درمان كچلي سر با داروي كم هزينه تر

در درمان كچلي سر داروي گيريزوفول بين به علت قيمت ارزان تر و تأثيرگذاري برابر بهترين انتخاب است. دكتر حميده مروج دانشيار دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بيماري پوست سر كه قارچ عامل...

در درمان كچلي سر داروي گيريزوفول بين به علت قيمت ارزان تر و تأثيرگذاري برابر بهترين انتخاب است.
دكتر حميده مروج دانشيار دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بيماري پوست سر كه قارچ عامل آن باشد کچلي محسوب مي شود و ريزش موي سر نيست وقتي از كچلي صحبت مي كنيم عامل ريزش موي سر قارچ است.

وي ادامه داد: داروهاي خوب و مؤثري چون گيريزوفول بين و ترمينافيم و فولوكونازول و ايتراگونازول براي درمان اين بيماري وجود دارد اما با مطالعات مختلفي كه بين اين داروها انجام شد مشخص گرديد كه در درمان كچلي سر داروي گيريزوفول بين هنوز هم بهترين انتخاب است چون هم از نظر قيمت ارزان تر و هم از نظر تأثير گذاري با درمان هاي ديگر برابر است.

وي افزود: چون قارچ ها بيشتر در كشورهاي جهان سوم و فقير شيوع دارند گيريزوفول بين از نظر هزينه پائين تر داروهاي بهتري محسوب مي شوند.

وي با اشاره به اين كه نگهداري حيواناتي چون سگ، گربه، گوسفند و پرندگان انتقال قارچ كچلي سر مؤثراست تصريح كرد: علاوه بر نوع حيواني، قارچ هاي نوع انسان دوست هم داريم يعني استفاده از شانه و روسري مشترك هم در انتقال كچلي سر مؤثر است.

مروج در پايان قارچ هاي خاك دوست را به عنوان نوع ديگر قارچ ها معرفي كرده و خاطرنشان كرد: افرادي كه قارچ دارند و به محض اين كه سرشان دچار پوسته شد و يا اين كه ريزش مويي پيدا كردند كه همراه با پوست ريزي است بايد به دكتر مراجعه كنند و آزمايش دهند تا اگر عامل قارچ بود بلافاصله درمان شوند جلوي انشار و كچلي دائم گرفته مي شود.

وي گريزوفول بين را داروي ضد قارچي دانست كه براي قارچ هاي روي پوست بدن و عامل بيماري قارچي مو و پوست مناسب است و افزود: اين دارو به صورت قرص و شربت وجود دارد و داروي اختصاصي براي قارچ مو است و نيز داروي ترمينافين (لاميسيل) در موارد قارچ ناخن توصيه مي شود./ز

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش