راهکارهایی کاهش رشد موهای زائد بدن

با سلام می خواستم بدونم برای کاهش رشد موهای زائد بدن چه راهکارهایی مناسب است؟ با تشکر فراوانپاسخ : با سلام روش های عملی برای از بین بردن موهای زائد عبارت است از: تراشیدن موها : برای اینکه موها از ته زده شود چند دقیقه قبل از اینكه بخواهید اصلاح نمائید محل را زیر اب […]

با سلام می خواستم بدونم برای کاهش رشد موهای زائد بدن چه راهکارهایی مناسب است؟ با تشکر فراوانپاسخ : با سلام
روش های عملی برای از بین بردن موهای زائد عبارت است از: تراشیدن موها : برای اینکه موها از ته زده شود چند دقیقه قبل از اینكه بخواهید اصلاح نمائید محل را زیر اب گرم بگیرید تا نرم و مرطوب شود بعد از ان با كف صابون محل را بخوبی ماساژ دهیدبا این كار موها بهتر و راحت تر از ته زده می شود. بر خلاف تصور عامه موها زبر نمی شوند فقط چون موها بصورت مایل بریده میشود تا زمانی که کوتاه است به نظر زبر می ایدودر زمان تراشیدن موها باید یا صابون وخمیر کف زده شده ودرخلاف جهت خواب مو کشیده شود.
بند انداختن ،کندن ویا موچین:نباید بطور مکرر ومتناوب انجام داد چراکه حفرات ریزی در پوست ایجاد میکند. كندن موها هیچ تأثیری در رشد یا توقف رشد یا ریختن مو ها ندارد.
مومک:موها را از ریشه می کند وظرف 4تا6 هفته موها ظاهر میشود و در ضمن رشد موها کندتر میشود.مومک باید در جهت خواب مو روی پوست مالیدوبا پارچه نازک در جهت خلاف موهاکنده شود.
کرم های موبر: موبرها ساقه موها را از بین می بردند و ریشه مو سالم باقی می ماند در واقع این روش از روشهای موقتی حذف موهای زائد است و دوباره موها رشد پیدا می كنند تنها عارضه این کرمهای موبر احتمال ایجاد تحریک پوستی است و باید دقت شود در مناطق حساس استفاده نشود. باید ابتدا مقداری از ان بر روی قسمتی از بدن امتحان كنید و اگر نسبت به ان حساسیت نداشتید انگاه می توانید از ان استفاده نمائید. پس از 1 هفته باید مجددا استفاده شودو روی بدن مالیده شده و بعداز مدتی با اب وصابون شسته شود وبعد از خشک شدن با کرم مرطوب کننده چرب شود.
رهایی از موهای زاید می تواند به چند روش باشد كه برخی روشها مثل استفاده از تیغ و كرم اثر موقتی دارند و برخی اثر دائمی مثل لیزر و الكترولیز .
در روش لیزر امواج لیزر به انرژی كم به منطقه مو تابانده می شود این امواج بدون اینكه آسیبی به پوست برساند از پوست عبور كرده و به فولیكول مو می رسد و جذب ان می شود و با ایجاد حرارت در فولیكول باعث تخریب ان می شود مدت عمل بسته به محل متفاوت است مثلا لیزر هر دو پا حدود یك ساعت بطول می كشد از بین رفتن موها حدود دو ماه هم طول می كشد زیرا موها در فازهای مختلف رشد هستند و لیزر تنها بر روی موهایی اثر دارد كه در مرحله رشد فعال قرار دارند بنابراین در جلسات بعد درمان تكرار می شودو برای از بین بردن دائمی موها باید با مراجعه به متخصص پوست از دو روش الكترولیز و لیزر استفاده كرد.

نکته ای که در مورداستفاده از کرم های موبر باید به آن توجه کنید این است که هر نوع کرمی که تهیه می کنید ابتدا بر روی قسمتی از پوست خود امتحان کنید و 24 ساعت منتظر بمانید . در صورتی که بعد از این زمان حساسیتی ایجادنکرد می توانید از آن استفاده نمایید . نکته دیگر این که هیچ کدام از کرم های موبر نمیتوانند سبب از بین بردن دایمی موها شوند . زیرا این ترکیبات باعث از بین رفتن فولیکول مو نخواهند شد.

هر گونه ضربه و تروما به پوست میتواند باعث التهاب شود. چون در هنگام رفع موهای زائد ، این موها از ریشه کنده میشود میتواند در همان قسمت باعث التهاب شود و بصورت جوش خود را نشان دهد. پوست افراد به ضربه وارده واکنشهای متفاوتی نشان میدهند. یعنی یک ضربه همانند در پوست دو نفر واکنش یکسانی ندارد که مربوط به حساس بودن پوست افراد میباشد.
در ضمن در پوست افراد متفاوت میکروبهای مختلفی وجود دارد که فلورای طبیعی پوست میباشند و در مواقع طبیعی هیچ گونه مزاحمتی ایجاد نمیکنند ولی در مواقعی که پوست به دلایلی آسیب ببیند این میکروبها افزایش پیدا کرده و باعث عفونت در همان ناحیه میشوند. میکروبهای خاصی از قبیل استافیلوکوک طلائی در این مواقع بیشتر باعث عفونت میگردند.
بهتر است قبل از رفع موهای زائد با محلولهای استریل کننده از قبیل الکل هفتاد درجه تمیز شود و اگر هنوز التهاب ایجاد میشود از کرمهای ضد التهاب از قبیل هیدروکورتیزون مصرف شود.

راهکارهایی کاهش رشد موهای زائد بدن

سوپرایزهای عاشقانه با ....
گالری شخصی جواهرات هنرمندان
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
نگاه ویژه
گزارش تصویری
سوژه های خنده دار
مروری بر گذشته

پیشنهادی برای کاهش تشنگی در ماه رمضان

پیشنهادی برای کاهش تشنگی در ماه رمضان

فشارخون بالا در جوانی را جدی بگیرید

فشارخون بالا در جوانی را جدی بگیرید

7 نشانه هشداردهنده اولیه ابتلا به آب مروارید

7 نشانه هشداردهنده اولیه ابتلا به آب مروارید

۴ بیماری جدی که با خشکی پوست خود را نشان می دهند

۴ بیماری جدی که با خشکی پوست خود را نشان می دهند

چندین راهکار برای رفع شایع‌ترین مشکل گوارشی روزه‌داران

چندین راهکار برای رفع شایع‌ترین مشکل گوارشی روزه‌داران

علائم ۴ بیماری در تابستان تشدید می شود!

علائم ۴ بیماری در تابستان تشدید می شود!

بیماری‌های خاموشی که در کمین افراد کم خواب قرار دارد

بیماری‌های خاموشی که در کمین افراد کم خواب قرار دارد

جایگزین‌های طبیعی ژلوفن و کدئین را بشناسید

جایگزین‌های طبیعی ژلوفن و کدئین را بشناسید
سایر مطالب پزشکی
Polywash