۱۰ توصیه برای کاهش استرس

۱۰ توصیه برای کاهش استرس

به گزارش سلامت نیوز: گاهی اوقات ممکن است زندگی بسیار چالش برانگیز شود و نگرانی‌ها و مسوولیت‌های خانوادگی شما را تحت فشار قرار دهد. با آنکه استرس خفیف طبیعی‌ترین بخش زندگی است، اما استرس شدید می‌تواند بازدهی شما را تحت تاثیر قرار دهد و سلامت جسم و روحتان را به خطر اندازد. برهمین اساس هر […]

به گزارش سلامت نیوز: گاهی اوقات ممکن است زندگی بسیار چالش برانگیز شود و نگرانی‌ها و مسوولیت‌های خانوادگی شما را تحت فشار قرار دهد. با آنکه استرس خفیف طبیعی‌ترین بخش زندگی است، اما استرس شدید می‌تواند بازدهی شما را تحت تاثیر قرار دهد و سلامت جسم و روحتان را به خطر اندازد. برهمین اساس هر چه سریع‌تر برای کنترل استرس خود اقدام کنید.
این ۱۰ توصیه را بکار ببندید تا شاید آن‌ها بتوانند به شما در حفظ کنترل و آرامش جسم و روحتان کمک کنند.

تمرینات تنفسی
تنفس عمیق راح‌ترین راه برای رفع استرس و تنش‌های روحی است. نفس عمیق برای بدن بسیار مفید است. تمرینات تنفس عمیق، موجب شل شدن عضلات و تسکین روح می‌شود و همچنین راحت‌ترین شکل تمرینات ورزشی است. شما می‌توانید هر جایی این نوع تمرینات را انجام دهید و آن‌ها می‌توانند بسرعت موثر واقع شوند و بی‌درنگ استرس را از شما دور کنند.

دیدگاه شما
نوع تعریفتان از استرس تا حد زیادی به دیدتان نسبت به یک موقعیت بستگی دارد. آیا شما نیمه خالی لیوان را می‌بینید یا نیمه پر آن را؟ سعی کنید مثبت اندیش‌تر باشید. مثبت اندیشی می‌تواند روشی موثر برای رفع استرس باشد و انعطاف پذیریتان را در مقابله با استرس افزایش دهد.

خنده
طبق گفته قدیمی‌ها «خنده بر هر دردی دواست.» خنده، هورمون‌های استرس را در بدن کاهش می‌دهد. خنده اضطراب را از بین می‌برد و باعث می‌شود شما از زاویه دیگری به موقعیت بنگرید. فواید دیگر خنده شامل: تسکین دهنده درد، بسیار نشاط آور و حتی تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است.

خواب
بدن شما حدودا به ۸-۷ ساعت خواب روزانه نیاز دارد. محرومیت از خواب می‌تواند موجب بروز مشکلات جسمی مانند بیماری‌های قلبی، سکته، پرفشاری خون و دیابت شود. عدم استراحت کافی تمرکزتان را مختل و به توجه، هوشیاری و قوه استدلالتان آسیب وارد می‌کند. بدون استراحت کافی تمرکز در هنگام کار برایتان دشوار خواهد شد.

گفت‌و‌گو و معاشرت با مردم
سعی کنید دوستان جدید پیدا و با دوستان قدیمی دوباره معاشرت کنید. گفت‌و‌گو و معاشرت با افراد، روش فوق العاده‌ای برای خلاصی از تنش و استرس روزمره است. هنگامی که مشکلاتتان را با دیگران در میان می‌گذارید، احساس می‌کنید که دیگر تنها نیستید. همیشه افرادی وجود دارند که می‌تواند به شما کمک و به درد دلتان گوش کنند.

تکنیک‌های تمدد اعصاب (ریلکسیشن)
سعی کنید به تمام تکنیک‌های تمدد اعصاب وارد شوید. آن‌ها می‌توانند بلافاصله استرس شما را از بین ببرند؛ مانند: گره کردن مشت و شل کردن آن یا تمرینات تنفس عمیق. تکنیک‌های تمدد اعصاب برای مقابله با اثرات احساسی و فیزیکی منفی استرس مفید هستند.

رهایی از غیرضروریات زندگی
ساده زیستن را بیاموزید. از حداقل چیز‌ها بیشترین بهره را ببرید. فعالیت‌هایی را انتخاب کنید که واقعا برایتان ارزشمند هستند و به زندگیتان ارزش بیشتری می‌بخشند. خود را از غیرضروریات زندگی‌‌ رها کنید تا خوشحال‌تر و مفید‌تر باشید.

زمانتان را برنامه ریزی کنید
اگر برنامه ریزی زمانی خوبی نداشته باشید، در انجام امورات زندگیتان شکست خواهید خورد. شما تنها می‌توانید چند کار را در هر روز انجام دهید. بنابراین بر کارهایی متمرکز شوید که بر ارزش زندگیتان می‌افزایند و کیفیت زندگیتان را بهتر می‌کند. کارهای بی‌ارزش را‌‌ رها کنید. برای خودتان وقت بگذارید. مهم نیست چقدر پرمشغله هستید. شما باید دوباره نیرو بگیرید.

تمرینات ورزشی
تحقیقات نشان داده است که تمرینات ورزشی برای رفع استرس و تنش بسیار موثر است. بدن شما ورزش می‌کند و مغزتان یک انتقال دهنده عصبی احساس خوب به نام اندورفین تولید می‌کند.

مدیتیشن
مدیتیشن می‌تواند استرس روزانه را از میان ببرد و یک حس آرامش درونی را در شما ایجاد کند. مدیتیشن به همهمه‌های ذهنتان پایان می‌دهد. اگر با انجام مدیتیشن مشکل دارید می‌توانید با یک دقیقه نشستن در روز شروع کنید و همانطور که آرام‌تر می‌شوید این مدت را افزایش دهید. برای بهره‌مندی از فواید مدیتیشن باید بین ۲۰-۱۰ دقیقه در روز مدیتیشن انجام دهید.

آگهی استخدام همکار در سایت های نیک صالحی و پرشین وی
حاشیه های بازیگر زن سینمای ایران فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز

رونمایی از تیپ جدید و تابستانی علی ضیا
رونمایی از تیپ جدید و تابستانی علی ضیا
تصاویری جدید از بشار اسد و همسرش
تصاویری جدید از بشار اسد و همسرش
سورپرایز وریا غفوری بازیکن محبوب استقلال برای آبی‌ها
سورپرایز وریا غفوری بازیکن محبوب استقلال برای آبی‌ها
نوید محمدزاده به برد آلمان واکنش نشان داد
نوید محمدزاده به برد آلمان واکنش نشان داد
الهام پاوه نژاد در آغوش دخترش
الهام پاوه نژاد در آغوش دخترش
مراسم عروسی بازیگر معروف سریال تاج و تخت
مراسم عروسی بازیگر معروف سریال تاج و تخت
علت کشته شدن هاجر تولو خواننده ترکیه ای
علت کشته شدن هاجر تولو خواننده ترکیه ای
تلخ‌ ترین جشن تولد مسی مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین
تلخ‌ ترین جشن تولد مسی مهاجم تیم ملی فوتبال آرژانتین
سامسونگکفش پاشنه مخفیدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز