تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 – اردیبهشت؛

به گزارش مهر، اردیبهشت ماه سال گذشته بیشتر از هر رشته‌ای برای شمشیربازی خوب بود چون در نخستین روز این ماه مجتبی عابدینی با کسب سهمیه المپیک، شمشیربازی را برای نخستین بار بعد از گذشت چهار دهه المپیکی کرد. علاوه بر این طی اردیبهشت ماه سه سهمیه المپیکی دیگر توسط محسن شادی و سولماز عباسی […]

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛
به گزارش مهر، اردیبهشت ماه سال گذشته بیشتر از هر رشته‌ای برای شمشیربازی خوب بود چون در نخستین روز این ماه مجتبی عابدینی با کسب سهمیه المپیک، شمشیربازی را برای نخستین بار بعد از گذشت چهار دهه المپیکی کرد. علاوه بر این طی اردیبهشت ماه سه سهمیه المپیکی دیگر توسط محسن شادی و سولماز عباسی (روئینگ) و علیرضا حقی (دوچرخه سواری) به دست آمد و سجاد نیک پرست و سید عرفان حسینی هم در این ماه صاحب سهمیه پارالمپیک شدند. ضمن اینکه طی این ماه حضور محمدرضا رودکی و جواد محجوب (جودو) و امیر زرگری و مهدی سهرابی هم در المپیک لندن قطعی شد.

شاید تیم ملی وزنه برداری موفق‌ترین تیم ایران در اریبهشت ماه بود که پس از 9 سال به عنوان قهرمانی دست یافت. البته در رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی، مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا و تورنمنت فوتبال هفت نفره اوکراین هم تیم‌های اعزامی ایران به قهرمانی دست یافتند. تیم ملی تنیس از ناکام‌های بزرگ ورزش ایران در این ماه بود که از صعود به گروه دوم آسیا – اقیانوسیه بازماند.

در مجموع طی اردیبهشت‌ماه رویدادهای زیادی با حضور نمایندگان ایران برگزار شد و از جمله هفته‌های پنجم و ششم لیگ قهرمانان آسیا که تیم‌های پرسپولیس، استقلال و سپاهان هم در آن حضور داشتند. طی این ماه سپاهان برای سومین سال متوالی قهرمان شد.

استقلال در اردیبهشت‌ماه به خاطر از سوی فیفا و به دلیل شکایت “رینالدو” تهدید به کسر امتیاز و حذف از لیگ قهرمانان شد و عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری هم به دلیل مسمومیت ناشی از استفاده از تن ماهی درگذشت اما شاید بدترین اتفاق این ماه برای ورزش ایران مربوط به اقدام عجیب و غافلگیرکننده وزیر ورزش و جوانان بود که در آخرین روز اردیبهشت‌ماه انجام شد. مهمترین اتفاقات اردیبهشت ماه سال 1390 به شرح زیر است:

اول اردیبهشت‌ماه
* مجتبی عابدینی، ملی‌پوش شمشیربازی ایران در اسلحه سابر با کسب مدال طلا در مسابقات منطقه آسیا – اقیانوسیه جواز حضور در المپیک 2012 را کسب کرد.

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛

محسن شادی، سولماز عباسی و مجتبی عابدینی اردیبهشت‌ماه سال گذشته قایقرانی و شمشیربازی ایران را صاحب سهمیه المپیک کردند

سوم اردیبهشت‌ماه
* به دنبال کناره‌گیری آرش کوشا که برای مدت سه سال مدیریت باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا را بر عهده داشت، پرویز حیدری، مدیرعامل مجموعه ورزشی انقلاب تهران مدیریت این باشگاه را بر عهده گرفت.

پنجم اردیبهشت‌ماه
* لطفعلی پورکاظمی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی به عنوان رئیس کمیته پزشکی و ضد دوپینگ کنفدراسیون وزنه برداری آسیا انتخاب شد.

نهم اردیبهشت‌ماه
* تیم ملی تنیس ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات جام دیویس گروه سوم آسیا – اقیانوسیه مقابل سوریه شکست خورد و ضمن از دست دادن فینال، از صعود به گروه دوم آسیا – اقیانوسیه هم باز ماند. تیم ملی تنیس با پیروزی برابر ویتنام و قرقیزستان و تنها یک شکست برابر کویت به مرحله نیمه نهایی رسیده بود.

