حسرت ایران ‌٣٩ ساله شد

حسرت ایران ‌٣٩ ساله شد

ملی پوشان ایران که با امتیازهای کامل به مرحله‌ی یک چهارم نهایی رسیدند با شکست مقابل کره جنوبی از راه یابی به نیمه‌نهایی بازماندند. تک گل کره جنوبی را "بیت گامارا" در نیمه‌ی نخست وقت اضافه به ثمر رساند. تیم ملی فوتبال ایران با جام پانزدهم وداع کرد. به گزارش ایسنا، ملی پوشان ایران که […]

ملی پوشان ایران که با امتیازهای کامل به مرحله‌ی یک چهارم نهایی رسیدند با شکست مقابل کره جنوبی از راه یابی به نیمه‌نهایی بازماندند. تک گل کره جنوبی را "بیت گامارا" در نیمه‌ی نخست وقت اضافه به ثمر رساند.
تیم ملی فوتبال ایران با جام پانزدهم وداع کرد.

به گزارش ایسنا، ملی پوشان ایران که با امتیازهای کامل به مرحله‌ی یک چهارم نهایی رسیدند با شکست مقابل کره جنوبی از راه یابی به نیمه‌نهایی بازماندند. تک گل کره جنوبی را "بیت گامارا" در نیمه‌ی نخست وقت اضافه به ثمر رساند.

بازیکنان کره جنوبی با سوت "ایرماتف" ، بهترین داور آسیا بازی را آغاز کردند. ملی پوشان ایران که با لباس سفید بازی را آغاز کرده‌اند در نیمه‌ی نخست از چپ به راست توپ می زنند.

کره‌ای‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی بازی با سانتر از جناحین خطرناک ظاهر می شدند.

در دقیقه‌ی ۶ کره جنوبی پشت محوطه جریمه صاحب ضربه‌ی ایستگاهی شد،‌که این ضربه به دیوار دفاعی برخورد کرد.

پس از ضربه‌ی آزاد کره جنوبی بازی بیشتر در میانه‌ی میدان دنبال شد،‌ اما کره‌ای‌ها بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند.

در دقیقه‌ی ۱۰ نصرتی مانع از حرکت "یونگ رائه" شد تا یک خطای دیگر در جناح راست به سود کره جنوبی اعلام شود. ایرماتف در ادامه‌ خطای مهاجمان کره جنوبی را اعلام کرد.

ایران در دقیقه‌ی ۱۱ اولین حمله خود را انجام داد؛ سانتر پژمان نوری می رفت ایران را صاحب موقعیت خوبی کند،‌اما ضربه‌ی سر مهاجمان ایران به بیرون رفت.

در دقیقه‌ی ۱۳کریم انصاری فرد در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما پرچم کمک داور او را متوقف کرد.

ایران در ۱۵ دقیقه‌ی دوم بهتر از آغاز بازی ظاهر شد و بازی تا حدی به تعادل کشیده شد. خطاهای پرتعداد از سوی بازیکنان دو تیم باعث شد ایرماتف دائما در سوت خود بدمد. بازی درگیرانه‌ی دو تیم در میانه‌ی میدان تنها باعث افزایش تعداد خطاهای بازی شد و هیچ یک از دو تیم موفق به خلق موقعیت نمی شدند.

تا دقیقه‌ی ۲۰ برتری در مالکیت توپ به طور نامحسوس با کره جنوبی بود. ۵۲ درصد مالکیت کره در مقابل ۴۸ درصد ایران تنها ۴ درصد اختلاف را نشان می داد.

حمله‌ی خطرناک کره جنوبی از جناح راست با دفع عقیلی به کرنر تبدیل شد. ضربه‌ی کرنر پس از چند بار رفت و برگشت به "لی یونگ رائه" رسید و شوت محکم او با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

خطاهای پرتعداد غلامرضا رضایی باعث شد ایرماتف به وی تذکر بدهد.

داور ازبکستانی بازی به ایرماتف و یونگ رائه کارت نشان داد.

در دقیقه‌ی۲۸ جدی ترین خطر ایران روی دروازه‌ی کره جنوبی شکل گرفت. سانتر خطرناک خلعتبری می رفت با اشتباه جی وون دونگ درون دروازه قرار بگیرد اما دروازه‌بان کره جنوبی به خوبی توپ را دفع کرد تا دروازه‌اش فرو نریزد.

در دقیقه‌ی ۳۳ خطای شدید هافبک کره جنوبی می توانست برای این بازیکن کارت زرد به دنبال داشته باشد،‌ اما ایرماتف ترجیح داد در این صحنه از کارتش استفاده نکند.

کره جنوبی همچنان توپ و میدان را بیشتر از ایران در اختیار داشت،‌ اما حرکت بازیکنان این تیم نمی توانست موقعیت خطرناک روی دروازه ایجاد کند.

در دقیقه‌ی ۳۷ خلعتبری که قصد مشایعت توپ را داشت یک اوت به حریف داد و شدیدا به کمک داور بابت اعلام نکردن خطای بازیکن کره جنوبی اعتراض کرد.

در دقیقه‌ی ۳۸ لی چونگ یونگ صاحب موقعیت شد،‌ اما با تعلل این موقعیت را از دست داد.

در دقیقه‌ی ۴۳ سومین کرنر برای کره جنوبی به دست آمد و این در حالی بود که ایران هنوز صاحب کرنر نشده بود. سانتر بلند به روی دروازه با پاس رو به بیرون همراه شد، اما رحمتی با خروج به موقع دروازه‌اش را حفظ کرد.

در آخرین دقیقه نیمه نخست شوت هافبک کره‌شمالی به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت هرچند رحمتی در این صحنه واکنش مناسبی از خود نشان داده بود.

تیم ایران در نیمه‌ی دوم با یک تغییر وارد میدان شد و خسرو حیدری به جای محمد نصرتی وارد زمین شد.

ایران بین دو نیمه تعویض انجام داد و خسرو حیدری به جای نصرتی وارد زمین شد.

در دقیقه‌ی ۴۸ چهارمین کرنر کره جنوبی به شکل بسیار خطرناکی به روی دروازه‌ی ایران ارسال شد که خروج نامطمئن رحمتی می توانست کره‌ای‌ها را صاحب موقعیت کند،‌ اما حاج صفی در آخرین لحظه با ضربه‌ی سر توپ را دور کرد.

حملات کره‌ای ها همچنان ادامه داشت و در دقیقه‌ی ۵۰ کره جنوبی یک ضربه‌ی کرنر دیگر به دست آورد که نتوانست از آن استفاده کند.

بازیکنان ایران همانند دقایق آغازین نیمه‌ی نخست کنترل زیادی بر بازی نداشتند و سراسیمه عمل می کردند.

در دقیقه‌ی ۵۸ سانتر خطرناک بر روی دروازه ایران با دفع سید جلال حسینی دفع شد.

ضربه‌ی آرنج بازیکن کره‌ای به صورت عقیلی با با واکنشی از سوی ایرماتف روبرو نشد و عقیلی برای درمان به بیرون از زمین منتقل شد تا ایران دقایقی ۱۰ نفره کار را دنبال کند.

در دقیقه‌ی ۶۱ تک حمله‌ی ایران با شوت بی دقت رضایی از دست رفت. سه دقیقه بعد ضربه ی سر خطرناک مهاجم کره‌ای با جایگیری مناسب رحمتی به گل تبدیل نشد.

ایران که در دقایق آغازین نیمه‌ی دوم تحت تاثیر کره جنوبی قرار گرفته بود، اندکی بهتر ظاهر شد و تا حدی میانه‌ی میدان را در دست گرفت.

بهترین موقعیت ایران توسط خلعتبری از دست رفت. آشفتگی مدافعان کره جنوبی این بازیکن را در دهانه‌ی دروازه صاحب موقعیت کرد، اما تکل به موقع مدافعان کره جنوبی مانع از به ثمر رسیدن گل ایران شد.

کره پس از چند حمله از سوی ایران باز هم ابتکار عمل را در دست گرفت. چند ضربه‌ی سر پیاپی از سوی بازیکنان دو تیم با حضور به موقع رحمتی موقعیت کره‌ای ها را گرفت.

اشتباه مدافعان کره جنوبی حاج صفی را صاحب موقعیت کرد، اما شوت او با اختلاف یک متر از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه‌ی ۷۶ عقیلی با ضربه‌ی سر می توانست گل برتری را به ثمر برساند، اما این موقعیت هم از دست رفت.

در دقیقه‌ی ۷۸ ضربه‌ی آزاد نکونام به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه‌ی ۸۳ ایرماتف با اندکی مکث خطای نکونام بر روی "پارک جی سونگ" را اعلام کرد تا یک ضربه‌ی آزاد خطرناک دیگر برای کره جنوبی به دست آید.

حرکت تکنیکی پارک جی سونگ و پاس تماشایی او موقعیت خطرناک دیگری را به وجود آورد که کره‌ای‌ها باز هم نتوانستند توپ را به گل تبدیل کنند.

تیم‌های ایران و کره جنوبی که در پایان ۹۰ دقیقه به تساوی بدون گل دست یافته بودند،‌ در نیمه‌ی اول وقت اضافی کره جنوبی موفق به گشودن دروازه‌ی ایران شد.

در دقیقه ۱۰۷ این دیدار ضربه پشت محوطه جریمه "بیت گامارا"، کره‌جنوبی را پیش انداخت،اما در سایر دقایق نیمه نخست وقت اضافه، هادی عقیلی در دقیقه‌ی ۹۴ می رفت با تعلل در دفع توپ، کره جنوبی را صاحب موقعیت کند، اما این مدافع بالاخره به حرکات تکنیکی‌اش پایان داد و توپ را دور کرد.

احسان حاج صفی در دقیقه‌ی ۹۶ موقعیت مسلم گل کره را گرفت و با تکل به موقع مانع از فروپاشی دروازه‌ی ایران شد. در ادامه ایران صاحب یک ضد حمله خطرناک شد،‌اما رضایی با بی دقتی توپ را از دست داد.

در دقیقه ۹۸ خطای مدافعان کره جنوبی روی خلعتبری ایران را صاحب یک ضربه‌ی آزاد در کنار پرچم کرنر کرد،‌ اما سانتر بلند حیدری باعث شد خطر جدی روی دروازه ایجاد نشود.

دو دقیقه بعد آندرانیک تیموریان در محوطه‌ی شش قدم صاحب موقعیت شد،‌اما ضربه‌ی سر او به بیرون رفت، هرچند کمک داور پیشتر پرچمش را به نشانه‌ی آفساید بالا برده بود.

ضربه‌ی آزاد کره جنوبی در دقیقه‌ی ۱۰۱ با ضربه‌ی سر چونگ یانگ از دست رفت.

در دقیقه‌ی ۱۰۲ مسعود شجاعی پس از درگیری با بازیکن کره جنوبی روی زمین افتاد و پس از سقوط مدافع بر روی او، از ناحیه‌ی کتف دچار آسیب دیدگی شد؛ حضور کادر پزشکی در زمین، بازی را برای چند دقیقه متوقف کرد. پس از مصدومیت شجاعی، ایرماتوف به خاطر اتلاف وقت به بازیکن شماره هشت ایران کارت زرد داد.

قطبی در دقیقه ۱۰۹ غلامی را به جای پژمان نوری وارد زمین کرد.

در دقیقه‌ی ۱۱۰ ضربه‌ی تیموریان با جایگیری خوب دروازه بان کره جنوبی به گل تبدیل نشد.

حملات عجولانه‌ی ایران در ادامه‌ی بازی سودی نداشت و موقعیتی جدی روی دروازه‌ی کره جنوبی شکل نمی گرفت.

در دقیقه‌ی ۱۱۴ ایران فرصت خوبی داشت، اما شجاعی با خودخواهی ضربه‌ی چیپ زد که از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه‌ی ۱۱۶ ضربه‌ی آزاد نکونام به دیوار دفاعی برخورد کرد.

** ترکیب دو تیم:

*ایران: سید مهدی رحمتی، سید جلال حسینی، هادی عقیلی، محمد نصرتی، احسان حاج صفی، پژمان نوری، آندرانیک تیموریان، جواد نکونام، غلامرضا رضایی، محمدرضا خلعتبری و کریم انصاری‌فرد.

*کره جنوبی: جونگ سونگ ریونگ، لی یو پیونگ ، لئو جونگ سو، وون هوانگ جائه، چادوری، کی یونگ سونگ، پارک جی سونگ،‌ لی یونگ رائه، جا چئول کو، جی دونگ وون، لیو یونگ چانگ.

**کارت زرد: آندرانیک تیموریان از ایران – لی جونگ سو از کره جنوبی

دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
بد شدن حال ترانه علیدوستی در فرودگاه + فیلم
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیرین
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدی
عضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟+تصاویر
زندگی فرزندان میلیاردرهای دنیا چگونه است؟+تصاویر
مجلس جزییات افزایش حقوق کارکنان دولت را تصویب کرد
مجلس جزییات افزایش حقوق کارکنان دولت را تصویب کرد
لاشه‌ی هواپیمای یاسوج در کوه های دنا
لاشه‌ی هواپیمای یاسوج در کوه های دنا
دلایل اخراج سرمربی الهلال عربستان چه بود؟
دلایل اخراج سرمربی الهلال عربستان چه بود؟
بلندترین درخت زنده زمین ۱۱۵ متر ارتفاع دارد
بلندترین درخت زنده زمین ۱۱۵ متر ارتفاع دارد
مهم‌ترین راز «صدام» فاش شد!
مهم‌ترین راز «صدام» فاش شد!
مسابقه آشپزی سعید عبدولی و احسان روزبهانی دو ورزشکار جهانی
مسابقه آشپزی سعید عبدولی و احسان روزبهانی دو ورزشکار جهانی
عکس یادگاری امدادگران هواپیمای یاسوج پس از پایین آوردن پیکرها
عکس یادگاری امدادگران هواپیمای یاسوج پس از پایین آوردن پیکرها
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x