قیمت «مسکن» در المپیک شرکت کرده است؟

قیمت «مسکن» در المپیک شرکت کرده است؟

شفاف – مهدیه دولتی :دوباره تابستان ،دوباره مسکن و دوبار گرانی!اگرچه این روزها خبر گرانی مسکن از هر گوشه و سویی می رسد  اما موج فصل نقل و انتقالات مزید بر علتی است که  نگرانی کارشناسان در این زمینه را دو چندان کرده است. مسکن امروزه به نیاز اصلی جامعه علی الخصوص جوانانی که در […]

شفاف – مهدیه دولتی :دوباره تابستان ،دوباره مسکن و دوبار گرانی!اگرچه این روزها خبر گرانی مسکن از هر گوشه و سویی می رسد  اما موج فصل نقل و انتقالات مزید بر علتی است که  نگرانی کارشناسان در این زمینه را دو چندان کرده است.

مسکن امروزه به نیاز اصلی جامعه علی الخصوص جوانانی که در کلانشهرها زندگی می کند ،تبدیل شده است .نیازی که اگرچه دولت آن را احساس کرد و طرح مسکن مهر را به عنوان راه حل ارائه کرد ولی با گذشت چها رسال از آن، بد قولی ها و برخی نا به سامانی ها نه تنها بار مثبتی در پی نداشت؛ بلکه به عقیده برخی کارشناسان مشکلاتی هم بر این بازار آشفته افزود.

کارشناسان معتقدند بد قولی و نا به سامانی ها در ارائه واحدهای مسکونی وعده داده شده ،سبب نامیدی مردم و رواج این سرمایه ها به سوی بازار مسکن شد که خود دلیلی بر گرانی هایی است که هنوز موج های دیگری از آن در راه است.

این وضعیت نا به سامان در حالی رو به رشد است که برخی از مسوولان دولتی در چند روز گذشته از تورم شش‌‌درصدی یا تورم ۱۰‌درصدی سخن گفتند ،تورمی که حداقل در بازار مسکن با یک حساب سر انگشتی می توان به دست آورد و نیازی بر سرپوش گذاشتن مسئولین نیست!

هدفمندی یارانه ها نیز موضوعی بود که اگرچه دولتی هیچ تاثیری از جانب آن بر روند افزایش قیمت ها قائل نمی شدند اما آمار ها چیز دیگری را نشان داد. پس از اجرای این قانون در سال گذشته قیمت مسکن و اجاره‌بها در برخی مناطق افزایش ۴۰ درصدی  را تجربه کرد.تاثیری که سبب شد مسئولان در همان بازه زمانی به آن واکنش نشان دهند و از افزایش ۱۵ تا ۲۰‌درصدی قیمت‌ها در بخش مسکن پس از هدفمندی یارانه‌ها خبر دهند.

آماری که اگر چه پس از کلی حنجال و انکار دولتی ها از سوی  معاون وزیر راه و شهرسازی منتشر شد و تا واقعیت قابل لمس در جامعه فاصله چندانی داشت اما نشان از صحه دولت بر این موضوع داشت.

گرانی و مسکن و به تبع آن مشکلات پیش روی جوانان موضوعی نیست که نشست منتظر شد که آمارها از ان خبر دهند و آن را تایید یا رد کنند. گذری کوتاه بر صفحات نیازمندی روزنامه ها و فایل های بنگاه های مسکن خود گویای فاجعه اند.فاجعه ای که مهر برای تایید آن در گزارشی متوسط قیمت برای رهن یک آپارتمان ۵۰ متری در شهر تهران را بسته به موقعیت مکانی اش ۳۰ تا ۹۰ ملیون می داند!

حال آن چه پیش رو است او ضاع نا به سامان برای جوانی است که اولین نیازش برای تشکیل یک زندگی جدید «مسکن» است .موضوعی که باید به جای به دنبال  مقصر گشتن یا ارائه آمارهایی غیر واقعی به فکر حل آن بود. چرا که حل آن سروسامان دادن به وضعیت قشر بزرگی از جامعه است و ایجاد سرپناهی هرچند کوچک برای او می تواند مشکل های بسیار بزرگی را از سر را هش  بردارد.

این روزها باید نشست ،باید نشست و چشم به محنی های رو به رشد دوخت که با سرعت به مسیر خود ادامه می دهند و معلوم نیست مسئولان مربوطه آن را نمی بینند یا شاید هم کاغذ را برعکس گرفته اند!

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پرواز
عضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
گرفتن خلافی خودرو با اینترنت
گرفتن خلافی خودرو با اینترنت
رقابت شبکه های سیما در دعوت از سلبریتی ها با هزینه بیت المال
رقابت شبکه های سیما در دعوت از سلبریتی ها با هزینه بیت المال
حادثه عجیب و وحشتناک در یک قنادی!
حادثه عجیب و وحشتناک در یک قنادی!
کودکی که قربانی نشان دادن کبوتر شد !
کودکی که قربانی نشان دادن کبوتر شد !
تیپ متفاوت اشکان خطیبی بازیگر معروف و همسرش در یک مراسم!
تیپ متفاوت اشکان خطیبی بازیگر معروف و همسرش در یک مراسم!
الناز شاکردوست و خواهرش در استادیوم فوتبال نیوکمپ
الناز شاکردوست و خواهرش در استادیوم فوتبال نیوکمپ
واکنش سید احمد خمینی به حواشی انتشار عکسش وشازده خواندنش
واکنش سید احمد خمینی به حواشی انتشار عکسش وشازده خواندنش
زمان تغییر ساعت رسمی کشور
زمان تغییر ساعت رسمی کشور
سامسونگآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x