* تیم ملی جودو ایران در پایان بیستمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که در تاشکند ازبکستان جریان داشت، با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز در میان 26 کشور آسیایی شرکت کننده و بعد از تیم‌های کره‌جنوبی و ازبکستان به عنوان سوم دست یافت. در چارچوب این مسابقات محمدرضا رودکی، جودوکار سنگین وزن ایران با شکست نماینده ژاپن و کسب عنوان قهرمانی، جودوی ایران را پس از چهار سال صاحب مدال طلا کرد. جواد محجوب و امیر قاسمی‌نژاد هم در این رقابت‌ها به ترتیب مدال نقره و برنز گرفتند.

* محسن شادی در ماده روئینگ تک نفره سنگین وزن مردان مسابقات انتخابی المپیک که در کره جنوبی جریان داشت، با عبور از خط پایان ضمن صعود به فینال A برای دومین بار متوالی صاحب سهمیه المپیک شد.

دهم اردیبهشت‌ماه
* سولماز عباسی، بانوی روئینگ سوار تیم ملی قایقرانی ایران در جریان رقابت‌های انتخابی المپیک در کره‌جنوبی و در فینال A ماده تک نفره سنگین وزن زنان، با کسب عنوان سوم کاروان روئینگ ایران را صاحب دومین سهمیه المپیک کرد.

یازدهم اردیبهشت‌ماه
* به دنبال شکایت رینالدو، هافبک پیشین تیم استقلال به فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا این باشگاه را به کسر امتیاز و حذف از لیگ قهرمانان آسیا تهدید کرد. شکایت رینالدو از استقلال به خاطر طلب 250 میلیون تومانی‌اش از این باشگاه بود.

* تیم ملی وزنه برداری ایران در پایان چهل و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا با 501 امتیاز و یک امتیاز بیشتر از کره جنوبی میزبان پس از 9 سال به عنوان قهرمانی دست یافت. قهرمانی تیم ایران با دو مدال طلا (بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی)، یک نقره (کیانوش رستمی) و دو برنز (سجاد بهروزی) به دست آمد.

* تیم والیبال گیتی‌پسند در پایان مسابقات باشگاه‌های زنان آسیا و در میان 9 تیم شرکت کننده عنوان ششم را به خود اختصاص داد.

دوازدهم اردیبهشت‌ماه
* از هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا تیم سپاهان در ورزشگاه آل مکتوم دبی امارات برابر النصر به پیروزی 3 بر صفر دست یافت و به صدر جدول گروه سوم صعود کرد.

* تیم پرسپولیس در هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی مغلوب الهلال عربستان شد و صدرنشینی‌اش را از دست داد.

* زیبا مهینی، عضو پیشین تیم ملی دوچرخه سواری که در رقابت‌های باشگاهی برای تیم ترافیک رکاب می‌زد به دلیل مسمومیت غذایی ناشی از خوردن تن ماهی درگذشت.
تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛
زیبا مهینی اردیبهشت ماه سال گذشته به دلیل مسمومیت غذایی درگذشت

سیزدهم اردیبهشت‌ماه
* تیم فوتبال نوجوانان در دیدار پایانی تورنمنت هشت جانبه ریاست جمهوری قزاقستان، مجارستان را 3 بر یک شکست داد و ضمن کسب عنوان قهرمانی صاحب جایزه 10 هزار دلاری شد.

* تیم استقلال در هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزای تهران تیم الریان قطر را 3 بر صفر شکست داد.

پانزدهم اردیبهشت‌ماه
* سرپرست کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال با اعلام یکسان شدن آئین‌نامه نقل و انتقالات در مسابقات لیگ برتر و دسته اول، حضور دروازه‌بان خارجی را علاوه بر لیگ برتر، در رقابت‌های لیگ دسته اول هم ممنوع کرد.

