داروهای محافظ استخوان از پخش ...

ایسکانیوز: به گفته محققان آمریکایی نوعی داروی خاص که برای جلوگیری از شکستگی اعضا در بیماران مبتلا به سرطان سینه تجویز می شود، می تواند با پخش شدن تومورهای سرطانی مبارزه کند. به نقل از نشریه oncology این دارو که...

ایسکانیوز: به گفته محققان آمریکایی نوعی داروی خاص که برای جلوگیری از شکستگی اعضا در بیماران مبتلا به سرطان سینه تجویز می شود، می تواند با پخش شدن تومورهای سرطانی مبارزه کند.
به نقل از نشریه oncology این دارو که موسوم به زومتا (zometa) است از پخش شدن تومورهای سرطانی در استخوان ها جلوگیری می کند و می تواند برای اکثر بیماران مبتلا به سرطان سینه مفید واقع شود. زیرا این دارو ساختار مغز استخوان را تغییر می دهد و در نتیجه سلول های سرطانی نمی توانند در مغز استخوان مستقل شوند.

داروی زومتا که به طور عمومی با نام اسید زوادرونیک شناخته شده است برای درمان درد مفاصل تجویز می شود اما به طور اصلی برای استقامت استخوان های بیماران سرطانی که تومورهای سرطان در استخوان های آنها منتشر شده اند، استفاده می شود.
پژوهشگران طی مطالعاتی بر روی 120 زن که در مرحله دوم و یا سوم سرطان سینه قرار داشتند و غدد سرطانی در اطراف سینه آنان پخش شده و به مدت یک سال هر سه هفته یک بار داروی زومتا را مصرف می کردند دریافتند این سلول های سرطانی در مغز استخوان حدود 36 درصد از این افراد نفوذ نکرد./

درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش