« December 2012 | صفحه اصلی | February 2013 »

January 30, 2013

درصورت گذاشتن مژه مصنوعی زدن ریمل لازم است یاخیر

وقتی قصد دارید برای پر و بلند نشان دادن مژه ها یتان از مژه مصنوعی استفاده کنید بهتر است بدانید که در ابتدای کار و قبل از گذاشتن مژه باید
شما اگر از جمله خانمهایی هستید که دارای مژه های کم و البته کوتاه و نازک بوده و دوست دارید در مراسمهای خاص و مهمانی ها از مژه مصنوعی برای پر و بلند نشان دادن آنها استفاده کنید بهتر است بدانید که در ابتدای کار و قبل از گذاشتن مژه مصنوعی باید کمی ریمل بزنید اما چه نوع ریملی ؟
تنها ریملی که بدون خورده مژه بوده و فقط حکم جداسازی مژه ها و محکم و حالت دهندگی آنها را داشته باشد و این تنها با ریملی امکان پذیر است که دندانه های برسش کاملا فاصله دار بوده و مواد را زیاد به خود نچسباند که این مورد را هنگام خرید ریمل باید در نظر داشته باشید .
کمی از این ریمل زده و بین مژه ها فاصله بیندازید سپس مژه مصنوعی را دقیقا مماس مژه ها بچسبانید .صبر کنید خوب بچسبد و خشک شود بعد خط چشمی نازک برای محو کردن کوچکترین فاصله و یا دیده نشدن چسب مژه پشت چشم بکشید .نکته ی مهم قابل ذکر این است که بعد از این مرحله دیگر نیازی به زدن ریمل نیست چرا که گاهی مژه هایتان به مژه مصنوعی چسبیده و بسیار آنها را بد شکل خواهد ساخت و برای جداکردن آنها تنها استفاده از شیر پاک کن و یا شستشوی آنهاست که می تواند کمک کند.
لازم به یاد آوری است که در بعضی از سالنها و آرایشگاهها ممکن است بعد از گذاشتن مژه بر روی مژه ها ریمل هم بزنند که ا لبته در اکثر مواقع مشتری از این امر رضایت نخواهد داشت اما به طور کلی برای طبیعی و زیباتر به نظر رسیدن توصیه نمی شود.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

4 پرسش وپاسخ مهم برای داشتن یک آرایش شیک وزیبا

6546312312.jpg

خیلی مهم است بدانید هر آرایشی چهره شما را زیباتر نمی‌كند. به سوال‌های این آزمون پاسخ دهید تا ببینید چقدر در زمینه خودآرایی اطلاعات دارید:

1 - شما پوست چربی دارید. باید از استفاده كدام محصول خودداری كنید؟
الف. كرم پودرچرب
ب. رژلب براق
ج. رژگونه براق
د. همه موارد

2 - لب‌های شما نازك است. برای برجسته‌‌تر شدن آن از چه محصولی باید استفاده كنید؟
الف. برق ‌لب
ب. خط‌لبی كه كمی پررنگ‌‌تر از رژتان باشد
ج. رژلب‌های براق

3 - شما چشم‌های سبزی دارید. ریمل انتخابی‌تان می تواند چه باشد؟
الف. آبی یا خاكستری
ب. مشكی
ج. سبز

4 - شما یك خانم كارمند هستید كه هر روز ساعت‌ها از دست‌هایتان استفاده می‌كنید. بهترین آرایش دستتان چه می‌تواند باشد؟
الف. ناخن‌های كوتاه مانیكور شده
ب.ناخن‌های لاك‌زده
ج. ناخن‌هایی با برق ناخن

5 - شما از آرایش‌ خوشتان می‌آید اما نه هر روز و همیشه، بهترین محصول‌های آرایشی روزانه برایتان چیست؟
الف. مرطوب‌كننده - كمی رژ یا برق‌لب
ب. كرم‌ پودر و رژلب
ج. رژگونه- ریمل

جواب ها :
1 - دارندگان پوست‌های چرب نباید از رنگ‌های براق و اكلیلی در آرایش استفاده كند چون چربی پوستشان را تشدید می‌كند. پس هر لوازم آرایش براق یا چربی مناسب این گروه نیست.

2 - امروزه روش‌های مختلفی از پروتز لب‌ها گرفته تا جراحی‌های مختلف برای برجسته نشان دادن لب‌ها وجود دارد اما همه آنها عارضه دارند. یكی از ساده‌ترین و در عین حال بی‌خطرترین روش‌ها این است كه از خط‌لبی كه كمی پررنگ‌تر از رژلب‌ شماست برای كشیدن خط‌لب استفاده كنید.

3 - اگر كسی كه چشم‌های روشنی دارد از ریمل رنگی هم استفاده كند، چشم‌هایش حالت سردی پیدا می‌كند. اگر چشم‌هایتان روشن است، باید حالت تضاد ایجاد كنید تا چشم‌هایتان بیشتر به چشم بیایند و بهترین رنگ ریمل برای شما، مشكی است.

4 - بهترین مدل ناخن كوتاه است اما برای زیبایی بیشتر ناخن می‌توانید آنها را مانیكور كنید.

5 - آرایش روزانه باید با یك مرطوب‌كننده مناسب پوست شروع شود. كمی برق‌لب یا رژ كمرنگ نیز به شادابی و زیبایی بیشتر پوست كمك می‌كند پس این 3 قلم را فراموش نكنید


منبع : salamat.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

رنگ موی نامطلوبتان را خودتان عوض کنید

موهایم را رنگ کردم اما بعد از مدت زمانی کوتاه رنگ زیبای اولیه ی خود را از دست داده و کدر و بد رنگ شده، آیا خودم میتونم رنگ آن را عوض کنم؟!
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه از رنگ کردن موهایتان احساس نامطلوبی از رنگ فعلی خود داشته باشید و در صدد تغییر آن برآیید که اگر فرصت دوباره رفتن به آرایشگاه و صرف وقت برای آن را ندارید می توانید خودتان با کمی دقت و به راحتی با کمی واریاسیون این کار را انجام دهید.

واریاسیونها چه هستند؟

واریاسیونها رنگ موی خالص و قوی هستند که برای ایجاد سایه ی دلخواه به مقدار کم ، با سایر رنگها مخلوط می گردند و برای زیباتر شدن و یا از بین بردن زردی یا قرمزی مو، مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید با در نظر گرفتن بیس دلخواه رنگ مو یک الی ده سانت واریاسیون را با توجه به حجم و بلندی موی سر با رنگ موی مورد نظر مخلوط کرده و یا جهت رنگساژ آن را تنها با کمی شامپو استفاده کنید به این ترتیب که :

برای رساندن موهای رنگ شده ای که هنوز ریشه ی آنها در نیامده به بیس مورد نظر ، یک تا دوبند واریاسیون دلخواه را باسه قاشق غذاخوری اکسیدان و یکی دو قطره شامپو برای شفاف شدن مخلوط کرده و بر روی موی خیس بگذارید و پس از بیست دقیقه بشویید.

برای موهای مش و هایلایت شده نیز جهت جلوگیری از آسیب بیشتر بهتر است واریاسیون مورد نظر را تنها با کمی شامپو مخلوط کرده و روی موهای خیس بگذارید و آنها را رنگساژ کنید.

اگر ریشه ی موها چه رنگ و چه مش شده چند سانت رشد کرده باشد بهتر است واریاسیون را با رنگ انتخابی خود مخلوط کرده و بر روی ریشه و البته موهای خشک بگذارید و بعد از30 تا 45 دقیقه آنها را شانه زده، ده دقیقه نیز صبر کنید و سپس بشویید.

موارد مصرف واریاسیونها:

واریاسیون سبز: جهت استفاده از بین بردن رفله قرمزی مو
واریاسیون دودی: جهت از بین بردن رفله ی زردی
واریاسیون خاکستری: جهت از بین بردن زردی مو
واریاسیون قرمز: جهت ترکیب با رنگهای گرم
واریاسیون نقره ای: جهت براق نمودن رنگ مو
واریاسیون آبی: جهت از بین بردن رفله ی نارنجی
واریاسیون طلایی: جهت ترکیب با سری رنگهای طلایی

هر چه مقدار واریاسیون در رنگ بیشتر باشد رنگ تیره تر خواهد شد.
هرچه زمان مکث واریاسیون بیشتر باشد نیز رنگ تیره تر خواهد شد.
حتما برای بیس موهای زیتونی و دودی-خاکستری از اکسیدانهای ضعیف آنتی رد یا ضد قرمزی استفاده نمایید.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

بهترین راه صاف کردن موهای وز را بدانید

موهای وزی دارم که صاف کردن آنها برایم بسیار سخت است به همین دلیل آنها را همیشه پشت سر گلوله کرده و جمع می کنم، اگر کوتاه کنم پف می کنه و بدتر میشه و در صورت بلند بودن نیز لذتی از آن نمیبرم آیا راهی هست؟
بله البته، موهایی که فر ریز داشته و یا حالت وز دارند باید مراقبتهای خاص آنها را انجام داد تا آنها را به شکلی که دوست دارید درآورید و البته کارهایی که برای صاف کردن آنها باید انجام داد زیاد سخت نیست و با کمی توجه می توانید آنها را به صورت لخت و صاف درآورید به این ترتیب که:

1-حتما در حمام از نرم کننده در پایان کار شستشو با هر شامپویی جداگانه استفاده کرده وخوب آبکشی نمایید.

2- موها را در همان حالت خیسی خوب شانه زده و صاف کنید.

3- وقتی کاملا آب موها گرفته شده تنها با درصد کم از رطوبتی که در موها باقی مانده آنها را با بزرگترین بیگودی ها و با جداکردن لایه های کم از مو محکم بپیچید.


4-می توانید برای خشک شدن کامل آنها از سشوار استفاده کرده و روی بیگودی ها سشوار داغ بگیرید تا موها کاملا خشک شوند.

5- پس از خشک شدن آرام و تک تک بیگودی ها را باز کرده و همینطور یکی یکی با همان لایه های کم با موپیچ درشت و بزرگ با حوصله آنها را یکبار از رو و یکبار از زیر صاف کنید و تنها نوک آنها را کمی حالت دهید.سشوار را مماس موپیچ گرفته و با آن آرام پایین بیاورید تا روی موها خورده جمع نشود و البته مواظب باشید حرارت سشوار آنقدر نباشد که موها آسیب ببینند.

6- وقتی یکی یکی بیگودی ها باز شد و موها آرام و کم کم سشوار کشیده شدند کمی واکس مو نه کرم مو به نوک انگشتان زده و روی موها بکشید تا خورده ها کاملا بخوابند.

7- شاینرها که به صورت اسپری یافت میشوند نیز موها را نرم و لخت و براق میکنند، می توانید در پایان کار از این اسپری نیز کمی لابه لا و روی موها زده ودستتان را روی آنها بکشید تا خورده موها و الکتریسیته ی مو ازبین برود.

8-با موپیچ درشت خود به همین حالت و با سشوار داغ و ضرب زیاد روی موها را پس از زدن واکس یا شاینر خوب سشوار بکشید و نوک آنها را حالت دهید.دقت کنید برای لخت شدن موهای وز شاید نیاز به دو تا سه بار سشوار کشیدن باشد.

9- پس از اتمام سشوار موها با باد داغ کمی از باد سرد سشوار نیز در لابه لای موها بزنید و آنها را خنک کنید، سپس آنها را با کلیپس دندانه دار درشت از زیر به بالا بزنید تا از عرق کردن و برگشت مو به حالت فبلی جلو گیری شود.

10-موها را به طور کامل زمانی باز گذاشته و دور خود بریزید که در جایی خنک بوده و مطمئن هستید که عرق نخواهید کرد.

اگر تمام نکات گفته شده به خوبی رعایت شود تا حمام بعدی شما موهایی صاف و خوش حالت خواهید داشت.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

۸ ویژگی برتر مردان موفق

افرادی که در کار خود خیلی موفق هستند، همیشه برای انجام کارهایشان روش متفاوتی نیز دارند. در این مطلب می خواهیم ببینیم آنها چه کار می کنند و چرا تلاششان ثمر می دهد. ۱- آنها برنامه های پشتیبان تهیه نمی کنند داشتن برنامه های پشتیبان به شما کمک می کند تا شب خواب راحت تری داشته باشید. این برنامه ها همچنین در شرایط سخت و دشوار نیز کارها را آسان می کنند. برای به انجام رساندن برنامه های اولیه خود باید سخت تر و بیشتر کار کنید. تعهد کلی شما را مجبور می کند تا سخت تر از آنچه تصور می کنید تلاش کنید. اگر به هر دلیلی بدترین اتفاق نیز رخ دهد، شما باید این اطمینان را داشته باشید که می توانید دوباره آن را از نو بسازید. تا زمانی که سخت کار کنید و از تجربیات گذشته خود درس بگیرید، می توانید از عهده هر کاری به خوبی بربیایید. ۲- آنها کار را به انجام می رسانند شما با کمی تلاش می توانید خوب باشید. مسلما با تلاش بیشتر بهتر هم خواهید بود. اما نمی توانید بدون تلاش های مستمر و متمرکز، در انجام هر کاری عالی ظاهر شوید. هنگامی که به فردی با مهارت های نادر نگاه کنیم، می بینیم که پشت این موفقیت صدها ساعت تلاش مستمر و بی وقفه خوابیده است. هیچ میانبری برای این منظور وجود ندارد. هیچ موفقیتی یک شبه به دست نمی آید. همه ما می دانیم که با تلاش زیاد و ثابت قدم بودن می توان پیشرفت کرد اما افراد معدودی این اصل را دنبال می کنند؛ مگر افراد بسیار موفق! ۳- آنها بیشتر کار می کنند مدیران بسیاری وجود دارند که حتی از کارمند خود بیشتر کار می کنند. آنها همیشه فهرست بلند بالایی از کارهای در دست انجام خود دارند. به همین منظور باید زمان زیادی را به کارهای خود اختصاص دهند. از همه بهتر و جالب تر این است که افراد موفق دوست دارند که بیشتر زمان خود را برای کارشان اختصاص دهند. یعنی با تمایل کامل این کار را می کنند. اگر حجم کاری خود را قبول نکنید، اهداف شما مفهوم چندانی برای شما نخواهد داشت یا هدف دشواری برای رسیدن نخواهد بود. همچنین نمی توانید یک فرد فوق العاده موفق باشید. ۴- آنها همرنگ جماعت نیستند راهکارهای رایج، نتایج رایجی نیز در بر دارند. پیوستن به جمع – هر چه قدر هم که کارآمد و موفق باشند – منجر به کسب نتایج متوسط و معمولی می شود. انسان های خیلی موفق برطبق عادت، کارهایی می کنند که دیگران انجام نمی دهند. آنها اصولا وارد عرصه هایی می شوند که دیگران نمی شوند زیرا به این ترتیب رقابت کمتر و شانس موفقیت بیشتر است. ۵- آنها کارشان را شروع می کنند موفقیت های متوسط در نتیجه اهداف متوسط به دست می آیند.

تصمیم بگیرید که واقعا چه می خواهید: بهترین، سریع ترین، ارزان ترین و بزرگ ترین تلاش و کار خود رادر این مسیر انجام دهید. همیشه نهایت هر چیزی را هدف بگیرید و ببینید کجا می خواهید آن کار تمام شود. این هدف شماست. به این ترتیب می توانید بر اساس برنامه ریزی های خود و مرحله به مرحله پیش بروید. وقتی هدف شما کسب موفقیت بزرگ است، بهتر می توانید تصمیم بگیرید و با پشتکار بیشتری در مسیر رسیدن به آن هدف پیش خواهید رفت. ۶- آنها در نیمه راه متوقف نمی شوند رسیدن به هدف – هر چقدر هم که بزرگ باشد – برای افراد خیلی موفق خط پایان نیست. بلکه رسیدن به یک هدف بزرگ فقط راهی برای رسیدن به اهداف بزرگ تر و بیشتر است. روند موفقیت زیاد در یک زمینه این مهارت را به فرد می دهد تا در زمینه های دیگر زندگی خود نیز به موفقیت های چشمگیری دست یابد. افراد بسیار موفق فقط در یک مسابقه پیروز و موفق نیستند. آنها همیشه برای بردن در مسابقات مختلف زندگی آماده تلاش هستند. ۷- آنها می فروشند در پاسخ به پرسشی که از بیشتر مدیران و صاحبان تجارت های بزرگ پرسیده شده بود، همه آنها متفق القول یکی از راهکارهای موفقیت خود را توانایی در فروش ذکر کرده اند. لطفا در نظر داشته باشید که منظور از فروش، چاپلوسی یا تحت فشار گذاشتن خریدار نیست. فروش در اصل متقاعد کردن دیگران برای همکاری با شماست. فروش، همچنین فائق آمدن بر موانع و مخالفت های موجود است. فروش پایه و اساس تجارت و موفقیت شخصی است: دانستن روش های مذاکره، حفظ اعتماد به نفس در مقابل طرد شدن ها، برقراری ارتباط موثر با افراد زیاد و ایجاد ارتباط و همکاری طولانی مدت، همه اصولی برای فروش خوب هستند. وقتی شما واقعا به ایده یا شرکت خود اعتقاد دارید، دیگر به داشتن شخصیت بزرگ و مهم نیازی ندارید. حتی لازم نیست بفروشید فقط کافیست ارتباط برقرار کنید. به این ترتیب فروش خوبی هم خواهید داشت. ۸- آنها هیچ گاه خیلی مغرور نمی شوند برای قبول کردن اینکه اشتباه کرده اند، برای عذرخواهی کردن، برای داشتن رویاهای بزرگ، برای پذیرفتن اینکه موفقیت های خود را مدیون دیگران هستند، برای تقاضای کمک، برای شکست و برای تلاش دوباره، افراد موفق خیلی موفق هستند.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

چگونه روشنترین قهوه ای رابدون دکلره داشته باشیم

من ریشه موهام مشکیه و ساقه قهوه ای قرمز شده اگر از این فرمول استفاه کنم مشکلی پیش نمیاد ؟

سوال کاربر مربوط به لینک زیر است :
این رنگ مو را بزنید تا با هر بار شستن موی شما خوش رنگتر بشود!؟

سوال کاربر :
ممنون از راهنمایی های مفید شما .من ریشه موهام مشکیه و ساقه قهوه ای قرمز شده اگر از این فرمول استفاه کنم مشکلی پیش نمیاد ؟و اندازه دقیق هر کدام چه قدر باید باشد تاروشنترین رنگ قهوه ای بدون نیاز به دکلره به دست آید؟

پاسخ :
سلام شما هم با این روش می توانید نتیجه بگیرید ترکیب هر رنگ به یک نسبت باشد و حتماً اکسیدان 6 درصد استفاده کنید ولی بدون دکلره از یه حدی نمی توان بدون بازتاب قرمزی رنگ مو را روشن کرد حداکثر پایه 7 باشد نتیجه بهتر خواهد بود

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

سایه ای مناسب برای انواع چشمها

سایه ای همیشگی که می تواند برای انواع چشمها در حالات و رنگهای مختلف مناسب بوده و به هر چشم زیبایی خاصی بدهد را معرفی کنید؟

چه سایه ای برای تمام شرایط و همیشه مناسب چشمهای ما با هر حالتی است ؟

این سوالی است که یکی از دوستان سیمرغ مطرح کرده است که برای پاسخگویی به این دوست عزیز باید گفت که :
برای اینکه همیشه آرایش چشمی تمیز، زیبا و در عین حال جذاب داشته باشید بهتر است که از سایه ی تک رنگ دودی یا همان خاکستری تیره که البته مات آن مناسبتر از براق است، کمی بالاتر از خط چشم و در گوشه ها استفاده کنید .

خاصیت این رنگ سایه به گونه ایست که به چشمان شما با هر رنگ و حالتی که باشد زیبایی و جذابیت خاصی خواهد بخشید و بندرت پیش خواهد آمد که کسی بگوید این رنگ سایه به من نمی آید .

حتی زمانی که میخواهید ازسایه های رنگی دیگری هماهنگ با لباستان استفاده کنید می توانید از این رنگ سایه کمی بالاتر از خط چشم و یا روی آن زده و با آن به چشمانتان فرم وحالت دهید، سپس از رنگهای دیگر نیز استفاده کنید .

فراموش نکنید که حد و مرزی بین سایه های رنگی حتی خیلی نزدیک به هم نگذارید و این مرز را در پایان کار با کمی انگشت کشیدن بر روی سایه های پشت چشم می توانید از بین ببرید.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

کاور ابرو برای چه مواردی قابل استفاده است

کاور ابرو یکی از اقلام آرایشی است که هنگام میکاپ و آرایش چشم و ابرو مورد استفاده قرار می گیرد و مهمترین کار آن پوشاندن عیوب و تمیزنشان دادن اطراف ابرو و زیر چشم برای شروع آرایش است .
کاور ابروها را در انواع رنگ پوستها و در اکثر لوازم آرایشیها می توان یافت و بر اساس نزدیکی به رنگ پوست انتخاب کرد .

چه کسانی و چطور از کاور ابرو استفاده می کنند ؟

1-بیشترین کسانی که امروزه از کاور ابرو استفاده می کنند خانمهایی هستند که ابروهایشان را برای چندمین بار تاتو کرده و جای پاک شدگی آنها در اطراف ابرو باقی مانده و همانطور که می دانید این پاک شدگی توسط تاتو حتی با لیزر هم قطعا و کاملا برطرف نخواهد شد بنابر این تنها کاری که این افراد می کنند می توانند برای برطرف کردن این مشکل کمی از کاور ابرو را که معمولا مثل رژلب و مدادهای پیچی رلی بوده را روی خطوط به جا مانده از تاتو زده و خوب آن را با نوک انگشت پخش کنید تا کاملا یکدست و همرنگ پوست در آید .این کار را حتی زمانی که نمی خواهید آرایش کنید نیز برای تمیزی ابرو و دیده نشدن خطوط اضافه ی آن نیز می توانید انجام دهید .
اگر گیاهی و ضد آب آن را تهیه کنید به راحتی تا پایان شب و قبل از شستشوی صورت بر روی پوست باقی خواهد ماند.

2- خانمها و دختر خانمهایی هم که ابروهایی طبیعی دارند هنگام میکاپ و آرایش برای تمیزتر شدن کار چشم و ابرو از آن استفاده می کنند بدین صورت که پس از زدن کرم پودر و آماده شدن پوست برای آرایش، کمی از آن را درست زیر ابرو و پشت پلک زده تا هم دوام و ماندگاری میکاپ چشم بیشتر شود و هم اطراف ابرو کاملا تمیز و زیبا به نظر آید.
3- پسران و آقایانی هم که به هر دلیلی جای بخیه و شکستگی در بالا یا اطراف ابرو و چشمانشان دیده خواهد شد برای رفع آن می توانند از کاور ابرو استفاده نمایند.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

چه ترکیب رنگهایی رابرای سایه ی چشم انتخاب کنیم

سایه زدن چشمها جدای از اینکه یک کار حرفه ای و متمایز از بقیه ی اعمال آرایشی و اصل میکاپ است اما توجه به نکات اساسی آن می تواند به خانمهایی که همیشه خودشان این کار را انجام می دهند کمک کند تا به مرور با ترکیب رنگهای نزدیک به هم و انتخاب درست آنها این کار را بهتر انجام دهند.
نکته ی مهم و اساسی در سایه زدن چشمها اول انتخاب درست رنگهاست و از آنجایی که سایه های تک رنگ بیشتر در سالنها و زیر نظر آرایشگران حرفه ای میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد تابا ترکیب آنها به رنگ دلخواه سایه برسند به شما پیشنهاد می شود برای اینکه هنگام سایه زدن رنگهای هماهنگ را در کنار هم داشته باشید تا به راحتی از بیس روشن آن شروع کرده تا تیره را استفاده نمایید بهتر است موقع خرید سایه های سه و چهارتایی که رنگهای نزدیک به هم را در کنار هم دارند انتخاب کنید و هیچگاه هنگام سایه زدن بین سایه ها مرز ایجاد نکنید به طوری که رنگها خط به خط در پشت پلک مشخص شوند بلکه بهتر است رنگهای نزدیک به هم کمی در هم ادغام شده و در پشت پلک در فواصل نامحسوسی با هم ترکیب شوند .
گاهی که دوست دارید از یک سایه ی تک رنگ مثل آبی، صورتی، انواع سبزها به تنها یی استفاده کنید باز هم بهتر است روی سایه ی تک رنگتان نیز کمی از همان بیس رنگ فقط براق تر و کمی هم البته روشنتر بکار ببرید تا زیبایی سایه را دو چندان کند .
هنگام استفاده از سایه های تک رنگ، رنگ بسیار روشن آن را زیر ابرو بزنید و پشت پلک را از تک رنگ استفاده کنید.
در اکثر اوقات ترکیب به اندازه و درست رنگها و کنار هم چیده شدن آنها با اندکی ادغام می تواند چشم شما را زیباتر و جذاب تر کند.

parsianforum.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

January 28, 2013

6 نکته برای داشتن ابروانی زیبا

6 نکته برای داشتن ابروانی زیبا

1 - همیشه ابروها را به سوی بالا شانه کرده و مرتب کنید تا به طور طبیعی به شکلی قوس دار در بیایند.

2 - مراقب شکل ابرو باشید. ابروها باید از بالای مجرای اشکی شروع و در بالاترین نقطه پشت چشم تیز شده و در گوشه بیرونی چشم پایان یابند. بسیاری از خانم ها اشتباه کرده و مو های این قسمت از ابروها را بر می دارند ولی این کار باعث می شود که ابروها اریب شده و شما همیشه به نظر عصبانی و اخمو بیایید.

3 - پوست خود را آماده نمایید. یک تکه پنبه را به تقویت کننده یا منقبض کننده پوست آغشته کرده و به روی ابروها بمالید.

4 - یک مداد را روی خط خارجی ابرو نگه داشته و ببینید در کجا نقطه اوج ابرو واقع می شود . از نقطه کمان ابرو تا انتهای آن ، ابروی شما باید یا صاف و یا کمی قوس دار برداشته شود. البته این قسمت بستگی به سلیقه خود شما دارد.

5 - موچین را با زاویه ۴۵ درجه نگه داشته و سپس موهای زیر خط ابروها را بردارید. ابروها را در جهت رشد موها بیرون بکشید. سعی کنید از فرم طبیعی ابروی خود تبعیت نمایید نه از تمایلات خود زیرا ابروهای شما در فرم طبیعی زیباتر هستند.

6 - نواحی کم پشت ابرو که خالی به نظر می رسد را با یک مداد تیزشده ابرو پر کنید. مداد را خیلی کم رنگ و سطحی بر روی ابرو بکشید با حرکات سریع روی موهای ابرو حرکت دهید. پودر ابرو ظاهری طبیعی تر به ابروهای شما می دهد. با استفاده از برس ابرو پودرهای روی ابرو را پاک کنید. اگر در کار برداشتن ابرو بی تجربه هستید از ژل های رنگی ابرو نیز می توانید استفاده کنید. روی ابروها را با این ژل با حرکات بالا و پایین بپوشانید. ژلهای اضافی را از روی ابرو پاک کنید و به ابروها شکل دلخواه را بدهید و بگذارید تا خشک شوند.

نکته
رنگ ابرو از رنگ مو دو درجه روشن تر است. اگر موهای شما بلوند باشد بر عکس ۲ درجه تیره تر است.
3 نسل

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:56 PM | نظرخواهی (0)

January 27, 2013

4 راه زیبایی چشم‌ها

پوست اطراف چشم، نازک‌ترين و ظريف‌ترين قسمت از پوست بدن است که بايد از 20 سالگی به بعد، حسابی مراقب‌اش باشيم تا چين و چروک زودهنگام روی آن ننشيند و پيری زودرس را نصيب‌مان نکند

مصرف مشروبات الکلی، خندیدن بیش از حد و استفاده نکردن از کرم‌های دور چشم از جمله عواملی هستند که می‌توانند روند چروک افتادن پوست اطراف پلک را تسریع کنند و از آنجایی که چشم، اولین نقطه‌ای از صورت است که نظر دیگران به آن جلب می‌شود، بهتر است آنچنان از آن مراقبت کنیم که هرچه دیرتر، پیری و چین و چروک به سراغش بیایند. اگر با این حرف‌ها موافقید، 4 راهکار زیر را برای رهایی از پیری زودرس چشم‌هایتان به خاطر بسپارید.


عینک آفتابی بزنید
اگر خوب به چروک‌های دور چشم اطرافیان‌تان دقت کرده باشید، حتما دیده‌اید که برخی چروک‌های دور چشم، درست شبیه اثر پای پرندگان است! مسبب اصلی این نوع از چین و چروک‌ها، نور‌ آفتاب است. شما معمولا به توصیه متخصصان پوست، پیش از خارج شدن از منزل، کلی ضد آفتاب به تمام صورت‌تان (جز اطراف چشم‌هایتان ) می‌زنید. حالا حسابش را بکنید که این طوری پوست دور چشمتان بدون هیچ‌ گونه محافظتی در برابر نور آفتاب قرار می‌گیرد و بیش از پیش، خشک و شکننده می‌شود و شما تازه این شکنندگی و چروک‌ها را اواخر 20 سالگی و اوایل 30 سالگی می‌بینید و به فکر درمان می‌افتید. این می‌شود که به دنبال هزار جور کرم مختلف می‌گردید! بنابراین بهتر است که همه افراد، حتی بچه‌ها، از عینک آفتابی ( مخصوصا در روزهای گرم و آفتابی ) استفاده کنند و همیشه اطراف چشمشان را با کمی کرم دور چشم یا حتی مرطوب‌ کننده،‌ نرم و مرطوب نگه دارند.
هیچ‌ گاه فراموش نکنید که نور آفتاب می‌تواند به سرعت باعث چروک خوردن پوست‌های خشک شود. ضمنا می‌توانید از پماد ویتامین A هم برای نرم و لطیف نگه داشتن پوست اطراف چشم و خط لبخندتان کمک بگیرید. پماد ویتامین A، کم‌خرج‌ترین پمادی است که می‌توانید دور چشم‌هایتان بمالید و با این کار باعث افزایش تولید کلاژن در زیر پوست این ناحیه شوید. این را هم باید گفت که استفاده از کرم، پماد و عینک‌های آفتابی غیر استاندارد و نامناسب، نه تنها از چروکیدگی چشم‌هایتان جلوگیری نمی‌کند؛ بلکه باعث تسریع این امر هم می‌شود.


حواستان به آلرژی‌ زاها باشد
دکتر رانلا هیرش، استاد پوست و موی دانشگاه کمبریج، می‌گوید: « آلرژی‌های فصلی و آلرژی به مواد غذایی مختلف، از مهم‌ترین دلایل پف کردن چشم است.» بنابراین اگر دوست ندارید که صبح‌ها با چشم‌هایی پف‌آلود به محل کارتان بروید یا دوست ندارید که در یک میهمانی دوستانه با چشم‌هایی قرمز و متورم حاضر شوید، عوامل آلرژی‌زا را در خودتان پیدا کنید و اگر می‌توانید با آنها روبه‌رو نشوید ( مثلا اگر به فلفل حساسیت دارید، آن را نخورید ) و اگر آلرژی‌تان فصلی است و گریز از آن برایتان امکان ندارد، به مدت 2 تا 3 هفته، روزی 1 قرص آنتی‌هیستامین مصرف کنید.
استفاده از رول‌های ضد پف‌آلودگی موجود در داروخانه‌ها هم می‌تواند ورم چشم‌هایتان را از بین ببرد. فقط حواستان باشد که این رول‌ها را درون فریزر نگهداری کنید تا هم مدت زمان ماندگاری‌شان بیشتر شود و هم کارایی‌شان بهتر شود! در ضمن، یادتان نرود که برای جلوگیری از قرمزی و ورم کردن چشم، هیچ‌گاه نباید آن را با دستان‌تان محکم بمالید. به جای این کار می‌توانید صورتتان را با آب خنک بشویید و 10 دقیقه چشمان‌تان را ببندید و یک حلقه خیار روی آنها قرار دهید تا خستگی‌شان از بین برود و بیش از پیش شاداب به‌نظر برسند.


همیشه پوست اطراف چشمتان را روشن نگه دارید
چند دلیل مختلف برای تیرگی پوست اطراف چشم وجود دارد. اولین و مهم‌ترین دلیل، وراثت و عوامل ژنتیکی است. دومین دلیل، آسیب‌های ناشی از تابش مستقیم نور خورشید به این بخش از پوست است و آخرین دلیل هم خودتان هستید! شما می‌توانید با یک آرایش نامناسب و غلط، کاری کنید که پوست اطراف چشم‌هایتان تیره‌تر از آنچه که هستند، دیده‌ شوند.


مراقب افتادگی پلک‌هایتان باشید
هرچه سن بالاتر می‌رود، روند تولید کلاژن در پوست اطراف چشم کندتر می‌شود و چشم‌ها نرمی و انعطاف‌‌پذیری سابق‌شان را از دست می‌دهند. این می‌شود که شما با افزایش سن با پدیده افتادگی پلک‌ها و پیر به‌ نظر رسیدن چشم‌هایتان مواجه می‌شوید. به همین خاطر باید پیش از اینکه این اتفاق برایتان بیفتد، با یک متخصص پوست مشورت کرده و از کِرِم‌‌های کلاژن‌ساز برای پلک‌های بالایی‌تان استفاده کنید تا روند افتادگی پلک را در خودتان هرچه بیشتر عقب بیندازید.


منبع : salamat.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 07:16 PM | نظرخواهی (0)

میوه هایی برای زیبا شدن

پرتقال نیز مانند لیمو حاوی ویتامین سی می باشد. پوست پرتقال می تواند جمع آوری شده و در مقابل نور آفتاب خشک شود و به ماسک های صورت افزوده شود. باعث روشن شدن پوست می شود.

میوه ها همیشه منبع فیبر و ویتامین بوده اند. در واقع، میوه ها در سالن های زیبایی هم کاربرد دارند. کدام میوه ها باید روزانه توسط شما استفاده شوند و در زیبایی شما موثر هستند؟

موز
موز در واقع میوه ی موثر در زیبایی است این میوه بسیار مغذی بوده و شامل ویتامین های ب و سی و نیز پتاسیم می باشد. پتاسیم در نرم شدن پوست شما تاثیر بسزایی دارد.

سیب
سیب نیز میوه ای است که بسیار مغذی بوده و باعث گردش خون مناسب در بدن شما میشود. سیب اگر مرتب مورد استفاده قرار گیرد باعث روشن شدن پوست می شود. سیب هم چنین حاوی آنتی اکسیدان می باشد. برای موهای شما نیز میوه ی مناسبی است.

انبه
انبه به دلیل دارا بودن ویتامین های آ و سی برای پوست مفید می باشد. نشانه های پیری را در صورت می پوشاند و موجب نرم شدن پوست می شود. حاوی آنتی اکسیدان هایی می باشد به همین دلیل برای بدن و به ویژه پوست مفید است.

پرتقال
پرتقال نیز مانند لیمو حاوی ویتامین سی می باشد. پوست پرتقال می تواند جمع آوری شده و در مقابل نور آفتاب خشک شود و به ماسک های صورت افزوده شود. باعث روشن شدن پوست می شود.

توت فرنگی
توت فرنگی نیز به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ها بسیار مفید می باشد. هم چنین می تواند خرد شده و به عنوان ماسک برای مدت سی دقیقه روی صورت قرار گیرد. این میوه دارای ویتامین سی نیز می باشد. موجب روشنی پوست می شود.

گریپفوروت
این میوه هم سرشار از ویتامین بوده به ویژه برای پوست های چرب مفید است. برای پوست های چرب می تواند به عنوان ماسک به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار گیرد.

منبع : salamatnews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 07:16 PM | نظرخواهی (0)

برای زیبایی وشادابی موآب بنوشید

آب ماده حیاتی است که در تمام فعالیت‌های بدن نقش دارد.آب به انتقال مواد غذایی و زائد به داخل و بیرون سلول‌ها کمک مي‌کند. مهم‌ترین موضوعی که نباید در طول روز از آن غافل شویم، نوشیدن آب است. آب همچون دیگر گروه‌های غذایی (کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی) در فرآیند تغذیه خوب حائز اهمیت است.متاسفانه بسیاری از افراد این موضوع را درک نمي‌کنند كه بدن انسان به آب نیاز دارد و روزانه باید به مقدار کافی به همه اندام‌های بدن از جمله موها آب برسد.

اهمیت نوشیدن آب در افزایش زیبایی و شادابی موها

آب، نقش بسیار مهمی را در زیبایی و شادابی موهای شما ایفا مي‌کند.آب، دارویی طبیعی برای داشتن موهای زیبا و شفاف است.آب در تمامی سلول‌های بدن وجود دارد. تقریبا دوسوم وزن بدن و یک‌چهارم وزن هر تار مو را آب تشکیل مي‌دهد. نوشیدن آب برای سلامتی و شادابی مو و نیز پیشگیری از بروز خشکی و از بین رفتن حالت انعطاف‌پذیری آن مفید است. نوشیدن آب کافی (نوشیدن یک و نیم لیتر آب در روز) در سلامت موها نقش مهمی را بازی مي‌کند و موجب درخشندگی موها و نرم شدن آن مي‌شود.

به طور کلی، مصرف آب به اندازه مورد نیاز باعث نرمی و شادابی موها می‌شود. به علاوه جریان خون، حالت آبی خود را حفظ مي‌كند و به طور مرتب مواد غذایی و اکسیژن مورد نیاز مو را تامین و مواد زائد را از ریشه مو و پوست، جدا و دفع مي‌كند. مصرف آب به اندازه کافی موجب تسریع در دفع مواد زائد از بدن مي‌شود و موها را پاک، روشن، زیبا و شاداب مي‌کند.

میزان مصرف روزانه آب

بهتر است روزانه 8 تا 10 لیوان آب (به خصوص در فصل تابستان و گرما) بنوشید.با دریافت آب کافی و بهبود کیفیت پوست، مو و ناخن، از چهره شاداب‌تری بهره‌مند خواهید شد.در روزهای گرم، به ویژه در فصل تابستان بدن بیش از اندازه به آب نیاز دارد.آب مورد نیاز بدن، تنها با نوشیدن آب معمولی تامین نمي‌شود، بلکه انواع غذاها و میوه‌ها دارای مقدار فراوانی آب هستند که مورد استفاده بدن قرار مي‌گیرند. هر چند نوشیدنی‌های گرم مي‌توانند نیاز بدن به آب را رفع کنند اما موادی مانند کافئین مي‌توانند موجب دفع آب و کم‌آبی شدیدتر شوند.

توصیه‌های مهم

* توصیه مي‌شود هر فرد به طور متوسط روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشد.این کار برای فعالیت مناسب بسیاری از اندام‌های بدن، به ویژه پوست، کلیه و قلب مفید است.مصرف این میزان آب در طول روز در حل چربی‌های ذخیره در بدن بسیار موثر است.

* دو لیوان آب پس از بیدار شدن و یک یا دو لیوان، یک ساعت تا نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی بنوشید.

* روز خود را با نوشیدن یک فنجان آب جوشیده مخلوط با نصف یک لیمو (آب نصف لیموترش) آغاز کنید. این نوشیدنی هر گونه مواد غیرمفیدی را که شب قبل در دستگاه بدنی شما ساخته شده است، مي‌زداید. همچنین لیمو برای کبد نقش پاک‌کنندگی بسیار قوی را ایفا مي‌کند.

* هرگز نباید پس از انجام یک فعالیت سنگین بلافاصله آب سرد نوشید، زیرا آب سرد به کلیه‌ها، ریه‌ها و نیز دستگاه گوارش آسیب مي‌رساند؛ بنابراین آب را پس از کمی استراحت و کاهش دمای بدن مصرف کنید.

* از نوشیدن آب بين ‌غذا خوردن خودداری كنيد. استفاده از آب در بین غذا خوردن به مقدار زیاد، موجب رقیق شدن شیره معده مي‌شود. در نتیجه در گوارش و جذب مواد غذایی اختلال ایجاد مي‌كند و باعث نفخ مي‌شود.

* به محض شروع غذا هرگز آب نخورید.سعی کنید غذا خوردن را از نوشیدن آب جدا كنيد. پیش از غذا یا دو ساعت پس از آن آب بنوشید.

* چنانچه از نوشیدن آب خسته مي‌شوید از نوشیدنی‌های کم‌کالری مانند دوغ کم‌چرب یا آبمیوه طبیعی که میزان آب آن زیاد است، استفاده كنيد.

* بخشی از سهمیه روزانه آب خود را مي‌توانید از جوشانده گیاهی یا عصاره‌های طبیعی گرفته شده از میوه‌ها و سبزی‌های تازه تامین کنید.

.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 07:16 PM | نظرخواهی (0)

زیباییتان رامهمان شامپوباشید

بسیاری از ساخته‌های دست بشر که در اطراف ما وجود دارد، کاربردهای فراوانی دارند ولی ما فقط یک کاربرد آن را مي‌دانیم. شامپو نیز یکی از این ساخته‌های دست بشر است که شاید دیگر کاربردهای آن برای بسیاری از ما پوشیده مانده است و اکثر افراد به محض شنیدن کلمه شامپو به فکر استحمام و شست‌و‌شوی موهای‌شان مي‌افتند. در حالی که این ماده نظافتی، کاربردهای دیگری نیز دارد که حتما دانستن این کاربردها برای‌تان جالب است كه در بسیاری از مواقع جلوی هزینه‌های مضاعف را خواهد گرفت.

خانه‌تکانی با شامپو

هر چه به ماه‌ها و روزهای پایانی سال نزدیک مي‌شویم، خانم‌های خانه‌دار به فکر خانه‌تکانی نوروزی مي‌افتند و به همراه این افکار، استرس‌هایی نیز برای‌شان به وجود مي‌آید. شاید آنها وقتی به برگ‌های خاک گرفته گلدان‌های خانه نگاه مي‌کنند، این استرس و نگرانی‌شان دوچندان شود ولی از همین جا به آنها این نوید را مي‌دهیم که به هیچ عنوان نگران نباشند. راه حل تمیزي و براق شدن گیاهانی که در خانه نگهداری مي‌کنند، در دستان پرقدرت شامپو است. برگ گیاهان خانگی خیلی زود خاک می‌گیرد اما بر خلاف سایر لوازم خانگی، گیاهان باید تنفس کنند. پس لازم است که برگ‌های‌شان همیشه تمیز باشد. برای این کار، یک راه حل خوب وجود دارد. در یک ظرف آب چند قطره شامپو بریزید، پارچه‌ای را با آن خیس کنید، آن را بچلانید. سپس با این پارچه، غبار برگ‌ها را از بین ببرید.

تميزي شيرآلات

لازم به یادآوری است که شیرآلات دستشویی و آشپزخانه که پس از مدتی کدر مي‌شود، سریع‌تر از هر شوینده دیگر با شامپو تمیز و براق خواهد شد.

جلای وسایل چرمی

بسیاری از خانم‌ها و آقایان از کیف و لباس‌های چرمی استفاده مي‌کنند و به براق بودن این وسایل نیز بسیار حساسیت نشان مي‌دهند. البته حق هم دارند، زیرا زیبایی این وسایل در براق بودن آنهاست. برای این‌که وسایل چرمی ‌شما همیشه تمیز و براق باشد، لازم نیست روغن و تمیز‌کننده‌های گران‌قیمت بخرید. کمی‌ شامپو را روی یک پارچه بریزید و بعد چرم‌ها را با آن پاک کنید. حتی می‌توانید برای تمیزی کفش‌های چرمی نيز از این روش استفاده کنید.

پوست خشک شده کف پا

بسیاری از ما خشکی و پوسته‌پوسته شدن کف پا را تجربه کرده‌ایم. دیدن این وضعیت برای بسیاری از ما منظره جالبی نیست و گاهی این وضعیت با جراحاتی نیز همراه است. این مشکل نيز با شامپو قابل حل است. قبل از خواب کمی‌ شامپو روی پاهای‌تان بمالید و یک جفت جوراب نخی سبک بپوشید. صبح پاهای‌تان نرم و لطیف می‌شود.

کندن چسب زخم‌

چسب زخم برای همه ما آشناست. همه ما این تجربه را بارها و بارها داشته‌ایم که جایی از بدن‌مان در اثر برخوردهای روزانه دچار جراحات سطحی شده است و به ناچار از چسب زخم در آن ناحیه استفاده کرده‌ایم. گاهی وقت‌ها کندن چسب از روی موضع، با درد همراه است. در این مواقع کمی‌ شامپو اطراف لبه چسب زخم بمالید و اجازه دهید کمی‌ بماند. می‌بینید که چسب بدون هیچ‌گونه مشکلی از بدن شما به راحتی جدا می‌شود.

زیبایی‌های مهم برای آقایان

اتومبیل یکی از وسایلی است که تمیزی آن برای بسیاری از آقایان مهم است و برای تمیز نگه داشتن آن از حساسیت بسیاری برخوردارند. برای این که اتومبیل‌تان تمیز، براق و چشم‌نواز باشد، برای شستن آن از شامپو استفاده کنید. یک‌چهارم فنجان شامپو را در یک سطل آب بریزید و با یک اسفنج مانند همیشه بدنه اتومبيل را تمیز کنید. برای پاک کردن لکه‌های سیاه قیر‌مانند، یک قطره شامپو را به طور مستقیم روی اسفنج بریزید و عملیات پاک‌سازی را انجام دهید. از سوی دیگر، اصلاح صورت برای بسیاری از آقایان مهم است. آنها از کف ریش برای این کار بسیار بهره مي‌برند ولی این کف‌ها گاهی روی پوست صورت حساسیت ایجاد مي‌کند. بنابراین برای این که دیگر شاهد این حساسیت‌های پوستی نباشید، شامپو بهترین جایگزین است..zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 07:16 PM | نظرخواهی (0)

January 22, 2013

قلیان شماراپیر مي‌کند

برخلاف نظريه مردودي كه قليان را بي‌ضرر مي‌داند بايد گفت؛ قليان حتي از سيگار بدتر است. با هر بار پك‌زدن به قليان حدود 500 سي‌سي دود وارد ريه مي‌شود، در حالي كه در سيگار اين مقدار 70 سي‌سي است.

نيكوتين موجود در قليان و سيگار به دليل آن كه حاوي آمونياك است، جذب بيشتري دارد و هر دو مضر است. هر زمان كه مويرگ‌هاي مسئول تغذيه پوست نتوانند وظيفه خود را درست انجام دهند، چين و چروك‌ها و علائم عميق‌تر پيري زودرس در سطح پوست به‌وجود ‌مي‌آيد.

خانم‌هايي كه سيگار و قليان مي‌کشند، بايد با چهره زيبا و پوست شفاف و جوان خداحافظي كنند، چرا كه نيكوتين سيگار يا قليان در خانم‌ها جذب بيشتري دارد. استفاده مكرر از قليان موجب از بين رفتن شفافيت و طراوت و در نتيجه پيري زودرس پوست مي‌شود.

مصرف هيچ كرمي نمي‌تواند پيري پوست ناشي از سيگار و قليان را برطرف كند. بنابراين توصيه مي‌شود خانم‌ها اين عادت را ترك كنند. جالب است بدانيد كه افراد سيگاري يا كساني كه قليان مصرف مي‌كنند، حداقل يك تا دو سال از افراد همسن خود بزرگ‌تر به نظر مي‌رسند.

از موهای چرب چه خبر؟

جوشانده برگ چغندر، چربی مو را از بین می‌برد و برای پوست و مو بسیار مفید است. برگ چغندر، ضدکک و مک و ورم است. دست و پای ترک خورده در آب گرم شده چغندر تسکین مي‌يابد و بهتر می‌شود.

برگ چغندر، آرام‌بخش و خنک است و اگر پخته شود موجب نفخ نمی‌شود. برگ چغندر حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان و برای درمان نقرس بسیار مفید است.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:44 PM | نظرخواهی (0)

برنزه ی زمستانی یا تابستانی

شایددر ذهن همه برنزه شدن، تغییر رنگ پوست از هر نوع و با هر رنگی به تیرگی و قهوه ای نزدیک شدن باشد اما نکته ی قابل توجه نوع و چگونه برنزه شدن است که...
وقتی صحبت از برنزه شدن می شود شاید برای شما هم این ذهنیت به وجود آید که برنزه، تغییر رنگ پوست از هر نوع و با هر رنگی به تیرگی و قهوه ای نزدیک شدن است اما نکته ی قابل توجه این است که برنزه شدن هم فصلی بوده و نوع آن در دو فصل تابستان و زمستان متفاوت است .
با اینکه برنزه شدن اتواع مختلف مثل برنزه از طریق نور مستقیم خورشید، سولاریوم و یا استفاده از کرمهای مخصوص در مدت زمان معین دارد اما چگونگی آن مهمتر است چرا که نوع اشتباه آن میتواند بعدها ضررهای جبران ناپذیری برای پوست به همراه داشته باشد .
در اینجا ابتدا به تفاوت برنزه ی تابستانی و زمستانی پرداخته و سپس بدترین نوع برنزه شدن را یادآور میشویم:

برنزه ی تابستانی :
در برنزه ی تابستانی که نوع طبیعی آن در هوای مرطوب کنار دریا با زدن کرم و روغنهای مخصوص مرطوب کننده و البته روی آن هم زدن ضد آفتاب تا از مضرات نور خورشید و ایجاد لک بر روی پوست جلوگیری کند، انجام می شود که در فواصل زمانی 20 تا 30 دقیقه استفاده از آّب دریا و تجدید کرم و روغن، فرد درجه ی تیرگی پوستش را خود تعیین خواهد کرد .این نوع برنزه شدن هم دوام بیشتری خواهد داشت و هم تقریبا در بین انواع برنزه ها ضرر کمتری به پوست خواهد رساند چرا که در هوای مرطوب و با آبرسانی به پوست انجام خواهد شد به شرط آنکه مراقبتهای لازم را به همراه داشته باشد.

برنزه ی زمستانی :
که در نوع خود متفاوت است چرا که تاثیر تغییر رنگ بر روی پوست بیشتر در ارتفاعات و با انعکاس نور خورشید در سفیدی برف انجام می گیرد و بیشتر برای افرادی است که در این ارتفاعات به ورزش اسکی می پردازند و البته تفاوت آن با برنزه ی تابستانی در این است که اولا با وجود چند لایه ضد آفتاب بر روی پوست ، رنگ پوست بیشتر به سوختگی و قرمز شدن نزدیک است و همچنین دور حلقه های چشم به خاطر زدن عینک به رنگ طبیعی پوست باقی خواهد ماند که این نیز در نوع خود خاص و زیباست.

اما بدترین نوع برنزه شدن :
چیزی که متاسفانه اخیرا در شهرهای دور از دریا اتفاق می افتد برنزه شدن دختران و پسران در خانه ها و یا بر روی پشت بامها در مقابل نور مستقیم خورشید است و این کار از این بابت که پوست هم آب کافی خود را از دست می دهد و هم در معرض نور مستقیم خورشیدی قرار میگیرد که در یک منطقه ی خشک بدون رطوبت در حال تابیدن است، بسیار مضر است و می تواند علاوه بر ایجاد کک و مک بر روی نقاطی مثل بینی و گونه ها به چین و چروک زودرس و شل شدن پوست بیانجامد بنابراین توصیه میشود حتی اگر به دریا و منطقه ی مرطوب دسترسی ندارید بهتر است از راه مطمئن و موقت استفاده از کرمهای مخصوص که خودشان بر حسب روز و هفته در پوست تغییر رنگ ایجاد می کنند و بسته به نوع پوست دوامشان در افراد فرق میکند استفاده کنید تا حداقل از عواقب ناخوشایند بیماریهای پوستی ناشی از راه قبلی در امان باشید.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:44 PM | نظرخواهی (0)

راه هایی برای زیباتر شدن

برای رفع لکه های آکنه و جوش سر سیاه، مقدار مساوی گلیسیرین، آب لیمو و گلاب را با هم مخلوط کنید و قبل از خواب به تمامی صورت بمالید. استفاده منظم از این ماده، علاوه بر از بین بردن لکه ها، پوست را نرم می کند.

امروزه با وجود محصولات بهداشتی متنوع با انواع مارک های معتبر باز هم سلامت، بهداشت و زیبایی جزو پیچیده ترین و مسئله سازترین مشکلات است. بدن ما در معرض آلودگی هوا، مواد شیمیایی، اشعه مضر خورشید و... قرار می گیرد و همه این مواد باعث کدر شدن پوست و موی ما می شود.

با این حال با رعایت چند نکته می توان بدون هزینه زیاد این مشکل را برطرف کرد. برای به دست آوردن یک ظاهر زیبا، باید سلامت جسمی و ذهنی داشته باشید.

برنامه غذایی مناسبی اتخاذ کنید
یک برنامه غذایی متعادل به منظور حفظ زیبایی مو و پوست شامل میوه تازه و سبزیجات فراوان است. این گروه غذایی حاوی مقدار زیاد ویتامین و مواد معدنی است که برای حفظ سلامت پوست و مو ضروری است. برخی از انواع میوه ها و سبزی ها نیز، غنی از آنتی اکسیدان است که پوست را از آسیب محافظت می کند. همچنین لازم است برای دفع سموم بدن روزانه آب کافی میل کنید.

خواب کافی
خواب کافی و آرام، مشکلات پوستی از جمله چین و چروک را کاهش می دهد. ۸ ساعت خواب آسیب های مختلف را ترمیم می کند. هنگام خواب، بالشت نسبتاً بلندی زیر سر قرار دهید تا سیاهی زیر چشم از بین برود.

استرس را کاهش دهید
استرس تاثیر نامطلوبی روی سلامت می گذارد و باعث ایجاد ناراحتی های مختلف پوستی و مو از جمله آکنه، ریزش مو و... می شود. بنابراین بهتر است استرس را کاهش دهید. ورزش های منظم در رفع این مشکل بسیار موثر است.

در معرض مواد شیمیایی قرار نگیرید
به طور روزانه، بدن ما در معرض مواد شیمیایی و مواد آلاینده قرار می گیرد. برای کاهش این امر مصرف لوازم آرایشی را به حداقل برسانید زیرا مواد شیمیایی آن برای پوست مضر است. استفاده از رنگ مو و مواد بی رنگ کننده آسیب شدیدی به مو وارد می کند.

راه های طبیعی برای حفظ شادابی پوست
قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید پوست را تیره، خشک و زبر می کند. برای از بین بردن این اثر، ضماد تهیه شده از پودر زردچوبه و آب پرتقال به پوست بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید.

برای رفع لکه های آکنه و جوش سر سیاه، مقدار مساوی گلیسیرین، آب لیمو و گلاب را با هم مخلوط کنید و قبل از خواب به تمامی صورت بمالید. استفاده منظم از این ماده، علاوه بر از بین بردن لکه ها، پوست را نرم می کند.

خیار تمیز کننده طبیعی پوست است. به جای خریدن محصول بهداشتی و تمیزکننده، از مخلوط آب خیار و شیر استفاده کنید. این مخلوط تمامی کثیفی روی منافذ پوست را از بین می برد و باعث درخشش پوست می شود.

مخلوطی از یک قاشق مرباخوری پودر گردو، عسل و آب لیمو به تمامی بدن بمالید و پس از ۱۵ دقیقه با آب بشویید.

چین و چروک را می توان به طور موثر با مخلوط پودر چوب صندل، گلیسیرین و گلاب درمان کرد. این مخلوط را ۱۵ دقیقه بعد با آب سرد بشویید.رعایت نکات گفته شده همراه با یک زندگی آرام و برنامه غذایی سالم به حفظ زیبایی شما کمک می کند.

منبع : khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:43 PM | نظرخواهی (0)

چطوربدون فرمژه مژه هارافر دهیم

گاهی فر مژه زدن به مژه ها آنهم پشت سر هم و برای هر آرایشی باعث ریزش آنها شده و همینطور گاهی به پلک بالایی آسیب می رساندبرای اینکه هنگام آرایش بتوانید آنها را بدون آسیب فر کنید بهتر است...
گاهی فر مژه زدن به مژه ها آنهم پشت سر هم و برای هر آرایشی باعث ریزش آنها می شود به خصوص اگر این کار پس از ریمل زدن باشد چرا که تعدادی از مژه ها به فر مژه چسبیده و باعث کنده شدنشان می شود، همینطور گاهی فرمژه ها به پلک بالایی نیز آسیب می رسانند .

برای اینکه هنگام آرایش کردن بتوانید آنها را بدون آسیب فر کنید ، چون ریمل آخرین مرحله ی آرایش چشمها به حساب خواهد آمد بهتر است پس از انجام کامل میکاپ چشم مثل سایه زدن و کشیدن خط چشم چه در زیر و یا بالای چشمها قبل از اینکه شروع به ریمل زدن کنید انگشت کوچک یا نشانه ی دست دیگر خود را به طور افقی در پشت پلک و کمی مماس با مژه ها قرار داده طوری که مثل یک لوله ی باریک در پشت چشم قرار گیرد و سپس شروع به ریمل زدن کنید .هنگام انجام این کار ممکن است انگشتتان هم سیاه شود که ایرادی ندارد چرا که این کارسبب می شود هم پشت پلک و سایه ی چشم شما تمیز باقی بماند و از خوردن ریمل به آن جلوگیری کند و هم با برخورد مژه ها به انگشت گرد شما آنها را تنها بوسیله ی ریمل فرم داده و گرد کند. تفاوت دیگر این روش با فر مژه زدن این است که دیگر مژه ها به حالت زاویه دار و شکسته فر نمی شوند بلکه کاملا گرد و با حالتی طبیعی فرم داده می شوند .
افرادی هم که دوست ندارند مژه هایشان فر و گرد شوند و تنها به همان حالت تیز و بلند ریمل زده شوند می توانند برای تمیز ماندن سایه ی پشت چشمها همین کار را انجام داده تنها بین ریمل و انگشت فاصله دهند تا مژه ها حالت گرد به خود نگیرند .

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:43 PM | نظرخواهی (0)

خداحافظی با گوش‌پاک‌کن

تميز كردن داخل گوش كار بهداشتي‌اي نيست و مي‌تواند به گوش آسیب برساند. پاک کردن گوش باید در مواقع ضروری و در درمانگاه، توسط کارشناس این کار انجام شود. لاله گوش را مي‌توان تميز كرد ولي اين‌كه با گوش‌پاك‌كن يا هر وسيله ديگري سعي كنيم جرم گوش را خارج كنيم، بهداشتي نیست و به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود. پاک کردن گوش کودکان نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. گاهی والدین وسوسه مي‌شوند جرمي را که به راحتي مي‌توان با يك قطره، از بين برد، با گوش‌پاک‌کن تمیز کنند. این کار موجب گوش درد و التهاب مي‌شود و فرد را از روند زندگي خارج مي‌كند. بنابراين دستكاري داخل كانال گوش، به هيچ عنوان توصيه نمي‌شود.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:43 PM | نظرخواهی (0)

عوارض شایع پوستی درورزشکاران

انجام ورزش‌های گوناگون از سویی سبب افزایش فعالیت قلب و عروق و از سویی باعث به‌کارگیری عضلات و استخوان‌های بدن مي‌شود. ورزش، ساختمان بدن را محكم و با سوزاندن کالری به تناسب اندام کمک می‌کند.

جدا از صدها اثر مفید ورزش، ما در این مبحث به عوارض پوستی ناشی از آن می‌پردازیم که برخی در همه ورزش‌ها شایع و برخی با نوع ورزش و مکان انجام آن در ارتباط هستند.

در کلیه تحرکات بدنی که با افزایش حرارت بدن و تعریق همراه است، عفونت‌های قارچی در بین انگشتان پا، کشاله ران و زیر بغل ایجاد مي‌شود که با قرمزی، تورم وخارش همراه خواهد بود. برای پیشگیری، شست‌وشو با مواد ضد قارچ قبل و بعد از ورزش و خشک نگهداشتن محل، کمک کننده است.

در کلیه ورزش‌هایی که در اثر تحرکات افزایش حجم عضلانی قابل ملاحظه داریم مانند بدن‌سازی، وزنه‌برداری و کشتی‌گیری... به دلیل شکست الیاف کلاژن زیر پوست، ترک‌های بنفش رنگی در سطح آن ایجاد مي‌شود که به مرور زمان به خط‌های سفیدی تبدیل مي‌شود که استریا دیستنسا نامیده مي‌شود. با مصرف کرم‌های خاص یا درمان‌های لیزر تا حدودی بهبود مي‌یابد.

در دونده‌ها، تنیس بازها و بسکتبالیست‌ها ضربه به ناخن شست پا شایع است و خونریزی و هماتوم زیر ناخن را به همراه دارد که با درد، تورم و بنفش شدن ناخن ظاهر مي‌شود. در اثر تکرار این حادثه کلفت شدن وتغییر شکل ناخن‌ها پدید مي‌آید. پوشیدن کفش‌های گشاد و تخلیه سریع هماتوم زیر ناخن توصیه مي‌شود.

در کشتی‌گیران فشار مزمن روی لاله گوش و ایجاد خونریزی زیر جلدی، تغییر شکل گل کلمی گوش خارجی را سبب مي‌شود. استفاده از کیسه یخ و داروهای ضد التهاب به پیشگیری از این عارضه کمک می‌کند.

در ورزش‌های آبی به دلیل محیط مرطوب شیوع عفونت‌های قارچی چین‌های بدن و قارچ ورسیکالر که لکه‌های رنگی بر سطح پوست ایجاد می‌کند، بالا می‌رود. ریزش موی موقت به دلیل غلظت بالای کلر در آب استخرها نیز شایع است.

در ورزش‌های فضای باز مثل قایقرانی موج‌سواری، اسکی و فوتبال، ورزشکاران در معرض آفتاب سوختگی‌های شدید و عوارض ناشی از آن به صورت پیری زودرس پوست لک‌های پوستی و سرطان‌های پوستی قرار مي‌گیرند. استفاده از ضد آفتاب‌های قوی لباس‌های پوشیده، عینک و نقاب توصیه مي‌شود.

درماتیت تماسی به صورت قرمزی، خارش و حساسیت در محل تماس پوست با وسایل ورزشی مثل بند‌های لاستیکی، عینک‌های شنا یا اسکی و لباس‌های نایلونی ایجاد مي‌شود.

استفاده‌ی طولانی از کلاه ایمنی در دوچرخه‌سواران و موتور سواران سبب ابتلا به جوش‌های شدید در ناحیه‌ی بالای گردن و محل رویش مو‌ها مي‌شود که ناشی از تعریق زیاد در منطقه و تجمع باکتری‌هاست.

کلیه‌ی عوارض ذكر شده با کمی دقت و رعایت نکات بهداشتی قابل پیشگیری و درمان است. پس نگذارید هیچ یک از آنها مانع ادامه حرکات ورزشی شما شود.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:31 PM | نظرخواهی (0)

رنگ موی ایرانی بهتره یا خارجی

از آنجایی که پایه و بیس رنگ موی خانمهای ایرانی قطعا با خانمهای اروپایی و غربی بسیار تفاوت داشته و بیشترین فرق آن درمقدار رنگ ...
از آنجایی که پایه و بیس رنگ موی خانمهای ایرانی قطعا با خانمهای اروپایی و غربی بسیار تفاوت داشته و بیشترین فرق آن در مقدار قرمزی است که در پایه ی رنگ موی طبیعی خانمهای ایرانی وجود دارد، اکثر آنها حتی اگر موهای روشنی هم داشته باشند بیس قرمزی را حتی با درصد بسیار کم در مویشان دارند و این تفاوت سبب می شود که برای تغییر رنگ مو و گرفتن قرمزی آن که خیلیها دوست ندارند، گاهی دچار مشکل شوند .

بعضی وقتها حتی دیده شده خانمی که خیلی هم سفید پوست و دارای موهای روشن است برای تغییر رنگ موی خود به زیتونی با مشکل مواجه می شود که این به همان در صد کم قرمزی که اکثر ما در موهایمان داریم بر میگردد و همین امر باعث شده پس از رساندن رنگ به پایه ی دلخواه با یکی ، دو بار شستشو رنگ مو از زیتونی خارج شده و به نارنجی و یا کمی قرمز متمایل گشته و دوباره او را مجبور به تغییر رنگ در مدت زمانی کوتاه کند حتی با دکلره و بیرنگ سازی موها.
بنابراین چون رنگ موهای خارجی بیشتر بر اساس بیس موهای خودشان ساخته می شود شاید گاهی ما را به آن نتیجه ی مطلوب نرساند کما اینکه جدیدا با ماندگاری خیلی کمی هم ساخته می شوند و با یکی دو بار شستشو رنگ اولیه تغییر می کند .
چیزی که بر اساس تجربیات بدست آمده جدای از مهارت ترکیب رنگها برای رسیدن به رنگ مطلوب نوع رنگ مهم بوده که بهتر است برای ما ایرانیان رنگ مویی ایرانی اما با کیفیت خوب و عالی و با اکسیدانی مناسب آن رنگ باشد که اگر ویژگیهای یک رنگ خوب را داشته باشد از نظر قیمت نیز برای همه مقرون به صرفه تر خواهد بود.
رنگ موهای اسپانیایی و ایتالیایی که با نامهای ایرانی نیز بسته بندی و تولید می شوند هم به دلیل نزدیک بودن نژاد و رنگشان به ما برای موهای ایرانی مناسبند اما رنگ موهای ترکیه ای و آلمانی چندان مناسب موهای ما نیستند.

اگر گاهی از مادر و مادر بزرگهایمان در مورد رنگ موهای زمان خودشان سوال کنیم شاید نام رنگ موی افشان قدیم را به زبان بیاورند و از کیفیت مطلوب آن بگویند، اینجاست که اگر رنگ موها ی ایرانی با همان کیفیت قدیم بدست می آمد شاید هیچکس سراغی از رنگهای خارجی نمی گرفت.

khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

چطورمیتونم موهای بلندم راخودم رنگ کنم

به شما دوست عزیز که میخواهی در منزل با صرف وقت و هزینه ی کمتر موها تو حتی اگر خیلی هم بلند باشند خودت رنگ کنی توصیه می کنم اولا هنگام انتخاب رنگ موی خود به این نکته توجه داشته باش که...
شما دوست عزیز که می خواهی در منزل با صرف وقت و هزینه ی کمتر موهاتو حتی اگر خیلی هم بلند باشند خودت رنگ کنی توصیه می کنم اولا هنگام انتخاب رنگ موی خود به این نکته توجه داشته باش که هر رنگی را که در بروشور یا کاتالوگ رنگ می بینی و خوشت میاد در صورتی که بخصوص رنگ موهات مشکی یا انواع قهوه ای های تیره باشه باید دو تا سه شماره آنرا تیره تر ببینی که قطعا همان رنگ موی داخل کاتالوگ در نخواهد آمد .در سالنها و متخصصین آرایش و زیبایی همیشه از ترکیب رنگها برای در آوردن رنگ موی مورد نظر استفاده می کنند که همین باعث خوشرنگتر شدن رنگ مو خواهد شد ولی چون به این صورت ترکیب رنگها برای شما آسان نیست بهتر است در کنار انتخاب رنگ موی خود با هر شماره ای در بروشور رنگ موی دوم را ازهمان گروه رنگ که می تواند قبل یا بعد آن باشد را به همراه آن خریداری کرده و برای رنگ کردن موها از ترکیب این دو رنگ استفاده کنید تا حداقل رنگ موی ترکیبی زیبایی بدست آورید حال چطور خودت این کار را به تنهایی انجام دهی ؟
خیلی ساده است ... این کار را در حمام و در ابتدای کار انجام میدی به طوری که موهاتو خیس میکنی و با کاندیشنر یا نرم کننده میشویی تا موقع رنگ کردن به راحتی شانه شوند،سعی کن آب موها را خوب بگیری تا چکه نکنه و تنها موها خیس باشند بعد به میزان مساوی از دو رنگ مویی که تهیه کردی با اکسیدان مخلوط کرده تا مایعی نه چندان غلیظ و سفت بلکه ماست مانند درست شود .
موها را با شانه خوب شانه کرده و با فرق از وسطی که از جلو تا پشت سر ادامه دارد روی دو شانه بریز .اگر موهایت سفیدی داشته از جلوی سر و در صورتی که سفیدی ندارد از پشت سر و دو سانت مانده به ریشه یعنی پایین تر از ریشه ی مو شروع به رنگ زدن کن و مطمئن شو که لابه لای آنها نیز آغشته به رنگ شده است .وقتی دو طرف موها را کاملا رنگ زدی قسمت جلوی سر را نیز به رنگ مو خوب آغشته کن که اگر لازم بود دوباره رنگ درست کنی این کار را بلافاصله انجام بده .در این مرحله لازم نیست موها شانه شوند، آنها را کاملا جمع کرده و با یک کلاه پلاستیکی بپوشان و بگذار در بخار حمام به مدت نیم تا سه ربع ساعت بماند. بعد از زمان مورد نظر موها را خوب شانه کرده و دوباره کمی رنگ برای ریشه ها درست کن و این بار رنگ را به ریشه ها بزن و باز یک ربع تا بیست دقیقه صبر کن .موها را پس از این زمان مثل وقتی که شامپو میزنی با دستها که البته با دستکش پوشاندی خوب به هم بمال تا جایی از مو بدون رنگ نماند . در آینه نگاه کن و هنگامی که از رنگ شدن و یکدست شدن موها اطمینان حاصل کردی آنها را اول با آب و سپس با شامپو خوب شستشو کن.

برای نتیجه ی بهتر:
1- از واریاسیونها به اندازه ی یک نخود نیز برای رنگ مویت استفاده کن مثلا واریاسیون سبز برای زیتونی شدن ، آبی یا نقره ای برای دودی شدن ، بنفش برای بادمجانی شدن.
2-جند قطره شامپو برای شفافیت رنگ مویت در رنگ مو بریز.
3- چون موها هنگام رنگ شدن خیس هستند بهتر است از اکسیدان 12 درصد استفاده کنی زیرا وقتی با موهای خیس آغشته می شود درصد آن ضعیفتر شده و به 9 درصد می رسد.

khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

چطورمیتونم موهای بلندم را خودم رنگ کنم

به شما دوست عزیز که میخواهی در منزل با صرف وقت و هزینه ی کمتر موها تو حتی اگر خیلی هم بلند باشند خودت رنگ کنی توصیه می کنم اولا هنگام انتخاب رنگ موی خود به این نکته توجه داشته باش که...
شما دوست عزیز که می خواهی در منزل با صرف وقت و هزینه ی کمتر موهاتو حتی اگر خیلی هم بلند باشند خودت رنگ کنی توصیه می کنم اولا هنگام انتخاب رنگ موی خود به این نکته توجه داشته باش که هر رنگی را که در بروشور یا کاتالوگ رنگ می بینی و خوشت میاد در صورتی که بخصوص رنگ موهات مشکی یا انواع قهوه ای های تیره باشه باید دو تا سه شماره آنرا تیره تر ببینی که قطعا همان رنگ موی داخل کاتالوگ در نخواهد آمد .در سالنها و متخصصین آرایش و زیبایی همیشه از ترکیب رنگها برای در آوردن رنگ موی مورد نظر استفاده می کنند که همین باعث خوشرنگتر شدن رنگ مو خواهد شد ولی چون به این صورت ترکیب رنگها برای شما آسان نیست بهتر است در کنار انتخاب رنگ موی خود با هر شماره ای در بروشور رنگ موی دوم را ازهمان گروه رنگ که می تواند قبل یا بعد آن باشد را به همراه آن خریداری کرده و برای رنگ کردن موها از ترکیب این دو رنگ استفاده کنید تا حداقل رنگ موی ترکیبی زیبایی بدست آورید حال چطور خودت این کار را به تنهایی انجام دهی ؟
خیلی ساده است ... این کار را در حمام و در ابتدای کار انجام میدی به طوری که موهاتو خیس میکنی و با کاندیشنر یا نرم کننده میشویی تا موقع رنگ کردن به راحتی شانه شوند،سعی کن آب موها را خوب بگیری تا چکه نکنه و تنها موها خیس باشند بعد به میزان مساوی از دو رنگ مویی که تهیه کردی با اکسیدان مخلوط کرده تا مایعی نه چندان غلیظ و سفت بلکه ماست مانند درست شود .
موها را با شانه خوب شانه کرده و با فرق از وسطی که از جلو تا پشت سر ادامه دارد روی دو شانه بریز .اگر موهایت سفیدی داشته از جلوی سر و در صورتی که سفیدی ندارد از پشت سر و دو سانت مانده به ریشه یعنی پایین تر از ریشه ی مو شروع به رنگ زدن کن و مطمئن شو که لابه لای آنها نیز آغشته به رنگ شده است .وقتی دو طرف موها را کاملا رنگ زدی قسمت جلوی سر را نیز به رنگ مو خوب آغشته کن که اگر لازم بود دوباره رنگ درست کنی این کار را بلافاصله انجام بده .در این مرحله لازم نیست موها شانه شوند، آنها را کاملا جمع کرده و با یک کلاه پلاستیکی بپوشان و بگذار در بخار حمام به مدت نیم تا سه ربع ساعت بماند. بعد از زمان مورد نظر موها را خوب شانه کرده و دوباره کمی رنگ برای ریشه ها درست کن و این بار رنگ را به ریشه ها بزن و باز یک ربع تا بیست دقیقه صبر کن .موها را پس از این زمان مثل وقتی که شامپو میزنی با دستها که البته با دستکش پوشاندی خوب به هم بمال تا جایی از مو بدون رنگ نماند . در آینه نگاه کن و هنگامی که از رنگ شدن و یکدست شدن موها اطمینان حاصل کردی آنها را اول با آب و سپس با شامپو خوب شستشو کن.

برای نتیجه ی بهتر:
1- از واریاسیونها به اندازه ی یک نخود نیز برای رنگ مویت استفاده کن مثلا واریاسیون سبز برای زیتونی شدن ، آبی یا نقره ای برای دودی شدن ، بنفش برای بادمجانی شدن.
2-جند قطره شامپو برای شفافیت رنگ مویت در رنگ مو بریز.
3- چون موها هنگام رنگ شدن خیس هستند بهتر است از اکسیدان 12 درصد استفاده کنی زیرا وقتی با موهای خیس آغشته می شود درصد آن ضعیفتر شده و به 9 درصد می رسد.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

پوسته پوسته شدن ناخنها را چطور برطرف کنیم

پوسته پوسته و لایه لایه شدن روی ناخنها نه تنها شکل زیبای آنها را تغییر می دهد بلکه به خاطر تماس با لباس یا هر چیز دیگری به ما احساس ناخوشایندی خواهد داد که بهتر است برای درمان این مشکل...
پوسته پوسته و لایه لایه شدن روی ناخنها نه تنها شکل زیبای آنها را تغییر می دهد بلکه به خاطر تماس با لباس یا هر چیز دیگر به ما نیز احساس ناخوشایندی خواهد داد که بهتر است برای درمان این مشکل رسیدگی به تغذیه و تغییر نوع خوراک در این زمینه را که شامل مصرف به اندازه ی پروتئین ، لبنیات از جمله شیر و پنیر و رساندن کلسیم لازم به بدن است را در وحله ی اول مد نظر داشت و بعد از آن می توان با به کار گیری روشی ساده هم پیشگیری و هم آن را درمان کرد، به این ترتیب که :

دو تا سه قاشق غذا خوری روغن زیتون را درکاسه ای ریخته و با حرارت غیر مستقیم مثلا روی کتری آب جوش آن را گرم کرد سپس انگشتانتان را تا سرد شدن این روغن در آن قرار دهید .
این کار را یک روز در میان تا بهبودی کامل ناخنها انجام دهید و در این مدت نیز مراقب تغذیه خود هم باشید.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

رنگ موی نامطلوبتان را خودتان عوض کنید

موهایم را رنگ کردم اما بعد از مدت زمانی کوتاه رنگ زیبای اولیه ی خود را از دست داده و کدر و بد رنگ شده، آیا خودم میتونم رنگ آن را عوض کنم؟!
شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که بعد از گذشت مدت زمانی کوتاه از رنگ کردن موهایتان احساس نامطلوبی از رنگ فعلی خود داشته باشید و در صدد تغییر آن برآیید که اگر فرصت دوباره رفتن به آرایشگاه و صرف وقت برای آن را ندارید می توانید خودتان با کمی دقت و به راحتی با کمی واریاسیون این کار را انجام دهید.

واریاسیونها چه هستند؟

واریاسیونها رنگ موی خالص و قوی هستند که برای ایجاد سایه ی دلخواه به مقدار کم ، با سایر رنگها مخلوط می گردند و برای زیباتر شدن و یا از بین بردن زردی یا قرمزی مو، مورد استفاده قرار می گیرند.

شما می توانید با در نظر گرفتن بیس دلخواه رنگ مو یک الی ده سانت واریاسیون را با توجه به حجم و بلندی موی سر با رنگ موی مورد نظر مخلوط کرده و یا جهت رنگساژ آن را تنها با کمی شامپو استفاده کنید به این ترتیب که :

برای رساندن موهای رنگ شده ای که هنوز ریشه ی آنها در نیامده به بیس مورد نظر ، یک تا دوبند واریاسیون دلخواه را باسه قاشق غذاخوری اکسیدان و یکی دو قطره شامپو برای شفاف شدن مخلوط کرده و بر روی موی خیس بگذارید و پس از بیست دقیقه بشویید.

برای موهای مش و هایلایت شده نیز جهت جلوگیری از آسیب بیشتر بهتر است واریاسیون مورد نظر را تنها با کمی شامپو مخلوط کرده و روی موهای خیس بگذارید و آنها را رنگساژ کنید.

اگر ریشه ی موها چه رنگ و چه مش شده چند سانت رشد کرده باشد بهتر است واریاسیون را با رنگ انتخابی خود مخلوط کرده و بر روی ریشه و البته موهای خشک بگذارید و بعد از30 تا 45 دقیقه آنها را شانه زده، ده دقیقه نیز صبر کنید و سپس بشویید.

موارد مصرف واریاسیونها:

واریاسیون سبز: جهت استفاده از بین بردن رفله قرمزی مو
واریاسیون دودی: جهت از بین بردن رفله ی زردی
واریاسیون خاکستری: جهت از بین بردن زردی مو
واریاسیون قرمز: جهت ترکیب با رنگهای گرم
واریاسیون نقره ای: جهت براق نمودن رنگ مو
واریاسیون آبی: جهت از بین بردن رفله ی نارنجی
واریاسیون طلایی: جهت ترکیب با سری رنگهای طلایی

هر چه مقدار واریاسیون در رنگ بیشتر باشد رنگ تیره تر خواهد شد.
هرچه زمان مکث واریاسیون بیشتر باشد نیز رنگ تیره تر خواهد شد.
حتما برای بیس موهای زیتونی و دودی-خاکستری از اکسیدانهای ضعیف آنتی رد یا ضد قرمزی استفاده نمایید.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

شينيون به سبك رومي

داشتن موهاي زيبا به تخصص نياز دارد. شعار من اين است كه مهم‌ترين بخش زيبايي، مو است. شينيون، اين واژه فرانسويي نكته‌هاي بسيار ريزي در بردارد كه اگر واقف به آن نباشيم نمي‌توانيم كار صحيح و جذابي ارائه داد، چرا كه شينيون براي مجالس خاص استفاده مي‌شود.


بنابراين پيشنهاد من اين است كه به طور كامل آناليزهاي لازم، قبل از انجام كار صورت گيرد؛ مناسبت مجلس، فصل سال، لباس (رنگ و مدل)، فرم صورت شخص، اندام و قد شخص (درشت يا ظريف)، قد بلند يا كوتاه و حجم و قد مو در نوع شينيون موثر است.

براي تشخيص اين نكته‌ها حتما بايد به علم چهره‌شناسي و مدل‌هاي روز مو واقف باشيم. با در نظر گرفتن نكته‌هاي ذكر شده مي‌توان كار را به شكل حرفه‌اي و كاملا منحصر به فرد ارائه داد و توجه همگان را جلب كرد.

در اين شماره، مدل «شينيون به سبك رومي» را كه يكي از مدل‌هاي اروپايي است، به طور كامل توضيح مي‌دهيم. اميدواريم مورد پسند زيبادوستان قرار گيرد.

1- ابتدا مو را به زير براشينگ مي‌كنيم.

2- موها را به هر سمتي كه مي‌خواهيم فرم و پوش مي‌دهيم.

3- قسمت بغل گوش‌‌ها را جدا مي‌كنيم.

4- از تاج‌سر تا پس سر، مو را به زير پوش مي‌دهيم.

5- كل مو را در پشت سر به شكل V سنجاق مي‌زنيم.

6- پروتز را به شكل V در مي‌آورديم و روي تمام سنجاق‌ها در پشت سر سنجاق مي‌كنيم.

7- در پايين سر، مو را از وسط به دو قسمت تقسيم مي‌كنيم و به شكل ضربدر يا چپ و راست، روي پروتز سنجاق مي‌كنيم. اضافه مو را لاي پروتز مي‌بريم و تا انتهاي بغل گوش به همين شكل ادامه مي‌دهيم.

8- بغل گوش‌ها را به شكل اريب از جلوي سر جدا مي‌كنيم.

9- بافت گيس يك طرفه مي‌زنيم و اضافه مو را ساده مي‌بافيم.

10- بافت‌ها را روي بوكل چپ و راست در پشت سر فرم مي‌دهيم.

* در انتها يك مدل زيبا تحويل شما عزيزان مي‌دهيم.

khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

چه ابرویی از بالا و چه ابرویی را از پایین باید مدل داد

خیلی وقتها ممکن است یک ابرو بسیار زیبا برداشته شده و فرم و شکل شیکی داشته باشد اما با همه ی زیباییش در چهره ی ما کاستی احساس می شود و با اینکه ابروی ما تمیز شده ولی احساس اخم و گرفتگی در چهره هنوز احساس می شود که این می تواند مربوط به رعایت نشدن فاصله ی بین چشم و ابرو باشد.شما چه از آن دسته افرادی باشید که پس از مراجعه به آرایشگر و تمیز شدن ابرو پس از مدت زمان کوتاهی که دوباره اضافه ی ابروها در خواهد آمد خودشان آنها را تمیز می کنند و یا از جمله افرادی باشید که دوست ندارند ابرویشان را دست دیگری دهند می توانید با دانستن چگونگی فاصله ی چشم و ابرو و رعایت اصول آن پس از تمیز شدن ابروها از زیبایی آنها لذت ببرید به این ترتیب که اگر فاصله ی بین ابروها تا چشم شما کم است بهتر است برداشتن ابروها و مدل دادن به آنها را بیشتر از قسمت زیر ابرو شروع کرده و کمتر بالای آن را خالی کنید بخصوص که اگر نمی خواهید ابرویتان نازک شود تنها کمی برای خط انداختن یک ردیف از بالا کم کنید حال اگر این فاصله بیش از حد خود بود باید این کار را از بالای ابرو انجام دهید که این کاربه کمتر شدن این فاصله کمک خواهد کرد.
گاهی این فاصله کم است و شما هم دوست دارید ابرویتان پهن باشد که بهتر است برای مدل دادن تنها وتنها از زیر ابرو کم کنید وآن هم در حد مدل دادن و بالای آن را زیاد دست نزنید فقط کمی تمیز کنید.
برای دوستانی هم که این فاصله زیاد است و ابروی نازکی دارند نیز توصیه می شود تا حتی الامکان زیر ابروها را زیاد بالا نبرند و این فاصله را بیشتر نکنند و مدل ابرو را از بالای آن دربیاورند.
برای ابروهای نازک با فاصله ی کم پیشنهاد می شود که زیاد به تاج ابرو دست نزنند و انتهای ابرویشان را کاملا تمیز کرده و به سمت بالا مدل دهند تا هم تاج ابرویشان کم و نازک نشود و هم از انتها این فاصله را بیشتر کنند.

khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

سایه ای مناسب برای انواع چشمها

سایه ای همیشگی که می تواند برای انواع چشمها در حالات و رنگهای مختلف مناسب بوده و به هر چشم زیبایی خاصی بدهد را معرفی کنید؟

چه سایه ای برای تمام شرایط و همیشه مناسب چشمهای ما با هر حالتی است ؟

این سوالی است که یکی از دوستان سیمرغ مطرح کرده است که برای پاسخگویی به این دوست عزیز باید گفت که :
برای اینکه همیشه آرایش چشمی تمیز، زیبا و در عین حال جذاب داشته باشید بهتر است که از سایه ی تک رنگ دودی یا همان خاکستری تیره که البته مات آن مناسبتر از براق است، کمی بالاتر از خط چشم و در گوشه ها استفاده کنید .

خاصیت این رنگ سایه به گونه ایست که به چشمان شما با هر رنگ و حالتی که باشد زیبایی و جذابیت خاصی خواهد بخشید و بندرت پیش خواهد آمد که کسی بگوید این رنگ سایه به من نمی آید .

حتی زمانی که میخواهید ازسایه های رنگی دیگری هماهنگ با لباستان استفاده کنید می توانید از این رنگ سایه کمی بالاتر از خط چشم و یا روی آن زده و با آن به چشمانتان فرم وحالت دهید، سپس از رنگهای دیگر نیز استفاده کنید .

فراموش نکنید که حد و مرزی بین سایه های رنگی حتی خیلی نزدیک به هم نگذارید و این مرز را در پایان کار با کمی انگشت کشیدن بر روی سایه های پشت چشم می توانید از بین ببرید.

khorasannews.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

رنگهای مختلف رژ لب رادر منزل تان درست کنید

موادی که لازم دارید :
کمی وازلین
کمی رژ جامد
ظرفی در دار و کوچک برای نگهداری از رژ ساخته شده
یک قاشق فلزی
یخچال
یک برس لب

برای آماده کردن رژ :
مقداری وازلین را در ظرف مورد نظرتون بریزید و سپس مقداری از رژتون رو ببرید حتی میتونید بیشتر از یکی از ۲ یا ۴ تا رژ استفاده کنید البته رنگهایی که فکر میکنید ترکیبشون جالب میشه ؛ از جایگاهش جدا کنید و با وازلین مخلوط کنید
بهتر است با دسته ی قاشق چایخوری اینکارو بکنید بهتر است از یک فلز استفاده کنید تا دستتون یا گوش پاک کن، چون به دست و گوش پاک کن جذب میشه

دقت کنید هرمقدار رژتون بیشتر اضافه کنید رنگ پررنگتری خواهید داشت بعد از مخلوط کردن وازلین و رژ در ظرفتون رو محکم ببندید و به مدت نیم ساعت در یخچال قرار بدید و برای استفاده از یک برس لب کمک بگیرید.

اگر می خواهید رژ پر رنگ باشه مقدار رژها رو بیشتر کنید و اگر می خواهید ماندگاری زیادی داشته باشه قبل از یخچال توی فر قرار بدید با درجه ۳۵۰ F یا ۱۷۵ C و فقط ۴ دقیقه مواظب باشید ظرفتون آب نشه یا نشکنه برای ۴ دقیقه چشم از فر برندارید و بعد از آن یک شب در یخچال قرار بدید.


منبع : zibasho.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:11 PM | نظرخواهی (0)

January 18, 2013

چه رژلبهایی لبها را برجسته تر می کنند؟!

چه رژلبهایی لبها را برجسته تر می کنند؟!

شاید شما هم هنگام خرید لوازم آرایش بیشتر از فروشنده ی آن محصول کمک بگیرید و او هم طبق اطلاعاتی که از آن محصول آرایشی خود دارد شمارا راهنمایی کند اما بهتر است بدانید که اطلاعاتی حتی ناچیز در مورد انواع لوازم آرایش می تواند شما را در انتخابی مطمئن و راحت کمک کند.

سیمرغ:در بین لوازم آرایش، ضد آفتاب یکی از مواردیست که حتما به مشاوره نیاز دارد که مشاور شما می تواند هم پزشک متخصص پوست باشد و هم یک مشاور زیبایی تا بر اساس نوع پوست شما آن را برایتان تجویز کند.
کرم پودرهاو پنکیک ها نیز طبق نوع پوست انتخاب خواهند شد و به نسبت، دقت و وسواس بیشتری را می طلبند.
ریملها نیز براساس نوع مژه ها انتخاب می شوند که حالت دار و یا صاف و بی حالت باشند تا بدانیدکه قبل از آن به فر مژه نیاز دارید یا خیر!
در این میان رژ لبها جزو محصولاتی هستند که هر کس به راحتی و بر حسب سلیقه ی شخصی و یا مد شدن آن محصول آن را خریداری می نماید که تنها می تواند برای افرادی انتخاب آنها نیاز به مشاوره داشته باشد که بخواهند لبهای باریک و یا نازک خود را کمی برجسته و درشت تر نشان دهند .
حال اگر جزو آن دسته از دوستانی هستید که می خواهید هنگام انتخاب رژ لب مورد نظرتان بدانید که کدام رژها لبهایتان را برجسته و درشت تر نشان می دهند باید بدانید که:

اغلب رژهای بسیار چرب و غلیظ و البته مات لبها را ضخیم تر و درشت تر نشان می دهند که بهتر است قبل از زدن آنها حتما با خط لبی که دو سه درجه تیره تر ازرنگ رژلبتان است دور لب را ، نه با فاصله ی زیاد خط بکشید و سپس از این رژ چرب و مات استفاده نمایید.
کسانی هم که لبهای برجسته وگوشتی دارند با استفاده از رژلبهای براق و البته روشن می توانند آنها را خوش فرم و منظم سازندو ناگفته نماندکه این دسته نیز بهتر است قبل از آن ازیک مداد همرنگ رژشان استفاده کرده و درست روی خط لب خودشان آنرا بکشند.


نوشته شده توسط admin در ساعت 11:11 PM | نظرخواهی (0)

January 16, 2013

4 درمان فوری برای از بین بردن جوش صورت

مراقب باشید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

تقریبا همه ما این تجربه را داریم که یک روز صبح از خواب بیدار شویم و در حالی که استرس یک قرار مهم را داریم، ناگهان در مقابل آیینه متوجه شویم که یک جوش بزرگ و وقت‌ ناشناس با ظاهری ناخوشایند روی بینی‌مان بیرون زده که شاید حتی بتواند موجب کاهش اعتماد به نفسمان در طول آن روز شود.

متخصصان بهداشت عمومی پوست در کانادا در مقاله‌ای به چند راهکار خانگی ساده و درعین حال موثر برای مقابله با این آکنه‌های بی‌موقع و ناخوشایند اشاره کرده‌اند که به کار بردن آنها تقریبا برای هر فردی میسر است.
این کارشناسان توصیه می‌کنند :
1 - با مالیدن مقدار اندکی خمیر دندان روی آکنه می‌توانید به سریع‌تر خشک شدن آن کمک کنید.

2 - همچنین می‌توانید مقداری خمیر زردچوبه تهیه کرده و آن را قبل از خواب روی جوش بمالید و هنگام صبح با آب بشویید.

3 - عسل نیز برای درمان جوش‌های بزرگ مفید است چون خاصیت ضد باکتریای قوی دارد و عفونت را درمان می‌کند.

4 - روغن درخت چای را نیز می‌توانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می‌کند و مانع زخم شدن محل جوش می‌شود.

مراقب باشید از مصرف صابون‌هایی که موجب بروز حساسیت و واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری نمایید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌ای دارند.

منبع : 3nasl.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:16 PM | نظرخواهی (0)

زیبایی بینی بدون جراحی

عمل زیبایی بدون جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای بیمارانی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون این‌که تحت عمل سنگین جراحی بینی (رینوپلاستی) قرار بگیرند. امروز همه به دنبال روش‌های کم‌خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند

و با توجه به عوارض جراحی‌های بینی، پزشکان در پی راه‌های ساده‌تر براي رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند. درست مثل بوتاکس که انقلابی در درمان چروک‌های صورت ایجاد کرده است و خیلی‌ها را از انجام جراحی‌های غیرضروری و با لیزر‌های زمان‌بر و پرهزینه رها کرده است. این روش نیز جلوی خیلی از جراحی‌های بینی غیرضروری را خواهدگرفت. در مطالعه‌اي كه انجام شده است بیش از نیمی از جراحي‌‌های بینی واقعا غیرضروری بوده و می‌توان با روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح كرد و جلوی بسیاری از هزینه‌ها و عوارض را گرفت.

در این روش پس از بی‌حس‌کردن بینی مقدار مناسبی از filler که مي‌تواند کلسیم هیدروکسی اپتات و اسیدهیالورونیک (ژویدرم) باشد با سوزن ظریفی به زیر پوست تزریق مي‌شود. این تزریق براي رفع قوزبینی، در بالا و پایین قوز به میزان لازم تزریق مي‌شود تا برجستگی قوزبینی را محو کند یا در نقاط خاصی از نوک بینی تزریق مي‌شود و نوک آن را بالاتر مي‌برد. همچنین اگر بینی دچار ناصافی، غیرقرینگی یا تورفتگی است مي‌توان با پرکردن این نواحی سطح بینی را صاف و یکدست و ظاهری متناسب ایجاد کرد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی هستند

1- افرادی که مي‌خواهند قوس بینی یا قوز بینی‌شان محو شود.

2- افرادی که غیرقرینگی یا تورفتگی روی بینی دارند.

3- غیرقرینگی نوک بینی

4- افرادی که مایلند نوک بینی سر بالاتری داشته باشند.

5- افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده‌اند و از ظاهر بینی خود راضي نیستند و مایلند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای رینوپلاستی غیرجراحی نیستند؟

1- افرادی که کلا بینی حجیم و بزرگی دارند و متناسب صورت‌شان نيست.

2- افرادی که انحراف سپتوم (تيغه بيني) دارند.

3- افرادی که افتادگی بینی شدید دارند.

تفاوت‌های جراحی بینی و روش‌های غیر جراحی

1- در روش جراحی، فرد کاملا بیهوش است در حالی‌که در روش غیرجراحی فرد علاوه بر هوشیار بودن مي‌تواند مرحله به مرحله تزریق را در آینه مشاهده و پزشک را یاری کند.

2- روش غیرجراحی نیاز به استراحت پس از عمل ندارد و به ندرت امکان دارد تورم کم یا کبودی مختصر ایجاد شود كه به مدت 3 تا 4 روز از بین مي‌رود.

3- در مقایسه با عمل رینوپلاستی، در این روش درد پس از عمل وجود ندارد یا بسیار اندک است.

4- عوارض بیهوشی که خود گاهی اوقات بسیار خطرناک است در این روش غیر جراحی وجود ندارد.

5- در روش غيرجراحي به بستن چسب روی بینی یا پانسمان نياز نيست.

دوام و ماندگاری

به دلیل این‌که بینی حرکتی ندارد کلا فیلرها دوام بیشتری دارند و در افرادی که از کلسیم هیدروکسی اپتات استفاده مي‌کنند حداقل 3 سال و ژویدرم تا 2 سال باقی مي‌ماند.

منبع مقاله : سايت دكتر ملكى

doctormaleki.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:16 PM | نظرخواهی (0)

مرطوب کننده ی نیوآرادرمنزل درست کنید

شما می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از عوارض جانبی، از این کرم ها استفاده کنید چون هیچ ماده افزودنی ای در این کرم ها ی خانگی وجود ندارد و کاملا براساس نیازهای پوست شما ساخته شده است.

تقریبا همه به استفاده از مرطوب کننده نیاز دارند، چه برای پوست، چه برای مو، به خصوص در فصل زمستان که به علت سردی هوا خشکی پوست و مو افزایش می یابد و پوست بیشتر به آبرسانی نیاز پیدا می کند. کرم های زیادی در بازار هستند که ادعا دارند نیازهای پوست شما را برطرف می کنند ولی گاهی قیمت بالای آنها جیب شما را حسابی خالی می کند. برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید کرم های مورد نیاز خود را در خانه تهیه کنید و از لذت ساختن ماسک و کرم خانگی بهره مند شوید. شما می توانید با خیال راحت و بدون نگرانی از عوارض جانبی، از این کرم ها استفاده کنید چون هیچ ماده افزودنی ای در این کرم ها ی خانگی وجود ندارد و کاملا براساس نیازهای پوست شما ساخته شده است.

مرطوب کننده لب
مواد لازم :
موم عسل، روغن نارگیل، اسانس های معطر، یک کپسول ویتامین E و عسل
روش تهیه :
استفاده از این مرطوب کننده می تواند باعث براق شدن لب های شما شود و رطوبت مورد نیاز آنها را نیز تامین کند. در یک کاسه کوچک یک قاشق غذاخوری موم عسل بریزید و سپس مواد درون یک کپسول ویتامین E و ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را به آن اضافه کنید و ابتدا حدود ۲۵ تا ۳۰ ثانیه در مایکروفر حرارت دهید تا ذوب شود، اگر در این مدت ذوب نشد می توانید یک بار دیگر ۲۵ تا ۳۰ ثانیه درون مایکروفر بگذارید، بعد از ذوب و یکدست شدن این مخلوط ۲ قطره از اسانس مورد علاقه تان مثل اسانس نعناع یا لیموی ترش یا اسطوخودوس را به آن اضافه کنید و در نهایت یک قاشق غذاخوری هم عسل افزوده و خوب مخلوط را به هم بزنید تا کاملا خنک شود. حالا مرطوب کننده شما آماده است و می توانید در یک ظرف دربسته آن را نگهداری کنید.

مرطوب کننده ای برای انواع پوست ها
مواد لازم :
۲ قاشق غذاخوری ماست، یک ونیم قاشق چای خوری عسل، نصف لیموترش، یک سفیده تخم مرغ
روش تهیه :
آب لیموترش را بگیرید، سپس سفیده تخم مرغ را آنقدر بزنید تا کاملا پف کند، حالا تمام این مواد را به خوبی مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید که به شکل کرم در بیاید، سپس این کرم را به صورت و گردن تان بمالید و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد با آب گرم صورت تان را بشویید.

مرطوب کننده عمیق
مواد لازم :
یک قاشق غذاخوری عسل، یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، یک قاشق چای خوری آبلیمو
روش تهیه :
این مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید سپس به پوست بمالید و بگذارید حداقل ۳۰ دقیقه روی پوست تان بماند، اگر صبر کنید که این کرم تا چندین ساعت روی پوست تان بماند تاثیر بیشتری می گذارد؛ سپس با آب گرم صورت تان را بشویید. این کرم برای پوست های خیلی خشک بسیار مناسب است. باقیمانده این مخلوط را می توانید تا چندین روز در یخچال نگهداری کنید.

مرطوب کننده پروتئینه
مواد لازم :
یک زرده تخم مرغ، یک فنجان شیر
روش تهیه :
زرده تخم مرغ را با شیر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا حالت چسبی پیدا کند. این مخلوط را در یک شیشه بریزید. می توانید آن را برای مدتی طولانی در یخچال قرار دهید، حالا شما یک کرم مرطوب کننده سرشار از پروتئین برای صورت تان دارید.

نرم کننده و مرطوب کننده پاها
مواد لازم :
روغن کنجد، موم عسل، اسانس نعناع، اسانس لیموترش
روش تهیه :
درون یک قابلمه آب بریزید و روی اجاق بگذارید تا گرم شود سپس در یک قابلمه یا ظرف کوچک تر ۳ قاشق غذاخوری روغن کنجد بریزید و داخل این آب بگذارید تا به طور غیرمستقیم حرارت ببیند، بعد از چند دقیقه که روغن گرم شد، کمتر از ۲ قاشق غذاخوری موم عسل به آن اضافه کنید و همچنان به طور ملایم به این مخلوط حرارت دهید. صبر کنید تا موم کاملا درون روغن ذوب شود، سپس از روی حرارت بردارید و چند دقیقه زمان دهید تا مخلوط کمی خنک شود سپس در یک ظرف دربسته یک قطره اسانس لیموترش و ۱۰قطره اسانس نعناع بریزید و بعد رویش این مخلوط را افزوده و شیشه را تکان دهید تا حسابی با هم مخلوط شوند. اگر پوست شما نرمال است توصیه می کنیم مقدار کمی از این مخلوط را قبل از خواب شبانه به پاهای تان بمالید و بگذارید تا صبح بماند، اگر پوست شما خیلی خشک است یک لایه ضخیم از این مخلوط را روی پاها بمالید، جوراب بپوشید و بگذارید تمام طول شب روی پاهای تان بماند.

ماسک مرطوب کننده
مواد لازم :
آووکادو، تخم مرغ، سرکه سیب، چنگال
روش تهیه :
یک آووکادو تازه را به ۴قسمت مساوی تقسیم کنید و یک قسمت را به خوبی در کاسه بکوبید، سپس با استفاده از یک چنگال این میوه کوبیده شده را بزنید تا به شکل چسب درآید. سپس زرده و سفیده یک تخم مرغ را از هم جدا کرده و فقط زرده را به آووکادوی کوبیده شده، اضافه کنید. بعد به این مخلوط یک تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب اضافه کنید و مخلوط را خوب هم بزنید تا کاملا به شکل چسبی نرم شود. حالا با دست هایتان لایه ای نازک از این مخلوط چسبی شکل را روی صورت تان بمالید؛ بهتر است این ماسک را زیر چشم و ابرو نمالید. حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید تا ماسک روی صورت تان بماند یعنی تا زمانی که ماسک کاملا روی پوست خشک شود، حالا با آب گرم صورت را آب بکشید.

مرطوب کننده پوست های حساس
مواد لازم :
یک فنجان روغن بادام، نصف فنجان موم عسل، ۳کپسول ویتامین E، چند قطره از اسانس مورد علاقه
روش تهیه :
روغن و موم عسل را در یک تابه بریزید و با حرارت خیلی کم آن را گرم کنید تا موم عسل آب شود، در این هنگام تابه را از روی اجاق بردارید و به سرعت این مخلوط را هم بزنید تا خنک شود، سپس کپسول های ویتامین E را باز کنید و درون مخلوط بریزید و یکی از اسانس های مورد علاقه تان مثل اسانس اسطوخودوس یا نعناع را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید تا حالت کرمی پیدا کند، شما می توانید این کرم را در یک شیشه تمیز تا چند روز نگهداری کنید.

مرطوب کننده ضد چروک
مواد لازم :
یک خیار کوچک، آبلیمو، ۲ قاشق غذاخوری روغن بادام یا روغن زیتون
روش تهیه :
پوست خیار را بکنید و آن را خرد کنید، سپس در مخلوط کن بریزید و مواد دیگر را نیز به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا کاملا یکدست و نرم شود، سپس به پوست تان بمالید و حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید، بعد با آب گرم صورت تان را بشویید. صبر کنید این کرم تا چند ساعت روی پوست تان بماند، در این صورت اثر بیشتری خواهد داشت. باقیمانده این مخلوط را تا ۳ روز می توانید در یخچال نگهداری کنید.

مرطوب کننده پوست چرب
مواد لازم :
یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک قاشق چای خوری آبلیمو، یک سفیده تخم مرغ
روش تهیه :
این مواد را با هم مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا کف کند. مخلوط را به صورت و گردن تان بمالید و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب گرم صورت تان را بشویید.

کرم شب
مواد لازم :
سیب، روغن زیتون، گلاب
روش تهیه :
سیب را از وسط نصف کرده و هسته آن را جدا کنید و وسط میوه را نیز دربیاورید، سپس میوه را خرد کنید و در مخلوط کن بریزید و بعد یک فنجان روغن زیتون و نصف فنجان گلاب را به آن اضافه کنید. سپس این مواد را خوب با هم میکس کنید تا کاملا یکدست شود. این مخلوط را در یک شیشه دربسته حدود 1.5 ساعت در آب جوش حرارت دهید سپس یک بار دیگر نصف فنجان گلاب به آن اضافه کنید و هم بزنید، حالا این مخلوط را حدود یک دقیقه کنار بگذارید تا کمی خنک شود. شما می توانید این مخلوط را درون شیشه دردار تا ۶ روز در یخچال نگهداری کنید. این مخلوط یک کرم شب خوب برای پوست حساس شماست.

منبع : سیب سبز

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:16 PM | نظرخواهی (0)

برداشتن مو با لیزر

موهای زائد در بسیاری از نقاط بدن مثل بالای لب‌ها، خط ریش، چانه، گوش‌ها، سینه، پشت، زیر بغل، ساق پاها، انگشتان دست، پاها و انگشتان پا ظاهر مي‌شود که هم برای زنان و هم برای مردان ناخوشایند است. لیزر باعث از بین رفتن مو‌های زائد مي‌شود.

انواع لیزر و عملکرد آن

درمان ناحیه وسیعی از پوست در یک زمان باعث مي‌شود لیزر به عنوان یک روش مقرون به صرفه‌‌تر و سریع‌تر از سایر روش‌ها مطرح شود. لیزر، یک سری امواج با انرژی کم را به پوست مي‌فرستد که توسط رنگدانه‌های تیره (ملانین) موجود در بدنه فولیکول مو جذب مي‌شود. هر چه مو رشد مي‌کند، وارد چرخه جدیدی مي‌شود. بنابراین تکرار درمان برای نابود کردن حدود 80 درصد از موها ضروری است.

مشاوره‌های قبل از عمل

درمان لیزر

در روز درمان، ناحیه تحت درمان باید تمیز و فاقد از هر نوع مواد آرایشی باشد. کرم موضعی بیهوشی قبل از درمان روی پوست گذاشته مي‌شود. بیشتر لیزر‌ها دارای دستگاه خنک‌کننده به شکل یک ژل خنک‌کننده یا اسپری خنک‌کننده یا یک قطعه است که با آب خنک شده و برای کاهش احساس ناراحتی بیمار به کار مي‌رود. این ابزار باید از پوست در برابر گرمای زیاد و امکان تیره یا روشن شدن پوست جلوگیری کند. همه افرادی که در اتاق لیزر هستند باید از عینک محافظ استفاده کنند.

به طور کلی، 3 الی 6 بار درمان مورد نیاز است تا باعث کاهش دائمی رشد موها شود. موهای تیره‌تر بهتر به درمان جواب مي‌دهند، در حالی که مو‌های کمرنگ‌تر (سفید، خاکستری و قرمز) دیرتر جواب مي‌دهند. داروهای موضعی برای افزایش پذیرش موهای کمرنگ به درمان لیزی مورد استفاده قرار مي‌گیرد. پالس‌های لیزر مانند ضربه ناگهانی یک نوار پلاستیکی یا یک سوزش با نوک سنجاق گرم روی پوست است. به طور ایده‌آل، پاسخ فوری، تبخیر بدنه مو است. اندکی تورم و قرمزی در اطراف فولیکول مو در چند دقیقه بروز مي‌کند. بعد از درمان یک بسته یخی روی پوست قرار داده مي‌شود. داروهای مسکن در صورت نیاز قبل یا بعد از درمان مصرف مي‌شود. اگر یک تبخال موضعی ایجاد شود، یک یا دوبار در روز یک روغن ضدباکتری موضعی روی پوست گذاشته مي‌شود تا زمانی که بیمار بهبود یابد. کرم‌های موضعی استروئید خفیف برای کاهش قرمزی یا تورم به کار مي‌رود. به بیماران توصیه مي‌شود از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند و از کرم‌های ضدآفتاب با 30 SPFبه بالا، بعد از درمان با لیزر استفاده کنند. مواد آرایشی نيز ممکن است روی پوست درمان شده استفاده شود.

درمان لیزر موها

کاهش موها از راه لیزر باید تحت نظارت مستقیم متخصص پوست یا پزشکی که در زمینه جراحی و درمان‌های زیبایی مو و بیماری‌های مرتبط با مو تخصص دارد یا شخصی که برای درمان مشکلات پوست و مو آموزش دیده است، قرار بگیرد.


zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:15 PM | نظرخواهی (0)

روزهازيباشويدوشب‌هازيباتر

در مرحله‌ی اول آرایش بهتر است تمام لوازم آرایشی که استفاده مي‌شود از نوع مات و بدون اکلیل باشد که هر قدر این خصوصیت بيشتر باشد به شیک شدن و در عین حال زیبایی آرایش شما افزودهzan9 .

خواهد شد. برای میکاپ چشم‌ها در روز به اين ترتيب عمل كنيد: پس از آماده‌سازی پوست به وسیله کرم پودر‌های مایعی که به هیچ‌وجه پوست را براق نشان نمی‌دهند و با استفاده از پنکیک همرنگ پوست روی آن، (براي یکدست و صاف شدن چهره) ابتدا چشم‌ها را کمی ریمل بزنيد تا حالتی از آن برای خط چشم کشیدن در دست بیاید سپس یک خط چشم ظریف و مماس با مژه‌ها در پشت چشم بکشید که بهتر است این کار را با خط چشم‌های مدادی انجام دهيد. با استفاده از همان مداد، گوشه انتهایی چشم را پهن‌تر و مثل سایه زدن باز کنید سپس دوباره ریمل بزنید

اگر مي‌خواهيد در شب چشم‌هايي جذاب داشته باشيد از مداد دودی يا خاکستری‌ براي زير چشم‌ها استفاده كنيد.

سایه را نیز با توجه به رنگ چشم انتخاب كنيد و بهتر است از گروه رنگ‌های دودی يا خاکستری مات باشد.

اگر آرایش پر رنگ و غلیظ‌تر را برای شب مي‌پسندید مي‌توانید روی سایه خاکستری از رنگ‌های گرم مثل زرشکی یا نارنجی استفاده كنيد و نوع آرایش را به تیره‌تر تغییر دهید.

با این زیر ساخت آرایش، بهتر است رژلب نیز مات و بدون برق لب باشد که بسیار هماهنگ‌تر و زیباتر خواهد بود اما از آن‌جایی که رژ لب‌های براق و مایع بیشتر مورد توجه دختران جوان است، مي‌توان در کنار آرایش چشم و پوست مات گاهی نيز از رژلب‌های براق یا برق لب به تنهایی استفاده كرد. اگر به موارد گفته شده با دقت توجه كرده باشيد مي‌توانيد در شب آرايشي براق و تيره را در صورت خود خلق كنيد. در روزها بهتر است در مقابل نور خورشيد از آرايشي ملايم و كمرنگ استفاده كنيد كه پيشنهاد مي‌شود سايه شما صورتي ملايم باشد..zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:15 PM | نظرخواهی (0)

بخور پوست، آری یا نه


skinnکمتر پیش می‌آید که متخصص پوست، بخور پوستی را توصیه کند اما در بسیاری از موارد، افرادی که بخورها و ماسک‌های مختلف گیاهی را امتحان مي‌کنند، بسیار راضی هستند. به نظر مي‌رسد اگرچه این اعمال به ظاهر ساده و پیش‌پا افتاده در متون درسی آکادمیک تخصصي پوست وجود ندارند اما با توجه به علاقه افراد به استفاده از این اعمال ساده و گاهی اوقات مفید، حداقل مي‌توان گفت بخور و ماسک‌های مختلف تا زمانی که برای فرد مشکلات حساسیتی مانند خارش، تورم و التهاب ایجاد نکند، قابل توصیه است. بخور مي‌تواند باعث شادابی موقت پوست شود. تمیز کردن پوست با استفاده از بخار به زمان رومی‌ها برمی‌گردد.

فایده‌های بخور پوستی

بخار دادن به پوست صورت، فواید متعددی دارد؛ از جمله، باز کردن منافذ پوست و در نتیجه، نفوذ بهتر داروها و كرم‌های درمانی از طریق پوست، پاک کردن سلول‌های مرده پوست، تسریع جریان خون پوست و فراهم آوردن امکان پاک‌سازی دانه‌های سرسیاه‌ و سرسفید.

بخار دادن (بخور) به صورت را مي‌توان هفته‌ای یک بار انجام داد و پس از آن، از ماسک صورت (آماده یا تهیه شده از مواد طبیعی توسط خود فرد) استفاده کرد. به طور کلی، افراد مي‌توانند به دو صورت از بخور استفاده کنند؛ یکی این‌که صورت خود را در برابر یک منبع مولد بخار قرار دهند (که این بخار مي‌تواند گرم یا سرد باشد) و پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تماس پوست صورت با بخار، با آب سرد صورت را بشویند تا منافذ بازشده پوست بسته شود. سپس از یک کرم مرطوب‌کننده یا یک ماسک صورت استفاده کنند.

در روش دوم، فرد حوله‌ای را که در آب گرم غوطه‌ور شده است، روی صورت خود قرار مي‌دهد و پس از سرد شدن حوله، آن را برمی‌دارد. این کار باید ۵ تا ۱۰ مرتبه تکرار شود. سپس مجددا با آب سرد، صورت خود را آبکشی و از مرطوب‌کننده یا ماسک صورت استفاده شود. در هر کدام از اين روش‌ها فرد باید مراقب باشد تا پوست حساس صورت دچار سوختگی، با بخار یا حوله گرم نشود. توصیه مي‌کنیم اگر پوست حساسی دارید یا دچار بیماری‌های عفونی فعال پوستی مانند تبخال یا زرد زخم هستید، از بخور دادن پوست صورت‌تان صرف‌نظر و به توصیه‌های پزشک و متخصص پوست‌تان توجه کنید.

افرادی که پوست خشکی دارند، اگر بعد از بخور، بلافاصله از مرطوب‌کننده استفاده نکنند، پوست‌شان بیش از حد خشک مي‌شود. اگر فردي سابقه آلرژی به گیاه خاصی دارد، واضح است که از بخور آن گیاه نیز نمی‌تواند و نباید استفاده کند. برخی عادت دارند بعد از بخور، از ماسک‌های صورت خانگی استفاده کنند.

چنین ماسکی مي‌تواند حاوی زرده یا سفیده تخم‌مرغ، روغن زیتون، لیموترش، خیار یا حتی کاکائو باشد. پس از انجام بخور، چون پوست به گونه‌ای عمیق پاک‌سازی شده است، پوست بسیار شاداب مي‌شود. از طرفی بخار، موجب آب گرفتن سلول‌های شاخی و خشک پوست مي‌شود. این مسئله نیز باعث شادابي موقت پوست خواهد شد. هر چند بخور‌های گرم برای پوست‌های چرب مناسب‌تر است اما امروزه دستگاه‌های مختلف بخور سرد نیز وجود دارد که به روش‌های مختلف شامل اولتراسونیک بخار سرد تولید مي‌کند که افراد مبتلا به هر نوع پوست (خشك و چرب) مي‌توانند از آن استفاده کنند. این دستگاه‌ها همچنین قادر به تولید یون‌های منفی است که به تصفیه هوا و نیز شاداب شدن پوست کمک مي‌کند.

.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:15 PM | نظرخواهی (0)

آیا مردان به زیبایی و معیارهای زیبایی مانند زنان بها می‌دهند

زیبایی همواره در طول تاریخ برای زنان تعریف شده است؛ چنانچه ونوس، الهه و مظهر عشق و زیبایی بود و زهره، مظهر زیبایی در آسمان است. گویا نام زیبایی همیشه با زنان همراه بوده است. در طول تاريخ نیز زنان به دنبال مرداني بودند كه از نظر اجتماعي ‌شأن بالايي داشته باشند

و برعكس مردان به دنبال زناني زيبا و جوان هستند.

امروزه با تغییرهاي ایجاد شده در سلیقه و سبک زندگی افراد، خواسته‌ها نیز تغيير كرده است. زیبایی جزئی از خصوصیات و ویژگی‌های فردی است ولی همه‌ی آن نیست.اگر فرد تمام خصوصیات خود را فقط در چهره و ظاهر ببیند آن‌گاه دیگر به سایر جنبه‌های خویش نخواهد پرداخت؛ از فکر می‌کاهد و به صورت و ظاهر تمرکز می‌کند.

چرا امروزه به زيبايي اين قدر اهميت داده مي‌شود؟

نگاه‌های کلیشه‌ای و سطحی به زندگی و آدم‌ها موجب مي‌شود که افراد به دنبال کلیشه‌ها و سبک زندگی و نیز ظواهر خاص و تعریف شده‌ای باشند و خود تعریفی برای سبک ظاهر خویش نداشته باشند. از طرفی اعتماد به نفس افراد به خصوص جوانان دستخوش تغییرهايي شده است البته منکر اين حقيقت نيستم افرادي که احساس زيبايي دارند، احساس شادابي رفتاري و جسماني بيشتري دارند. ولی زشتي تعاريف مختلفي دارد ،به بیان ساده‌تر زیبایی، مانند زشتي کلیشه‌ای نیست؛ یعنی هميشه نمي‌توان مورد پسند همگان قرار گرفت. بسیارند افرادی که دائم مشغولیت ذهنی با زیبایی دارند و با وجود اقدام‌هاي جراحی زیبایی مختلف نيز ناراضی هستند و به احساس رضایت و اعتماد به نفس لازم نمی‌رسند.

اما با وجود اينکه زيبايي دروني مهم‌تر از زيبايي بيروني است، امروزه به زيبايي ظاهري اهميت زيادتري داده مي‌شود. در جوامعي که مسائل اخلاقي، انساني و سيرت زيبا در درجه دوم اهميت قرار دارد، انسان‌ها در تلاش هستند که به صورت زيبا بپردازند، به عنوان مثال معمولا در جوامع سنتی و ایلی ، افراد داراي مناسبات باثبات و روابط انساني بسيار عميق هستند. در آنها خويشاوندي و روابط فامیلی اصل است. پسرعموي زشت می‌تواند با دخترعموي زيبا ازدواج ‌کند يا برعکس. زشتي و زيبايي باعث قطع رابطه نمي‌شود. زشتي و زيبايي ملاک روابط انساني قرار نمي‌گيرد فرهنگ غني حاکم بر آنها است که در آن فرهنگ، زيبايي در درجه دوم اهميت قرار دارد. در شهرها به دليل اينکه نسبت‌ها کمرنگ مي‌شود و از سويي ديگر آن‌جا که روابط انساني در پرتو مناسبات مالي، اشتغال، درآمد بالا و داشتن طبقه تعريف مي‌شود و از طرفی اين موارد دائما در حال تغيير هستند، آن وقت ارزش و معيار انساني در برابر مناسبات ظاهري زندگي رنگ مي‌بازد و افراد سعي مي‌کنند فقط صورت ظاهري مسئله را حفظ کنند و سیرت در اهمیت دوم قرار می‌گیرد.

این سخن قدیمی، بسیار زیبا است و جای تعمق فراوان دارد:«زيبايي بايد در نگاه تو باشد، نه در آنچه بدان مي‌نگري.»

.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:15 PM | نظرخواهی (0)

وقتي زير ناخن سياه مي‌شود

برخي افراد از سياه شدن زير ناخن خود شاكي هستند. اين سياهي در برخي از موارد با درد همراه است كه افراد گمان مي‌كنند شايد بر اثر تروماي شديد، ضربه يا كوفتگي، ناخن‌شان به اين شكل درآمده است.

كبودي ناخن مانند هر كبودي ديگر به مرور زمان جذب مي‌شود. البته اگر ضربه شديد باشد، ناخن مي‌افتد و دوباره ناخن جديدي جاي آن رشد خواهد كرد. در سياه شدن زير صفحه ناخن، قبل از هر اقدامي بايد به علت آن پي برد. گاهي ممكن است فرد، مبتلا به بيماري مهمي به نام ملانوم باشد كه اين بيماري موجب سياه شدن زير صفحه ناخن مي‌شود. در اين صورت بايد به سرعت اقدام‌هاي پزشكي را انجام داد و به متخصص مراجعه كرد.

در پاره‌اي از موارد نيز به دليل ضربه وارده به ناخن، در بستر ناخن خونريزي ايجاد مي‌شود. در مواردي كه مقدار خون‌ زير ناخن زياد است بايد پزشك آن را تخليه كند. البته ناگفته نماند اين مسئله ممكن است زمينه خانوادگي داشته باشد. برخورد چكش با انگشت يا ماندن انگشت در لاي در خودرو با درد بسياري همراه است. براي رهايي از اين درد بهتر است با ايجاد سوراخي در محل خونريزي، قطره خون را خارج كرد. به اين ترتيب درد بيمار كاهش خواهد يافت. اين كار را نبايد خود فرد انجام دهد، بلكه به سرعت بايد به پزشك متخصص مراجعه كند تا او اين عمليات را روي انگشتش انجام دهد.

راهكاري كه در منزل مي‌توان براي جلوگيري از افزايش خون‌مردگي زير ناخن انجام داد، اين است كه ناخن آسيب‌ديده را زير آب سرد گرفت و كيسه‌ يخ را روي آن قسمت قرار داد. اين كار منجر به كاهش تورم خواهد شد.

متخصص پوست و مو عضو هيئت علمي دانشگاه


.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:15 PM | نظرخواهی (0)

January 15, 2013

نکات مهمی که در مورد رنگ کردن مو نمی دانستید

نکات مهمی که در مورد رنگ کردن مو نمی دانستید

در مورد موهایی که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و یا از فرق سر از جایی که مو می روید.
رنگ کردن پایین مو ها که کمرنگ شده اند
برای رنگ کردن از همان رنگ معمولی استفاده کنید فقط برای نوک موها که دارای خلل و فرج می باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از یک درجه تیره تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد که رنگ روشن به مو می دهد.

انتهای موها رنگ نخواهد گرفت
معمولا به خاطر اینکه دارای منفذ و خلل های بسیاری هستند و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ از رنگ پر شوند .
رنگ مورد نظرتان را و یا رنگ یک درجه تیره تر را انتخاب و بدون اکسیدان آن را بر روی نوک موهایتان بگذارید. سپس موها راخشک کنید. بعد رنگ ها را طبق معمول بر روی مو ها بگذارید تا رنگ تثبیت شود.

در تابستان رنگ موها ثابت نیستند
به علت تاثیرات مخرب خورشید ، گرما و یا آب . شما می توانید برای درست کردن خلل و فرج مو و نرم کردن موی خود از نرم کننده های مو استفاده کنید. وقتی موی بلوند در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز می شود
با استفاده از رنگهای گرم ( قرمز یا طلایی ) این مشکل بر طرف می شود. همچنین شما می توانید از شامپوهای براق کننده و شفاف کننده هم استفاده نمایید.


یک زمینه سبز مو
وقتی که یک رنگ با پایه های آبی ،به موی زرد و یا طلایی زده شود در نتیجه رنگ سبز می شود. با جانشین کردن یک رنگ با پایه بنفش رنگ طبیعی تری خواهد داد.

استفاده از یک رنگ روشن کننده قبل از رنگ قرمز
هرگز رنگی بالاتر و تیره تر از نارنجی بدست نخواهد آمد.

وقتی که بلوند قرمز روشن، کمرنگ شده و تبدیل به نارنجی می شود
مقدار کمی رنگ طلایی، قرمز برای هایلایت کردن اضافه کنید.

خطوط صورتی در موهای سفیدی که با رنگ قرمز رنگ شده
به مقداری رنگ قهوه ای طبیعی به همان درجه و تون و یا تیره تر نیاز داریم. از پشت سر شروع به رنگ زدن می کنیم وبعد آن رنگی که رنگ قهوه ای به آن اضافه شده به قسمت های خط مویی که صورتی شده اند می زنیم.

وقتی که موی فعلی تان از رنگی که انتخاب کرده اید تیره تر است
به یک دکلره کننده نیاز داریم تا رنگ قبلی را به سطح و درجه برابر با رنگ انتخابی برساند و رنگ دلخواه بدست بیاید.

دکلره کننده ها
طراحی شده اند تا رنگ مصنوعی و شیمیایی را از موهای شما پاک کنند. این دکلره کننده ها برای روشن کردن موهایی با رنگ طبیعی موثر نخواهند بود.

شستشوی یک رنگ و پاک کردن یک رنگ
این دو اصطلاح یکی نیستند. شستشوی رنگ در پایان عمل رنگ زدن انجام می شود تا رنگ هایی را که جذب مو نشده اند از روی پوست سر ما پاک کند. اما پاک کردن رنگ بردن رنگ مو می باشد و معمولا وقتی که می خواهیم رنگ روشن تری بگذاریم این عمل را روی مو انجام می دهیم.

اگر مو بعد از استفاده از یک پاک کننده مو قرمز شد
برای خنثی کردن تون گرم ناخواسته ای که در مو ایجاد شده می توانیم یک رنگ با تون یا زمینه خاکستری یا بنفش به آن اضافه کنیم.

وقتی که رنگ غالب مو سفید است ( بیشتر مو سفید شده )
از جایی که سفید ترین موها را دارد شروع کنید . رنگی با یک درجه تیره از رنگ مورد نظر تان استفاده کنید. به خاطر نبود رنگ در تارهای مو رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد.

موی رنگ شده ( موی زرد کمرنگ )
رنگدانه های طلایی یا قرمز یا کم دارد یا اصلا ندارد. بیاد داشته باشید هایلایت ها از رنگ هایی با تون های گرم ایجاد می شوند.

مویی که سریعا در حال سفید شدن است
استفاده از رنگ های روشن تر رنگ مطلوب تری خواهد داد چرا که موهای سفیدی که دوباره رشد کرده و با موهای رنگ کرده مخلوط می شوند کمتر مشخص می شوند.

نرم کردن موی سفید
اگر موهای سفید شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ باشد شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کرد. به راهنمایی های سازندگان رنگها توجه کرده و همیشه قبل از گذاشتن رنگ موهایتان را خشک نمایید. رنگی که بر روی موی خیس یا مرطوب گذاشته شده باشد رقیق شده و نتیجه رنگ رضایت بخش نخواهد بود .

موهای سفید مقاوم حاشیه سر
اول این منطقه و این موها باید رنگ شوند و پس از اتمام رنگ کردن دوباره باید رنگ شوند. احتمالا یک تون تیره تر باید به این ناحیه و موهایش زده شود.

پوشاندن رگه های سفید طبیعی در موها
از یک تون تیره تر از رنگ طبیعی استفاده نمایید و مدت زمان رنگ کردن را هم افزایش دهید.

یک زمینه سبز بر موی سفید یا زرد کمرنگ
اضافه کردن مقدار کمی رنگ قرمز یا طلایی رنگ سبز را از بین خواهد برد.

نارنجی آتشین در موهایی که از قبل روشن شده اند
هنگامی که رنگ موی شما به اندازه کافی تیره نباشد این رنگ در موهایتان ایجاد می شود. رنگ شما باید از درجه رنگ موی شما تیره تر و یا هم رنگ موی شما باشد.
tebyan-zn.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:35 PM | نظرخواهی (0)

January 13, 2013

فوت و فن های سایه زدن بهترین راه برای زیبا ساختن چشمها

فوت و فن های سایه زدن بهترین راه برای زیبا ساختن چشمها

از آنجائيكه آرايش جز لاينفك زندگي ما خانومها شده است بهتر است ياد بگيريم تا چگونه اين كار را به بهترين نحو انجام داده تا خداي ناكرده به جاي زيباتر شدن به پوستمان آسيب نرسانيم..اطلاع يافتن از نحوه صحيح استفاده از مواد آرايشي و كيفيت آنها به اين امر كمك ميكند

یکی بهترین راه های زیبا ساختن چشمها دانستن فوت و فن سایه زدن است. چشمهای شما اولین عضو صورت شماست که در مرحله اول به چشم می رسد. بنابراین دانستن روش سایه زدن صحیح کلید درخشیدن در نظر اول است.

سایه ها در رنگها و گونه های مختلف یافت می شوند، کرم ،پودری یا مدادی .
« سایه پودری یا کرم»

سایه در نوع پودری و کرم موجود است ، نوع استفاده از نوع کرم آسانتر است زیرا شما با یک حرکت می توانید سایه بزنید ولی نوع پودری دوام و پوشانندگی بیشتری دارد و اگر به نوع کرم آن علاقه مند هستید می توانید برای افزایش دوام آن ، انرا با سایه پودری مخلوط نمایید. انتخاب اکثر خانم ها سایه مخلوط از ایندو است که هم استفاده از آن آسانتر و هم دوام خوبی دارد. با این حال انتخاب به شما بستگی دارد، هر دو را امتحان و ببینید کدام نوع روی پوست شما بهتر عمل می کند سپس انتخاب کنید.

شما ممکن است برای ماندگاری بهتر و نرم ماندن پلک چشم از زیر رنگها و یا بیس هایی استفاده کنیدکه بهتر است آنها از نوع بی رنگ باشند.
« انتخاب رنگ بر حسب رنگ پوست»


هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ است قدم اول تست کردن انواع رنگها بر مبنی رنگ پوسن و رنگ لباس است.

پوستهای گندمی روشن:
شما می توانید از اکثر رنگهای سایه استفاده کنید. اما از تنالیته های روشن علی الخصوص اگر برای روز آرایش می کنید. اگر موهای تیره دارید می توانید از رنگهای تیره نیز استفاده کنید . استفاده از رنگهایی چون ارغوانی ، بنفش ، سبز و یا آبی یه همراه خط چشمی به همان رنگ بسیار کار آمد است.
پوستهای سبزه روشن :
از رنگهایی که یک درجه از پوست شما تیره تر است استفاده کنید و یا از رنگ طلائی که درخشش خاصی به شما می دهد. از رنگ براق کرمی برای زیر ابرو و بالای استخوان چشم برای برجسته شدن چشمتان استفاده کنید.

پوستهای مایل به زرد :
از رنگهای آبی ، خاکستری مایل به آبی ، ارغوانی روشن و یا صورتی در وسط چشم و نتالیت تیره تر همان رنگها در کناره های چشم استفاده کنید. و بالای استخوان چشم را با رنگ کرمی براق برجسته کنید.

پوستهای قهوه ای روشن :
سایه های قهوه ای براق شما را بسیار زیباتر می کند. اما از رنگهایی چوم سبز و آبی و ارغوانی نترسید تنالیته براق آنها به چشم های شما جذابیت می دهد.

پوستهای تیره:
سعی کنید از رنگهایی که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد استفاده کنید. در سایه هایتان رنگ طلائی و یا نقره ای اضافه کنید. اگر مایل به استفاده از سایه های تیره هستید از خط چشم تیره نیز استفاده کنید.

پیشنهاد ما اینست که سایه چشم خود را با رنگ چشم همرنگ نکنید. بطور مثال برای چشمان سبز سایه
های ارغوانی ، برنزی و یا قهوه ای ، برای چشمان آّبی ، سایه های هلویی و زرد و طلائی و برای چشمان
قهوه ای هر رنگی مناسب است.
forum.patoghu.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:09 PM | نظرخواهی (0)

January 10, 2013

رموز زیبایی موها

اگر می‌خواهید موهای بهتری داشته باشید توجه به یک سری نکات ساده می‌تواند در رسیدن به این امر به شما کمک کند:

خوردن ماهی و غلات برای داشتن موهای سالم:
پزشک آنلاین ؛ برای داشتن موهایی با استحکام و سالم، ماهی و غلات مصرف کنید. پروتئین‌ و چربی امگا 3 در بهبودی موی سر به شما کمک می‌کند. سبزیجات و هویج نیز به این موضوع کمک می‌کند. مراقب رژیم‌هایی که منجر به کم شدن سریع وزن می‌گردد و باعث می‌شود عناصر ضروری به بدنتان نرسد، منجر به نازک‌ شدن یا حتی ریزش مو می‌گردد.

درخشندگی موهای خود را با شستشوی آن با آب ولرم حفظ کنید:
آب خیلی داغ منجر به از بین رفتن چربی حفاظتی موها که با عث حفظ نرمی و انعطاف آنهاست می‌شود. البته این بدان معنی نیست که شما مجبورید موهای خود را با آب سرد بشویید بلکه به جای آن از آب ولرم استفاده کنید. و پوست سر خود را حین شامپو کردن به آرامی ماساژ دهید.

آسیب انتهای موهایتان را با پروتئین ترمیم کنید:
اگر شما مرتب از وسایل حرارتی برای حالت دادن به موهایتان استفاده می‌کنید یا به موهای خود را رنگ، دکلره یا فر می‌کنید لایه خارجی محافظ موهای خود را دچار آسیب می‌کنید و این منجر به وز شدن انتهای موها می‌شود. در این موارد باید از محصولات محافظ موها که حاوی پروتئین هستند که به داخل مو نفوذ کرده و خلل و فرج موها را به صورت موقت می‌بندد. این مواد تا شامپو کردن بعدی موها در موها باقی می‌ماند و بنابراین شما مجبور به استفاده منظم از آنها هستند.

حجم موهای خود را پر تر نشان دهید:
پری موهای شما به ژن شما و همچنین تکنیک‌ حالت دادن به موهایتان مرتبط است. نژاد دارای موهای قرمز موهای ضخیم‌تری دارند در حالی که بلوندها موهای نازک‌تری دارند ولی تعداد موهایشان بیشتر است. شما می‌توانید از یک نرم‌کننده داخل حمام محدودی ساقه مو استفاده کنید و سپس ابتدا ریشه موهای خود را خشک کنید سپس سر خود را بالا و پایین کنید تا کمی بیشتر موها خشک شوند در این صورت حجم موها پرتر نشان داده می‌شود و در صورتی که موهای خیلی نازکی دارید از وسایل حرارتی با درجه کم استفاده کنید.

شوره سر با روغن درمان نمی‌شود:
شوره اصلاحاً نوعی از خشکی پوست محسوب نمی‌شود. و گناه اصلی متوجه اختلال پوستی در ناحیه سر شماست و مالش روغن به پوست سر منجر به بدتر شدن آن می‌گردد. شامپوهای درمانی در این موارد مفید است. بگذارید 5 دقیقه شامپو با پوست سر در تماس باشد و سپس به طور کامل آن را بشویید.

از سشوارهای خیلی داغ با قدرت بالا پرهیز کنید:
بر اساس گزارشات در مقایسه با سشوارهای پر قدرت، انواع معمولی هم در همان زمان موها را خشک می‌کنند پس بهتر است از انواع خیلی داغ و پر قدرت استفاده نکنید.

از برس زدن بیش از حد پرهیز کنید:
برس زدن زیاد منجر به ریزش بیشتر موها می‌گردد. بیشتر مردم روزی 100 –50 تار مو از دست می‌دهند. برای جلوگیری از ریزش بیشتر از حد نرمال موهای خیس را بخصوص در داخل حمام شانه نکنید.

از شیوه‌های آرایش مو که کمترین آسیب را به موها می‌زنند استفاده کنید:
سعی کنید همیشه موهایتان را نبندید و تحت کشش قرار ندهید بهتر است در موقع استراحت موهای خود را باز نگهدارید. اگر هر زمان از اکتسشن موها استفاده کردید به مدت 3 ماه موها را آزاد و باز نگهدارید.

با افزایش سن مراقبت از موها را بیشتر کنید:
با افزایش سن موها ضعیف‌تر می‌شود و رشد آنها آرام‌تر می‌گردد اگر موهایتان در اثر رنگ کردن دچار اختلال شده با کوتاه کردن مرتب موها به سلامت آنها کمک کنید و در سنین بالاتر کمتر از رنگ و سایر ترکیبات شیمیایی استفاده کنید.

در آب و هوای خشک با وز شدن موها چه کنیم:الکتریسیته ساکن در آب و هوای خشک بیشتر می‌شود و این منجر به وز شدن موها در فصول سرد و خشک سال می‌شود. در این موارد استفاده از نرم‌کننده مفید است . استفاده از شامپوهای با PHمتعادل نیز به بهبودی این وضعیت کمک می‌کند.

قبل از شنا کردن دوش بگیرید:
برای جلوگیری از آسیب کلرین قبل از رفتن به استخر دوش بگیرید چون وقتی موها از آب اشباع می‌شود، جذب مواد شیمیایی کمتر خواهد شد. پس از شنا کردن هم از شامپوهای با PHمتعادل بهره بگیرید.

اگر موهای آسیب دیده دارید از انواع روش‌های آرایش موها دوری کنید:
موها را با حوله خشک کنید و از تمام وسایل حرارتی، شیمیایی و رنگ اجتناب کنید، تا موهای جدید جایگزین موهای آسیب دیده شود و موهای سالم‌تری داشته باشید.

همیشه مراقب تغییرات موی خود باشید:
تغییرات ناگهانی موها مثل شکننده شدن، ریزش بیش از اندازه نشانه‌هایی از مشکلات سلامتی محسوب می‌شود بعضی داروها می‌تواند منجر به ریزش مو شود، بنابراین اگر متوجه تغییرات ناگهانی در موها شدید حتماً به متخصص پوست مراجعه کنید.

نوشته شده توسط admin در ساعت 06:30 PM | نظرخواهی (0)

نکات آرایشی مهم برای صورتهای گرد

نکات آرایشی مهم برای صورتهای گرد

هدف از این مطلب آموزش آرایش برای نرمال کردن صورت های گرد است. برای این افراد باید آرایش به نحوی باشد که حالت صورت را از گرد بوده خارج و کشیده، لاغر و بیضی شکل کند.1 - برای نرمال و کشیده شدن صورت باید موهایتان را از دو طرف گوش به سمت عقب محکم بکشید و فیکس کنید و قسمت جلو مویتان را از سمت پیشانی رو به بالا حرکت حالت دهید تا صورت شما از حالت گرد خارج شود.

2 - اگر پیشانی بلندی دارید موی جلوی سرتان را به یک سمت حالت دهید و اگر پیشانی تان کوتاه است موهایتان را رو به بالا جمع کنید و هرگز چتری نگذارید.

3 - کرم پودر مناسب برای صورت های گرد باید به رنگ هایی با پایه صورتی باید تا گردی صورت را کم کند. استفاده از رنگ های روشن برای میکاپ صورتهای گرد توصیه نمی شود و بهتر است تا جایی که امکان دارد رنگهای روشن به کار نبرند.

4 - اگر چشم های شما درشت است خط چشم نکشید و فقط پلک بالا و پایینی تان را ریمل بزنید. اگر چشم های تان خیلی درشت نیست یک خط چشم شکسته و رو به بالا برای شما کاملا مناسب است.

5 - رژگونه تان را از روی استخوان گونه رو به بالا تا نزدیک چشم تان بکشید.

6 - یک رژ لب پر رنگ و با یک زنگ گرم برای کشیده نشان دادن صورت شما مناسب است.

7 - بهترین سایه برای چشم هایتان رنگ های تیره مثل خاکستری تیره و دودی است. بهتر است سایه شما حالت تیز و رو به بالا داشته باشد.

و مهم تر از همه این که حتما ابروهایتان را رو به بالا بردارید و به آن حالت شکسته یا گرد بدهید تا گردی صورت تان کم شود.


zibaearayesh.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 05:16 PM | نظرخواهی (0)

بهترین پایه برای آرایش چیست

رژ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید . برای پوستهای خشک، رژ گونه به شکل کرم و برای پوستهای چرب از رژگونه های خشک به شکل پودر استفاده کنید .

کلمه ماکیاژ ( از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای زیبا سازی و مناسب سازی صورت به کمک مواد رنگ کننده است .گریم یا ماکیاژ برای مخفی کردن نقایص کاسمتیکی ( لکه های رنگی ،ککو مک ،ناهمواریهای پوست ،محل زخم و خال ) بکار می رود و به وسیله گریم می توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و ... را دگرگون نمود .

ماکیاژ ( گریم ) صحیح صورت را با طراوت و سالمتر جلوه می دهد . در آرایش باید حالت طبیعی صورت رعایت شود . آرایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد ،که باعث جلب توجه بی مورد خواهد شد. گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بود.

هنر ماکیاژ بر اساس کنتراست رنگهاست . تمام وسایل آرایش از جمله پودرها ، ماتیک ، رنگ ، مژه ، پلکها ، مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابقت داشته و با رنگ چشم ،مو ، پوست ، فرم صورت ، سن ، اخلاق ، لباس شخص ، تابش نور و ... همخوان و هماهنگ باشند . گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است . باید همیشه مختصر ، ظریف ، (ضد چشمگیر ) باشد .

روش ماکیاژ :
1 - بر روی پوست تمیز کرم مخصوص زیر پودر بزنید . در انتخاب این کرم باید خصوصیات پوست را در نظر گرفت یعنی برای پوست خشک ،کرم چرب و برای پوست چرب ،کرم نیمه چرب استفاده کنید .

2 - کرم رنگی می تواند مقداری تیره تر یا روشن تر از پوست باشد .

3 - رژ گونه را باید موافق تیپ و خصوصیات پوست انتخاب کنید . برای پوستهای خشک، رژ گونه به شکل کرم و برای پوستهای چرب از رژگونه های خشک به شکل پودر استفاده کنید .

4 - رنگ پودر باید متناسب با رنگ پایه پوست باشد .

5 - اطراف لب را با مداد مخصوص که رنگ آن نباید زیاد با رنگ ماتیک تفاوت داشته باشد بکشید و به این وسیله به لبها فرم دلخواه بدهید . بعد بر روی لب قشر نازکی ماتیک بمالید .

6 - ابرو را با برس مخصوص شانه کنید .سپس با مداد ابرو خطوط کوتاه موی مانندی بکشید و به ابرو فرم بدهید .

7 - پلک ها را سایه بزنید .

8 - با قلم مو یا مداد چشمها را سایه و خط بیندازید .

9 - مژه ها را با ریمل بزنید کنید .

10 - تمام صورت را پودر بزنید .

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:31 PM | نظرخواهی (0)

علل سیاهی دورچشمم چیست

سیگار ، الکل و نوشیدنی های دارای کافئین زیاد می توانند سیاهی دور چشم را تشدید کنند.

اغلب مردم فکر می کنند که بی خوابی و خستگی ، علتهای اصلی سیاهی دور چشم هستند اما واقعیت این است که این دو دلیل اصلی و اولیه سیاهی دور چشمهای ما نیستند.

دلایلی که نمی توان آنها را تغییر داد :
سیاهی دور چشم ممکن است ارثی باشد.
یکی دیگر از علتهای سیاهی دور چشم ، رنگدانه ها هستند که البته این مورد بیشتر برای سیاه پوستها و آسیایی ها صدق می کند.
علاوه براینها بالا رفتن سن هم در پیدایش و یا بیشتر شدن این سیاهی موثر است زیرا هر چه سن ما بالاتر می رود پوست نازکتر می شود و در نتیجه رگهای خونی بیشتر نمایان می شوند.

دلایلی که با تغییر در روش زندگی از بین می روند:
سیگار ، الکل و نوشیدنی های دارای کافئین زیاد می توانند سیاهی دور چشم را تشدید کنند. علاوه براین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم می تواند باعث سیاه شدن پوست دور چشم شود. البته این سیاهی در مقایسه با ضررهای دیگر سیگار مسئله مهمی محسوب نمی شود .

بیماریها و مشکلات جسمانی :
گرفتگی دائمی بینی موجب بزرگتر و گشادتر شدن رگهای دور چشم می شوند علاوه براین بعضی از حساسیت ها مثل اگزما نیز ممکن است باعث تیره شدن اطراف چشم شوند اما در کل سیاهی دور چشم فقط یک مشکل زیبایی محسوب می شود نه یک مشکل پزشکی و کسانی که خیلی این موضوع برایشان مهم است باید به یک متخصص پوست مراجعه کنند.

منبع : aftabir.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:30 PM | نظرخواهی (0)

7 راز داشتن یک پوست درخشان و زیبا

بعد از یک خواب بد، زیر چشمان شما گود می افتد و پوستتان نیز به زردی می گراید. برای همین پیشنهاد می شود، 7 تا 8 ساعت در شب بخوابید تا پوست عملیات جوانسازی خود را به طور مطلوبی انجام دهد.
پیری، خستگی و تیرگی پوست با روش های جوان سازی آن از بین می روند. این روش ها، مشکلات پوستی را حل کرده و پوستی صاف و درخشان ایجاد می کنند.

اگر متوجه شدید که پوستتان خشک، تیره و چروک شده است، زمان خوبی است که به فکر جوان سازی آن باشید.
پوست سالم، به خودی خود هر 14 تا 30 روز یک بار، تجدید می گردد.

1 - درست استحمام کنید
مدت زمان استحمام را کوتاه کنید ( یعنی طول ندهید ) و با آب ولرم ( نه داغ ) دوش بگیرید، گرمای حمام باعث می شود رطوبت پوست از بین برود. با این روش از پوست خود محافظت کرده اید.
روش دیگر برای حفظ شادابی پوست، عدم استفاده از صابون می باشد.
صابون با بوی تند می تواند رطوبت پوست را از بین ببرد و موجب خارش و پوسته پوسته شدن پوست گردد. شامپوهای بدن اغلب کمتر از صابون ها ایجاد حساسیت پوستی می کنند.
شامپوی بدنی را بخرید که دارای مرطوب کننده هایی مانند روغن های طبیعی و یا سرامیدها است.

2 - به طور منظم لایه برداری کنید
سلول های مرده پوست ظاهر تیره و خشنی به پوست شما می دهند و از نفوذ موثر لوسیون ها و یا کرم ها به پوست جلوگیری می کنند.
بیش از حد پوست خود را مالش ندهید، زیرا ممکن است پوست را تحریک کنید و پوست خشک تر از قبل شود.

3 - آبرسانی کنید
سلول های پوست برای سالم بودن نیاز به آبرسانی دارند.
به اندازه کافی و مخصوصا در حین ورزش و هوای گرم، آب بنوشید.
باید روزانه 2 لیتر (حدود 8 لیوان) آب بنوشید.
در زمستان اگر از بخاری استفاده می کنید، اگر در آب و هوای خشک زندگی می کنید و یا در ارتفاعات زندگی می کنید، از یک دستگاه بخور سرد برای برگرداندن رطوبت به محیط و سالم نگاه داشتن پوست استفاده کنید.


4 - به مقدار کافی بخوابید
پوست در شب، خود را ترمیم و نو می کند.
بعد از یک خواب بد، زیر چشمان شما گود می افتد و پوستتان نیز به زردی می گراید.
برای همین پیشنهاد می شود، 7 تا 8 ساعت در شب بخوابید تا پوست عملیات جوانسازی خود را به طور مطلوبی انجام دهد.

5 - امگا 3 مصرف کنید
اگر شما کپسول امگا-3 و یا ماهی سالمون را هفته ای یک بار مصرف کنید، پوستتان از شما متشکر خواهد بود.
اسید چرب امگا-3 به کاهش التهاب در بدن و بازگرداندن رطوبت به پوست کمک می کند.
علاوه بر این، امگا-3 در ترمیم سلول ها و دفاع در برابر آسیب های سلولی کمک می کند.

6 - رطوبت پوست را زیاد کنید
اگر پوستتان خشک است، بعد از حمام بهتر است با یک کرم مرطوب کننده، پوست خود را مرطوب کنید.
کرم مرطوب کننده را به صورت دورانی به تمام بدن خود بمالید و مطمئن شوید که همه مرطوب کننده جذب پوست شده است.

7 - کاری را که دوست دارید، انجام بدهید
هنگامی که از درون شاد و خوشحال هستید، پوست شما نیز شفاف تر به نظر می آید.
بنابراین کارها و یا فعالیت هایی که موجب آرامش و خوشحالی شما می شود را انجام دهید، مانند گذراندن زمان با دوستان، اقوام و یا شرکت در کلاس های هنری و یا ورزشی.

منبع : tebyan.net

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:27 PM | نظرخواهی (0)

بااین میوه خطوط صورتتان رابوتاکس کنید

برای شما که جهت رفع چین و چروک و خطوط پوست صورت خود تصمیم به تزریق بوتاکس کرده اید پیشنهاد ویژه ای داریم...

زیتون تقریبا از 3000 سال قبل از میلاد مسیح مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این گیاه از نواحی گرم و نیمه گرم می‌باشد و موطن اصلی آن را در سوریه و جنوب ترکیه می‌دانند و از این نقاط به سایر نواحی که دارای آب و هوای مدیترانه‌ای هستند برده شد و اکنون از دامنه‌های غربی هیمالیا در شرق تا سواحل اقیانوس اطلس در مغرب و در دو طرف دریای مدیترانه درخت زیتون کاشته می‌شود. علاوه بر نواحی نامبرده در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی و استرالیا این محصول را نیز می‌کارند و مورد استفاده قرار می‌دهند.

میوه این گیاه، حاوی چربی بالایی (بین 35- 15 درصد) است با این وجود منبع خوبی از اسید اولئیک (اسیدهای چرب اشباع نشده امگا9) و ویتامین E است.

تحقیقات به عمل آمده و تجربه در بین افرادی که با طب سوزنی آشنایی دارند نشان داده که این میوه ی پر خاصیت می تواند در زیبایی علاوه بر مصرف خوراکی به طور موضعی نیز بسیار موثر باشد.

برای شما که جهت رفع چین و چروک و خطوط پوست صورت خود تصمیم به تزریق بوتاکس کرده اید پیشنهاد ویژه ای داریم:

هسته ی چند عدد زیتون تازه را گرفته و آنها را بکوبید و خوب له کنید و روی خطوط قرار دهید( بین ابرو، دوطرف دهان و گاهی خطوط عمیق اطراف چشمها ) و مدت زمان پانزده تا بیست دقیقه به حالت خوابیده و آرام بمانید تا خوب جذب پوستتان شود.
می توانید زیتونهای بدون هسته را درشت نیز رنده کنید و روی خطوط بخوابانید.
این کار را هر روز یا یک روز در میان انجام دهید تا در عمیق تر نشدن چروکها و تا حدودی پر کردن خطوط به طور طبیعی به پوستتان کمک کرده باشید.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:13 PM | نظرخواهی (0)

به جای رنگ شیمیایی باموادطبیعی مورنگ کنید

افرادی که علاقه‌مندند موهایی طلایی‌رنگ داشته باشند می‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این منظور کمک بگیرند.

بسیاری از خانم‌ها در گذشته برای رنگ کردن موهای خود و آراسته به نظر رسیدن دست به دامن انواع و اقسام گیاهان دارویی می شدند. اگر به سراغ مادربزرگ خود بروید و از او در این‌باره بپرسید، قطعا بیش از 10‌گیاه دارویی با رنگ‌های متفاوت و زیبا را به شما معرفی می‌کند که استفاده از آنها موجب تغییر رنگ موها و ایجاد تغییر در ظاهر شما می‌شود.

پیش از تولید و عرضه رنگ موهای شیمیایی در جهان بسیاری از زنان در کشورهای مختلف متناسب با نوع فرهنگ و رویش گیاهان دارویی همان منطقه از خاصیت گیاهان دارویی برای رنگ کردن موهای خود استفاده می‌کردند. آنها از حنا برای حنایی کردن، از روناس برای مشکی کردن و از دانه‌های قهوه برای قهوه‌ای کردن موهایشان استفاده می‌کردند.


طلایی طبیعی
افرادی که علاقه‌مندند موهایی طلایی‌رنگ داشته باشند می‌توانند از عصاره گل بابونه و گل ریواس برای این منظور کمک بگیرند. ترکیب این دو عصاره یکی از بهترین رنگ موهای طبیعی برای افرادی است که دارای موهای سفید هستند. ماساژ این عصاره بر موهای سفید و بی‌رنگ موجب طلایی شدن آنها می‌شود. برای تهیه این عصاره تنها باید 5 قاشق گل بابونه و 5 قاشق گل ریواس را درون 3 لیوان آب بریزید و این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا آماده شود. بعد از گذشت 20 دقیقه که گل بابونه در آب جوشید این محلول آماده است. آن را صاف کرده و پس از خنک شدن روی موهای خود ماساژ دهید. این کار را تکرار کنید تا رنگ طلایی مورد علاقه‌تان روی موها ظاهر شود.


حتی می‌توانید های‌لایت کنید
افرادی که چند تارموی سفید دارند و تعداد این تار موها در سر آنها به حدی است که موجب نارضایتی آنها می‌شود، می‌توانند از عصاره گیاه آقطی برای جلوه بیشتر موهایشان استفاده کنند. برای این منظور کافی است گیاه آقطی را از نزدیک‌ترین عطاری به منزل خود تهیه کنید و آن را با نیم‌لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد. پس از 10‌دقیقه عصاره‌ای از این گیاه به دست می‌آید که ماساژ این عصاره روی سر و موها موجب تیره‌رنگ شدن موهای سفید می‌شود.البته باید توجه داشت که گیاه آقطی به دلیل تن آبی که در خود دارد موجب آبی شدن تارهای سفید شده و جلوه‌ای خاص به موهای شما می‌بخشد.


اول تست کنید
نکته‌ای که پیش از رنگ کردن موها با گیاهان طبیعی باید به آن دقت کرد این است که همیشه قبل از رنگ کردن کل موها با گیاه دارویی مورد نظر، بهتر است بخش کوچکی از موهایتان را بچینید و روی آن رنگ مورد نظر را امتحان کنید. در این حالت اگر از رنگ به دست آمده احساس رضایت داشتید آن را روی موهایتان بگذارید. بهترین شرایط برای رنگ کردن موها با عصاره گیاهان طبیعی آن است که در محیطی که به دمای بدن نزدیک است و به اصطلاح 37 درجه سانتی‌گراد دما دارد موهای خود را رنگ کنید. در این حالت نتیجه بهتری بعد از رنگ کردن موها به دست می‌آید.


اگر چند تار موی سفید دارید
پیش از پیدایش رنگ های شیمیایی در جهان بسیاری از مردم از گیاهان دارویی مختلف برای رنگ آمیزی موهای خود استفاده می کردند. امروزه نیز بسیاری از درمانگران طب سنتی استفاده از این رنگ های طبیعی و گیاهی را در مقایسه با رنگ های شیمیایی که استعمال آنها عوارض جانبی به همراه دارد، توصیه می کنند. این درمانگران برای پوشاندن تار موهای سفید به مراجعان خود توصیه می‌کنند 2 قاشق غذاخوری تنباکو را با 2 لیوان آب به مدت نیم ساعت بجوشانند و سپس موهای خود را با محلول خنک شده تنباکو ماساژ دهند تا تارهای موی سفید شده به رنگ مشکی در آیند.


طرفداران مسی بخوانند
افرادی که علاقه‌مند به رنگ موی مسی هستند می‌توانند از یک نسخه گیاهی بسیار ساده برای به دست آوردن این رنگ برای موهایشان استفاده کنند.برای تهیه این ترکیب کافی است که به ترکیب گل ریواس و گل بابونه مقداری حنا اضافه کنید. برای این منظور کافی است به میزان مساوی (4 قاشق غذاخوری) از گل ریواس، گل بابونه و حنا را در ظرف ریخته و آن را با 3 لیوان آب مخلوط کرده و روی حرارت بگذارید. پس از جوشیدن این مخلوط آن را صاف کرده و بر موهایتان ماساژ دهید. این ترکیب موجب به دست آمدن رنگ مسی و جالبی روی موهایتان می‌شود.


روشن‌سازی با اسپرک
اگر در گروه افرادی قرار دارید که از رنگ‌های روشن لذت می‌برید و تصمیم دارید موی خود را به رنگ زرد یا بور در آورید بهترین روش استفاده از گیاه اسپرک است. گیاه اسپرک انواع مختلفی دارد که از میان آنها تنها یک نوع برای رنگ‌آمیزی موی سر مناسب است بنابراین به هنگام تهیه این گیاه حتما به فروشنده توصیه کنید که اسپرک برای رنگ مو نیاز دارید. برای تهیه عصاره اسپرک نیز لازم است 4‌قاشق غذاخوری از آن را در 3‌لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف کردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید. با ماساژ این عصاره روی موهایتان به مرور موها به رنگ زرد و پس از آن به رنگ بور درمی‌آیند.


منبع : زندگی ایده آل

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:12 PM | نظرخواهی (0)

اگرپوستی خوش آب ورنگ میخواهید

حتی اگر عادت نکرده اید طبق برنامه به پوستتان برسید بهتر است هر از گاهی برای جلوگیری از تیرگی و کدری آن این دستوالعمل را انجام دهید


برای داشتن پوستی سالم و نرمال توجه و رسیدگی به آن تا حد متعادل و اندازه لازم است که حتی اگر عادت نکرده اید طبق برنامه به پوستتان برسید بهتر است هرازگاهی برای جلوگیری از تیرگی و کدری آن که دلیلش می تواند تکرار استفاده از لوازم آرایش و یا حتی در معرض زیاد نور خورشید بودن و عواملی از این قبیل باشد ازاین دستوالعمل استفاده کنید تا به پوستی روشن و شفاف دست یابید:

برای خوش آب و رنگ شدن پوست صورتتان کافی است یک مشت آویشن و یک مشت بابونه یا

مریم گلی را داخل ظرف آب سرد بریزید و بجوشانید. در ظرف را بپوشانید و بگذارید به مدت 15

دقیقه با شعله کم بجوشد. محلول را از صافی رد کنید و داخل یک کاسه بریزید. روی سرتان حوله

یادستمالی بیندازید و به مدت ده دقیقه صورتتان را بخور دهید.

این کار را هفته ای دوبار انجام دهید حتما نتیجه ی مطلوبش را خواهید دید.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:12 PM | نظرخواهی (0)

محلولی خانگی برای رفع چربیهای زیرپوست

سلولیت به تجمع بد شکل چربی‌هایی گفته می‌شود که در سوخت و ساز آنها اختلال به وجود آمده است. این چربی‌ها به همراه برخی سموم زیر پوست رسوب می‌کنند که این مشکل بیشتر در خانم‌ها رایج است. برای رفع این مشکل :

یک مشت گیاه اسپیره، یک مشت پیچک و یک مشت پوست شاه بلوط از عطاری تهیه کنید.


طرز تهیه ی محلول ضد سلولیت :

این گیاهان را در آب سرد بریزید و سپس بجوشانید. در ظرف را بگذارید و اجازه بدهید با شعله کم

به مدت 15 دقیقه بجوشد. محلول را از صافی رد کنید و هر روز روی ران‌ها، کپل‌ها، شکم، بازوها و

نقاط دیگر بدن بمالید.

مدت زمان نگهداری این محلول حداکثر 24 ساعت و داخل یخچال است.


zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:12 PM | نظرخواهی (0)

چند پیشنهاد آرایشی برای پوشاندن عیب های صورت تان

تنها قسمتی از صورت که می‌توان آن را مرتباً امتحان کرد چشم است. ابتدا از رنگ‌های روشن و ملایم به مقدار کم استفاده کنید. سپس آرام‌آرام کمی به غلظت آن بیفزائید.

با پیشنهادات زیر می توانید درک بهتری نسبت به آرایش درست پیدا کنید و عیوب احتمالی چهره خود را بپوشانید.

اگر هر شخص یک آرایشگر ماهر در اختیار داشته باشد. آن وقت برای رفتن به مراسم مختلف دیگر با مشکل مواجه نمی‌شود. اما برعکس اشخاص مشهور و هنرپیشه‌های معروف افراد عادی چنین امکانی ندارند و باید از وسایل شخصی و هنر خودشان استفاده کنند. پس توصیه‌های زیر می‌توانند مفید باشند.

درس اول
در زدن رژگونه زیاده‌روی نکنید
قرمز کردن بیش از حدگونه، قیافه شما را پیرتر نشان می‌دهد. به‌جای آن رنگ گونه‌ها باید کاملاً ملایم باشد. وقتی می‌خواهید رنگ رژگونه را انتخاب کنید به دنبال چیزی بگردید که رنگ پوستتان را طبیعی نشان دهد. برای استفاده از رژگونه ابتدا برس آن را به رژگونه آغشته کرده سپس از خط رویش مو شروع کنید و سمت جلوی گونه پیش بروید. اگر از رژگونه‌های کرمی استفاده می‌کنید باید آن را نوک انگشت زده و به‌صورت ضربه‌های کوچک از گونه شروع کنید و به سمت خط رویش مو بروید.


درس دوم
رنگ لب‌ها را با بقیه صورت متعادل کنید
یک اشتباه معمول‌ست کردن رنگ رژلب و سایه چشم است اگر می‌خواهید لب‌هایتان درشت‌تر به‌ نظر برسد رنگ بقیه لوازم آرایشی را در صورتتان کمرنگ کنید. برعکس اگر هم می‌خواهید چشم‌هایتان درشت‌تر به‌نظر برسند رنگ لب‌هایتان را کمتر کنید برای داشتن لب‌هائی طبیعی‌تر، از رنگ‌های ملایم استفاده کنید. البته می‌توانید کلاً از زدن رژلب بگذرید و به‌جای آن از همان خط لب استفاده خط لب استفاده کنید و لب‌ها را با آن رنگ بزنید فقط با نوک انگشت یا برس مخصوص رژلب، خط لبتان را محو کنید و آن را با رنگ کل لب مخلوط کنید.


درس سوم
نسبت به استفاده از سایه چشم شجاع‌تر باشید
تنها قسمتی از صورت که می‌توان آن را مرتباً امتحان کرد چشم است. ابتدا از رنگ‌های روشن و ملایم به مقدار کم استفاده کنید. سپس آرام‌آرام کمی به غلظت آن بیفزائید. ابتدا از رنگ پایه که باید طبیعی و نزدیک به رنگ پوستتان باشد استفاده کنید. با این کار زمینه را برای سایه‌ای زیبا و ماندگارتر آماده می‌کنید. پس از زدن رنگ پایه، با استفاده از برس مخصوص سایه رنگ غلیظ‌تر را بالا و روی خط مژه بزنید.

نکته اصلی :
بهتر است از گوشه بیرونی چشم شروع کنید و سایه را به سمت داخل بزنید.


درس چهارم
همیشه می‌توانید از ته رنگ طلائی استفاده کنید
بعد از گذراندن یک روز کاری خسته کننده خانم‌ها با شور و شوق باز هم به سراغ رنگ‌های برنزه‌ای می‌روند که در تابستان استفاده می‌کردند. حقیقت این است که برنزه کننده‌ها ـ هرچند ناچیز ـ در طول سال با ته رنگ براق و درخشان، خود قابل استفاده هستند. این نکته‌ای است که حالا و در فصل پائیز ممکن است از چشم بسیاری دور بماند.

نکته اصلی :
می‌خواهید بدون برنزده کردن، در تمام طول سال درخشان و براق باشید. برای این موضوع ابتدا یک لایه نازک سایه‌ای با ته رنگ برنز به پلک‌ها بمالید. سپس رژگونه برنز بزنید و رژلب طلائی بمالید.


درس پنجم
پنکک‌تان را بشناسید و به مقدار بسیار کم از آن استفاده کنید
پنکک مناسب روی کرم پودر می‌خوابد و درخشش پوست را پس از استفاده از کرم پودر کم می‌کند. پنکک‌های پودری نرم روی اکثر پوست‌ها، خوب می‌خوابد، به غیر از پوست‌های نسبتاً چرب که بهتر است از پنکک‌های سفت استفاده کنند. بهتر است از پودرهائی استفاده کنید که از رنگ پوسستان ملایم‌تر و روشن‌تر باشند چرا که در طول روز با جذب روغن پوست رنگ‌شان به تدریج تیره می‌شود.


درس ششم
کرم پودر و اصل صورت باید طبیعی به‌نظر برسد
معمولاً کرم پودرها که اصل و پایه آرایش هستند درست استفاده نمی‌شوند، اما می‌تواند این گونه نباشد. باید کرم پودر را با نوک انگشتبه روی پوست صورتی که از قبل مرطوب کننده به آن زده شده، بمالید (که اصل و اساس نرمی پوست است مخصوصاً در روزهای سرد زمستان). این کار باعث می‌شود کرم پودر یک دست روی پوست بخوابد و شیار شیار نشود و اطلسی رنگ به‌نظر برسد.


درس هفتم
خط چشم‌ها را بشناسید
خط چشم‌ها چه مدادی باشند، چه مایع باید در استفاده از آنها دقت کرد. چیزهائی که باید به یاد داشته باشید خط چشم را باید بعد از زدن سایه بکشید و باید تا حد ممکن، خط چشم نزدیک باشد. اگر نمی‌توانید خط چشم‌تان را صاف بکشید بهتر است از نوع مدادی آن استفاده کنید.


آرایش ابرو
روبروی آینه به گوشه چشمتان جائی که به بینی نزدیک است به دقت نگاه کنید. سپس با کمک مداد آرایشی یا سایه ابرو یا یک قلم تیز و باریک از گوشه چشم تا جائی که به ابرو می‌رسید یک علامت بزنید. همین کار را با چشم دیگر نیز بکنید.

حال اگر در این قسمت یعنی بالای پلک به سمت بینی مو وجود دارد آن را به کمک موچین بردارید اما مراقب باشید خط ابرویتان را خالی نکنید. اما اگر خط ابرویتان به خودی خود کم مو بود باید با مداد یا سایه ابرو آن را پر کنید.

سپس خط‌کش یا برس آرایشی نسبتاً بلند و باریکی را بردارید و یک سر آن را روی نوک بینی‌تان بگذارید و سر دیگر آن را طوری روی ابرو قرار دهید که وقتی درون آئینه مستقیم نگاه می‌کنید روی عنبیه‌تان را بپوشانید و با نقطه تلاقی ابرو و بینی یک مثلث قائم‌الزاویه تشکیل دهد. این درست نقطه کمان ابروی شماست که بعد از آن ابرو به سمت پائین می‌رود. می‌توانید برای بیشتر شدن کمان، موهای زیر آن را بردارید اما از قسمت بالای آن کم نکنید. دوباره با کمک همان خط‌کش از نوک بینی تا گوشه بیرونی چشم یک خط فرضی رسم کنید. نقطه تلاقی خط و ابرو دقیقاً انتهای ابرو است.

خانم ”رولیف“ برای زیباتر شدن ابرو نقاط خالی آن را با کمک سایه ابرو یا تاتوی موقت پر می‌کند، طوری که کمان ابرو حالت طبیعی خود را حفظ می‌کند. حتی به گفته وی ابروهای روشن نیز باید با کمک سایه ابرو کاملاً پر شوند. بهتر است این سایه خاکستری مایل به قهوه‌ای باشد.

از رنگ مشکی هیچ‌گاه استفاده نکنید چون ابرو به نظر مصنوعی می‌آید. برای پوست‌های روشن می‌توان از سایه‌های خاکستری مایل به قهوه‌ای که در آن کمی قرمزی یا رنگ سبز وجود دارد استفاده کرد و خانم‌هائی با پوست تیره می‌توانند از سایه‌های قهوه‌ای تیره‌تر استفاده کنند. اگر انجام تمامی این‌ها برایتان مشکل است اولین بار ابروهایتان را به دست متخصص بسپارید. پس از آن برداشتن و شکل دادن به ابرو برایتان آسان‌تر می‌شود.


منبع : mixiran.net

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:12 PM | نظرخواهی (0)

كرم‌هاوروغنهايي ازدانه‌هاي ارقان

درخت ارقان در دره سوس در جنوب غربي مراكش رشد مي‌كند كه ميوه‌هاي روغني به شكل و اندازه ليموترش مي‌دهد و از اين ميوه به روش كاملا سنتي در مراكش روغن گرفته مي‌شود. ابتدا اين ميوه را خشك مي‌كنند

و در ميان دو آسياب سنگي مي‌سابند و روغن آن را قطره‌قطره جمع مي‌كنند. درخت ارقان در سال 1510 توسط آفريقايي‌ها كشف شد. بوميان آفريقا به خواص آن پي بردند و براي براق كردن پوست بدن‌شان استفاده مي‌كردند و بعدها توسط اروپاييان در سطح گسترده پرورش يافت.

از روغن موجود در اين ميوه، مصارف دارويي و آرايشي مي‌شود. همچنين خاصيت نرم‌كنندگي ساقه مو و براق‌كننده مو را دارد. بنابراين يك كارخانه لوازم آرايشي با استفاده از روغن گرفته شده‌ از ميوه ارقان، كرم‌هاي نرم‌كننده و انواع روغن براي براق كردن مو، ماساژ پوست، چرب نگه‌داشتن بدن و حتي براي نرم نگه داشتن پوست بدن نوزادان و كودكان تهيه كرده است.

محصولات بتا ارقان، كاملا طبيعي و بدون اسانس شيميايي و بو است. مواد آرايشي بتا ارقان عاري از سولفات، نفت و الكل است و متناسب و سازگار با هر نوع پوست و حتي پوست‌هاي حساس است، زيرا مواد شيميايي در آن به كار نرفته است.

افرادي كه موهاي وز شكننده و آسيب‌ديده دارند بهتر است با روغن بتا ارقان موهاي‌شان را ماساژ دهند. در فصل پاييز و زمستان به دليل سرما و خشكي هوا، پوست دست در معرض خشكي و ترك‌خوردن و زبر شدن قرار مي‌گيرد كه با استفاده از اين روغن‌ها هرگونه زبري، ترك و خشن بودن پوست برطرف مي‌شود.

اين روغن به دليل طبيعي بودنش براي نوزادان و كودكان نيز مناسب است. بعضي افراد از الكتريسيته‌ بودن موهاي‌شان شكايت دارند و با ماساژ موهاي‌شان با روغن بتا ارقان اين الكتريسيته موهاي‌شان از بين مي‌رود.

با استفاده مداوم از اين روغن و به كارگيري از محصولات بتا ارقان و ماساژ پوست صورت، از هر گونه چروك در اطراف چشم، لب و چانه جلوگيري مي‌شود. همچنين جاي زخم‌هاي ناشي از آكنه با اين روغن ترميم مي‌شود.

در واقع، اين روغن براي پوست‌هاي خشك و معمولي مفيد و موثر است. محصولات بتا ارقان سبب شادابي پوست، جوان‌سازي و سفيد شدن پوست مي‌شود.

در محصولات بتا ارقان چربي حيواني به كار برده نشده و بوي آن كاملا طبيعي است.

به گفته كارشناسان، افرادي كه دچار شوره سر هستند بهتر است با محصولات بتاارقان پوست سر خود را ماساژ دهند. بعد از مدتي هرگونه شوره سر برطرف خواهد شد.

گرم گراس، اسپانيايي تبار است كه در فاس مراكش كارخانه اين محصولات را داير كرده است و به ديگر كشورهاي اروپايي صادر مي‌كند.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:08 PM | نظرخواهی (0)

بدون جراحی، بدون آرایش لبهایتان را برجسته کنید

اگرجزو آن دسته از خانمهایی هستید که شدیدا از مد پیروی می کنید و دوست دارید با هر تغییری آن راامتحان کنید بهتر است راههای بی ضرر و بی خطر را انتخاب کنید

هر چند که از قدیم الایام نماد چهره ی یک زن ایرانی در ذهن تمامی ملل و اقوام، یک صورت ظریف مینیاتوری با چشمانی درشت و خوش حالت و لبهایی غنچه و زیبا که با متانت خاص خود همراه بوده است، شناخته می شد اما متاسفانه چند صباحی است که بعضی از دختران و خانمهای ایرانی بی دلیل و بدون توجه به مدلهایی که پا به فرهنگ ما گذاشته اند و اصل و اساس الگو شدنشان نامعلوم بوده و بسیار با فرهنگ ما تفاوت دارند را پذیرفته اند که حتی عده ای هم براین باورند که هرچه با عنوان نام ساده ی مد وارد فرهنگ ما شود حتما زیبا خواهد بود تا گاهی دست به جراحیهای غیر قابل جبران بزنند که البته آمار آنها در ایران کم هم نیست.

با تمامی این تفاسیر بهتر است حتی اگرجزو آن دسته از خانمهایی هستید که شدیدا از مد پیروی می کنید و دوست دارید با هر تغییری آن راامتحان کنید راههای بی ضرر و بی خطر را انتخاب کنید تا علاوه برکم هزینه بودنشان اگر گاهی پشیمان شدید راه برگشت را برای خودتان باز گذاشته باشید.

یکی از عملهایی که اخیرا مد شده و بعضی از خانمها بدون در نظر گرفتن اینکه این عمل زیبایی روی صورت آنها زیبایی می آفریند یا خیر برجسته کردن لبهاست که با عمل جراحی و گذاشتن پروتز انجام می شود و ناگفته نماند که اکثر افرادی که این عمل را انجام داده اند چهره ای بسیار مصنوعی و متفاوت اززیبایی و ظرافت پیدا کرده اند و اینکه خود تا چه اندازه رضایت خاطر داشته باشند نزد خودشان محفوظ خواهد ماند.

برای آن دسته از عزیزانی که دوست دارند با یک روش کاملا طبیعی و موقت به سادگی به این امر برسند و حتی در صورت پشیمان شدنشان جای هیچ نگرانی برایشان نداشته باشد روش زیر را پیشنهاد می کنیم که برگرفته از یک مقاله ی علمی آرایشی در این زمینه است :

یک کپسول ویتامین E را باز کنید و محتویاتش را روی لبها و اطراف دهان بمالید. این کار را قبل از خواب انجام داده و صبح بشویید .لبهای شما به طرز جالبی برآمده و متورم به نظر خواهند رسید.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:08 PM | نظرخواهی (0)

سیب‌زمینی شیرین و پدیکور پاها

سیب‌زمینی شیرین بهترین ماده برای پدیکور پاها و دستان است. برای این منظور چند عدد سیب‌زمینی شیرین را برداريد و خوب تمیز کنيد و پوست بکنید
قبل از هر چیز، چند تکه سیب‌زمینی شیرین را با بخار حرارت دهید و کنار بگذارید. چند تکه دیگر را درون ظرفی قرار دهيد و روی آنها روغن زیتون بریزید تا برای ماسک صورت آماده شود. در واقع این ماسک، نوعی لایه بردار محسوب مي‌شود. همچنين کمی شکر قهوه‌اي نيز به مخلوط اضافه کنید.

پاهای‌تان را درون آب گرم که چند تکه سیب‌زمینی شیرین پوست کنده در آن قرار دارد بگذاريد. کمی شکر قهوه‌اي به ظرفی که پای‌تان را در آن قرار دادید، بیفزایید و 10 دقیقه صبر کنید. ناخن‌های‌تان با این روش، سخت‌تر و پینه‌های احتمالی روی پاها نيز نرم مي‌شود.

بعد روغن زیتون، سیب‌زمینی شیرین و شکر قهوه‌ای که از قبل آماده کرده بودید را روی پاهای‌تان بگذارید و پاها را درون یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. پس از 5 الی 10 دقیقه پاها را به آرامی و به حالت ماساژ بشویید

سپس کمی از لوسیون مورد استفاده خود را به پاهای‌تان بمالید. یادتان باشد، زیر ناخن‌های پای‌تان را با این ماسک پاک کنید.

.zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:08 PM | نظرخواهی (0)

بهترين هديه، بوي خوش است

رسول رحمت، پيامبراعظم(ص) در احاديثي كه در جلدهاي پنجم، ششم و هشتم كتاب ارزشمند الكافي آمده است، مي‌فرمايد: استشمام بوي خوش از سنت من است و هر كس از سنت من روي گرداند، از من نيست. همچنين مي‌فرمايد: روز جمعه خود را خوشبو كنيد،atr1

هر چند از شيشه عطر همسرتان باشد و در اهميت و ارزش هديه دادن و هديه خوشبوكننده مي‌فرمايد: بخشش را بپذيريد و بهترين بخشش عطر و بوي خوش است؛ هم سبكبار است و هم خوشبو...

توجه به زندگي شخصي و احوالات فردي، مسئله بسيار مهمي است. نمي‌دانم شما تجربه برخورد با افرادي را كه متاسفانه دهان‌شان بوي بد مي‌دهد، داشته‌ايد يا خير؟ انسان مي‌ماند كه چگونه به آن فرد، اين اشكال و كم‌توجهي را تذكر بدهد تا او نرنجد يا شاكي نشود. در برخي موارد متاسفانه بعضي از نخبگان و افراد خاص نيز به اين امر مهم توجه نمي‌كنند.

جهان امروز، تغييرات شگرفي را در خود و سبك زندگي مي‌بيند. بعضي‌ها ثروتمند زندگي مي‌كنند و برخي ديگر ثروتمند مي‌ميرند. زندگي يكباره تكرار شدني نيست. طبيعت زندگي انسان و زندگي ماشيني در جهان امروز موجب شده است تا آدمي، برخي از الزامات با هم بودن را كمتر مورد توجه قرار دهد. مثلا همين خوشبو و معطر بودن كه گاهي اوقات فراموش‌مان مي‌شود. استرس‌ها و خوددرگيري‌هاي روحي باعث كم اهميت تلقي كردن زيبايي‌هاي ظاهري ما مي‌شود. تميز و مرتب بودن اتومبيل ما يا ظاهر آپارتمان و ساختمان‌مان نشان از ميزان توجه هر كدام از ما به آراستگي بيروني است.

همچنين در كتاب‌هاي الخصال، وسائل‌الشيعه و طب‌النبي آمده است؛ رسول خدا(ص) مي‌فرمايد: يكي از محبوب‌هاي من از دنياي شما بوي خوش است. استعمال بوي خوش، جسم را شاداب كرده، آن را رشد مي‌دهد. همچنين رسول مهرباني(ص) فرموده‌اند: روغن ماليدن به تن، تيره‌بختي را مي‌زدايد... و پوست بدن را نرم مي‌كند.

هر مسلماني كه محمدامين را كه درود خدا بر او و خاندان مطهر و پاكش باد، به عنوان آخرين فرستاده الهي باور دارد؛ بايد سبك و سياق زندگي خويش را براساس چارچوب و اصول تدوين شده در آخرين و كامل‌ترين مكتب آسماني، برنامه‌ريزي و اجرا كند. پيامبر اسلام(ص) همان طور كه براي زيبايي درون و مكارم‌اخلاق احترام و اهتمام ويژه‌اي قائل بودند، براي آراستگي بيروني و ظاهري نيز اهميت خاص در نظر مي‌گيرند. درباره ترتيب و شيوه عطر زدن در جلد اول كتاب عيون‌اخبارالرضا(ع) از قول هشتمين مهر سپهر سروري آمده است؛ خوب است كه مرد هر روز از عطر و بوي خوش بهره گيرد و اگر نتوانست، يك روز در ميان و اگر نتوانست، هر جمعه...

با اين همه تذكر و توجه مردان‌الهي، اكنون به اين پرسش فكر كنيد كه پس چرا بعضي از ما كه مدعي مسلماني و پيروي از كتاب خدا، رسول اسلام(ص)، احاديث و اهل بيت و سنت او هستيم، در عمل، با حقيقت برخاسته از انديشه‌هايش فاصله داريم؟ مي‌شود كمي در اين باره انديشه كرد..zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:07 PM | نظرخواهی (0)

بیایید لوسیونی مرطوب کننده برای پوستتان درست کنید

لوسیونی را که تهیه کرده اید داخل یک ظرف شیشه ای دردار بریزید و صبح و شب به بدن و صورتتان بزنید

استفاده از گیاهان دارویی در بیشتر مواقع تاثیر بهتری بر روی پوست و یامو خواهند داشت بنابراین در بعضی مواقع می توان با تهیه ی یک جوشانده یا دم کرده ی گیاهی که به راحتی درمنزل تهیه می کنید به بهبود پوست و موی خود کمک کنید.


لوسیون مرطوب‌کننده ی پوستهای خشک

سه قاشق سوپخوری گل گاو زبان نیاز دارید

روش تهیه آن به این صورت است که باید یک لیتر آب را داغ کنید و روی گل گاو زبان بریزید.درظرف را بپوشانید و اجازه دهید چند دقیقه دم بکشد. محلول را از صافی رد کرده و بگذارید تا خنک شود.

لوسیونی را که تهیه کرده‌اید داخل یک ظرف شیشه‌ای دردار بریزید و صبح و شب به بدن و صورتتان بزنید.


مدت زمان نگهداری این لوسیون یک هفته و در ظرف شیشه‌ای در بسته و داخل یخچال است.


zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:07 PM | نظرخواهی (0)

January 08, 2013

ماسکهاي ويژه برای سفید کردن و نرم شدن پوست دست

ماسکهاي ويژه برای سفید کردن و نرم شدن پوست دست

شما احتما لا برای انجام اعمال مراقبتی از پوستتان صورتتان به سالنهای آرایش مراجعه کرده و یا از محصولات مراقبت از پوستی که در منزل تهیه کرده اید برای مراقبت از پوست صورتتان استفاده می کنید و شاید مراقبت از پوست دستتان را به فراموشی سپرده اید .


چند نکته در مورد مراقبت از پوست دست

1) همیشه بهنگام انجام کارهای منزل یا باغبانی از دستکشهای لاستیکی استفاده نمایید .

2) شبها قبل از خواب پوست دستتان را مرطوب نمایید , اینکار را مانند مسواک ردن به یک عادت تبدیل کنید .

3) شما میتوانید پوست دستتان را مانند صورتتان لایه برداری نمایید . اینکار باعث زدودن اجرام کثیف و سلولهای مرده از سطح پوست و جوان شدن و تغذیه مناسب پوست دستتان می شود .

4) شما می توانید پس از شستشو دستتان با صابون با استفاده از لیفهای کمی زبر یا محصولات مناسب دیگر آنها را مالش دهید , این کار باعث تمیزی کامل پوست دست می شود . البته مرطوب کردن پوست پس از انجام آن را نباید فراموش کرد.

5) اگر پوست دست شما چرب است , میتوانید پس از شستشوی آنها کمی آرد گندم بروی آنها بمالید .


6)ماساژ دادن پوست دست بکمک تمیز کننده خانگی بسیار مفید خواهد بود .

ماسکهاي ويژه پوست دست

- جهت نرم کردن پوست دست، مقدار برابر گليسيرين و گلاب را مخلوط کرده و به کار بريد.
باشگاه خبرنگاران:جهت نرم و سفيد کردن دست، مقدار عسل و آب ليموترش را مخلوط نموده به مدت پانزده تا بيست دقيقه روي دستها بماليد و سپس بشوئيد.
- جهت نرم کردن دستهاي زبر و خشن، دو عدد زرده تخم مرغ را با دو قاشق چاي خوري روغن بادام شيرين به همراه بيست و پنج گرم گلاب و بيست و شش قطره تنتور ساده بنژوان مخلوط کرده و دستها را آغشته نماييد و با يک دستکش نخي بپوشانيد و پس از چند ساعت بشوئيد. (يک تا دو بار در ماه)
- جهت نرم کردن دستهاي خشن و تيره ميتوان از مخلوط آب پرتقال و عسل استفاده کرد.

نوشته شده توسط admin در ساعت 11:37 AM | نظرخواهی (0)

January 06, 2013

چگونه از خوراکی های آشپزخانه شیرپاک کن بسازید

چگونه از خوراکی های آشپزخانه شیرپاک کن بسازید

* برای تهیه شیرپاک کن هویج، بهترین روش آن است که 2 عدد هویج بزرگ و تازه را با رنده ریز، خوب رنده کنید و آن را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و هر شب برای پاک کردن آرایش از آن استفاده کنید. این شیرپاک کن را تنها 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

* شیر پاک کن کاهو یکی از مفید ترین شیرپاک کن های طبیعی در جهان است که علاوه بر پاکسازی به آبرسانی پوست نیز کمک می کند. برای تهیه این شیرپاک کن 5 برگ کاهوی بزرگ را در 2 لیوان آب، خوب بجوشانید و آب باقیمانده را با 2 عدد هویج رنده شده مخلوط کرده و آن را در یخچال نگهداری کنید. این ترکیب را تا 6 روز می توانید استفاده کنید.


* شیرپاک کن سیب زمینی نیز یکی از شیرپاک کن های موثر و مفید برای پاکسازی مواد آرایشی از پوست و همین طور از بین بردن لکه ها و تیرگی های پوست است. برای تهیه آن 2 عدد سیب زمینی آبپز شده را با یک لیوان شیر مخلوط کرده و هر روز از آن استفاده کنید. این ترکیب را می توانید 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید.


* همان طور که می دانید گریپ فروت یکی از پرخاصیت ترین میوه ها و سرشار از ویتامین سی است . برخی از درمانگران پوست، استفاده از گریپ فروت را برای تهیه شیرپاک کن، بهترین انتخاب می دانند و معتقدند استفاده از آن به صورت روزانه موجب جوانی و نشاط روز افزون پوست صورت می شود.

برای تهیه این شیرپاک کن لازم است آبلیموی تازه و یک لیوان شیر مخلوط کرده و هر شب از آن استفاده کنید این شیرپاک کن را تنها 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

منبع: البرز

نوشته شده توسط admin در ساعت 01:31 AM | نظرخواهی (0)

January 04, 2013

چراصورتم اینقدرجوش میزندچه کنم

بسیاری از مواقع دلیل جوشهای صورت از نوع تغذیه و خوراک ما نشات می گیرد و به راحتی میتوان با کوچکترین تغییر غذایی به کم شدن یا برطرف شدن کامل آنها کمک کرد به عنوان مثال بعضی افراد خودشان به این نتیجه رسیده اند که با خوردن سوسیس کالباس پوستشان دچار این عارضه خواهد شد.

مصرف بیش از حد روغن، آرد سفید و شکر پوست را چرب می کند و امکان بروز جوش را در آن بیشتر خواهد کرد.این مواد باکتری های موجود در منافذ پوست را به دام می اندازند و پوست های مستعد را پر از لک می کنند.

برای بهبود آنها بهتر است مصرف لبنیات و جگررا بیشتر کنید. پرتقال نیز میوه ایست که بسیار برای پوست موثر بوده و معجزه می کند.

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:34 PM | نظرخواهی (0)

موی دکلره شده راچه رنگی بذاریم که به زردی نزند

سوال کاربر :
سلام من موهامو دکلره کردم 2 بار چون مقاومت نداشت بار دوم زود برداشتم حالا جلو به زردی میزنه چه رنگی بذارم که زردیش بره رنگی که تیره هم نباشه ؟

جواب :
دوست عزیز برای از بین بردن زردی از ترکیب رنگ دودی و بژ و خیلی کم شکلاتی استفاده کنید مثل32 /8 +8/01 + کمیE7 رنگ زیتون با اکسیدان 6 درصد هم زردی از بین میره و خیلی خوش رنگ هم میشه

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:33 PM | نظرخواهی (0)

رنگ پوستم سفیداست،چه رنگی برای موی من مناسب است

سوال کاربر :
من برای بار اول است که می خواهم موهایم را رنگ کنم اما نمی دونم که چه رنگی باید بذارم. پوستم سفید و سنم هم 21 می باشد لازم به ذکر است اطرافیان به من گفتند که رنگ عسلی بذارم اما نمی دونم اگر برم آرایشگاه می تونه این رنگ رو خوب در بیاره یا اینکه خودم رنگ رو بخرم؟

جواب :
دوست عزیز رنگ عسلی به دلیل باز تاب نارنجی که داره خیلی مناسب پوست سفید نیست من به شما پیشنهاد می کنم رنگ شکلاتی یا فندقی رو امتحان کنید حتما اگر به سالن مطمئن که آرایشگر متخصص دارد مراجعه کنید نتیجه خوبی خواهید گرفت .

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:33 PM | نظرخواهی (0)

ترکیب رنگ C5+M6+A7 چه رنگی می شود

سوال کاربر :
من مو ی سفید زیاد دارم. این رنگ که C5+M6+A7 را می تونم بذارم و اصلا" این فرمول چه رنگی است؟


جواب :
دوست عزیز این ترکیب رنگ دودی می شود ولی اگر موی شما سفید زیاد دارد با این ترکیب پوشش خوبی نخواهد گرفت ضمن اینکه رنگ کدری به دست می آید بهتره اگر رنگ با تن سرد دوست دارید از ترکیب رنگ طبیعی با دودی استفاده کنید مانند N6+ A7 موی . شما با توجه به سفیدی زیاد پایه متوسطی خواهد شد و حتماً از اکسیدان 6 درصد استفاده کنید.tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:32 PM | نظرخواهی (0)

رنگ قهوه ای موهای من قرمزشده؟چیکارکنم

سوال کاربر :
من یه اختراعی کردم A7+M6 زدم به موهای مشکیم، اکسیدان ضد قرمزی و واریاسیون نقره ای هم یادم رفت بزنم!! الان موهام قهوه ای قرمز شده. ممنون میشم راهنماییم کنین!

جواب :
دوست عزیز ناراحت نباش راه حل زیاد سخت نیست اول پیشنهاد می کنم برای خنثی کردن رنگ از واریاسیون استفاده نکنید چون با اولین شامپو شسته میشه اما اگر از رنگ استفاده کنی ماندگارتره. الان از ترکیب رنگ زیتونی و دودی استفاده کنید و پایه رنگ را یک درجه تیره تر از موی خودت انتخاب کن و یادت باشه اکسیدان هم برای رنگ باید 6درصد باشه اگر بالاتر باشه رنگ قرمز میشه.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:29 PM | نظرخواهی (0)

موهای من زیتونی است.چطوررنگ آن راکنفی کنم

سوال کاربر :
موهام زیتونی عسلی میخوام کنفیش کنم ؟از چه رنگی استفاده کنم با تشکر کمکم کنید

جواب :
دوست عزیز برای رنگ کنفی حتماً باید موهات رو دکلره کنی و بعد رنگهای بژ و دودی و یه کمی کمتر از یک بند انگشت رنگی بنفش رو ترکیب کنی خیلی خوشرنگ می شه

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:29 PM | نظرخواهی (0)

تغيير رنگ دندان يا پوسيدگي

يكي از مهم‌ترين دلايل تغيير رنگ دندان، پوسيدگي است. پوسيدگي فرآيندي است كه در طي آن بر اثر متابوليسم ميكروب‌ها روي برخي قندها، اسيدهايي توليد مي‌شود كه املاح معدني و سپس بافت آلي دندان را تخريب مي‌كند و مواد كند و نسج طبيعي به بافتي نرم و ضعيف تبديل مي‌شود. به طوري كه ممكن است با يك فشار اندك و جويدن معمول، دندان شكسته و در آن حفره ايجاد شود.

اين فرآيند اغلب به تدريج اتفاق مي‌افتد و زمان‌بر است. از آن‌جا كه مواد رنگي همواره در دهان وجود دارند (نوشابه، چاي، ميوه‌ها و...) رنگ‌ها به بافت‌هاي نرم دندان نفوذ مي‌كند و سبب تغيير رنگ دندان مي‌شود.

البته هر تغيير رنگي در دندان نشان‌دهنده پوسيدگي نيست و عوامل مختلفي باعث تغيير رنگ دندان‌ها مي‌شود. بسياري از اين عوامل كه باعث رسوب رنگ روي دندان مي‌شود، با سايش و تميز كردن سطحي كنده خواهد شد. به اين تغيير رنگ‌ها «تغيير رنگ خارجي» مي‌گويند. عوامل ديگر كه در نسج دندان نفوذ مي‌‌كند و با سايش و تميز كردن سطحي برطرف نمي‌شود «تغيير رنگ‌ داخلي» ناميده مي‌گويند. برخي عوامل تغيير رنگ‌هاي خارجي:

* مواد غذايي و نوشيدني‌هايي مثل چاي، قهوه، كاكائو و نوشابه‌هاي رنگي كه منجر به رنگ‌هاي زرد و قهوه‌اي و حتي نارنجي مي‌شود.

* مواد غذايي با رنگ‌هاي سنگين مانند مصرف زياد سس سويا يا ميوه‌هاي پررنگ مثل آلبالو، شاه‌توت، انار و...

* دخانيات و تنباكو و بهداشت ضعيف، باعث تغيير رنگ‌ دندان به رنگ قهوه‌اي روشن مي‌شود و هر چه بهداشت ضعيف‌تر باشد، رسوب مواد رنگي بيشتر است.

* مصرف قطره آهن در بچه‌ها و دهانشويه كلر هگزيدين نيز باعث تغييررنگ دندان مي‌شود.

برخي دلايل تغيير رنگ‌هاي داخلي

* مصرف بيش از حد فلورايد

* داروهايي مثل تتراسايكلين و هم‌خانواده‌هاي آن كه در دوران كودكي باعث تغيير رنگ‌هاي نارنجي تا خاكستري در دندان‌هاي دائم خواهد شد.

* بيماري‌هاي ژنتيك و افزايش سن

*ضربه به دندان، اگر موجب مرگ‌ پالپ آن شود سبب تغيير رنگ از زرد به قهوه‌اي مي‌شود و بيشتر تغيير رنگ‌ها به درمان نياز ندارند مگر آن كه از نظر زيبايي براي بيمار مشكل ايجاد كند كه در اين صورت دندان‌پزشك با سنجيدن شرايط، درمان مناسب را انتخاب خواهد كرد.


zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:29 PM | نظرخواهی (0)

پنج ویتامین ضروری برای داشتن پوستی سالم

پوست سالم باید از درون سالم باشد. هر چیزی که شما می‌خورید قطعا روی پوست شما نیز تاثیر خواهد داشت. به عنوان مثال،‌ رژیم‌های غذایی که عمدتا متشکل از غذاهای فرآوری شده هستند باعث خشکی، چرب شدن و تغییر رنگ در پوست می‌شوند اما بدنی که از نظر تغذیه کامل باشد و ویتامین‌های لازم را از طریق رژیم غذایی جذب خود کند، پوست شادب و سالم‌تری را خواهد داشت.

ویتامین A

ویتامین A از ویتامین‌های مهم و کلیدی برای سلامت پوست به شمار می‌رود که برای حفظ و ترمیم بافت‌های پوست ضروری است. کمبود ویتامین A در بدن می‌تواند خشکی و پوسته‌پوسته شدن (ورقه ورقه شدن) پوست را در پی داشته باشد. مقدار مورد نیاز روزانه ویتامین A را می‌توان از طریق مصرف غذاهایی همچون سیب‌زمینی، هویج، و سبزی‌ها تامین کرد. تحقیقی که از سوی یکی از موسسات آمریکایی در این زمینه صورت گرفت، حاکی از آن بود که با مصرف لوسیون‌های حاوی ویتامین A می‌توان به کنترل آکنه و همچنین کاهش چین و چروک‌ها پوست کمک کرد.

ویتامین‌های گروه B

این ویتامین‌ها در غذاهایی همچون جودوسر، برنج، تخم‌مرغ و موز یافت می‌شود؛ این گروه از ویتامین‌ها حاوی مواد مغذی به نام «بیوتین» هستند که پایه اصلی تشکیل دهنده سلول‌های ناخن‌، پوست و مو محسوب می‌شوند. کمبود این گروه از ویتامین‌ها در رژیم غذایی می‌تواند منجر به آماس پوست یا ریزش مو شود. مصرف کرم‌ها و لوسیون‌های موضعی حاوی ویتامین‌های گروه B باعث شادابی و درخشندگی پوست می‌شوند. همچنین ثابت شده است که این نوع کرم‌ها خاصیت ضدالتهابی دارند و با مصرف آنها می‌توان پوستی یکدست و یکنواخت داشت.

ویتامین C

این نوع ویتامین در مرکبات، سبزی‌هاي برگ‌دار، فلفل دلمه‌ای و گل‌کلم به وفور یافت می‌شود. این ویتامین، علاوه بر مبارزه با سرماخوردگی، به تولید کلاژن در پوست کمک می‌کند. مصرف ویتامین C به کاهش چین و چروک‌ها و بهبود بافت‌های پوست آسیب‌دیده کمک می‌کند.

ویتامین E

با مصرف ویتامین E می‌تواند به کاهش اثرات جای زخم و خشکی‌ها و همچنين از بین‌رفتن کامل آنها از پوست کمک كرد. برای حفظ نرمی و رطوبت پوست‌تان خشکبار، زیتون و اسفناج بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید، زیرا تمام این مواد غذایی سرشار از این ویتامین هستند. این غذاها نه تنها باعث نرمی پوست می‌شوند بلکه به درخشندگی و تقویت مو نیز کمک می‌کنند. برای از بین بردن جای زخم‌های خیلی شدید، روغن ویتامین E را روی زخم بماليد و مالش دهید تا اثر آن کاهش یابد.

ویتامین K

با مصرف ویتامین K می‌توان به کاهش لک‌‌های سیاه و کبودشدگی‌ها از روی پوست کمک کرد. با کرم‌ها و لوسیون‌های حاوی این ویتامین نیز می‌تواند علاوه بر کاهش چین و چروک از روی پوست به کاهش میزان سیاهی و کبودشدگی‌های پوست کمک كرد. یکی از منابع سرشار ویتامین K ، سبزی‌هاي برگ‌دار هستند که با مصرف این نوع سبزی‌ها می‌توان تاحدی ویتامین K مورد نیاز بدن را تامین کرد.

zibae.ir

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:28 PM | نظرخواهی (0)

رنگ موهای گروه قرمز به من میاد

گروه رنگهای قرمز چه سیر و چه روشن که شامل انواع رنگ مو با تن بنفش ، قرمز، نارنجی و مسی هستند جزودسته رنگهای گرم به شمارمی روند وخیلی از خانمها با هر رنگ پوستی فکر می کنند که ممکن است این گروه رنگها به آنها نیاید و هیچگاه ریسک اینکه این رنگ موها را امتحان کنند را به خود نمی دهند اما باید در نظر داشته باشند که این گروه رنگها اغلب به تمام رنگ پوستها آمده و اکثرا چهره های شیک و جذابی خواهند ساخت چراکه حتی فردی با رنگ پوستی بسیار تیره نیز می تواند از این گروه رنگها به عنوان هایلایت یا لولایت استفاده کرده و خاص تر به نظر آید.

این رنگها در تن روشنشان گروه پوستهای سفید را بسیار خاص و زیبا خواهند کرد اما مثل قرار دادن دو پارچه ی سفید و قرمز در کنار هم بسیار جیغ و قابل توجه خواهند شد پس برای خانمهای خیلی سفید لولایت و یا هایلایتی بسیار کم لابه لای موها و البته بر روی موی طبیعی پیشنهاد می شود.

گروه پوستهای گندمی مناسبترین رنگ پوست برای رنگهای بادمجانی و انواع شرابیها هستند که بسیار از سفید پوستان جذابتر و خاصتر خواهند شد و می توانند تمام موها را به دلخواه به این رنگها در آورند.

اما گروه رنگ پوستهای تیره و سبزه کاندیدهای خوبی برای انواع این رنگهاهستند به شرط اینکه تیره ترینهارا از این گروه انتخاب کنند تا بسیار شیکتر و جذابتر به نظر آیند.

نکته1: اگر رنگ مورد علاقه تان را دوست دارید امتحان کنید اما هنوز شک داریدمی توانید برای اولین بار روی موی طبیعی خود هایلایت تکه ای انجام دهید که قطعا نتیجه ی مطلوب خود را خواهید گرفت.

نکته 2: اکثر خانمهای سفید پوست مایلند موهای خود را خیلی روشن یا بلوند کنند برای آنها نیز پیشنهاد می شود پس از بیرون آمدن ریشه و در صورتی که از رنگهای روشن خسته شده اند از این گروه رنگها به دلخواه و سلیقه ی خود انتخاب کرده ورنگ مویشان را تغییر دهند که بی شک روی موهای با رنگ بسیار روشن و بلوند شده دقیقابه همان رنگ انتخابی بروشور در خواهد آمد.

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:21 PM | نظرخواهی (0)

اتوی مو فقط برای صاف کردن مو نیست

قدیم الایام و یا کمی نزدیکتر در زمان مادر و مادر بزرگهای ما اگر دختر خانمها تصمیم به صاف کردن موی خود می گرفتند برای لخت کردن آنها از همین اتوی معمولی استفاده می کردند و آن به این شکل بود که ملافه یا پارچه ای کاملا تمیز و ترجیحا سفید را روی موهایی که شخص خوابیده و بالای سر خود ریخته بود می انداختند و آنها را به آرامی و با حرارت کم اتو صاف می کردند، اما چند صباحیست که وسیله ی راحتی به نام اتوی مو وارد بازار شده است که این کار را هم برای دختر خانمها و هم آقاپسرها راحتتر ساخته به طوریکه در انواع سایزهای پهن و باریک و با جنسهای متفاوت ازقبیل سرامیکی، فلزی، تفلون موجود است.
حال این سوال پیش می آید که از یک اتوی مو تنها برای صاف و لخت کردن مو استفاده می شود یا یک اتوی مو کاراییهای دیگری هم دارد؟!

_ یک اتوی موی پهن اما با هر جنس می تواند بیشتر شما را برای صاف و لخت کردن موهای بلندتان کمک کند و البته اگر موهایتان خیلی بلند باشد گاهی حالت ویو، آن هم بسیار باز و درشت به آنها بدهد.
_اما یک اتوی موی باریک که برای موهای نسبتا کوتاه مثل موی آقایان نیز مناسب است می تواند مثل یک بابلیس نیز عمل کرده و با پیچیدن مو به دور خود موها را به حالت حلقه های زیبا نیز درآورد مشروط به اینکه ابتدا موهاکمی صاف شده و بعد به طور حرفه ای با پیچیده شدن به دور اتوی باریک فرم و حالت زیبای حلقه و یا ویو و فردرشت را به خود بگیرد.

ناگفته نماند که بعضی از اتوهای مو علاوه بر سر صاف و تخت برای صاف کردن مو چند نوع سر دیگر نیز که به شکلهای ویو و یا ستاره ای و گل هم هستند را ذارند که با این سرها نیز می توان روی موهای صاف شده اشکال زیبایی را پدید آورد.

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:21 PM | نظرخواهی (0)

شما که پوستی مختلط دارید بدانید

پوست مختلط به پوستی گفته می شود که هم چرب است هم خشک،یعنی فرد در بعضی قسمتها احساس خشکی شدید و در بعضی قسمتها احساس چربی زیادی بر روی پوست می کند به طوریکه درنقاط چرب آن گاهی جوش هم زده می شود.حال سوال این است که این نوع پوست را چگونه به حد نرمال خود برسانیم؟

افرادی که دارای پوست مختلط هستند کارشان کمی از افرادی که پوست خشک یا چرب دارند سخت تر است چرا که باید مراقبتهای خاص هر دو نوع پوست را برای هر قسمت انجام دهند و با رعایت تنها چند نکته ی ساده می توانند پوستشان را تا حدودی به حد نرمال برسانند :

1- هر صابونی برای پوست شما مناسب نیست و بهتر است برای شستشوی صورت آن هم ترجیحا یکبار در روز نه بیشتر از مایعهای شستشوی صورت، مناسب پوستهای مختلط استفاده شود.

2-پوست شما نیاز به آبرسانی کافی دارد بنابراین از کرم مرطوب کننده ای که بتواند قسمتهای خشک پوستتان را به خوبی مرطوب نگه داشته و آب کافی را به آن برساند استفاده نمایید که البته بهتر است کرم مرطوب کننده ی مورد نظرتان را بر روی قسمتهای خشک که بیشتر ناحیه ی گونه هاست بزنید و برای قسمتهای چرب از کرم مخصوص آن ناحیه استفاده نمایید.

3-ناحیه T یعنی قسمتهای پیشانی، بینی و چانه در پوستهای مختلط ناحیه ای چرب با منفذ بزرگ است که می تواند منجر به جوش زدن شود بنابراین بهتر است اگراز کرم یا ژلهای ضد جوش برای این مناطق استفاده می کنید تنها روی جوشها و همین قسمتها بزنید و جاهای خشک پوستتان را به آنها آغشته نکنید.

4-برای خشک کردن این نوع پوستها بهتر است به جای حوله از یک پارچه ی سفید نخی استفاده شود.

5-هفته ای یکباراز ماسک خیار و ماست برای قسمتهای خشک پوست استفاده کنید.

6-پس از بهبود جوشها در مناطق حساس و چرب پوست و نزدیک شدن آن به یک پوست نرمال بهتر است از یک مرطوب کننده ی ملایم برای تمام قسمتهای آن استفاده نمایید.

tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:21 PM | نظرخواهی (0)

برای یک رنگ موی قهوه ای زیبا چه رنگ هایی را ترکیب کنیم

سوال کاربر :
من 2 ماه پيش موهام رو شكلاتی كردم الان خيلی بد رنگ شده ريشه ی موهامم به اندازه یک بند انگشت دراومده. می خوام يه قهوه ايه شيك و قشنگ كنم.چه رنگهايی را باید تركيب كنم؟

جواب :
دوست عزیز برای اینکه بهتر بتونم شما رو راهنمایی کنم باید منظور از بد رنگی رو بدونم. احتمالاً الان که رنگ شکلاتی شسته شده شما انعکاس قرمز رو روی موهایتان می بینید برای اصلاح رنگ از ترکیب رنگ دودی و طبیعی استفاده کنید با توجه به میزان روشنی که می خواهید پایه رنگ را انتخاب کنید ولی توصیه می کنم روشنتر از پایه 7 را انتخاب نکنید و از اکسیدان 6 درصد استفاده کنید حتماً موهایتان خوش رنگ خواهد شد.modelerooz.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

چه رژلبهایی لبها را برجسته تر می کنند

شاید شما هم هنگام خرید لوازم آرایش بیشتر از فروشنده ی آن محصول کمک بگیرید و او هم طبق اطلاعاتی که از آن محصول آرایشی خود دارد شمارا راهنمایی کند اما بهتر است بدانید که اطلاعاتی حتی ناچیز در مورد انواع لوازم آرایش می تواند شما را در انتخابی مطمئن و راحت کمک کند.

در بین لوازم آرایش، ضد آفتاب یکی از مواردیست که حتما به مشاوره نیاز دارد که مشاور شما می تواند هم پزشک متخصص پوست باشد و هم یک مشاور زیبایی تا بر اساس نوع پوست شما آن را برایتان تجویز کند.
کرم پودرهاو پنکیک ها نیز طبق نوع پوست انتخاب خواهند شد و به نسبت، دقت و وسواس بیشتری را می طلبند.
ریملها نیز براساس نوع مژه ها انتخاب می شوند که حالت دار و یا صاف و بی حالت باشند تا بدانیدکه قبل از آن به فر مژه نیاز دارید یا خیر!
در این میان رژ لبها جزو محصولاتی هستند که هر کس به راحتی و بر حسب سلیقه ی شخصی و یا مد شدن آن محصول آن را خریداری می نماید که تنها می تواند برای افرادی انتخاب آنها نیاز به مشاوره داشته باشد که بخواهند لبهای باریک و یا نازک خود را کمی برجسته و درشت تر نشان دهند .
حال اگر جزو آن دسته از دوستانی هستید که می خواهید هنگام انتخاب رژ لب مورد نظرتان بدانید که کدام رژها لبهایتان را برجسته و درشت تر نشان می دهند باید بدانید که:

اغلب رژهای بسیار چرب و غلیظ و البته مات لبها را ضخیم تر و درشت تر نشان می دهند که بهتر است قبل از زدن آنها حتما با خط لبی که دو سه درجه تیره تر ازرنگ رژلبتان است دور لب را ، نه با فاصله ی زیاد خط بکشید و سپس از این رژ چرب و مات استفاده نمایید.
کسانی هم که لبهای برجسته وگوشتی دارند با استفاده از رژلبهای براق و البته روشن می توانند آنها را خوش فرم و منظم سازندو ناگفته نماندکه این دسته نیز بهتر است قبل از آن ازیک مداد همرنگ رژشان استفاده کرده و درست روی خط لب خودشان آنرا بکشند.

modelerooz.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

محلولی خانگی برای رفع چربیهای زیر پوست

یک مشت گیاه اسپیره، یک مشت پیچک و یک مشت پوست شاه بلوط از عطاری تهیه کنید.


طرز تهیه ی محلول ضد سلولیت :

این گیاهان را در آب سرد بریزید و سپس بجوشانید. در ظرف را بگذارید و اجازه بدهید با شعله کم

به مدت 15 دقیقه بجوشد. محلول را از صافی رد کنید و هر روز روی ران‌ها، کپل‌ها، شکم، بازوها و

نقاط دیگر بدن بمالید.

مدت زمان نگهداری این محلول حداکثر 24 ساعت و داخل یخچال است.

modelerooz.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

ماسک نارگیل و زیبایی پوست

به طور کلی در 100 گرم شیر نارگیل، این مواد معدنی و ویتامین‌ها وجود دارد:

* کالری 230 گرم

* پروتئین 3/2 گرم

* چربی 8/23 گرم

* کربوهیدارت 5/5 گرم

* شکر 335/3 گرم

* ویتامین C 8/2 ميلي‌گرم

* ویتامینE 15/0 ميلي‌گرم

* ویتامین B1 026/0 ميلي‌گرم

* ویتامینB6 33/0 ميلي‌گرم

* ویتامینB5 183/0 ميلي‌گرم

ویتامین B3 76/0ميلي‌گرم

* آهن 64/1 ميلي‌گرم

* سلنیوم 2/6 ميلي‌گرم

* سدیم 15 ميلي‌گرم

* کلسیم 16 ميلي‌گرم

* فسفر 100 ميلي‌گرم

* پتاسیم 260 ميلي‌گرم

شیر نارگیل سنگ کلیه را دفع می‌کند و برای پایین آوردن تب بسیار مفید است. نارگیل با نام علمی (Coeos nucifera) گیاهی است که در حدود سه هزار سال پیش در جنوب آسیا کشت می‌شد و در حال حاضر به صورت درخت نارگیل در تمام مناطق استوایی وجود دارد. مردم اقیانوس آرام از تمام قسمت‌های این درخت استفاده و آن را به عنوان یک غذای اصلی مصرف می‌کنند.میوه نارگیل کروی شکل است که قسمت خارجی آن ضخیم و سفت و متشکل از الیاف نباتی و داخل آن صاف و سخت است. درخت آن در هر سال، حدود پنجاه عدد نارگیل می‌دهد. نارگیل هنگامی که نارس است، مقدار بیشتری شیر دارد ولی به تدریج که می‌رسد مقدار شیر آن کمتر مي‌شود.گوشت این میوه دارای آنزیم‌های مختلف انورتین، اکسیداز و کاتالاز است و در شیر آن اسیدهای آمینه مختلف موجود است. گوشت سفید نارگیل از نظر طب قدیم ایران، گرم و خشک و شیر آن کمی گرم و مرطوب است.نارگیل به دلیل داشتن چربی زیاد و مواد مغذی چاق کننده است و حرارت داخلی بدن را افزایش می‌دهد. همچنین برای خوشبوکردن دهان نیز مفید است. این میوه ضعف کبد را درمان می‌کند، ادرار را افزايش مي‌دهد، درد مثانه را رفع می‌کند و مداوا کننده زخم‌های بدن است. ریشه درخت نارگیل برای ناراحتی‌های کبدی همانند یرقان مفید است و دم‌کرده آن اسهال خونی را برطرف مي‌كند. شیر این میوه ضد سم است و برای برطرف‌کردن آب آوردگی از آن استفاده می‌شود. همچنین برای معالجه پوستی مفید است. روغن نارگیل که از تقطیر گوشت سفید آن به دست می‌آید، حافظه و هوش را تقویت می‌کند و در درمان کمر درد نیز موثر است. نارگیل دیر هضم است و در بدن تولید خلط می‌کند، بنابراین بهتر است با شکر خورده شود. این میوه به دلیل گرم بودن ممکن است در گرم مزاجان اشکالاتی به وجود آورد كه این گونه افراد باید آن را با میوه‌های ترش، لیمو یا هندوانه بخورند. خوردن آن برای سرد مزاجان و سالمندان بسیار مفید است و اشکالی ايجاد نمی‌کند.

ماسک نارگیل

گرد نارگیل را در شیر حل كنيد و خوب به هم بزنید تا خمیرى شكل شود سپس آن را روى صورت مالیده و بگذارید تا خشك شود. بعد با آب ولرم بشويید. آب خیار را با خامه مخلوط كنيد و به مدت نیم ساعت محلول را روى صورت بگذارید، این ماسك خاصیت آب‌رسانى دارد.

دکتررحمت سخنی مرکزآموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه


tehrankids.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

شکاف لب وکام مادرزادی

این ناهنجاری‌ها به دو صورت غیر سندرومی و سندرومی وجود دارد که در حالت سندرومی این ناهنجاری جزئی از یک بیماری است. بروز این ناهنجاری مشکلات فراوانی از نظر تکلم، عملکرد و... پدید مي‌آورد و علاوه بر آن، مشکلات فراوانی از نظر روحی و روانی و مالی برای والدین به وجود مي‌آید.

درمان این ناهنجاری به صورت تیمی است و نیاز به یک گروه درمانی تخصصی و کار آزموده دارد که از متخصصین مختلف از جمله جراحان پلاستیک، متخصص گوش و حلق و بینی، دندان‌پزشک و گفتار درماني تشکیل شده است.

از هر 100 كودك متولد شده يك نفر به شكاف لب و كام مبتلا مي‌شود و برای مقابله و معالجه آن به تجربیات دارویی، جراحی و دندانپزشکی نیاز است. تاکنون هیچ راه تضمینی برای جلوگیری ازتولد کودک با شکاف لب یا کام پیدا نشده است.چندین راه برای پایین‌آوردن احتمال تولد کودکی با شکاف لب یا کام وجود دارد. راه اول گذراندن یک بارداری سالم و تا حد امکان استفاده نکردن از سیگار و مصرف ویتامین‌هایی مثل اسیدفولیک قبل ازتولد در حین بارداری است.

اگرچه مطالعاتی درزمینه بررسی کارآیی این رفتارها در کاهش وتعداد دقیق کودکان متولد با شکاف کام و لب وجود ندارد ولی مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد كه رفتارهای فوق مي‌تواند احتمال ابتلاء را کاهش دهد. مشکلات گفتاری در بیماران با شکاف کام، پیچیده و مختص به فرد است.

بعضی از مشکلات‌گفتاری با گفتار درمانی حل مي‌شوند و بعضی نیازمند ترکیبی از گفتار درمانی و جراحی هستند و به طور کلی، بهترین تشخیص این مشکلات توسط تیمی که شامل گفتار درمانگر و جراح است، امکان‌پذیر خواهد بود. شکاف لب و کام یک بیماری چند عاملی است، بدین معنا که عوامل ژنتیکی همراه با سایر عوامل باعث مي‌شود که یک بیمار با شکاف کام متولد شود.

شرایط بارداری مادر مي‌تواند تا حدودی عوامل ژنتیکی را تغییر دهد و چیزی که اتفاق مي‌افتد این است که نواحی لب و سقف دهان به هم نمي‌رسند و بسته نمي‌شوند. این مشکل مي‌تواند در یک طرف یا هر دو طرف لب و دهان به وجود ‌آيد یا این که شکاف کامل باشد و فقط قسمتی از لب یا دهان را در برگیرد.

همه افراد با شکاف لب برای تداوم زندگی نیاز به جراحی ندارند. هر چند بدون وجود نوعی تدبیر گفتار، فرد هرگز به صورت عادی تکامل پیدا نمی‌کند. روش قابل استفاده، قراردادن یک مسدود کننده در فاصله شکاف یا بستن شکاف با بافت قابل دسترسی کام است. اکثر مردم ترجیح مي‌دهند که به جای مسدود کننده (پلاک ارتودونسی) از بافت قابل دسترسی کام استفاده شود. استفاده از مسدود‌كننده در بیماران در حال رشد ساده نیست به همین دلیل از طریق جراحی آن ناحیه را مي‌پوشانند.

گزارش شده است حتی در بیمارانی که در نقاطی از دنیا زندگی مي‌کنند که امکان جراحی در آن‌جا وجود ندارد نیز قابلیت غذا خوردن حتی با وجود مشکلات کام افزایش یافته است، اگرچه در این بیماران گفتار به صورت عادی تکامل نمی‌یابد. زمان جراحی برای ترمیم کام متفاوت است. این مسئله به وزن و اندازه بیمار و عرض شکاف کام بستگی دارد. به طور کلی اگر ممکن باشد، اکثر جراحان تلاش مي‌کنند قبل از این‌که بیمار شروع به سخن گفتن مقدماتی کند، شکاف کام را ببندند. معمولا چند هفته بعد از جراحی بیمار توسط جراح ویزیت مي‌شود تا از ترمیم مناسب ناحیه جراحی اطمینان پیدا کند.

بعد از اقدامات صورت گرفته تیم مورد نظر به طور معمول بیمار را هر6 ماه یک بار تا 5 سالگی پیگیری مي‌کنند تا بتوانند پیشرفت گفتاری را هم تحت نظر داشته باشند. بعد از 5 سالگی اکثر بیماران با فواصل سالیانه پیگیری مي‌شوند، چون در حال رشد و تکامل هستند.

اگر کودک فقط شکاف لب یا کام داشته باشد (و هیچ مشکل دیگری به جز شکاف کام و لب نداشته باشد) مي‌تواند بخورد و بیاشامد و از نظر رشد و نمو، در یک منحنی رشدی مناسب قرارگیرد. اگر وزن آنها کاهش پیدا کند و روی منحنی رشد تاثیر بگذارد به جاي این‌که فکر کنیم به دليل شکاف کام است، باید در مورد آن تحقیق کرد. اکثر اوقات، کودکان تا 6 سالگی در مورد بد شکلی‌های صورت یا جای زخم آنها عکس‌العمل روان‌شناسی نشان نمي‌دهند. بعد از این دوره آنها احساسات بیشتری نسبت به سوالاتی که در این زمینه از آنها مي‌شود نشان مي‌دهند و بیشتر اوقات ضروری است تا والدین، دانش‌آموزان و معلمان را در مورد شکاف لب توجیه کنند. مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد که کودکان با شکاف کام و لب از نظر رشد روانی مانند کودکان طبیعی هستند. همچنین تحقیقات دیگری وجود دارد که نشان مي‌دهد بچه‌های دارای شکاف کام ولب مشکلات روان‌شناختی بیشتری نسبت به همسن وسالان خود که در این موقعیت قرار نگرفته‌اند، دارند.

تحقیق از بیماران که در سنین 40 و بالاتر هستند نشان مي‌دهد؛ افرادی با مشکل خود سازگاری خوبی پیدا کرده بودند كه در گذشته شدیدا از طرف خانواده حمایت مي‌شدند و احساس مي‌کردند که دارای مکانی مطمئن و راحت برای صحبت‌کردن در مورد موقعیت‌شان و گرفتن پاسخ سوالات‌شان نسبت به مشکل‌شان هستند. بنابراین مهم‌ترین قسمت تمام این مراقبت‌ها و درمان‌ها این است که والدین، خود را ملزم بدانند و محیطی مناسب را برای این کودکان در حال رشد ایجاد کنند.

akairan.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

از سبوس برنج چه مي‌دانید

دنیا رژیم‌های لاغری را مردود می‌داند. غذاها ربطی به چاقی یا لاغری ندارد. تئوری«کم بخور لاغر شوی» هنوز در ایران رایج است اما این تئوری در دنیا رد شده است. سوءتغذیه انسان را چاق می‌کند. در اثر سوءتغذیه‌ای که ما در ایران داریم، هورمون‌هایی در بدن ترشح می‌شود كه این هورمون‌ها باعث چاقی یا لاغری می‌شوند. امروزه آن رژیم‌های غذایی که در اروپا و در دنیا نيز رد شده است سبب کوتاهی عمر، ریزش مو و سلب سلامتی می‌شود، زیرا بدن افراد در اثر این رژیم‌ها چربی‌های مفيد را از دست می‌دهند و این چربی‌ها دو ماه بعد با عنوان «یو‌یو افکت» برمی‌گردند. «برای سلامتی‌تان بخندید، ببخشید و فراموش کنید.» دکتر جعفریان می‌گوید: «خندیدن، بخشیدن و فراموش کردن سه عامل مهم برای سلامت روح و روان است.»

باید بیشتر از میوه‌‌ها و سبزی‌ها استفاده کنیم و از گوشت فاصله بگیریم. گوشت در تغذیه جهانی روز به روز بیشتر محکوم می‌شود. تمام دنیا به گیاهخواری روي آورده‌اند. در کشورهای ژاپن، سوئیس و آمریکا رویکرد غذایی به سمت گیاهخواری پیش می‌رود.

دو نوع تغذیه داریم؛ تغذیه جسم و تغذیه روح. تغذیه جسم نیاز به همان پنج ماده غذایی شامل پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، چربی‌ها، ویتامین‌ها و

املاح است. تغذیه روح هم وابسته به پنج فاکتور است که شامل هدف‌دار بودن، اعتماد داشتن به دیگر انسان‌ها، اعتقاد، عشق و اراده است.

جالب است بدانید كه طبق یافته‌های معتبر پروفسور، فقدان هریک از این پنج عامل روحی جذب غذا را در جسم دچار مخاطره مي‌كند و موجب سوءتغذیه و بیماری می‌شود.

دکتر جعفریان به ‌سبک غلط غذا طبخ در ایران اشاره کرد و گفت: «طبخ غلط باعث شده است كه سبوس و پوسته ارزشمند گندم یا برنج در ایران دور ریخته شود. با دور ریختن پوسته گندم و برنج با دست خود این پل را خراب می‌کنیم. اگر آب برنج آبکشی‌شده را به آزمایشگاه بفرستید، می‌بینید که سرشار از ویتامین B1 است.

تمام املاح و نیاز بدن در پوست گندم است که این پوست جداسازی و در اختیار مرغ‌ها قرار مي‌گيرد. آرد سفید زندگی را کوتاه می‌کند. ما در فرآیند آزمایشی در آزمایشگاه دو دسته موش را انتخاب کردیم. به یک دسته آرد سفید دادیم و همه موش‌ها بعد از دو هفته مردند اما به موش‌های دسته دوم در سالن دیگر گندم با سبوس داده شد كه بعد از دو هفته می‌جهیدند. بنابراين ثابت می‌شود که آرد سفید کشنده است. در کشور سوئیس سبوس‌ گندم یا برنج در بسته‌های کوچک به قیمت یک فرانک فروخته می‌شود. در ایران مشاهده کردم که سبوس‌ها در کیسه‌های بزرگ مقابل نانوایی قرار دارد. با خود گفتم چه نانوایي ثروتمندی... از او پرسیدم چند گرمی از این سبوس‌ها را به من می‌دهید. گفت: همه را بردارید. نانوا گفت: این کیسه را این‌جا گذاشتیم که در زمستان از آن استفاده کنیم. ما این سبوس‌ها را کف زمین می‌پاشیم تا مردم زمین نخورند.

سبوس، بدن‌مان را چربی‌زدایی می‌کند و او تاکید می‌کند: «اگر مردم بدانند سبوس در زندگی روزمره چه خاصیتی دارد هرگز این برخورد را با این ماده حیاتی نخواهند داشت.

سبوس، چربی‌های اضافی را همراه صفرا می‌گیرد و از سیستم گوارش جدا می‌کند. همچنين صفرا را به جای اول خود بازمی‌گرداند و چربی را دفع می‌کند. سبوس بخورید و بعد از سه هفته به آزمایشگاه بروید. خواهید دید که کلسترول شما

چقدر پایین آمده است. سبوس را از نانوایی‌ها تهیه کنید و هر صبح در یک لیوان شیر حل و مصرف کنید. بهترین سبوس در پوست سیب است که سرشار از پکتین است و اجازه نمی‌دهد علاوه بر چربی، املاح خطرناک مثل سرب و جیوه در بدن باقی بماند.

سه عامل عمر را کوتاه می‌کند. به گفته پروفسور اثبات شده است که چاقی، بی‌خوابی و ناامیدی سه عاملی هستند که عمر را کوتاه می‌کند.«اگر می‌خواهید 120 سال عمر کنید و سالم بمانید، شب‌ها غذای پختنی نخورید.»

akairan.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

موی مشکی پرکلاغی شده را چگونه رنگ کنیم

سوال کاربر :
من 1ماه پیش موهام و مشکی پر کلاغی گذاشتم الان هر رنگی میذارم نمیگیره اگه میشه راهنمایی بکنید

جواب :
دوست عزیز متاسفانه رنگ مشکی پولکهای مو را کاملاً می بنده و رنگ دیگری وارد مو نمی شه و برای این که رنگ مویتان عوض شود ابتدا باید رنگ برداری شود ( دکوپاژ با رنگبرداری متفاوت است اشنباه نکنید ) کار رنگبرداری باید توسط یک متخصص انجام شود .

akairan.com

نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

مارک رنگ مویتان چه مارکی باشد بهتر است

اگر برای شما هم مهم است که هنگام خرید رنگ موی مورد نظرتان آن را از چه مارکی انتخاب کنید باید به این نکته ی مهم توجه داشته باشید که اولا رنگ موهای ایرانی برای ایرانیها و با همان بیس و تون موی ایرانی ساخته شده اند و کارایی بهتری روی موهای شما خواهند داشت که بهتر هم هست چند رنگ نزدیک به هم آنها باهم ترکیب شوند اما برای افرادی که به دلایلی دوست ندارند از رنگ موی ایرانی استفاده کنندپیشنهاد می شود در حال حاضراز رنگهای ایتالیایی و اسپانیایی که تون رنگ مو و بیس رنگ اصلی آنها به ایرانیان نزدیکتر است استفاده کنند.اغلب مارکها از ملیتهایی که رنگ پوست و مویشان با رنگ موی ما اختلاف زیادی دارند نمی توانند بر روی یک موی طبیعی به همان رنگ دلخواه درآیند مگربا روشن شدن کامل موها و رساندن آن به پایه ی 10دکلره.


نوشته شده توسط admin در ساعت 12:09 PM | نظرخواهی (0)

January 03, 2013

10 درمان خانگی برای آسیب های ناشی از اصلاح

10 درمان خانگی برای آسیب های ناشی از اصلاح

داشتن موی فرفری برای یک پسر بچه جذاب و زیبا به نظر میرسد ولی وقتی او به سنی میرسد که باید اصلاح کند همین حلقه های در هم پیچیده شده مو می تواند سبب ناراحتی وی شود موهائی که به طور نامطلوب رشدکرده اند .

سلامت نیوز:در مردان مو فرفری هم چون آفریقائی ها ، آمریکائی ها موها در ناحیه گردن و گونه به همان اندازه مجعبد می باشد که در موهای سر دیده می شود. مو،گاهی اوقات درست روی خودش بر می گردد موقعیکه سر مو به داخل پوست بر می گردد این مو، رویش نامناسب پیدا کرده و این مورد زمانی شناخته میشود که به شکل برآمدگی زیر تیغ احساس شود و آنها معمولاً با عمل تراشیدن وضع و خیم تری پیدا می کنند . شرایط دیگری برای ایجاد آنها پسودوفولیکولیت (پسودو به معنای کاذب است ). برجستگی هائی که به نظر می رسد از ناحیه غد ه های چربی یا فولیکول مو ،(فولیکولیت) عفونی شده باشند . اما در اصل این طور نیست . بلکه پوست عامل آن بوده است. به هر حال پوست در ناحیه ای که در به داخل آن برگشت کرده دچار سوزش میشود.


زنان نیز از این مشکل در امان نیستند و این مشکل در زنان نیز ایجاد می شود بخصوص بعد از تراشیدن نقاطی که بی کی نی آنها را کامل نپوشانده باشد.


راه حل برای مردان و زنانی که دچار این مشکل شده اند این است که عمل تراشیدن را برای مدت کوتاهی متوقف کنند و سپس به دنبال درمانهای خانگی بروند .

هنگام تراشیدن : موها را در جهت رویش مو بتراشید . جهت رویش موی صورت در ناحیه گونه به طرف پائین است، در ناحیه چانه بطور مستقیم ، در زیر استخوان فک به طرف پائین، زیر گردن رویش موها در جهت بالااست

از تیغ ریش تراش برای 1تا 2 روز استفاده نکنید : اگر این برآمدگی عفونی شده باشند اگر آنها تراشیده شود آسیب بیشتری خواهد خواهد دید بنابراین برای 1 تا2 روز به پوست استراحت بدهید وسطح برآمدگی ها را با صابون ضد میکروبی شستشو دهید تا التهاب کاملاً از بین برود

دفعات اصلاح را بیشتر کنید :به منظور جلوگیری از رویش نامناسب مو دفعات اصلاح را افزایش دهید ولی با سطح تماس کمتر . این مسئله مخصوصاً در مردان جوانی که ریش آنها تازه روئیده باشد بسیار حائز اهمیت است

بلند کردن مو و خارج کردن آن : قبل از اصلاح یک سوزن صاف ، یک پنس و یک موچین بردارید و به دقت مو را بلند کرده و قیچی کنید مواظب باشید حفره ای در آن ناحیه ایجاد نشود که این خود می تواند سبب زیان بیشتر شده و زمینه عفونت را در آن ناحیه فراهم می کند

برای اصلاح آماده شوید : به منظور کم شدن آسیب های ناشی از اصلاح، تیغ و صورت خود را برای اصلاح آماده کنید . ابتدا پوست را با آب گرم و حوله مرطوب کنید و هرگز صابون را به سطح صورت خشک نمالید

از ریش تراش های برقی اجتناب کنید : ریش تراش های برقی سبب میشوند که مو در جهات مختلف بالا و پایین ، پشت و رو،گرداگرد زده شوند که این مسئله وقتی می خواهد با تیغ اصلاح کنید شما را دچار مشکل خواهد کرد .

موهای پایین صورت را منظم کنید : موها را در جهت رویش مو هر روز اصلاح کنید ( همانطور که قبلاً گفته شد ) و فشار زیادی به صورت وارد نکنید بعد از چند هفته موهای پایین صورت در جهت صحیح خود رشه کرده و دیگر حالت فرفری نخواهد داشت

تیغ خود را عوض کنید : اگر برای تراشیدن موهای صورت از تیغ دولبه یا سه لبه استفاده می کنید. حال از تیغ تک لبه استفاده کنید ، تیغ ساده قابل عرضه ، استیل و با روش سنتی اصلاح کنید

تیغ تیز استفاده کنید : استفاده از تیغ کند و کهنه سبب مشکلات فراوانی می شود برای هر دفعه اصلاح از تیغ جدید استفاده کنید

یقه لباس خود را مناسب انتخاب کنید : از پوشیدن لباس های با یقه سفت و بلند که سبب سایش پوست گردن میشود باید پرهیز کرد . گردن ناحیه ای است که در آن رویش نامناسب و بر آمدگی های ناشی از آن بیشتر از نقاط دیگر ایجاد می شود . بنابراین سعی کنید از لباس هائی که مشکل ایجاد می کنندپرهیز کنید.

نوشته شده توسط admin در ساعت 04:27 PM | نظرخواهی (0)