* تیم ملی شنای ایران در مسابقات کاپ آزاد مالزی و در ماده 4 در 200 متر آزاد موفق به کسب مدال نقره شد.

شانزدهم اردیبهشت‌ماه
* تیم ملی شنا در مسابقات کاپ آزاد مالزی و در ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی صاحب مدال نقره شد.

هفدهم فروردین ماه
* تیم ملی تکواندو در بخش پومسه مردان و زنان با کسب چهار مدال طلا، چهار نقره و 6 برنز به عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا دست یافت.

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛

* علیرضا حقی با کسب مقام نخست تایم تریل انفرادی مسابقات انتخابی المپیک (یزد) المپیکی شد.

* فدراسیون جهانی جودو حضور محمدرضا رودکی و جواد محجوب به عنوان نمایندگان ایران در بازی‌های المپیک را قطعی و نهایی اعلام کرد.

فدراسیون جهانی جودو اردیبهشت‌ماه سال گذشته حضور رودکی و محجوب در بازی‌های المپیک را قطعی اعلام کرد

هجدهم اردیبهشت‌ماه
* تیم تکواندو پسران ایران در ششمین دوره پیکارهای آسیایی ویتنام با کسب 2 مدال طلا و 3 نقره به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

بیست و یکم اردیبهشت‌ماه
* تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولان به عنوان قهرمانی تورنمنت بین‌المللی اوکراین دست یافت. تیم ایران در این رقابت‌ها اوکراین، آمریکا، روسیه (دوبار) و آرژانتین را شکست داد.

بیست و دوم اردیبهشت‌ماه
* یازدهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با قهرمانی تیم سپاهان به پایان رسید. در این رقابت‌ها تیم‌های تراکتور سازی و استقلال در رده‌های دوم و سوم ایستادند و پرسپولیس هم دوازدهم شد.

* سجاد نیک‌پرست و سیدعرفان حسینی دو پرتابگر نیزه تیم دو و میدانی نابینایان و کم‌بینایان با ثبت رکورد ورودی پارالمپیک، حضور خود در مسابقات لندن را مسجل کردند.

* بیستمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا که در ویتنام جریان داشت با قهرمانی کره جنوبی و نایب قهرمانی تیم ایران به پایان رسید.

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛

ازدیبهشت‌ماه سال گذشته تیم وزنه برداری ایران با طلسم شکنی پس از 9 سال قهرمان آسیا شد و جودوکاران ایران هم صاحب سهمیه المپیم شدند

* اعضای بدن حسین وسائلی از کاراته کاران استان اصفهان که دچار مرگ مغزی شده بود به چهار بیمار نیازمند پیوند شد.

بیست و سوم اردیبهشت‌ماه
* احسان حدادی در ماده پرتاب دیسک رقابت‌های دو و میدانی لیگ الماس به مدال نقره رسید.

* نیما عالمیان، پوریا عمرانی، محجوبه عمرانی و مریم صامت پینگ‌پنگ‌بازان ایران به مسابقات تور جهانی قطر بودند که بدون کسب سهمیه المپیک به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.

بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه
* در پایان چهلمین دوره مسابقات جام جهانی کشتی آزاد، تیم ایران که با شکست دادن آمریکا فینالیست شده بود با غلبه بر آذربایجان برای پنجمین بار عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

بیست و پنجم اردیبهشت‌ماه
* تیم ملی فوتسال ایران در پایان تورنمنت چهار جانبه چین بعد از رومانی به عنوان دوم دست یافت.

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 - اردیبهشت؛

علیرضا حقی، مهدی سهرابی و امیر زرگری دوچرخه سواران ایران در المپیک لندن معرفی شدند

بیست و ششم اردیبهشت‌ماه
* در چارچوب هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان آسیا، تیم پرسپولیس در دبی برابر الشباب امارات به برتری 3 بر صفر دست یافت و صعود خود را قطعی کرد. تیم سپاهان نیز در دیدار خانگی برابر الهلال عربستان به پیروزی 2 بر یک دست یافت.

بیست و هفتم اردیبهشت ماه
* تیم فوتبال استقلال با برتری مقابل نسف قارشی ازبکستان به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات فوتبال لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا صعود کرد و حریف سپاهان در این مرحله شد.

سی‌ام اردیبهشت ماه
* تیم وزنه برداری جوانان ایران با کسب 2 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز و 530 امتیاز تیمی، بعد از چین و روسیه، روی سکوی سوم مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان ایستاد.

سی و یکم اردیبهشت ماه
* تیم ملی کشتی فرنگی ایران در پایان رقابت‌های جام جهانی روسیه برای سومین سال متوالی به عنوان قهرمانی دست یافت.

* محمد عباسی، وزیر وزارت ورزش و جوانان در اقدامی غافلگیرکننده و در آستانه بازی‌های المپیک خسرو قمری، برانوش نیک بین، فریبا محمدیان، سید محمد شروین اسبقیان و غلامرضا جعفری را به ترتیب به عنوان سرپرست فدراسیون‌های دوچرخه سواری، شنا، شیرجه و واترپلو، اسکیت، قایقرانی و ورزش‌های سنتی، بومی و محلی منصوب کرد.

* از سوی فدراسیون دوچرخه سواری مهدی سهرابی و امیر زرگری در ماده استقامت جاده و علیرضا حقی در ماده تایم تریل برای حضور در بازی‌های المپیک معرفی شدند.
منبع: خبرگزاری مهر

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 – اردیبهشت؛

سوپرایزهای عاشقانه با ....
دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
اخبار مرتبط :

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 – فروردین؛

خبرگزاری مهر : سال 1391 در اولین ماه خود با رویدادهای زیادی برای ورزش همراه شد که کسب هفت سهمیه المپیک مهمترین نتیجه این رویدادها بود اما حاشیه‌های ماه فروردین کمتر از اتفاقات خوب آن نبود؛ حاشیه‌هایی که با ممنوع الخروج شدن و حکم 54 ضربه شلاق برای سنگربان پیشین تیم ملی فوتبال ایران آغاز […]

مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛
خبرگزاری مهر : سال 1391 در اولین ماه خود با رویدادهای زیادی برای ورزش همراه شد که کسب هفت سهمیه المپیک مهمترین نتیجه این رویدادها بود اما حاشیه‌های ماه فروردین کمتر از اتفاقات خوب آن نبود؛ حاشیه‌هایی که با ممنوع الخروج شدن و حکم 54 ضربه شلاق برای سنگربان پیشین تیم ملی فوتبال ایران آغاز شد. به گزارش خبرنگار مهر، معمولا روزهای ابتدایی هر سال جدید برای ورزش با رکورد و ایستایی پیش می‌رود اما فروردین‌ماه سال گذشته نه تنها برای ورزش ایران اینگونه نبود بلکه با رویدادهای زیادی هم همراه شد که نتیجه آن المپیکی شدن مسعود اسماعیل‌پور، احسان لشگری، حمید سوریان، قاسم رضایی (کشتی)، مهدی طلوتی، علی مظاهری و امین قاسمی‌پور (بوکس) بود.

قهرمانی و نایب قهرمانی تیم ملی فوتبال هفت نفره در تورنمنت بین‌المللی امارات و روسیه، عنوان سومی تیم ملی بیسبال در غرب آسیا، قهرمانی تیم بسکتبال جوانان در غرب آسیا، قهرمانی نماینده ایران در مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا، نایب قهرمانی تکواندوکاران در مسابقات جهانی، قهرمانی تیم فوتسال بانوان و دانش آموزان در مسابقات غرب آسیا و رقابت‎های جهانی، قهرمانی مهرام در غرب آسیا و البته مسابقات جام جهانی تیراندازی با کمان که نمایندگان ایران موفقیتی در آن کسب نکردند، رویدادهایی بودند که ورزش ایران در فروردین‌ماه گذشته به خود دید.

در این ماه ورزش ایران شاهد درگذشت دو پیشکسوت خود بود و اتفاقات خوب و بد دیگری که با توقف استقلال در آسیا و حکمی سنگینی برای عابدزاده آغاز شد و تا دستگیری یک فوتبالیست، خداحافظی یک داور، شایعه سکته کردن کاپیتان تیم ملی فوتبال، تذکر AFC به علی کریمی، انحلال تیم فوتسال پرسپولیس و اتفاقات دیگر ادامه داشت که مهمترین آنها عبارتند از:

اول فروردین‌ماه
* احمدرضا عابدزاده، دروازه بان پیشین تیم ملی فوتبال و باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال به دلیل شکایت یک پزشک ممنوع الخروج و به تحمل 54 ضربه شلاق محکوم شد. عابدزاده روز اول فروردین‌ماه زمانی که قصد سفر به آمریکا برای دیدن پسرش را داشت متوجه این قضیه شد و همان جا پاسپورت وی را گرفتند.

* تیم‌های فوتبال استقلال و نسف قارشی ازبکستان در چارچوب هفته دوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند. استقلال در این بازی که هیچ گلی در بر نداشت متوقف شد و از صعود به صدر جدول گروه A بازماند.

 مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛

* تیم بسکتبال مهرام با پیروزی مقابل ذوب آهن در دیدار سوم مرحله نیمه نهایی رقابت‌های باشگاه‌های غرب آسیا و به لطف پیروزی در دیدار نخست، ضمن فینالیست شدن به سهمیه آسیا هم دست یافت.

* “سب بلاتر”، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) با ارسال پیامی برای علی دایی که در روزهای پایانی سال 90 دچار سانحه شده بود، ضمن آرزوی بهبودی برای وی، اعلام کرد که در این روزها سخت به فکر شما هستم.

دوم فروردین‌ماه
* تیم پرسپولیس در چارچوب هفته دوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی با نتیجه 6 بر یک الشباب امارات را شکست داد و به صدر جدول رده‌بندی گروه D صعود کرد.

* علی دایی، سرمربی تیم راه آهن که در روزهای پایانی سال 90 دچار سانحه شده بود، با کسب بهبودی نسبی از بیمارستان لاله مرخص شد.

* تیم سپاهان در هفته دوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه ملک عبدالله الفیصل شهر جده برابر الشباب عربستان به نتیجه تساوی یک بر یک رضایت داد. “برانو سزار” تک گل سپاهان را در این بازی به ثمر رساند.

پنجم فروردین‌ماه
* صادق کلهر، اسکی باز معلول ایران در رقابت‌های ماده مارپیچ بزرگ اسکی آلپاین ژاپن به عنوان چهارم دست یافت.

مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛

هفتم فروردین‌ماه
* تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولان ایران آخرین دیدار خود در تورنمنت بین المللی روسیه با شکست 3 بر صفر برابر تیم میزبان به پایان رساند و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. این تیم پیش از این دیدار برابر تیم‌های هلند، انگلستان واوکراین پیروز شده بود.

هشتم فروردین‌ماه
* تیم ملی بیسبال در رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا که به میزبانی لاهور پاکستان در جریان بود، به عنوان سوم دست یافت. این تیم در دیدارهای اول و دوم خود برابر پاکستان و سریلانکا شکست خورده بود اما در آخرین دیدار موفق به شکست افغانستان شد.

دهم فروردین‌ماه
* تقی اکبرنژاد با پیشنهاد مدیر تیم‌های ملی و امور فنی کشتی به عنوان سرمربی تیم کشتی آزاد جوانان انتخاب شد.

* تیم ملی واترپلو در پایان مسابقات کاپ آسیا و در میان پنج تیم شرکت کننده به عنوان پنجم دست یافت. ملی‌پوشان ایران در این رقابت‌ها اندونزی و ازبکستان را شکست دادند و برابر قزاقستان و کویت متحمل باخت شدند.

یازدهم فروردین‌ماه
* در چارچوب مسابقات کشتی گزینشی المپیک (قزاقستان) مسعود اسماعیل‌پور ضمن کسب سهمیه المپیک 2012 به مدال طلای وزن 60 کیلوگرم هم دست یافت. احسان لشگری در وزن 84 کیلوگرم به سهمیه المپیک دست یافت.

دوازدهم فروردین‌ماه
* حمید سوریان، فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم کشتی ایران در رقابت‌های گزینشی المپیک صاحب سهمیه شد ضمن اینکه با شکست برابر نماینده ژاپن در دیدار پایانی به مدال نقره دست یافت. پرویز هادی در این مسابقات به مدال برنز وزن 120 کیلوگرم دست یافت و از کسب سهمیه بازماند.

* فدراسیون کشتی در جریان مسابقات گزینشی المپیک، بدهی‌های خود که مربوط به 18 ماه بود را به طور کامل به فدراسیون جهانی پرداخت کرد.

* در پایان رقابت‍‌های تنیس روی میز قهرمانی جهان (آلمان) تیم‌های ملی مردان و زنان ایران به ترتیب با 2 و 5 پله صعود در جایگاه‌های 33 و 57 جهان ایستادند.

سیزدهم فروردین‌ماه
* قاسم رضایی کشتی‌گیر فرنگی کار وزن 96 کیلوگرم المپیکی شد ضمن اینکه مدال طلای این وزن در مسابقات گزینشی المپیک را هم به دست آورد.

چهاردهم فروردین‌ماه
* ابراهیم رحیمیان که برای نخستین‌بار در تاریخ دوومیدانی ایران در ماده پیاده روی راهی المپیک شد، در فهرست اتحادیه بین‌المللی فدراسیون دو ومیدانی جهان در جمع برترین‌ها قرار گرفت.

* محمود پاکیزه تن، قهرمان پیشین شیرجه آسیا و سرمربی پیشین تیم ملی در سن 76 سالگی درگذشت.

مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛

پانزدهم فروردین‌ماه
* تیم سپاهان در هفته سوم از مرحله گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در دیدار خانگی مقابل لخویا به پیروزی 2 بر یک دست یافت و صدر گروه C را حفظ کرد.

* در چارچوب هفته سوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، تیم استقلال در ورزشگاه آزادی مقابل الجزیره امارات متحمل شکست 2 بر یک شد. آبی‌پوشان در حالی متحمل این شکست شدند که در صورت پیروزی صدرنشین گروه اول اول مسابقات می‌شدند.

* آخرین رده‌بندی دروازه‌بان‌های جهان که در بیشترین زمان دروازه تیم خود را بسته نگه داشتند، اعلام شد. بهرام مودت، مرحوم ناصر حجازی، احمدرضا عابدزاده، رضا قفلساز و محمدرضا مهربان دروازه بانان ایرانی بودند که به ترتیب در این فهرست قرار داشتند.

* در رده‌بندی برترین باشگاه‌های جهان که از سوی فدراسیون بین‌المللی آمار و تاریخ اعلام شد، استقلال با 37 پله صعود در رده 107 جهان و چهارم آسیا قرار گرفت و بهترین تیم ایرانی شد. سپاهان، پرسپولیس و ذوب آهن دیگر تیم‌های برتر ایرانی در این رده‌بندی شدند.

شانزدهم فروردین‌ماه
* تیم پرسپولیس در هفته سوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه الغرافه قطر میزبان خود را 3 بر صفر شکست داد و صدرنشینی‌اش را در گروه چهارم حفظ کرد.

نوزدهم فرودین‌ماه
* تیم ملی فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولان قهرمان تورنمنت بین‌المللی امارات شد. ملی‌پوشان ایران در چارچوب این رقابت‌ها تیم های استرالیا، سنگاپور، اردن، امارات و کره جنوبی را شکست دادند.

* حسین اشجاری بازیکن تیم فوتبال سپاهان به دلیل شکایتی که پنج سال پیش از وی شده بود، دستگیر شد. قضیه مربوط به زمانی است که اشجاری بازیکن تیم ذوب آهن بود و به دلیل درگیری با مامور نیروی انتظامی موجب شکسته شدن دست وی شده بود. اشجاری در پایان نیمه اول دیدار تیم‌های سپاهان و ملوان بندر انزلی و زمانیکه به رختکن سپاهان رفت، دستگیر شد. وی به دلیل سه کارته بودن در جایگاه تماشاگران این بازی را تماشا می‌کرد.

بیستم فروردین‌ماه
* نوشاد عالمیان که برای شرکت در بیست و پنجمین دوره مسابقات تنیس روی میز کاپ آسیا به گوانگجو چین سفر کرده بود در مرحله رده‌بندی این رقابت‌ها برابر نماینده هنگ کنگ شکست خورد و به عنوان چهارم دست یافت. ندا شهسواری هم در پایان این مسابقات سیزدهم شد.

* عنوان نخست سیزدهمین دوره مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا به حسین وفایی، ملی‌پوش ایران اختصاص یافت.

* مهدی طلوتی، بوکسور وزن 64- کیلوگرم در مسابقات انتخابی قزاقستان با صعود به مرحله نیمه نهایی، به عنوان دومین بوکسور ایرانی بعد از احسان روزبهانی جواز حضور در بازی‌های المپیک لندن را کسب کرد.

مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛

بیست و یکم فروردین‌ماه
* تیم بسکتبال جوانان ایران در مرحله دوم رقابت‌های قهرمانی غرب آسیا که در بیروت لبنان جریان داشت به عنوان قهرمانی دست یافت و سهمیه شرکت در رقابت‌های جوانان آسیا را به دست آورد. این تیم در جریان این مسابقات تیم‌های اردن، سوریه، یمن و تیم میزبان را شکست داد.

* نهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان در حالی در مصر به پایان رسید که تیم اعزامی ایران با یک پله سقوط نسبت به دوره گذشته به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. نایب قهرمانی تیم ایران با دو طلای یعقوبیان و عرفانیان و دو برنز صادقی و مهدوی به دست آمد. در بخش بانوان هم تیم ایران در رده یازدهم ایستاد.

بیست و دوم فروردین‌ماه
* تیم ملی والیبال ساحلی ایران به عنوان نهم مشترک مسابقات تور آسیا – اقیانوسیه در تایلند دست یافت. این عنوان با شکست برابر تیم اول اندونزی به دست آمد. ملی‌پوشان ایران در دو دیدار ابتدایی خود موفق به شکست تیم اول سنگاپور و تیم دوم چین شده بودند.

* تیم فوتسال پرسپولیس بنا به اعلام مدیر عامل این باشگاه و به دلیل تبانی‌های صورت گرفته منحل شد.

* محمود رفیعی داور دیدار جنجالی تیم‌های پرسپولیس و داماش که در جریان این بازی مورد توهین از سوی تماشاگران قرار گرفت، از دنیای قضاوت خداحافظی کرد.

* دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا طی نامه‌ای به مهدی محمد نبی، دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران بابت رفتار علی کریمی در دیدار تیم‌های پرسپولیس و الغرافه قطر در لیگ قهرمانان آسیا و اعتراضاتی که به داور داشته است، به این بازیکن تذکر داد.

بیست و سوم فروردین‌ماه
* دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به علی کفاشیان از انتخاب وی به عنوان رئیس کمیته تخصصی لیگ‌های حرفه‌ای آسیا تا سال 2015 خبر داد.

* رده‌بندی جدید فدراسیون بین‌المللی فوتبال جهان در حالی اعلام شد که جایگاه پنجاه و یکم فوتبال ایران تغییر نکرده بود. فوتبال ایران در این رده‌بندی چهارم آسیا بود.

* “نکونام سکته کرد”، این خبری بود که در بیست و سوم فروردین ماه منتشر شد اما کاپیتان تیم ملی فوتبال و بازیکن اوساسونا آن را در حد یک شایعه و بی اساس خواند.

بیست و چهارم فروردین‌ماه
* تیم ملی فوتسال بانوان ایران در دیدار نهایی دومین دوره مسابقات غرب آسیا اردن را شکست داد و به عنوان قهرمانی دست یافت. در جریان این مسابقات تیم ایران برابربحرین میزبان، لبنان و عراق را شکست داد.

* علی مظاهری در وزن 91 کیلوگرم و امین قاسمی‌پور در وزن 69 کیلوگرم در جریان رقابت‌های انتخابی قزاقستان صاحب سهمیه المپیک شدند. ضمن اینکه مظاهری در این مسابقات به عنوان قهرمانی هم دست یافت.

مرور اتفاقات  جنجالی و رسانه ای سال 91 - فروردین؛

بیست و پنجم فروردین‌ماه
* نماینده ایران در مسابقات فوتسال دانش آموزان جهان به عنوان قهرمانی دست یافت.

* در جریان مسابقات انتخابی کایاک سواران برای حضور در المپیک لندن که در دریاچه آزادی برگزار شد، آرزو حکیمی با کسب مقام اول جواز این بازی‌ها را کسب کرد. در حالیکه پیش از این آرزو معتمدی سهمیه ایران در مسابقات آسیایی گرفته بود اما وی در رقابت‌های تهران در جایگاه سوم ایستاد و شانس حضور در لندن را از دست داد.

* در چارچوب مسابقات جام جهانی تیراندای با کمان و روز سوم این رقابت‌ها، نمایندگان ایران در بخش تیمی و انفرادی بدون کسب نتیجه قابل توجه از دور رقابت‌ها کنار رفتند تا تیم اعزامی ایران پایان زودهنگامی در این مسابقات داشته باشد.

بیست و ششم فروردین‎ماه
* علی مودت، بازیکن پیشین تیم‌های فوتبال ماشین سازی تبریز و نفت تهران و روزنامه نگار با سابقه ورزشی در سن 57 سالگی به دیار باقی شتافت.

بیست و هشتم فروردین‎ماه
* مهرام با پیروزی در مجموع پنج دیدار برگزار شده مقابل الریاضی لبنان، برای سومین بار به عنوان قهرمانی مسابقات بسکتبال باشگاه‌های غرب آسیا دست یافت.

* تیم والیبال ساحلی ایران با ترکیب پرویز فرخی و آق محمد سلاق به عنوان نهم مسابقات آسیا – اقیانوسیه تایلند دست یافت. کیا شوشتری‌زاده و شهرام قاسم خواه ترکیب دیگر تیم ایران را تشکیل می‌دادند که عنوان دهم این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

بیست و نهم فروردین‌ماه
* تیم پرسپولیس در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا در دیدار خانگی برابر الغرافه قطر با نتیجه تساوی یک بر یک متوقف شد. این در حالی است که سرخپوشان در دیدار رفت موفق به شکست این تیم شده بودند.

سی‌ام فروردین‎ماه
* در هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا تیم سپاهان در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه مقابل تیم لخویا با پذیرفتن یک گل متحمل شکست شد.

* تیم استقلال در دیدار برابر الجزیره امارات در ورزشگاه محمد بن زاید شهر ابوظبی و از هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد به تساوی یک بر یک دست یافت.

* تیم ملی فوتبال در دیداری تدارکاتی که در ورزشگاه آزادی برگزار شد با دو گل تیم موریتانی را شکست داد.

تصاویر:مرور اتفاقات جنجالی و رسانه ای سال 91 – فروردین؛

سوپرایزهای عاشقانه با ....
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

آشتی مهدی رحمتی و فروزان در ارمنستان

آشتی مهدی رحمتی و فروزان در ارمنستان

جشن تولد 19 سالگی کیمیا علیزاده در بیمارستان

جشن تولد 19 سالگی کیمیا علیزاده در بیمارستان

عکس های جشن تولد متفاوت علیرضا نیکبخت واحدی

عکس های جشن تولد متفاوت علیرضا نیکبخت واحدی

شباهت عجیب چهره برخی از ورزشکاران و هنرمندان

شباهت عجیب چهره برخی از ورزشکاران و هنرمندان

رامين رضاييان رسماً به اوستنده بلژيك پيوست

رامين رضاييان رسماً به اوستنده بلژيك پيوست

کناره‌گیری همسر کاوه رضایی از تیم ملی والیبال بانوان

کناره‌گیری همسر کاوه رضایی از تیم ملی والیبال بانوان

واکنش جالب سوشا مکانی به تمسخر فامیلی اش در خندوانه

واکنش جالب سوشا مکانی به تمسخر فامیلی اش در خندوانه

درگيری نامزد جدید کریس رونالدو با دختر مدیر برنامه هایش!

درگيری نامزد جدید کریس رونالدو با دختر مدیر برنامه هایش!
سایر مطالب ورزشی
Polywash