کار سایت‌های همسریابی پایان یافت

کار سایت‌های همسریابی پایان یافت

مسعود امینی ، با اشاره به اینکه آیین‌نامه ماده ۴۳ برنامه پنجم توسعه مربوط به اعطای مجوز به مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده است، افزود: با اجرایی شدن این قانون سایت‌های همسریابی به گونه‌ای که هم‌اکنون شاهد آن هستیم اجازه فعالیت ندارند و تنها تحت پوشش مراکز مشاوره ازدواج می‌توانند فرآیند ثبت‌نام متقاضیان […]

مسعود امینی ، با اشاره به اینکه آیین‌نامه ماده ۴۳ برنامه پنجم توسعه مربوط به اعطای مجوز به مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده است، افزود: با اجرایی شدن این قانون سایت‌های همسریابی به گونه‌ای که هم‌اکنون شاهد آن هستیم اجازه فعالیت ندارند و تنها تحت پوشش مراکز مشاوره ازدواج می‌توانند فرآیند ثبت‌نام متقاضیان را آن هم به گونه‌ای کاملا محرمانه انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه عنوان درست سایت‌های همسریابی، سایت‌های همسر گزینی است، خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه ماده ۴۳ برنامه پنجم توسعه، وجود سایت‌های همسریابی تنها ۱۰ درصد موضوع ازدواج را شامل می‌شود.

امینی فعالیت کنونی سایت‌های همسریابی را کاملا نادرست دانست و اظهار کرد: با اجرایی شدن قانون و پس از فرصت شش ماهه‌ای که برای ادغام سایت‌های همسریابی با مراکز مشاوره داده می‌شود، سایت‌های همسریابی از آن پس تنها کار اولیه شناسایی را تحت نظارت مراکز مشاوره ازدواج انجام می‌دهند، اطلاعات وارد شده در این سایت‌ها برای همه قابل مشاهده نیست و پس از ثبت‌نام متقاضیان طبق اطلاعات وارد شده، افرادی که شاخص‌های نزدیک به هم دارند به هم معرفی می‌شوند.

وی ادامه داد: تمامی مراحل آشنایی با نظارت خانواده‌ها در مراکز مشاوره ازدواج انجام می‌شود.

امینی همچنین در مورد عدم تلفیق سایت‌های همسریابی با مراکز مشاوره ازدواج پس از فرصت شش ماهه‌ای که با اجرایی شدن آیین‌نامه ماده ۴۳ داده می‌شود، بیان کرد: در صورت عدم فعالیت سایت‌های همسریابی در قالب ضوابط تعیین شده کمیته‌ای که مسوول رسیدگی به این سایت‌هاست، فعالیت خود را شروع می‌کند و متولیان امور قضایی و امنیتی به این موضوع رسیدگی می‌کنند.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: مراکز مشاوره پس از اخذ مجوز می‌تواند یا خودش سایت طراحی کند یا یکی از سایت‌های همسریابی را به همکاری دعوت کند و فعالین سایت‌ها در خود مراکز مشاوره که قابل نظارت و رصد باشند، فعالیت می‌کنند.

وی افزود: تاکنون طی گفت‌وگوهایی که مراکز مشاوره با سایت‌های همسریابی داشته‌اند، قسمتی از همکاری‌ها انجام شده است.

امینی با تاکید بر اینکه قرار است مراکز مشاوره ازدواج و تحکیم بنیان خانواده در دوره تحکیم یعنی سه تا پنج سال اول زندگی فعالیت مشاوره‌ای خود را انجام دهند، عنوان کرد: به این دلیل که بیشترین طلاق‌ها در سه سال اول زندگی اتفاق می‌افتد، قصد داریم زوج‌های جوان استمراراً بتوانند به مراکز مشاوره مراجعه کنند و در امور تحکیمی مورد مشاوره قرار گیرند و فرآیند مشاوره قبل، حین و بعد از ازدواج انجام گیرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در پایان وجود مراکز مشاوره ازدواج برای شهرهای بزرگ را که ازفرهنگ بومی و قومی فاصله‌ گرفته‌اند، اجتناب ناپذیر دانست و گفت: در شهرهای بزرگ شناسایی زوجین به روش‌های سنتی امکان‌پذیر نیست و وجود این مراکز در آیین‌نامه ماده ۴۳ برنامه پنجم توسعه پیش‌بینی شده است و هم‌اکنون این قانون در نوبت تصویب در هیات دولت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
۱۲ علامت اینکه واقعا باهوش هستید!!
۱۲ علامت اینکه واقعا باهوش هستید!!
علی علیپور مهاجم پرسپولیس جام جهانی را از دست داد!
علی علیپور مهاجم پرسپولیس جام جهانی را از دست داد!
سالمونلا و سل پوستی از بیماری‌های قابل انتقال ماهی‌های قرمز
سالمونلا و سل پوستی از بیماری‌های قابل انتقال ماهی‌های قرمز
بیشترین جست‌وجوی ایرانیان در گوگل در سال ۱۳۹۶
بیشترین جست‌وجوی ایرانیان در گوگل در سال ۱۳۹۶
محمدرضا گلزار مجری برنامه «میلیونر شو» شد!
محمدرضا گلزار مجری برنامه «میلیونر شو» شد!
کشف بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج
کشف بخش دیگری از بقایای پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج
تیپ عجیب روناک یونسی و همسرش در یک باشگاه ورزشی!
تیپ عجیب روناک یونسی و همسرش در یک باشگاه ورزشی!
مصطفی شرکا پیشکسوت استقلال درگذشت
مصطفی شرکا پیشکسوت استقلال درگذشت
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x