آموزش کامل فال چوب با حروف ابجد

فال چوب از معروف ترین فالهایی است که برای فالگیری مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد. موضوع فالگیری بیش از آنکه جنبه جدی داشته باشد در حکم یک سرگرمی یا تفریح و امیدواری دارد از این رو می توانید با مراجعه به انواع فال با روش های مختلف طالع بینی و فالگیری آشنا شوید. ما در این مقاله سعی بر این داریم تا شما را به طور کامل با فال چوب آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

 1. فال ابجد(فال چوب)
 2. حروف ابجد چیست؟
 3. محاسبه طالع و طبع با حروف فال حروف چوب
 4. فال حروف چوب هر ماه
 5. طالع هر شخص در فال حروف ابجد
 6. سخن پایانی

فال ابجد( فال چوب)

فال چوب

 

 فال ابجد یا به عبارتی فال چوب یکی از قدیمی ترین و مشهورترین نوع طالع بینی محسوب می شود. این نوع فال که از قدیم در میان مردم رایج بوده است را به دانیال نبی و سپس به اما جعفر صادق نسبت می دهند.

حروف ابجد چیست؟

حروف ابجد در واقع شیوه ای جهت مرتب سازی حروف عربی در فال چوب می باشد. دراین شیوه کـه بر پای اولیه خط فنیقی شکل گرفته بـه هر کدام از حروف یک ارزش عددی داده می شود. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده اسـت.

حروف ابجد فال حافظ

 

محاسبه طالع و طبع با فال حروف چوب

برای محاسبه طالع اشخاص با فال چوب در قدم اول باید نام شخص و نام مادرش را بدانید. در مرحله بعد ابتدا ابجد نام خودش و سپس عدد ابجد نام مادرش را به دست اورید، در نهایت حاصل جمع دو عدد به دست آمده را تقسیم بر 12 کنید، باقی مانده طالع شخص و طبع شما را مشخص می کند.

فال حروف چوب هر ماه

در فال چوب برای هر ماه سال طالعی در نظر گرفته شده است که به ترتیب عبارت اند از:

 • حمل
 • ثور
 • جوزا
 • سرطان
 • اسد
 • سنبله
 • میزان
 • عقرب
 • قوس
 • جدی
 • دلو
 • حوت

طالع هر شخص در فال حروف ابجد

طالع هر شخص در فال حروف ابجد

برج ۱: برج حمل

زنی که طالع فال چوب او حمل می باشد از قدی بلند و ظاهری با ابروان کشیده برخوردار می باشد. از خصوصیات بارز او می توان به زیرکی و دانایی که دارد اشاره نمود. این زن با همسرش رفتاری محبت آمیز دارد و در کار خانه مدیری توامند و مدبر است. رنگ سبز و روز پنجشنبه برای این افراد بسیار خوش‌ یمن می باشد.
مردان برج حمل هم مردانی بلند‌قد، خوش اخلاق و خوش‌اقبالی می باشند که اصلا با دروغ نمی‌سازند.

برج ۲: برج ثور

زنان برج ثور زنانی خوش اخلاق و زیبا هستند. این زنان دشمنان بسیاری دارند که این دشمنان هیچگونه آسیبی نمی توانند به آن ها برسانند.

مردان برج ثور مقداری دمدمی مزاج می باشند. از خصوصیات خوب‌ آن ها این است که چشم به مال دیگران ندارند. انگشتر فیروزه برای آن‌ها بسیار خوش ‌یمن و مبارک محسوب می شود.

برج ۳: برج جوزا

زنان برج جوزا کمی دمدمی مزاج و چرب ‌زبان هستند. آن ها در بالا تنه ی خود خال یا نشانی دارند که نشانه اقبال آن ها می باشد. آن ها در کار خود همیشه سردرگم می باشند و نمی دانند چه کاری انجام دهند. این زنان صاحب فرزندان بسیاری می‌شوند.
مردان برج جوزا زود خشمگین می‌شوند و زود هم آرام می‌شوند، آن‌ها رازدار‌هایی قوی هستند که اسرار اشخاص را برای هیچکس بازگو نمی کنند چرا که معتقد هستند کسی راز آن‌ها را نگه نمی‌دارد.

برج ۴: برج سرطان

زنان متولد این برج، شوهری مهربان نصیبشان می‌شود، این زنان با همسایگان خود به مهربانی برخورد می کنند، اما کسی قدر آن ها را نمی داند چرا که بدگو و دشمن بسیاری دارند.
مردان برج سرطان، مردانی صاحب عزت و ثروت می باشند که بسیار زیرک و دانا هستند، آن ها سفر زیاد می روند. در طالع فال چوب این مردان گفته شده که صاحب دوازده فرزند می شوند.

برج ۵: برج اسد

زنان متولد برج اسد بسیار آتشین و در عین حال خاکی هستند که عمر طولانی می کنند.
مردان این برج هم مردانی هستند که حرف‌ هایشان پیش بزرگان پذیرفته است، اما خودشان به سختی حرف کسی را می‌پذیرند مگر اینکه با روی خیلی خوش با آن‌ها صحبت شود. این مردان بسیار خوش گذران می باشند.

برج ۶: برج سنبله

زنان برج سنبله زنانی سرخ ‌رو هستند که بسیار مومن و خداترس می باشند. این زنان از خویشاوندا‌نشان دور می‌افتند، ولی در غربت مقاوم هستند.
مردان برج سنبله از سخن دروغ و مال حرام بدشانسی بسیاری می‌آورند. در فال چوب این مردان فرزندان بسیاری دیده شده. این افراد از حیوانات چهارپا مانند اسب و گوسفند شانس آورده و روز یکشنبه بسیار برایشان خوش ‌یمن می باشد. دشمن و بدگو زیاد دارد پس نباید راز دلش را به کسی بگوید.

