روند درمان دانش آموزان سوخته

خبرگزاري فارس: رئيس بيمارستان قطب الدين شيراز با تشريح روند درمان 8 دانش آموزي كه سال گذشته به علت آتش سوزي در مدرسه دچار سوختگي شدند، گفت: 80 دانش آموز ديگر نيز در اين بيمارستان تحت درمان هستند كه وضع برخي از آنها از دانش آموزان درودزني هم بدتر است اما در خانه دچار سوختگي […]

خبرگزاري فارس: رئيس بيمارستان قطب الدين شيراز با تشريح روند درمان 8 دانش آموزي كه سال گذشته به علت آتش سوزي در مدرسه دچار سوختگي شدند، گفت: 80 دانش آموز ديگر نيز در اين بيمارستان تحت درمان هستند كه وضع برخي از آنها از دانش آموزان درودزني هم بدتر است اما در خانه دچار سوختگي شده‌اند.

● گزارش تصويري مرتبط
——————————-

علي اكبر محمدي، رئيس بيمارستان قطب الدين شيراز و رئيس گروه تيم پزشكي جراحان پلاستيك دانش آموزان سوخته روستاي درودزن استان فارس در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي فارس، افزود: پارسال درست در چنين روزهايي بود كه حادثه آتش سوزي مدرسه درودزن اتقاق افتاد، اكثر آنها با سوختگي هاي شديد درجه 3 و 4 عميق به بيمارستان آ‌ورده شدند و حتي احتمال مرگ و مير دو نفر از آنها بسيار زياد بود.
وي ادامه داد: شرايط حادي بود، برخي از آنها به خاطر سوختگي شديد وضع تنفسي مناسبي نداشتند كه به سرعت، عمل جراحي ناي براي آنها انجام شد و براي مدتي زير دستگاه تنفس مصنوعي بودند اما در هر صورت با تلاش و پيگيري پرسنل بيمارستان نجات يافتند.
محمدي گفت:‌بر خلاف اكثر بيماراني كه درمان ترميمي و عمل پيوند پوست آنها با تاخير شروع مي‌شود، با توجه به شرايط خاص اين دانش آموزان، جراحي ترميمي آنها به صورت زودرس و بعد از 7 يا 8 روز از زمان سوختگي شروع شد.
وي گفت: مشكل عمده اين بود كه برخي از اين دانش آموزان دچار آسيب اختلال عملكردي در اندامها به خصوص صورت و دستها شده بودند به همين علت مجبور به قطع انگشتان دست يكي از آنها به خاطر سوختگي شديد (از نوع درجه 4 عميق) شديم اما اختلالهاي صورت آنها مانند پلكها و لبهاي همه آنها در حد عالي اصلاح شد.
محمدي افزود: آنچه به لحاظ علم پزشكي ما به آن درمان عالي مي‌گوييم با آنچه مردم تصور دارند متفاوت است به همين علت برخي از مردم ممكن است گلايه‌هايي بكنند و انتظاراتي از پزشكان داشته باشند كه با اصول علمي تطابق ندارد.
وي گفت: در تمام اين مدت بالاترين مقامهاي مسئول كشور از رئيس جمهور گرفته تا وزير بهداشت، رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز پيگير وضعيت اين دانش آموزان بودند، سازمان بهزيستي مسئول پيگيري درمان فيزيوتراپي اين دانش آموزان شد، آموزش و پرورش كمكهايي براي پرداخت هزينه هاي آنان انجام داد و محل خانه معلم شيراز را در اختيار اين دانش آموزان و خانواده آنها قرار داد، بعد از آن هم كميته امداد مسئول حمايت مالي از خانواده اين بيماران شد.
رئيس بيمارستان قطب الدين شيراز اضافه كرد: هزينه درمان اين دانش آموزان نيز كاملاً رايگان است، همه اين دانش آموزان تحت پوشش بيمه خدمات درماني هستند و 90 درصد خدمات بستري و 70 درصد خدمات سرپايي آنها از سوي بيمه پرداخت مي‌شود، بقيه هزينه نيز از سوي وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي شيراز پرداخت مي‌شود.
وي گفت: براي تك تك اين دانش آموزان كارتهاي مخصوصي صادر شده است كه در هر جايي كه نياز به دارو و خدمات درماني داشته باشند اتوماتيك خدمات آنها رايگان ارائه مي‌شود.
محمدي افزود: تاكنون حدود 27 ميليون تومان براي درمان اين بيماران هزينه شده است كه 22 ميليون تومان آن را بيمه و حدود 5 ميليون تومان آن را دانشگاه علوم پزشكي شيراز پرداخت كرده است و البته روزهاي اول كه توافقهاي لازم انجام نشده بود، آموزش و پرورش نيز در اين مورد هزينه هايي را متقبل شد.
وي ادامه داد: درمان اين بيماران از اين پس نيز ادامه دارد و برخي از آ‌نها ممكن است تا بعد از زمان بلوغ و تا سن 18 سالگي نيازمند عمل جراحي زيبايي باشند.هيچ نيازي به اعزام اين دانش آموزان به تهران يا خارج از كشور وجود ندارد و بهترين خدمات پزشكي در اين بيمارستان به آنها ارائه مي شود، البته برخي از آنها نيز خدمات درماني را در بيمارستان نمازي شيراز دريافت مي‌كنند اما اگر اين بيماران بخواهند به مراكز ديگر براي ادامه درمان يا مشاوره مراجعه كنند، دانشگاه مانع آنها نمي‌شود.
وي گفت: از نظر زيبابي 3 نفر آنها تقريبا تا 90 درصد زيبايي ظاهري خود را به دست مي آورند، 2 نفر ديگر از آنها ممكن است نواقصي را در زيبايي چهره داشته باشند اما تا حد مطلوبي بهبود مي‌يابند اما 3 نفر از آنها كه سوختگي شديدتري داشتند و دچار قطع عضو هم شده‌اند، ممكن است نقص بيشتري در چهره شان باقي بماند اما تا حدود 70 درصد به وضع قبلي بر مي‌گردند.
وي افزود: بجز اين 8 دانش آموز بيش از 80 دانش آموز ديگر نيز در بيمارستان قطب الدين شيراز اكنون وضعي مشابه يا حتي بدتر از اين دانش آموزان دارند اما چون در خانه دچار سوختگي شده اند و نه در مدرسه رسانه‌ها به آنها توجهي ندارد اما كادر پزشكي و پرستاران وظيفه خود را در مورد همه اين بيماران به طور كامل انجام مي‌دهند
انتهاي پيام/

