پنجشنبه, ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ کارت شارژ شارژ مستقیم همراه اول  RSS تماس با ما تبلیغات در سایت آگهی رایگان تالار گفتمان صفحه اصلی
اخبار سرگرمی پزشکی تغذیه انواع فال طالع بینی استخاره زناشویی همسرداری سبک زندگی گوناگون خانمها آقایان دینی تصویری سینما کودکانه جالب روانشناسی
بخش اخبار و حوادث

پر بیننده ها

  آخرین خبرها
  پربیننده های اخبار

آغوش باز هاليوود براي همجنس‌بازان

روزنامه يواس‌اي‌تودي در گزارشي به نقد و بررسي فيلم‌ها و سريال‌هاي ساخته شده در هاليوود پرداخته و تاكيد مي‌كند، برخورد صميمانه با همجنس‌بازان و روابط همجنس‌بازي در هاليوود و تلويزيون آمريكا در حال افزايش است.روزنامه يواس‌اي‌تودي در گزارشي به نقد...

روزنامه يواس‌اي‌تودي در گزارشي به نقد و بررسي فيلم‌ها و سريال‌هاي ساخته شده در هاليوود پرداخته و تاكيد مي‌كند، برخورد صميمانه با همجنس‌بازان و روابط همجنس‌بازي در هاليوود و تلويزيون آمريكا در حال افزايش است.

روزنامه يواس‌اي‌تودي در گزارشي به نقد و بررسي فيلم‌ها و سريال‌هاي ساخته شده در هاليوود پرداخته و تاكيد مي‌كند، برخورد صميمانه با همجنس‌بازان و روابط همجنس‌بازي در هاليوود و تلويزيون آمريكا در حال افزايش است.
به گزارش فارس، روزنامه آمريكايي "يواس‌اي‌ تودي " در گزارشي به قلم "ماريا پونته " به شيوه زندگي همجنس‌بازان و فيلم‌هاي ساخته شده درباره اين موضوع پرداخته ‌است. عنوان اين مقاله " آغوش باز هاليود براي شخصيت هاي همجنس‌باز " است. آمريكا با كمك رسانه‌هاي تحت كنترل خود فرهنگ زندگي آمريكايي و تغييراتي را كه مي خواهند در فرهنگ مردم جهان ايجاد كنند.

*هاليوود خانواده‌هاي همجنس‌باز را همانند ديگر خانواده‌هاي عادي نشان مي‌دهد

روزنامه يواس‌اي تودي در آغاز گزارش خود، همجنس‌بازي را موضوعي سرگرم كننده و جنجال‌آميز خوانده و مي‌نويسد: ازدواج همجنس‌بازان در حالي صورت مي‌گيرد كه سياست‌مداران هنوز در حال كشمكش و دادگاه‌ها نيز در حال بررسي آن هستند.


هاليوود كه طبق سنت گذشته خود همجنس‌بازان را افرادي بي‌چاره‏َ‏، غيرعادي و فاجعه‌آميز به تصوير مي‌كشيد اكنون فيلم‌ها و برنامه‌هايي مانند "بچه‌ها خوب هستند "، "خانواده‌ مدرن " را در شبكه "اي بي سي " و "خوشحالي " را در شبكه "فاكس " پخش مي‌كند كه همجنس‌بازي و خانواده‌هاي همجنس‌باز را همانند ديگر خانواده‌ها، عادي، معمولي و بدون هيچ‌مشكلي نشان مي‌دهد.

"ديويد هازليپ "، مؤسس "كويرتي "، مجله اينترنتي كه اخبار و شيوه زندگي همجنس‌بازان را پوشش مي‌دهد اعلام كرد: "اين اشخاص نقش‌هاي اصلي فيلم‌نامه‌ها را ايفا كرده و هر روز يك سري اعمال، شخصيت‌ اصلي آنها را شكل مي‌دهد. "
وي در ادامه افزود: "نويسندگان اين فيلم‌نامه‌ها به‌دنبال آن هستند دوره‌ جديدي را در عرصه همجنس‌بازي به‌وجود آورند و طولي نمي‌كشد كه همجنس‌بازي به‌عنوان نكته اصلي در فيلم‌نامه‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. "

*افزايش توصيف‌هاي مثبت از خانواده‌ همجنس‌باز در هاليوود

يواس‌اي تودي با پرسيدن اين سوالات كه چه اتفاقي در حال رخ دادن است؟ آيا هاليوود از تاريخ تبعيت مي‌كند، يا بالعكس تاريخ از هاليوود؟ مي‌افزايد: "جرت بريوس "، رئيس اتحاديه زنان و مردان همجنس‌باز عليه بي‌آبرويي، گفت: "توصيف‌هاي مثبت از خانواده‌ همجنس‌باز در حال افزايش است و اين يك تصادف نيست. اين‌گونه داستان‌ها متقاضيان زيادي دارند اما در اين‌حال باعث عصبانيت بسياري نيز مي‌شود ولي همجنس‌بازان آن را تفريح مناسبي براي خود مي‌دانند و همچنين هاليوود نيز از اين امر به نفع خود بهره‌برداري مي‌كند. هاليوود سعي بر آن دارد از بين افراد همجنس‌باز، تغيير جنسيت داده و دوجنسيتي داستان‌هايي در مورد همجنس‌بازي تهيه كند و نيز به‌دنبال آن است كه جايگاهي براي تمام تصورات آمريكايي‌ها پيدا كند. "

*همجنس‌بازان ادعا دارند كه مي‌خواهيم جزئي از طبيعت باشيم

بر اساس اين گزارش، "بچه‌ها خوب هستند " فيلمي با درون‌مايه طنز و هيجان‌انگيز است كه با بازي "آنته بنينگ " و "جوليان مور " كه به‌عنوان يك زوج ايفاي نقش مي‌كنند، اين دو زن دو فرزند نوجوان دارند كه به‌طور اشتراكي براي هر دوي آنها به‌اصطلاح مادر محسوب مي‌شوند.
"هاوارد برگمن "، مسئول تبليغات هاليوود كه خود را به‌عنوان "پيشكسوت همجنس‌بازي " معرفي مي كند مي‌گويد "اين فيلم كاملا در مورد همجنس‌بازي است. همجنس‌بازان ادعا دارند كه مي‌خواهيم جزئي از طبيعت باشيم. "

*تلاش هاليوود براي پايين آوردن حساسيت‌ها در مورد همجنس‌بازي

"بريان فيسچر "، مدير تحليل و بررسي جامعه خانواده آمريكا، و يكي از مدافعان طرح هشت و قانون ممنوعيت ازدواج همجنس‌بازان در كاليفرنيا است، اظهار داشت: "پايين آوردن حساسيت‌هاي مردمي باعث مي‌شود كه بسياري از مشكلات با رفتار همجنس‌بازان در هم آميخته شود و هاليوود تمام تلاش خود را مي‌كند كه ذهن بينندگان را آماده كند. براساس آنچه كه ما در پرده‌هاي سينما مي‌بينيم به اين صورت نتيجه‌گيري مي‌كند: وقتي‌كه ازدواج دو همجنس‌باز را تحت يك گزارش ويژه خبري به نمايش مي‌گذارند و به‌طور زنده از طريق رسانه‌ها پخش مي‌شود اين يك گام مثبتي براي پيشرفت به شمار مي‌رود در صورتي‌كه هاليوود تلاش مي‌كند فيلم‌هايي را به تصوير بكشد كه در آنها خلاقيت و حيله‌گري‌هايي به كار رفته كه اين امر باعث عقب‌نشيني ما مي‌گردد. هاليوود در اين صورتي موفق مي‌شود كه واقعيت‌ها را به تصوير بكشد.


فيلم‌سازان تلاش مي‌كنند كه زندگي يك خانواده همجنس‌باز را عادي به نمايش بگذارند و برنامه‌هاي تلويزيوني خود را با جزئيات كامل در اختيار بينندگان قرار دهند و بگويند واقعيت آن چيزي است كه در حال ديدن آن هستيد. "

*هاليوود در صدد نشان دادن اين موضوع كه همجنس‌باز با افراد عادي تفاوت چنداني ندارد

فيلم "شير " در مورد "هاروي ميلك "، سياست‌مدار همجنس‌باز سانفرانسيسكو است كه به قتل رسيد، "داستين لانس بلك "، نويسنده و كارگردان اين فيلم كه جايزه اسكار بهترين فيلم‌نامه را نيز برد گفت: "اين فيلم نشان‌دهنده شيوه زندگي خانواده‌هاي ما است؛ تلاش‌هاي زيادي كرده‌ايم كه خانواده همجنس‌بازان را به‌طور كامل معرفي كنيم و نشان دهيم زندگي افراد همجنس‌باز با افراد عادي تفاوت چنداني ندارد. در فيلم‌هاي گذشته مانند فيلم شير و بسياري از فيلم‌هاي ساخته شده در مورد همجنس‌بازي، شخصيت اصلي فيلم مي‌ميرد ولي در فيلم‌هاي حاضر اين‌گونه نيست. "
فيلم Kids به‌عنوان سينماي خانگي در جذب تماشاگر نسبتاً موفق بود به‌طوري‌كه در زمان اكران اين فيلم در تابستان حدود هجده ميليون دلار فروش داشته كه براي اين‌گونه فيلم‌ها فروش نسبتاً خوبي محسوب مي‌شود.


"ليزا چولودنكو " (Lisa Cholodenko)، كارگردان اين فيلم كه خودش يك زن همجنس‌باز است درباره اين فيلم مي‌گويد: در اين فيلم هرگز داستان سياسي يا حتي داستاني در رابطه با همجنس‌بازي روايت نكرده‌ام، بلكه اين فقط يك داستان خانوادگي بود.
وي در گفت‌وگو با "دونا فريت كين " (Donna Freydkin) از يو اس اي تودي گفت: "ما مي‌خواهيم فيلم‌هايي بسازيم كه موضوعات آنها در هيچ فيلمي مورد بررسي قرار نگرفته باشد مانند: ازدواج در ميان‌سالي و حتي در سطح پايين‌تر مسائل پشت پرده خانواده‌ها. "

*برخورد صميمانه با همجنس‌بازان و روابط همجنس‌بازي در تلويزيون رو به افزايش است

اين گزارش با بيان اينكه برخورد صميمانه با همجنس‌بازان و روابط همجنس‌بازي به‌ويژه در تلويزيون رو به افزايش است، مي‌نويسد: براي مثال موضوع فيلم "خوشحالي " در مورد پدري است كه با پسر نوجوان خود به‌نام "كرت " (Kurt) كه در مقطع راهنمايي مشغول به تحصيل بوده، روابط همجنس‌بازي داشته و فيلم فوق به‌صورت واضح در مورد هنجارهاي ناشي از اين روابط، رنج‌ها و پيروزي‌هايي است كه اين شخص به‌طور طبيعي دچار آن شده ولي آن‌طور كه انتظار مي‌رفت دچار ترس مشابه نشده ‌است.


مضمون فيلم خانواده مدرن يك زوج همجنس‌باز است كه "اريك استون استريت " (Eric Stonestreet) (غير همجنس‌باز) و "جسي تايلر فرگوسن " (Jesse Tyler Ferguson) (همجنس باز) در آن بازي مي‌كنند و كودكي را نيز به فرزندي پذيرفته‌اند و سعي و تلاش خود را مي‌كند كه زندگي خود را با شرايط جديد هم‌سو كند. اين فيلم با موضوع فوق مورد بازتاب عموم مردم قرار گرفته و به گفته "استيو لويتان " (Steve Levitan) اين فيلم مورد قبول مدافعان ازدواج همجنس‌بازان نيز قرار نگرفته است.


وي در ادامه افزود: "سعي كرديم خانواده‌اي را به تصوير بكشيم كه با ديگر خانواده‌ها متفاوت باشد زيرا به نظر مي‌رسد خانواده‌ها در حال تغيير هستند و يك خانواده همجنس‌باز از آن جمله خانواده‌هايي است كه بايد مورد بررسي قرار گيرد. اين فيلم‌ها به هيچ عنوان به‌دنبال منافع اقتصادي خود نيستند و حتي مخاطبان ما هم در اين فيلم‌ها ناديده گرفته شده‌اند كه اين امر باعث شگفتي گرديده است. "

*نمايش كودكان و نوجوانان همجنس‌باز در شبكه‌هاي اجتماعي آمريكا

اين گزارش ادامه داد: سريال "بتي زشت " (Ugly Betty) در شبكه اي بي سي كه بهار امسال پخش شد قسمت آخر آن به‌طوري با حالت كم‌اهميت و متاثر كننده پايان يافت كه در آن "جاستين " (Justin) خواهرزاده نوجوان و هوس‌ران بتي، همجنس‌بازي خود را با خانواده مهربان "لاتينو " (Latino) اعلام كرد و براي اولين بار مخاطبان شبكه، يك كودك همجنس‌باز را مشاهده كردند كه رشد يافته و هويت خود را پذيرفته است.


برنامه‌هاي ديگري مانند Gossip Girl,United States of Tara,90210 and Weeds، نيز در مورد نوجوانان همجنس‌بازي است كه در مراحل مختلف خودشناسي قرار دارند.


تعدادي از سريال‌هاي تلويزيوني، اشخاص همجنس‌بازي را نشان مي‌دهد كه به واسطه‌ همجنس‌باز بودن خود مشكلات و مسايل اندكي دارند. در برنامه‌ "خانه " (House) در فاكس، دكتر "رمي " (Remy) فردي همجنس‌باز است و در روابط خود دچار بيماري‌هاي گوناگوني شده است كه از اين بيماري‌ها احساس نگراني مي‌كند. و در سريال "خواهران و برادران " (Brother & Sisters) در اي بي سي، برادر همجنس باز و همسرش بيش از اين‌كه از كنار هم خوابيدن لذت ببرند از خوابيدن در كنار خواهران و برادران خود لذت مي‌برند.

*هاليوود تلاش مي‌كند ازدواج دو مرد را طوري نشان دهد كه داراي منافع بسياري هستند

سي بي اس كه اخيرا در گزارش سالانه اتحاديه زنان و مردان همجنس‌باز عليه بي‌آبرويي از ارزش‌يابي شبكه‌هاي تلويزيوني در استفاده از اشخاص همجنس‌باز و انتخاب برنامه با شكست مواجه شده است، اعلام كرد كه سه نفر همجنس‌باز به سه قسمت بعدي اضافه خواهند شد: قسمت اول تحت عنوان "همسر خوب " (Good Wife)، قسمت دوم در مورد "بازگشت نيم‌ساعته از قوانين نامزدي " (Rules of Engagement) و قسمت سوم كمدي جديد "گفته‌هاي پدرم " (My Dad Says) براي بينندگان به نمايش گذاشته مي‌شود.


همچنين سي بي اس برنامه‌اي را تحت عنوان "شيوه نگرش " (The View-style) راه‌اندازي خواهد كرد كه "سارا گيلبرت " (Sara Gilbert) در نقش "رزينه " (Roseanne) به‌عنوان مدير اجرايي و شركت‌كننده در ميزگرد حضور خواهد داشت. گيلبرت هرگز در مورد زندگي خصوصي‌اش مصاحبه‌اي انجام نداد اما در يك كنفرانس خبري اعلام كرد، كه خود وي هم به‌عنوان يك همجنس‌باز و يك مادر احساس رضايت مي‌كند.


رسانه‌ها به‌دنبال آن هستند تصاويري را در مورد روابط همجنس‌بازان طي دو برنامه داستاني تحت برنامه طرح هشت كاليفرنيا به تصوير بكشند و تلاش مي‌كنند داستان‌هاي مطرح شده را به مسئولين و مردم القا و همچنين آنها را مجاب كنند كه بر روي طرح هشت سرمايه‌گذاري كنند، در برنامه زنده "نظم و قانون " (Law & Order) كه جديدا در شبكه ان بي سي اجرا مي‌شود، آنها تلاش دارند گروه‌هاي مذهبي متعددي را براي سرمايه‌گذاري در طرح فوق با خود هم‌سو كنند در حالي كه فيلم كمدي "فيلادلفيا هميشه آفتابي است " (It's Always Sunny in Philadelphia) كه از شبكه "اف ايكس " (FX) هم‌زمان در حال اجراست، از شخصيت‌هايي استفاده شده كه تلاش مي‌كنند ازدواج دو شخصيت مرد را طوري به تصوير بكشند كه داراي منافع بسياري هستند.


"كنديس كين " (Candis Cayne)، بازيگري كه خودش نيز تغيير جنسيت داده است، در برنامه "پول كثيف و سكسي " (Dirty Sexy Money) كه از شبكه اي بي سي پخش مي‌شد (در حال حاضر پخش آن متوقف شده است) و در برنامه "مرگ ناگهاني ديوا " (Drop Dead Diva) در نقش‌ شخصيت‌هايي كه تغيير جنسيت داده‌اند ايفاي نقش كرده است، گفت: "واقعاً فكر مي‌كنم هر سال كمي بهتر از سال قبل باشد. "

*هاليوود در صدد بوجود آوردن فرهنگي جديد در خصوص وجهه همجنس‌بازي است

وي كه اميدوار است در نقش‌هاي هيجاني و زنان همجنس‌باز بازي كند، گفت: "پنج سال پيش، اي بي سي هرگز شخصي كه تغيير جنسيت داده را در يك رابطه عشقي با ديگر شخصيت‌ها قرار نمي‌داد. در آن مقطع روابط زنان همجنس‌باز مورد توجه قرار نمي‌گرفت و من در آن زمان مطمئن بودم كه اين مسئله با گذشت زمان اتفاق خواهد افتاد. "


بنابراين، آيا صنعت تفريح و سرگرمي در حال حاضر جلوتر از فرهنگ پيش مي‌رود يا تنها از آن تبعيت مي‌كند؟


"استفاني كونتز " (Stephanie Coontz)، استاد تاريخ در دانشگاه ايالت "اورگرين " (Evergreen) در "المپياي " (Olympia) واشنگتن و كارشناس مسايل و مشكلات خانواده‌هاي مدرن گفت: "هاليوود توانايي آن را دارد كه از روابط همجنس‌بازان فيلم‌هاي مثبتي را بر روي پرده ببرد و اين يك امر ناشدني است و اگر به همين روال پيش برود يك حركت گسترده را در فرهنگ ايجاد خواهد كرد. زماني‌كه اين مسئله مطرح شد، هاليوود مورد انتقاد قرار گرفت. اما آنها قادر به انجام آن نيستند مگر اين‌كه بازاريابان و سرمايه‌گذاران متوجه شوند كه مخاطبي براي آن وجود دارد. "

  ایستگاه سلامت نیک صالحی

سرگرمی
جدیدترین خبرهای امروز
تازه های نیک صالحی در یک نگاه

 • طرز تهیه یک نوع فلافل خوشمزه و چند ترفند برای خوشمزه تر شدن +عکس
 • یک دسر مقوی ویژه کودکان، دسرموز و کره بادام زمینی +عکس

 • رشد عجیب و مداوم پسر 18 ساله +عکس
 • اثبات حرف یک زن در میان خاکستر جسدش!+عکس

 • جوان‌ترین و مسن‌ترین مادران سینمای ایران! +عکس
 • همه چیز درباره شخصیتهای دوست داشتنی کلاه قرمزی93 +عکس

 • برای هر دکوراسیون چه لوستری انتخاب کنیم؟
 • پرده های خود را با گل های روبانی بیارایید!+ عکس

 • ماسک های خانگی زیبایی مخصوص فصل بهار!
 • چند نکته ی مهم برای حفظ زیبایی موها!

