استاد هسته‌ای ترور شده رئیس انرژی اتمی کشور شد

استاد هسته‌ای ترور شده رئیس انرژی اتمی کشور شد

رئیس‌جمهور طی حکمی فریدون عباسی دوانی را به‌ عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران منصوب کرد. به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور طی حکمی فریدون عباسی دوانی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد. متن کامل حکم احمدی‌نژاد به شرح زیر […]

رئیس‌جمهور طی حکمی فریدون عباسی دوانی را به‌ عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور طی حکمی فریدون عباسی دوانی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی منصوب کرد.

متن کامل حکم احمدی‌نژاد به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر فریدون عباسی
براساس اصل یک‎صد و بیست و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با عنایت به مراتب تعهد، تدین و سوابق مفید علمی و اجرایی، به موجب این حکم جناب‏عالی را به سمت «معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی» منصوب می‌کنم.
امیدوارم در دوران جدید که سرشار از پیروزی، عزت و درخشش برای ملت ایران است، با استعانت از خداوند متعال و با استفاده از اندیشمندان و متخصصین و نیروهای جوان و خلاق در انجام وظایف محوله و استفاده از همه ظرفیت‌های مفید و سازنده انرژی هسته‌ای در بخش‌های گوناگون صنعت، کشاورزی، پزشکی و نیرو و در پناه عنایات حضرت ولی‌عصر(عج) موفق و موید باشید.

* یادآور می‌شود که پیش از این علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بود که اخیرا پس از برکناری متکی به عنوان وزیر امور خارجه منصوب شد و از مجلس رای اعتماد گرفت.

بر پایه این گزارش، فریدون عباسی دوانی استاد برجسته هسته‌ای دانشگاه شهید بهشتی تهران که چندی پیش طی عملیات تروریستی از سوی عناصر ضدانقلاب و سرویس‌های وابسته به بیگانگان مجروح شده بود، ۳ دوره مختلف در طول ۸ سال دفاع مقدس در جبهه‌های جنگ حضور داشته و بعد از جنگ نیز دکترای فیزیک هسته‌ای گرفته است.

وی از سال ۷۲ عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین(ع) بوده و در ادامه به ریاست دانشکده فیزیک این دانشگاه رسیده است.

به گزارش فارس، فریدون عباسی دوانی نهمین همراه و یار رئیس جمهور در دولت دهم است که از دانشگاه به دولت راه یافته است؛ علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه که به تازگی جایگزین متکی شده است، پیش از این ریاست دانشگاه شریف و دانشگاه بین‌المللی اسلامی در تهران را بر عهده داشته است، ضمن اینکه وی سابقه نمایندگی وزارت علوم در هیئت امنای دانشگاه‌های ایران، دستیاری تدریس در دانشگاه AUB لبنان و دستیاری تدریس در دانشگاه MIT آمریکا را نیز در سوابق خود دارد.

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا همدان، مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران، سید‌محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی استادیار دانشگاه علم و صنعت ایران، مسعود میرکاظمی وزیر نفت رئیس دانشگاه شاهد و مهدی غضنفری وزیر بازرگانی دانشیار و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران هستند.

چرا نیوشا ضیغمی خارج از ایران فرزندش را به دنیا می آورد + فیلم
دختر ایرانی که یک شبه قد بلند شد !
برچسب ها:
اخبار مرتبط :

فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیرین
دکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدی
عضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
رژیم اتکینز، معروف ترین رژیم لاغری برای کاهش وزن چیست؟
رژیم اتکینز، معروف ترین رژیم لاغری برای کاهش وزن چیست؟
کارخانه ۲ هزار متری آتش گرفت
کارخانه ۲ هزار متری آتش گرفت
پُست کنایه آمیز زائری درباره دختران خیابان انقلاب
پُست کنایه آمیز زائری درباره دختران خیابان انقلاب
جامعه مدرسین خواستار برخورد قاطع با آشوب‌طلبان خیابان پاسداران شد
جامعه مدرسین خواستار برخورد قاطع با آشوب‌طلبان خیابان پاسداران شد
تبلیغ بهنوش بختیاری برای یک مرکز اکستنشن مو
تبلیغ بهنوش بختیاری برای یک مرکز اکستنشن مو
پرواز هواپیما‌های ATR۷۲ تا اطلاع ثانوی لغو شد
پرواز هواپیما‌های ATR۷۲ تا اطلاع ثانوی لغو شد
پخش سری جدید «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۷
پخش سری جدید «کلاه قرمزی» در نوروز ۹۷
سامان احتشامی مهمان امشب دورهمی
سامان احتشامی مهمان امشب دورهمی
فروشگاه آنلاین مد و لباس دُلیچیسامسونگآژانس کاتریناتاژآیسان پروزازقصر شیریندکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریمهر پروازعضویت در تلگرامدکتر دین محمدیعضویت در تلگرامشارژعضویت در تلگرام
x