روند درمان دانش آموزان سوخته

گالری شخصی جواهرات هنرمندان
سوپرایزهای عاشقانه با ....
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

قتل هولناک دختر گمشده در سناریویی مشابه به قتل آتنا کوچولو

قتل هولناک دختر گمشده در سناریویی مشابه به قتل آتنا کوچولو

ناگفته های قتل دردناک آتناکوچولو از زبان عمویش و حال و روز خانه آتنا

ناگفته های قتل دردناک آتناکوچولو از زبان عمویش و حال و روز خانه آتنا

درگیری و تیراندازی در مترو شهرری حمله مرد شرور با چاقو به مردم

درگیری و تیراندازی در مترو شهرری حمله مرد شرور با چاقو به مردم

داستان غم انگیز پسر بچه ای که می خواست از روی پل عابر خودکشی کند

داستان غم انگیز پسر بچه ای که می خواست از روی پل عابر خودکشی کند

قاتل آتنا کوچولو در برابر قتل هولناک 3 زن دیگر در پارس آباد قرار گرفت

قاتل آتنا کوچولو در برابر قتل هولناک 3 زن دیگر در پارس آباد قرار گرفت

نقشه های زشت الهام برای دختران دانشجو در دانشگاه های تهران

نقشه های زشت الهام برای دختران دانشجو در دانشگاه های تهران

خودکشی دختر روستایی بعد از آزارهای شوم مرد آشنا

خودکشی دختر روستایی بعد از آزارهای شوم مرد آشنا

اعتراف هولناک مرد رنگرز به قتل آتنا کوچولو که دربشکه دفن شده بود

اعتراف هولناک مرد رنگرز به قتل آتنا کوچولو که دربشکه دفن شده بود
سایر مطالب حواث
Polywash