خودم بدم می آید.

۱۷- بعضی ها از عصبانیت و جوش آوردن من می ترسند.

۱۸- وقتی عصبانی می شوم اغلب حرف هایی از دهانم بیرون می آید که بعدا از گفتن شان پشیمان می شوم.

۱۹- به خاطر خلق و خویم در محل کار مشکل دارم.

۲۰- وقتی عصبانی، مضطرب یا ناراحت می شوم، اغلب خودم را با خوردن چیزی، استفاده از مشروبات الکلی یا مواد مخدر آرام می کنم.

۲۱- وقتی کسی ناراحتم می کند و آسیبی به من می رساند، دلم می خواهد تلافی کنم.

۲۲- بعضی اوقات به قدری عصبانی می شوم که ممکن است دست به خشونت فیزیکی بزنم، کسی را زیر کتک بگیرم یا اشیایی را بشکنم.

۲۳- بعضی اوقات آنقدر عصبانی می شوم که احساس می کنم می توانم کسی را بکشم.

۲۴- گاهی آنقدر احساس تنهایی و ناراحتی می کنم که به فکر خودکشی می افتم.

۲۵- من واقعا یک آدم عصبی هستم و می دانم که برای یاد گرفتن کنترل احساس و عصبانیتم به کمک گرفتن احتیاج دارم چون این مسئله تا همین حالا هم مشکلات زیادی برایم به وجود آورده است.

پاسخ:

اگر شما به ۱۰ سوال یا بیشتر پاسخ «درست است» داده اید یا اینکه به یکی از چهار سوال پایانی پاسخ مثبت داده اید:

چنین امتیازی نشان می دهد که شما به طور جدی مشکل مدیریت خشم دارید. مشکلات عصبی گاهی اوقات سختی ها و مشکلاتی را در خانواده، محل کار یا جامعه برای تان به وجود می آورد. ما به شما پیشنهاد می کنیم در اسرع وقت به یک مرکز مشاوره مراجعه کنید تا چگونگی کنترل و مدیریت خشم را زیر نظر یک متخصص یاد بگیرید.

اگر شما به ۵ تا ۹ سوال پاسخ مثبت داده اید:

شما تا حدودی می توانید خشم خود را مدیریت کنید. با این حال اگر خودتان یا شخصی که نظرش برای تان اهمیت دارد، فکر می کند که شما فردی عصبی هستید، شاید بد نباشد در جلسات کنترل و مدیریت خشم که در مراکز مشاوره برگزار می شود شرکت کنید یا نزد مشاور بروید.

اگر شما به صفر تا ۴ سوال پاسخ مثبت داده اید:

این امتیاز نشان می دهد که شما بیشتر از اکثریت مردم در کنترل و مدیریت خشم خود موفق هستید.

این آزمون قطعا ابزار کاملی برای بررسی خشم نیست و شما نباید این تست و امتیازاتی را که کسب کرده اید به عنوان وسیله ای برای نشان دادن مشکلات و اختلالات روانی یا هر رفتار دیگری در نظر بگیرید که نیازمند درمان است.

با یک مشاور که تخصص بیشتری در این زمینه دارد و شما می توانید به راحتی احساسات، افکار و تردیدهای تان را با او در میان بگذارید مشورت کنید اما اگر تا به حال به کشتن خودتان یا شخص دیگری فکر کرده اید، بهتر است هر چه سریع تر از یک متخصص کمک بگیرید.

تندرستی

تاریخ بروزرسانی : 2016-05-23 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :