کلماتی که قیمت اجاره‌بها را میلیونی افزایش می‌دهند (+جدول قیمت)

کلماتی که قیمت اجاره‌بها را میلیونی افزایش می‌دهند (+جدول قیمت)

در بازار خرید و فروش و یا اجاره مسکن می‌توان موارد عجیب و جالب بسیاری مشاهده کرد. مخصوصا این روزها که قیمت مسکن و اجاره‌بها در بالاترین سطح خود قرار دارند این موارد عجیب‌وغریب بیشتر شده‌است. گویا صاحبان مسکن‌- مخصوصا مسکن‌های واقع در شمال شهر- دیگر به کلی از افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها زیر […]

در بازار خرید و فروش و یا اجاره مسکن می‌توان موارد عجیب و جالب بسیاری مشاهده کرد. مخصوصا این روزها که قیمت مسکن و اجاره‌بها در بالاترین سطح خود قرار دارند این موارد عجیب‌وغریب بیشتر شده‌است. گویا صاحبان مسکن‌- مخصوصا مسکن‌های واقع در شمال شهر- دیگر به کلی از افزایش قیمت مسکن و اجاره‌بها زیر سایه نوسانات اقتصادی کشور ناامید شده‌اند و به شیوه‌های دیگری برای افزایش نرخ‌های خود روی آورده‌اند.

بر همین‌ اساس آنطور که گزارشات نشان می‌دهد اکنون نقدینگی از بازار مسکن رخت بسته و از همین‌رو رکود خرید و فروش و اجاره‌ مسکن دست صاحبان مسکن در افزایش را کمی تنگ رده‌است. بنابراین صاحبان مسکن چاره‌ای ندارند که برای رسیدن به پولی بیشتر دست به خلاقیت‌های خاص خود بزنند.

به گزارش اقتصاد ایران آنلاین در این شرایط مشاهده شده است که برخی کلمات در قیمت مسکن‌ و اجاره‌بهای شمال شهر نقش تاثیرگذاری بازی می‌کند و این کلمات گاهی قیمت مسکن مورد نظر را به صورت میلیونی افزایش می‌دهد. یعنی صاحب مسکن با چسباندن دو، سه لقب به محله و یا خانه‌اش و یا نام بردن از برندهای مورد استفاده در تزئینات استفاده شده قیمت خرید و یا اجاره‌بهای مسکن خود را نسبت به سطح منطقه به صورت میلیونی افزایش می‌دهد.

برای شفاف شدن این موضوع باید مثالی عنوان کرد. در منطقه هروی اکنون قیمت اجاره‌ ماهانه یک مسکن ۶۰ تا ۷۰ متری از ماهی ۷۰۰ هزار تومان آغاز و تا ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم پیش می‌رود. این روزها اما برخی صاحبان مسکن شیوه‌ای را در این محله مد کرده‌اند که از طریق آن مسکن‌های خود را با قیمت‌های بالاتری اجاره می‌دهند.

برای مثال آنها اسم یک شیرینی‌فروشی در منطقه هروی را ملاک قرار داده و با استفاده از نام و شهرت آن شیرینی‌فروشی به قیمت ملک خود اضافه می‌کنند. برای مثال صاحب مسکنی که خانه او نزدیک به شیرینی‌فروشی ساقدوش (واقع در محله هروی) باشد اجاره‌بهای مسکن خود را شاید تا ۱ میلیون تومان هم بالاتر از نرخ محل عنوان کند. یعنی صاحب این ملک با استفاده از نام این شیرینی‌فروشی معروف از مستاجر ۱ میلیون تومان اجاره بالاتر نسبت به سقف اجاره‌بهای محله طلب می‌کند.

این اما پایان ماجرا نیست. در برخی از محله‌های دیگر شمال شهر هم مد شده که با استفاده از برند وسایل استفاده شده در خانه قیمت خرید و یا اجاره‌بها را بالاتر برده‌اند. برای مثال صاحب مسکن با نام بردن از برند آیفون تصویری کار گذاشته شده در خانه قیمت اجاره‌ ماهانه را ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بالاتر از سقف محله اعلام می‌کند. یا به این بهانه که آپارتمان مجهز به در کشویی برقی‌است و یا در آن از نورپردازی خاصی استفاده شده اجاره‌بهای بیشتری طلب می‌کند.

درحقیقت این وسایل و تجهیزات نیستند که در نواحی شمال تهران قیمت‌ها را بالاتر می‌برند بلکه صاحبان مسکن سعی می‌کنند با استفاده از فن «زبان‌بازی» و کلمات جذاب پول بیشتری به جیب بزنند. برخی مستاجران و متقاضیان ملک هم هستند که نسبت به این کلمات حساسیت خاصی دارند. بنابراین زمانی که صاحب مسکن آنها را با کلمات خود اغوا کرد آنها حاضر می‌شوند قیمتی بسیار بالاتر از سقف محله و منطقه را به او پرداخت کنند. آن هم به این امید که در نزدیکی شیرینی‌فروشی ساقدوش خانه دارند و یا برند آیفون تصویری و ریموت در پارکینگشان از نام‌های معروف جهان است!

در جدول زیر شما می‌توانید از قیمت برخی از این خانه‌ها مطلع شوید:

محلهمتراژمشخصاتاجاره‌بها(میلیون تومان)ودیعه(میلیون تومان)
هروی۸۴در برقی، آیفون تصویری، برند معروف مبلمان۳٫۰۰۰۳۰٫۰۰۰
نیاوران۶۰روبه‌روی پارک نیاوران۲٫۸۰۰۳۵٫۰۰۰
پاسداران۸۰مجهز به شیرآلات و مبلمان با برند معروف۲٫۳۰۰۳۰٫۰۰۰
زعفرانیه۶۵مجاورت با برجی معروف۳٫۱۰۰۲۵٫۰۰۰
کامرانیه۷۰طراحی لوکس و غربی۳٫۰۰۰۲۰٫۰۰۰
چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
مهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژ
عضویت در تلگرام
درخواست تعدای از هنرمندان از رئیس جمهور درباره پیام تبریک عید
درخواست تعدای از هنرمندان از رئیس جمهور درباره پیام تبریک عید
وضعیت سرگردان بازیکنان تیم سیرالئون پشت در ورزشگاه آزادی
وضعیت سرگردان بازیکنان تیم سیرالئون پشت در ورزشگاه آزادی
آسیب‌دیدگی شدید سارا بهرامی در صحنه فیلمبرداری
آسیب‌دیدگی شدید سارا بهرامی در صحنه فیلمبرداری
عناوین روزنامه های امروز ۹۶/۱۲/۲۶
عناوین روزنامه های امروز ۹۶/۱۲/۲۶
گریم متفاوت مهران مدیری برای بازی در فیلم ما همه با هم هستیم
گریم متفاوت مهران مدیری برای بازی در فیلم ما همه با هم هستیم
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۶/۱۲/۲۶
عناوین روزنامه‌های ورزشی امروز ۹۶/۱۲/۲۶
علت عجیب و غریب زمین خوردن‌های متوالی پیر مرد چه بود؟
علت عجیب و غریب زمین خوردن‌های متوالی پیر مرد چه بود؟
دختر۲۰ ساله انگلیسی تمام شبانه‌ روز را در خواب سپری می‌کند
دختر۲۰ ساله انگلیسی تمام شبانه‌ روز را در خواب سپری می‌کند
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x