شما موش صحرایی هستید یا ماجراجو؟

شما موش صحرایی هستید یا ماجراجو؟ فال و طالع بینی و تست شخصیت شناسی

شما موش صحرایی هستید یا ماجراجو؟ پروفسور پل فیلدهاوس، از دانشگاه مانتیوبای وینیپگ در کانادا معتقد است غذا هم درست مثل طرز لباس پوشیدن، بیانگر شخصیت انسان هاست. غذا مثل زبان، پیام را منتقل می کند؛ کافی است رمز و رموزش را بدانید. عاشقان مهمانی در همه فامیل ها یک نفر پیدا می شود که […]

شما موش صحرایی هستید یا ماجراجو؟

پروفسور پل فیلدهاوس، از دانشگاه مانتیوبای وینیپگ در کانادا معتقد است غذا هم درست مثل طرز لباس پوشیدن، بیانگر شخصیت انسان هاست. غذا مثل زبان، پیام را منتقل می کند؛ کافی است رمز و رموزش را بدانید.

عاشقان مهمانی

در همه فامیل ها یک نفر پیدا می شود که هیمشه بقیه را دور هم جم می کند؛ این افراد اصولا بیشتر از دور هم بودن و اشتراکی غذاخوردن لذت می برند تا خود غذا. این افراد صلح جو هستند و تحمل پرخاش و ناراحتی دیگران را ندارند. اغلب باعث می شوند یاد، خاطره ها و سنت ها زنده بمانند، آنها مادرانی کدبانو هستند که آشپزخانه شان پر است از خوراکی های مخصوص مهمان و حتی از یک تکه سنگ هم بهترین اجاق را درست می کنند. این افراد به طرز شدیدی مراقب دیگران هستند و به سختی آنها را در حال استراحتی می بینید که یک وعده غذا را در آرامش بخورند! معمولا چند کار را همزمان با هم انجام می دهند و هروقت اضافه ای که پیدا کنند، کیک و کلوچه درست می کنند. اصولا اضافه وزن دارند و کمتر از مواد مغذی مورد نیازشان استفاده می کنند.

ماجراجویان

این افراد همیشه دنبال تجربه های تازه هستند و برای پخت غذا مدام از خلاقیت خود استفاده می کنند. آرام غذا می خورند و اصولا میز غذا را وسیع و سرشار از رنگ ها، مزه ها و بافت های مختلف می چینند. این افراد ماجراجو هستند و عاشق خطرکردن. آنها با توجه به فصل خرید می کنند و همچنان غذاهای مدرن و نو درست می کنند. آنها به دستور تهیه غذا نیاز ندارند و با استفاده از خلاقیت شان به راحتی غذا درست می کنند و اصولا بشقاب شان پر است از غذاهای متنوع که البته مواد مورد نیازش را هم تامین کرده و حد و اندازه را در مصرف نمک  ادویه حفظ می کنند.

داورها

آنها همه قوانین و ریز و درشت ارزش غذایی، کالری و مقدار مواد غذایی لازم برای هر فرد را می دانند. به شدت منظم و قانون مدارند و صرفا برای زنده ماندن غذا می خورند. در یک مهمانی شام هیچ لبخندی بر لب ندارند و به غذایشان مثل یک  عقاب چشم می دوزند. داورها غذای سرخ شده نمی خورند، چون چربی زیادی دارند و زیتون شور دوست ندارند. چون به نظرشان زیادی شور است. اهل مشروب های الکلی نیستند و معمولا رژیم غذایی شان کم چرب و پرفیبر است. داورها معمولا صبر و تحمل زیادی برای خطاهای زندگی ندارند و به عقیده دانشمندان کسی که به این شدت غذا را مکانیکی مصرف می کند، احتمالا به طور کلی در تبادل احساسات مشکل دارد. آنها براساس چارچوب های علمی، پزشکی و تغذیه ای غذا می خورند و معمولا این جمله را از زبان شان می شنوید: «برای سلامت ات خوب است!»

تک خورها

هستند افرادی که عادت دارند هر روز مثلا برای ناهار تنها یک غذا را به صورت تکراری بخورند. چنین افرادی نمی توانند به سادگی خود را راضی به خوردن غذای دیگری جز غذای همیشگی کنند و کاملا از این نظر تک بعدی هستند. افراد تک بعدی در تغذیه، افرادی قدیمی هستند که باید همه چیز در خانه و محل کارشان سر جای همیشگی آن باشد. آنها علاقه ای به تغییر دکوراسیون ندارند و به سراغ تجربیات جدید نمی روند و هرچیز جدیدی آنها را می ترساند. کارشناسان معتقدند این افراد در موقعیت ها و شرایط تازه مضطرب می شوند و با خوردن غذای همیشگی کمی آرامش خود را باز می یابند.

موش های صحرایی

این دسته افراد از طعم سنتی و ساده خوششان می آید. معمولا دل خوشی از تغییر ندارند و کمتر سراغ کارهای استرس زا می روند. اگر هم در محیط پرتنشی کار کنند، با یک ناهار سنتی خستگی شان را رفع می کنند. درحقیقت این آرامش به دست آمده و این نوع غذا آنها را به گذشته و دنیای آرام دوران قدیم ارتباط می دهد. اگر شما در زمره این افراد هستید توجه کنید که غذاهای سنتی معمولا سرشار از کربوهیدارت یا نشاسته هستند که می توانند ترشح سروتونین را افزایش دهند و همین مساله باعث بی تحرکی و درنتیجه چاقی می شود! حداقل می توانید بعد از میل کردن این غذاها کمی پیاده روی کنید تا سلامت بمانید.

زندگی مثبت

تاریخ بروزرسانی : 2016-05-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :