مرکز موبایل ایران در آتش سوخت + تصاویر

مرکز موبایل ایران در آتش سوخت + تصاویر

آخرین نیوز: پاساژ علاءالدین بامداد یکشنبه، دچار حریق شد و نیمی از مغازه‌های طبقه چهارم آن در آتش سوخت. به گزارش ایسنا، در ساعت ۳:۴۳ بامداد امروز(یکشنبه) آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۱، ۴۶، ۴۰ و ۱۸ از طریق تماس تلفنی در جریان وقوع آتش‌سوزی در خیابان جمهوری، نبش خیابان حافظ قرار گرفتند. فتح‌الله تیموری، معاون عملیات سازمان […]

آخرین نیوز: پاساژ علاءالدین بامداد یکشنبه، دچار حریق شد و نیمی از مغازه‌های طبقه چهارم آن در آتش سوخت.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۳:۴۳ بامداد امروز(یکشنبه) آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۱، ۴۶، ۴۰ و ۱۸ از طریق تماس تلفنی در جریان وقوع آتش‌سوزی در خیابان جمهوری، نبش خیابان حافظ قرار گرفتند.

فتح‌الله تیموری، معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران حاضر در محل درباره این حادثه گفت: آتش‌سوزی از یکی فروشگاه‌های طبقه چهارم این مجتمع شروع شده و از طریق فضاهای زیر سقف که برای عبور سیستم تاسیساتی در نظر گرفته می‌شود به سرعت در حال گسترش و سرایت به دیگر فروشگاه‌ها بود.


 

وی گفت: آتش‌نشانان با بکارگیری تجهیزات خاموش کننده و ایمنی و تلاش همه جانبه موفق شدند شعله‌های آتش را مهار و آتش‌سوزی را در کمتر از ۳۰ دقیقه کاملا خاموش کنند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی افزود: آتش‌نشانان با اجرای عملیات ایمن‌سازی و بررسی همه جانبه طبقات دیگر ساختمان و اطمینان از پیشگیری از خطرات احتمالی دیگر به ماموریت خود پایان دادند.

وی با اشاره به سرعت عمل و تلاش همه جانبه آتش‌نشانان گفت: در جریان فعالیت آتش‌نشانان برای جلوگیری از گسترش شعله‌های آتش و خاموش کردن آتش‌سوزی دو تن از مسئولان منطقه یک و معاون فرمانده یکی از ایستگاه‌ها دچار دود گرفتگی شدند و بر اثر برخورد اجسام سنگین به گردن آنان آسیب دیدند که بلافاصله به مرکز درمانی اعزام شدند.

تیموری، ساختمان این مجتمع را ناایمن خواند و گفت: از نظر کارشناسان ایمنی سازمان آتش‌نشانی این ساختمان ناایمن است و سامانه‌های اعلام و خاموش کردن آتش‌سوزی موثری برای آن در نظر گرفته نشده است.

وی با اشاره به بروز سه آتش‌سوزی در این مرکز در سال‌های اخیر، افزود: با توجه به اینکه در این مجتمع تجاری فروشگاه‌های کوچک وجود دارد و انبوهی از لوازم جانبی گوشی تلفن همراه، رایانه و لوازم صوتی به صورت ناایمن در آنها انباشته شده است، بروز یک حادثه بسیار کوچک می‌تواند به فاجعه بزرگ با تلفات انسانی و خسارت‌های مالی تبدیل شود.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران همچنین تصریح کرد: علاوه بر بحث چیدمان کالاها در فروشگاه‌های این مجتمع، نمای کاذب شیشه‌ای فروشگاه‌ها بر ناایمنی این ساختمان افزوده است.

وی در تشریح این مورد گفت: نمای کاذب موجب می‌شود هر گونه آتش به صورت افقی و عمودی گسترش یابد و باعث سرایت شعله‌های آتش به صورت ناگهانی شود.

 


 

تیموری گفت: در این حادثه، آتش‌سوزی در بخش میانی ساختمان رخ داده بود و چنانچه از فروشگاه‌های کناری مشرف به نمای کاذب رخ می‌داد آثار تخریبی آن به علت وجود نمای کاذب یقینا بیشتر می‌شد.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه حدود ۲۵ درصد از فروشگاه‌های طبقه چهارم این مجتمع تحت تاثیر دود، شعله و حرارت ناشی از این آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند و کمتر از نیمی از آنها با زیان‌های مالی جدی روبرو شده‌اند افزود: با تلاش آتش‌نشانان از گسترش شعله‌های آتش به فروشگاه‌های طبقات دیگر این مجتمع جلوگیری و آتش‌سوزی در نطفه خاموش شد.

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیرین
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدی
عضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
رژیم اتکینز، معروف ترین رژیم لاغری برای کاهش وزن چیست؟
رژیم اتکینز، معروف ترین رژیم لاغری برای کاهش وزن چیست؟
کارخانه ۲ هزار متری آتش گرفت
کارخانه ۲ هزار متری آتش گرفت
پُست کنایه آمیز زائری درباره دختران خیابان انقلاب
پُست کنایه آمیز زائری درباره دختران خیابان انقلاب
جامعه مدرسین خواستار برخورد قاطع با آشوب‌طلبان خیابان پاسداران شد
جامعه مدرسین خواستار برخورد قاطع با آشوب‌طلبان خیابان پاسداران شد
تبلیغ بهنوش بختیاری برای یک مرکز اکستنشن مو
تبلیغ بهنوش بختیاری برای یک مرکز اکستنشن مو
پرواز هواپیما‌های ATR۷۲ تا اطلاع ثانوی لغو شد
پرواز هواپیما‌های ATR۷۲ تا اطلاع ثانوی لغو شد
پخش سری جدید «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۷
پخش سری جدید «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۷
سامان احتشامی مهمان امشب دورهمی
سامان احتشامی مهمان امشب دورهمی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x