دهه فجر مبارک باد

29 ساله شديم فجر انقلاب طلوع بي غروب پيروزي تمام جغرافياي جمهوري اسلامي ايران نورباران شده و مردم در كوي و برزن، شهر و روستا، دور و نزديك چراغاني كرده اند دلهاي آفتاب خورده شان را به ياد آن روزهاي شور و شعور و شب هاي بهاري حضور. و براي همين تلاطم شيرين است كه […]

29 ساله شديم فجر انقلاب طلوع بي غروب پيروزي
تمام جغرافياي جمهوري اسلامي ايران نورباران شده و مردم در كوي و برزن، شهر و روستا، دور و نزديك چراغاني كرده اند دلهاي آفتاب خورده شان را به ياد آن روزهاي شور و شعور و شب هاي بهاري حضور. و براي همين تلاطم شيرين است كه صدها خبرنگار و تصويربردار خارجي به ايران آمده اند تا جشن 29 سالگي ايران اسلامي را براي جهانيان منعكس كنند.
به گزارش خبرنگار كيهان، اين روزها آهنگ حركت و زندگي مردم كشورمان طعم شيرين يادبود و بزرگداشت سالهاي استقامتي را به خود گرفته كه در بهار بهمن 57 و با دم مسيحايي و نفس قدسي مردي از تبار رسول الله(ص) ثمره داد و انقلابي به بلنداي آفتاب عالم تاب اسلام، در جهان جوانه زد، تا امروز و در 29 سالگي فرخنده ترين و تاثيرگذارترين انقلاب تاريخ معاصر، به جشن روزهاي شكوه و عزت لبخند بزنيم و بر آن روان پاك و مطهر وبه آن روح خدا، سلام و صلوات بفرستيم.
مراسم آغاز جشن انقلاب همزمان در 500 شهر كشور
بر اساس اين گزارش خبرنگاران رسانه هاي جمعي از سرتاسر جهان براي پوشش مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامي به ايران آمده اند. مسئول كميته اجرايي مراسم ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامي با اشاره به حضور بيش از 350 خبرنگار و تصويربردار خارجي براي پوشش مراسم دهه فجر در ايران، گفت: افتتاحيه دهه فجر امسال در روز 12 بهمن و در ساعت 33.9 دقيقه در حرم مطهر امام خميني(ره) و همزمان در 500 شهر كشور با به صدا درآمدن سوت كارخانجات قطارها، كشتي ها همچنين بانگ ناقوس كليساها و كنيسه ها و آواي صوت قرآن از مساجد و …برگزار مي شود.
صباغ از برگزاري برنامه هاي ويژه متنوع در سراسر كشور در دهه فجر خبر داد و افزود: برنامه هاي دهه فجر با برگزاري مراسم 12بهمن ماه ويژه بزرگداشت لحظه ورود تاريخي امام خميني(ره) به ميهن اسلامي با حضور بيت معظم حضرت امام(ره) و حاج سيدحسن خميني يادگار ارزشمند امام در مرقد مطهر امام راحل، آغاز خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: به دليل اينكه امسال روز 12 بهمن مصادف با جمعه است، گلبانگ انقلاب در ساعت 9صبح روز 13 بهمن در سراسر كشور نواخته مي شود.
ميهماني لاله ها در 17 هزار گلزار شهداي كشور
صباغ همچنين تصريح كرد: مراسم ميهماني لاله ها بعدازظهر امروز در گلزار شهداء بهشت زهرا و گلزار شهداء ارامنه در تهران با حضور ريييس بنياد شهيد و امور ايثارگران و همزمان در 17هزار گلزار شهداي سراسر كشور برگزار مي شود.
در اين مراسم ضمن اجراي برنامه ها و ياد و خاطره شهيدان گرانقدر و والامقام مزار شهيدان در سراسر كشور توسط بالگردهاي هوانيروز گلباران مي شوند و پس از اجراي مراسم مردم با حضور بر مزار شهيدان با آنان تجديد ميثاق خواهند نمود.
رييس ستاد عالي كانون هاي فرهنگي هنري مساجد كشور هم از برگزاري جشن هاي باشكوه انقلاب در 30 هزار مسجد سراسر كشور خبر داد.
حجت الاسلام سليماني با توجه به نقش تعيين كننده مساجد در انقلاب اسلامي، گفت: بي ترديد پيروزي انقلاب اسلامي بدون نگاه به مساجد قابل تفسير و تبيين نيست و ما براي تداوم انقلاب نيازمند پيوند با مساجد هستيم.
برگزاري بيش از 23هزار برنامه ويژه بانوان
رئيس مركز امور زنان و خانواده رياست جمهوري گفت: تا به حال 15 استان كشور و 29دستگاه اجرايي برنامه هاي ويژه بانوان را در دهه فجر به اين كميته اعلام كرده اند. طبيب زاده از تدارك 23هزار و 584 برنامه ويژه بانوان در دهه فجر در سراسر كشور خبر داد و افزود: بسيج با 185 برنامه و سپاه با 110 برنامه از فعال ترين ارگان هايي بوده اند كه با كميته زنان تعادل داشته اند. طبيب زاده همچنين اعلام كرد؛ استان فارس با 3706 برنامه و آذربايجان شرقي و مركزي و گلستان نيز جمعاً با 1519 برنامه جزء پركارترين استان هاي كميته زنان در تدارك برنامه هاي مختلف ويژه زنان در دهه فجر بوده اند.
طبيب زاده در ادامه اهم برنامه هاي كميته زنان را تشريح كرده و برنامه «بسيج مبارزه با فقر و محروميت زدايي» را كه با مشاركت بسيج انجام گرفته يكي از مهم ترين برنامه هاي كميته زنان برشمرد.
مسئول كميته بانوان برگزاري نشست واحد بانوان سپاه انقلاب اسلامي را در 30 استان كشور از ديگر برنامه هاي كميته زنان اعلام كرد و افزود اين برنامه نشست نسل اول انقلاب با نسل سوم انقلاب است كه در آن به تبيين نقش زنان در انقلاب اسلامي پرداخته مي شود و با هدف آشنايي نسل سوم انقلاب با رويدادها و خاطرات نسل اول انقلاب برگزار خواهد شد.
نمايشگاه ويژه انقلاب
در 8كشور جهان
مسئول كميته بين الملل ستاد دهه فجر نيز يادآور شد: 136 سفارتخانه و 63 رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران دركشورهاي مختلف فعال هستند و عهده دار اجراي برنامه هاي بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامي ايران شده اند.
دكتر مصطفوي با اشاره به اينكه دهه فجر امسال در 8 كشور جهان نمايشگاه ويژه برگزار خواهد شد، گفت: در الجزاير هفته فرهنگي برگزار خواهيم كرد كه در آن ابعاد مختلف فعاليتهاي هنري، علمي، رسانه اي وانتشاراتي جمهوري اسلامي ايران به نمايش گذاشته مي شود.
وي اضافه كرد: برگزاري نمايشگاه كتاب با تازه هاي نشر وكارهاي تحقيقاتي بازتاب علمي كشور خواهد بود.مسئول كميته بين الملل ستاد دهه فجر گفت؛ همچنين سفارتخانه ها فيلم هاي مناسب داخل كشور را با زير نويس به نمايش خواهند گذاشت.
مصطفوي خاطرنشان كرد: هر سال در دهه فجر روز ملي جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور طي مراسمي جشن گرفته ميشود و از مقامات و ديپلمات ها دعوت به عمل مي آيد كه در اين جشن شركت كنند. لذا سعي بر اين است كه در پايان اين مراسم ملي نمايشگاهي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي براي مقامات رسمي آن كشور بر پا گردد.
آمريكا، همچنان عصباني
در حالي كه انتشار اخباري از اين دست كه حاكي از آمادگي وسيع مردم و نهادهاي دولتي جمهوري اسلامي ايران براي گراميداشت هرچه باشكوه تر جشن 29 سالگي انقلاب اسلامي هر روز در حال فزوني گرفتن است، مقام هاي آمريكايي همچنان در اظهارنظرهايي پراكنده در گوشه و كنار ناراحتي و عصبانيت خود را از انقلاب1979 (1357) در ايران به نمايش مي گذارند.
به عنوان نمونه «زي بيگنيو برژينسكي» مشاور امنيت ملي كارتر رئيس جمهور وقت آمريكا ديروز از اينكه چرا آمريكا و ايادي آن نتوانسته اند با يك كشتار وسيع جلو راه انقلاب ايران را سد كنند ابراز تأسف كرده است.
منبع روزنامه کیهان

دهه فجر مبارک باد

سوپرایزهای عاشقانه با ....
دندانهای افراد مشهور قبلا چگونه بود ؟!! + تصاویر
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

نکته آموزشی در رابطه با نزدیکی در ماه آخر بارداری!

نکته آموزشی در رابطه با نزدیکی در ماه آخر بارداری!

ساعت هایی که بگو مگو با همسر به زندگی خدشه وارد میکند!

ساعت هایی که بگو مگو با همسر به زندگی خدشه وارد میکند!

مش کردن مو در حاملگی امکان پذیر است؟!

مش کردن مو در حاملگی امکان پذیر است؟!

رابطه زناشویی در دوران نامزدی چه خطرهایی دارد؟!

رابطه زناشویی در دوران نامزدی چه خطرهایی دارد؟!

آیا عکسبرداری در ماه اول بارداری برای جنین خطرناک است؟!

آیا عکسبرداری در ماه اول بارداری برای جنین خطرناک است؟!

یکی از دلایل کم شدن میل جنسی که مربوط به خانم هاست!

یکی از دلایل کم شدن میل جنسی که مربوط به خانم هاست!

دلایل سقط جنین در ماه اول حاملگی چیست؟!

دلایل سقط جنین در ماه اول حاملگی چیست؟!

ازدواج با فردی که قبلا ازدواج‌ کرده ، اتفاق مثبتی است یا خیر؟

ازدواج با فردی که قبلا ازدواج‌ کرده ، اتفاق مثبتی است یا خیر؟
سایر مطالب زناشویی و همسرداری
Polywash