 • یک عروسی واقعا منحصر به فرد! +عکس
 • جنجال کری خوانی دختر مجیدی با بچه های خارجی! +عکس

 • باورهای نادرست زنان درباره رابطه جنسی
 • در حین رابطه جنسی از چه کلماتی استفاده کنیم؟(ویژه زوجین )

 • با یکی از دلایل درد در رابطه جنسی و درد در نزدیکی آشنا شوید
 • رابطه مواد مخدر و نازایی

 • به همین راحتی از زندگی‌تان لذت ببرید!
 • نکاتی مهم درباره قهوه و دم کردن آن

 • ماسک های خانگی زیبایی مخصوص فصل بهار
 • اگر فرزند دوقلو دارید بخوانید!

 • روشهای تشخیص احتمال سکته
 • ۸ روش برای پایان دادن به خروپف!

 • شنوایی کودکتان را آزمایش کنید
 • کودکانی که زیاد می فهمند!

 • علی نصیریان: «تانگوی تخم مرغ داغ» بویی از کارهای صادق هدایت دارد
 • بازیگر مشهور:این روزها در حال عشق کردن با آقای کوکو هستم

 • جملاتی که افراد موفق هرگز نمی گویند!
 • ویژیگی های شخصیت سالم !

 • جدیدترین فناوری در سینما+ عکس
 • سریال‌های ماه رمضان را از حالا بشناسید +جزئیات

 • عکس‌های جدید «ریما رامین فر» فروردین 93
 • عکس های جدید و متفاوت السا فیروز آذر

 • وصیت نامه پادشاه بزرگ یونان!
 • زیرکی یک ایرانی!

 • علل جدید بروز بیماری MS و راه‌های پیشگیری
 • برای از بین بردن بوی بد بدن چه کنیم؟

 • عامل بروز انواع خاص سرطان پستان
 • این 5 دارو را مصرف نکنید!

 • کشف جام جهانی تقلبی چینی +تصاویر
 • طراحی چهره فرگوسن با 218 بازیکن + عکس

 • مردی که سگ شد +عکس(حتما ببینید)!
 • جشن تولد مادر بزرگ ۱۰۰ ساله با ۱۵۰ نوه و نتیجه + تصاویر

 • نماز خوف چگونه خوانده می‌شود؟
 • علل عدم استجابت دعا از نظر قرآن

 • فشار خون را با این گیاه کاهش دهید !
 • آب خيار، براي رفع چين و چروک!

 • فیلم جدید گلزار و ترانه علیدوستی + تصاویر
 • برند محبوب پرنسس کیت میدلتون آشنا شوید,تصاویر کلکسیون بهاره ال.کی.بنت

 • ذخیره سازی بنزین توسط مردم در منازل
 • افزايش وام‌مسكن با ملاحظه «توان بازپرداخت»

 • مشاهده صحنه ای هولناک توسط شهروند هویزه ای( +18 )+عکس
 • مرگ هولناک زن جوان توسط همسر بی رحمش

 • ازدواج عجیب یک مرد با ۷ زن مصنوعی ! (+تصاویر)
 • خانم ها همسرتان را غافلگیر کنید!

 • آیا زن ها از هم متنفرند ؟
 • با افراد دوجنسه چگونه برخورد کنیم ؟

 • مدافع استقلال ازدواج کرد+عکس
 • حمایت جالب همسر و پسر مسی از لیونل+ عکس

 • سه مشکل تربیتی، سه راه حل آسان
 • به این خواستگاران حتما جواب رد بدهید!

 • عکس های دیدنی
  جدیدترین خبرهای امروز
  بخش اخبار و حوادث
  خروجی RSS برای بخش اخبار و حوادث

  مرتبط

  Copyright (c) 2003-2014 NikSalehi.com.All Rights Reserved

  © کلیه حقوق این پایگاه متعلق است به شرکت فرهنگ سازان

  تمامی مطالب این پایگاه تحت نظارت و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.