برج ۷: برج میزان

زنان این برج زنان بسیار راستگویی هستند که با دروغ و دروغگویی دشمنی عمیقی دارند. این زنان در میان مردم بسیار شناخته شده و سرافراز می باشند.
مردان برج میزان بسیار در شراکت بدشانس هستند و بهتر است با کسی شریک نشوند. انگشتر یاقوت برای آن ها خوش یمنی بسیاری دارد. آنان در سن ۸ سالگی خطر مرگ تهدید‌شان می‌کند، اما اگر جان سالم به در ببرند تا ۸۰ سالگی به سلامت زندگی می‌کنند.

برج ۸: برج عقرب

معمولا هیچ کس قدر این زنان را نمی‌داند و همواره به این زنان دروغ و تهمت ‌های بسیاری می ‌بندند که البته آسیب و ضرری به آن‌ها نمی‌رساند.
مردان این برج به هر کس وفادار بمانند از همان کس ضربه می‌خورند. برای این مردان انگشتر عقیق بسیار خوش‌ یمن می باشد.

برج عقرب در فال چوب

برج ۹: برج قوس است.

زنان این برج اگر در نمازشان سستی کنند بدشانسی بسیاری می‌آورند. زنان برج قوس بسیار خوش قدم بوده و در هر خانه ‌ای باشند برکت به آن خانه می‌آید. این زنان بدگو بسیار دارند و به هر که نیکی می‌ کنند بدی می بینند.
مردان برج قوس از خواهر و بردار نه خیری ببینند نه شری ولی یک دوست خیلی وفادار دارند که از برادر به آن ها نزدیک تر می باشد.

برج ۱۰: برج جدی است.

زنان برج جدی بسیار خوشبخت می‌شوند و از پدر، مادر، خواهر و برادرانشان به ایشان خیر بسیاری می‌رسد. برای این زنان رنگ آبی و سبز بسیار خوش‌یمن است.
مردان این برج تلاش بسیاری برای پول می‌کنند، ولی باید حواسشان باشد که به ایشان همانقدری می‌رسد که خدا مقدر کرده است. در عین حال بسیار دست و دل‌باز هستند، ولی از قرض دادن شانس نمی‌آورند.

برج ۱۱: برج دلو است.

زنان برج دلو زنان بسیار کوشایی هستند که بسیار غصه می ‌خورند. در سن چهل سالگی خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند، اگر جان سالم به در ببرند عمر طبیعی خواهند داشت.
مردان برج دلو بهتر است هیچ وقت ضامن کسی نشوند. این مردان مدتی از همسرشان دور می‌افتند و رفیق نابابی در طالع‌ فال چوب آنها می باشد که هر چقدر بخواهند از این رفاقت دوری کنند نمی توانند.

برج ۱۲: هم برج حوت است.

زنان این برج رزق و روزی بسیاری دارند و در خانه شوهر بسیار خوشبخت می‌شوند. اما از دوست و از دشمن شانس نمی‌آورد.
مردان این برج بسیار عاقل و باحیا هستند. ممکن است از حیوانات درنده به آن ها آسیبی وارد شود ، اما در نهایت عاقبت به خیر می شوند.ّّ

 

فال یکی از ابزارهای مورد استفاده در سراسر جهان برای پیشگویی آینده به شمار می رود که بسیاری از افراد این ابزارها را خرافه می دانند و عده ای نیز بر این باورند که به وسیله فال می توانند آینده خود را پیش بینی کنند.

سخن پایانی

همان طور که در مطالب بالا گفته شد یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده برای فالگیری و پیشگویی، فال چوب یا ابجد می باشد که از قدیم در میان افراد جامعه مرسوم بوده است. در فال حروف ابجد برای هر ماه طالعی در نظر گرفته شده است که هر طالع ویژگی خاص خود را دارا می باشد.

 

فال چوب يكي از قديمي ترين انواع فال بيني می باشد كه تاریخچه ی آن را به دانيال نبي و سپس به حضرت امام جعفر صادق (ع) نسبت ميدهند.
براي گرفتن فال چوب بايد ابتدا چشمها را بسته و سه نفس عميق بكشيد سپس ذهن و فكرتان را به انچه كه مايليد متمركز كرده و نيت كنيد.
آنگاه با حضور کامل قلبی بر روی دکمه زیر کلیک کنید ، شرح فال چوب شما نمایش داده خواهد شد .

ا د د ا ج ج ا ج ب ا د ج ا ج د ا د ب ا ب د ا ب ب
ج ج ج ب ج ج ب ج ب ب ج د ب ج ا ب ا ج ب د ب ا ا ج
ا ا ب ا ا ا ب د د ب ا د ب د ا ب ا ا ب ا ب ا ا د
ب ب د ب ب ج ب ب ا ب ب ب د ا د د ب ا د ا ب ا ب ا
د د ج د ا ج ج د د ج ب د ج ا ب ج ب ج ج ا ج ا ج ا
ج د ا ج ج د ج ج ب ج ج ا ج ب ب ج د ب ج ب ا ا د ا
ج ا د ج ا ا د ا ا ج د ج د ج د د ج ب د ج ا ا ب ج
د ب ب د د ب د ج ج د ب ج د د د د د ا د ب د ب د ج