مرگ شاه سعودی در هاله ابهام

مرگ شاه سعودی در هاله ابهام

  با گذشت یک هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، دستپاچگی مقامات سعودی و اظهارات ضدونقیض آنها مرگ پادشاه سعودی را تأیید می‌کند. هفته گذشته پایگاه خبری اسلام تایمز در خبر از مرگ پادشاه عربستان در کشور مراکش(مغرب) خبر داد که این خبر با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد. این خبر که به صورت گسترده […]

 

با گذشت یک هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، دستپاچگی مقامات سعودی و اظهارات ضدونقیض آنها مرگ پادشاه سعودی را تأیید می‌کند.
هفته گذشته پایگاه خبری اسلام تایمز در خبر از مرگ پادشاه عربستان در کشور مراکش(مغرب) خبر داد که این خبر با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد.

این خبر که به صورت گسترده از سوی رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی منتشر شد واکنش برخی مسؤولان رسمی عربستان را در پی داشت.

اولین تکذیبه این خبر را خبرگزاری رویترز از قول مشاور یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان منتشر کرد.

این تکذیبه به قدری سست بود که تنها بر صحت این خبر افزود؛ چرا که مسلماً مرگ پادشاه عربستان آن‌قدر مهم است که اگر قرار است تکذیبی در این زمینه صورت بگیرد از سوی مقامات رسمی عربستان انجام بشود، نه از سوی مشاور یکی از اعضای خانواده سلطنتی.

جالب آنکه علی‌رغم پایین بودن جایگاه و مقام فرد تکذیب کننده ذکری از نام وی نیز به میان نیامده تا این تکذیبه حداقل زمینه باورپذیری را پیدا کند.

چند ساعت پس از این تکذیبیه سست این بار وزیر خارجه عربستان پا به صحنه گذاشت و برای جبران گاف قبلی دولت خود تمام قد به میدان آمده و از صحت حال پادشاه سعودی خبر داد.

اما این سخنان در حالی انجام می‌شد که چند ساعت قبل سعود فیصل با لغو سفر خود به الجزایر به مراکش تغییر مسیر داد و عازم این کشور شد.

رویترز همچنین اعلام کرد که انتشار شایعاتی پیرامون مرگ پادشاه عربستان قیمت نفت را به حدود ۱۰۳ دلار رساند.

گرچه این پایگاه خبری از صحت خبر خود یعنی مرگ پادشاه سعودی اطمینان دارد اما گویا مسئولان سعودی در شرایطی نیستند که بتوانند این خبر را اعلام کنند به همین جهت سعی دارند با انتشار اخباری از وخامت حال پادشاه سعودی زمینه سازی لازم برای اعلام خبر مرگ او را اعلام کنند.

البته دلایل متعددی برای عدم اعلام مرگ پادشاه سعودی وجود دارد که درگیری بر سر جانشینی وی نیز از مهم‌ترین علل موجود است.

به این دلایل باید شرایط منطقه‌ای را افزود چرا که با توجه خیزش اسلامی در سراسر منطقه و به‌خصوص شکست متحد قدیمی سعودی‌ها یعنی مبارک مقامات سعودی به شدت احساس خطر می‌کنند که مبادا با اعلام خبر مرگ ملک عبد‌الله اوضاع این کشور نیز شرایطی مشابه مصر پیدا کند.

این پایگاه خبری می افزاید: به جد معتقدیم مرگ ملک عبدالله تأثیر مستقیمی در سقوط مبارک داشت و همان طور که قبلاً ذکر شد مبارک وقتی پشت خود را از بزرگترین متحدش خالی دید راهی جز فرار از مصر در پیشروی خود نداشت.

حال اگر مسؤولان سعودی و یا برخی رسانه‌ها بر صحت و سلامت حال پادشاه سعودی اصرار دارند می‌توانند با انتشار اخباری مستند و نه ابهام انگیز صحت این ادعای خود را به اثبات برسانند؛ در غیر این‌صورت با گذشت یک ‌هفته از انتشار خبر مرگ ملک عبد‌الله، سعودی‌ها می‌توانستند پادشاه خود را به بهانه‌ای چون اظهار نظر در مورد تحولات مهم مصر به عرصه‌ رسانه‌ها بیاورند و ابهامات را از اذهان عمومی بزدایند و مسلماً این کار از افزایش قیمت جهانی نفت کم‌ هزینه‌تر بود.

مشرق

بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیرین
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدی
عضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه (س)
علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه (س)
کشف پیکر چند جوان بحرینی در خلیج فارس
کشف پیکر چند جوان بحرینی در خلیج فارس
حضور بدون تشریفات سردار قاسم سلیمانی در هواپیما
حضور بدون تشریفات سردار قاسم سلیمانی در هواپیما
تیپ خاص مژده لواسانی مجری مشهور در یک مراسم
تیپ خاص مژده لواسانی مجری مشهور در یک مراسم
نیکی کریمی در کنار کیک تولدش
نیکی کریمی در کنار کیک تولدش
عاقبت صدف طاهریان پس از کشف حجاب در خارج ایران
عاقبت صدف طاهریان پس از کشف حجاب در خارج ایران
پای پسر کریس رونالدو هم به دنیای مُد باز شد!
پای پسر کریس رونالدو هم به دنیای مُد باز شد!
آخرین عکس کاپیتان فولاد در کنار هواپیمای مرگ
آخرین عکس کاپیتان فولاد در کنار هواپیمای مرگ
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x