عصاره ميوه كاج درمان سنگهاي كليوي

نتايج پژوهش انجام شده در دانشكده داروسازي مشهد، اثر عصاره ميوه كاج در پيشگيري از تشكيل سنگ‌هاي كليوي و درمان آن را اثبات كرده است. به گزارش ايرنا اين پژوهش با عنوان "بررسي اثر عصاره آبي دانه ميوه كاج بر...

نتايج پژوهش انجام شده در دانشكده داروسازي مشهد، اثر عصاره ميوه كاج در پيشگيري از تشكيل سنگ‌هاي كليوي و درمان آن را اثبات كرده است. به گزارش ايرنا اين پژوهش با عنوان "بررسي اثر عصاره آبي دانه ميوه كاج بر سنگ كليه" توسط "مهدي شاهرخي " يك پژوهشگر غير دانشگاهي پيشنهاد و پيگيري شده است .

بر اين اساس پژوهش فوق كه توسط گروه تحقيق دانشكده داروسازي مشهد بر روي موشها انجام شد به تازگي پايان يافته و بررسي اثرات آن بر روي انسان در حال انجام است.

"مهدي شاهرخي" كه ‪ ۷۴‬سال سن داشته و اهل شهر كاشمر استان خراسان رضوي است، تاكنون در زمينه طب سنتي فعاليت‌هاي مختلفي داشته است.

وي در اين خصوص مي‌گويد: از ‪ ۱۰‬سال گذشته به دليل داشتن چندين سنگ در كليه‌ام و عوارض و تبعات ناشي از جراحيهايي كه مرا گرفتار خود كرد، با دانستن فوايد و خواص عصاره ميوه كاج به فكر تحقيقي در اين‌باره افتادم.

وي معتقد است: "سبز بودن و ميوه دادن درخت كاخ در طول سال بي‌حكمت نيست" و اين گياه داراي فوايد مختلفي است كه بايد كشف گردد.

او خاطر نشان‌كرد: در اين راستا تاكنون مكاتبات مختلفي را با دفتر رياست جمهوري، وزير بهداشت، مسوولان دانشگاه علوم پزشكي مشهد و صندوق حمايت از پژوهشگران كشور داشته‌ام.

رييس دانشكده داروسازي مشهد ضمن تاييد اين موضوع گفت: تحقيق بررسي اثر عصاره ميوه كاج بروي سنگ كليه با پيشنهاد "مهدي شاهرخي" بر روي موشها انجام شده است.

دكتر حسين حسين‌زاده افزود: نتايج اين تحقيق كه بروي ‪ ۳۰‬موش انجام شد نشان مي‌دهد كه عصاره آبي مي‌تواند از تشكيل سنگهاي كليوي جلوگيري كرده و در دوزهاي به كار رفته به صورت درماني قادر به كاهش بلورهاي سنگ در كليه مي‌باشد.

وي در توجيه علمي نتايج تحقيق مزبور گفت:عصاره آبي ميوه كاج مانع اتصال مولكولهاي تجمع يافته اگزالات كلسيم شده و يا اگر بلوري توليد گشته سبب انحلال آن مي‌شود و با اين عمل سبب كاهش بلور در كليه و متعاقبا افزايش دفع كلسيم در ادرار مي‌شود.ك/‪۳‬


درمان بیماری های بواسیر ، هموروئید ترومبوزه ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول
پربیننده ترین خبرها
آخرین خبرها
سایر مطالب این بخش